janabetis

Ατύχημα Ατύχημα με υπαιτιότητα τρίτου.. τι κάνω;

47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda VFR 800 VTEC (800cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Nice :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
CBR125+DY125RS (250cc) RVF (400+cc)

Δημοσιεύτηκε

σωστοτατος... B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Αδυσώπητος.............συντονιστής !

Α πα πα πα......ph34r.png

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι καλουμε?

Τροχαια και ασθενοφορο?

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

ΚΑΙ ΤΟΝ BATMAN!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Τωρα περα απο την πλακα..

Σωστα ολα αυτα που λες, αλλα εχω να σου κανω μια ερωτηση...

Ολα καλα? δεν πιστευω να εγινε καμια στραβη ( ατυχημα κι ετσ) :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Οχι κομπλε φετος λεω να μη πεσω!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW G650gs (2011)

Δημοσιεύτηκε

ωχ, να σου πω και εγω εμπειρια απο δικο μου πεσιμο

με χτυπησε αυτη με το αμαξι της απο πισω, εφταιγε δηλαδη 100%, απο εξοπλισμο φορουσα κρανος και καλοκαιρινο μπουφαν, οποτε δε χτυπησα εξωτερικα,

ομως εσωτερικα χτυπησα τον ωμο μου και δεν το καταλαβα. ο ωμος μου επανειλθε στα φυσιολογικα του να κανει ολες τις κινησεις χωρις φυσικοθεραπιες και χωρις να παω ποτε σε γιατρο, 1 χρονο και 2 μηνες αργοτερα (πριν λιγο καιρο δηλαδη)

Μετα το πεσιμο στο μηχανακι ειχαν σπασει πολλα περιφεριακα, και το γκαζι ειχε γυρισει αναποδα, δηλαδη για να γκαζωσω το γυριζα προς τα πανω , οχι προς τα κατω.

Να σας πω την αμαρτια μου το ειχα αγορασει 2 εβδομαδες πριν και δεν ειχα ακομα ασφαλεια, και αυτη που με χτυπησε μου ειπε οτι δε θελει να το παει μεσω ασφαλειας.

Ηθελε να της πω ποσα λεφτα ειναι να το φτιαξω το μηχανακι και θα μου τα δωσει απο την τσεπη της..

Τεσπα επειδη βιαζομουνα κιολας, ανταλαξαμε τηλεφωνα, σηκωσα το μηχανακι και οδηγησα μεχρι το σπιτι μου κανονικα, μονο που γκαζωνα προς τα πανω, οπως ειπα πριν.

500 ευρω θα ηταν η επισκευη, την πηρα τηλεφωνο, πηγα απο την δουλεια της, εβγαλε 500 ευρω απο την τσεπη της μου τα εδωσε και εφυγα.

(επισκευη νορμαλ ομως, και οχι αλλαγη εξατμισης αξιας 650 ευρω, επειδη ειχε μια γρατζουνια που ουτε καν φαινοτανε, οπως κλασικα μου ελεγαν εκει στην αντιπροσωπια για να τα παρουν απο την ασφαλιστικη)

Τωρα σκεφτομαι οτι ειμαι κωλοφαρδος, και διαβαζω και θεματα σαν το δικο σου και θυμαμαι τη μλκια που εκανα!! Αλλα οπως ξαναειπα πριν δεν ειχα ασφαλεια και ακομα και τοτε που εφταιγε αυτη 100% ισως να εμπλεκα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas Dinamik (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδια ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ασθενοφορο, πριν καποιες μερες εγινε ενα ατυχημα μπροστα μου με 2 αμαξια, ο ενας εξφεντονιστικε ενω ο αλλος εγκλωβιστικε μεσα στο αμαξι του για κανα 20 λεπτο.Τελος παντον μετεφεραν στο νοσοκομειο το παιδι που εξφεντονιστικε (ο οποιος ηταν μεθυσμενος και υπαιτιος του ατυχηματος) και οταν απεγκλωβισανε τον αλλον ανθρωπο τους ειπε οτι ειναι ενταξη και οτι δεν χρειαζεται νοσοκομειο και μετα μαθαινω οταν γυρναω σπιτι απο τους γονεις μου οτι πεθανε απο εσωτερικη αιμοραγια!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά ο δεύτερος ποιος είναι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

(Μου έχει τύχει να σπάσω την ολένη του χεριού - συντριπτικό κάταγμα - και να μην πάρω χαμπάρι για 2,5 μήνες).

Τρίτον, όταν έρχεται ασθενοφόρο αλλάζει όλη η έκθεση της τροχαίας για το συμβάν και αυτόματα χτυπάει καμπάνα στην ασφαλιστική για σωματικές βλάβες (άσχετα με το αν στην πραγματικότητα υπάρχουν).

Στο δεύτερον: :shock::shock::shock: τι αντοχή στον πόνο είναι αυτή? Συντιρπτικό κάταγμα και δεν πήρες χαμπάρι για μήνες? Ποιος είσαι μαν? ο ΤσακΝόρριςδενπονώδεναισθάνομαιτίποτα?! :cheers:

Στο τρίτον: αν δεν κάνω λάθος, η τροχαια όταν έρθει σε ρωτάει (εκτός όλων των άλλων) αν δηλώνεις ότι υπάρχουν σωματικές βλάβες για το χαρτί που θα σου παραδώσει αργότερα. Οπότε εκεί αν πεις όχι πάει η όλη υπόθεση απλά για ζημιές... Δεν ξέρω αν μπορείς να δηλώσεις "ίσως/δεν ξέρω/ δεν απαντώ"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger (1050cc) Shoei XSpirit + AGV Blade MV Agusta F4 RepartoCorse (998cc)

Δημοσιεύτηκε

Σωστότατος.

Κι εγώ πριν από κάμποσο καιρό που είχα ένα ατύχημα με την πάπια δεν κάλεσα την τροχαία και μετά έλεγα τι μλκς ήμουν.

Πάντα τροχαία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Στο δεύτερον: :shock::shock::shock: τι αντοχή στον πόνο είναι αυτή? Συντιρπτικό κάταγμα και δεν πήρες χαμπάρι για μήνες? Ποιος είσαι μαν? ο ΤσακΝόρριςδενπονώδεναισθάνομαιτίποτα?! :cheers:

Στο τρίτον: αν δεν κάνω λάθος, η τροχαια όταν έρθει σε ρωτάει (εκτός όλων των άλλων) αν δηλώνεις ότι υπάρχουν σωματικές βλάβες για το χαρτί που θα σου παραδώσει αργότερα. Οπότε εκεί αν πεις όχι πάει η όλη υπόθεση απλά για ζημιές... Δεν ξέρω αν μπορείς να δηλώσεις "ίσως/δεν ξέρω/ δεν απαντώ"

Ήταν περίπτωση. Τα δύο κόκκαλα μείναν ακριβώς στην θέση τους και δεν είχα κανένα πόνο. Είχα ένα πρήξιμο σε εκείνο το σημείο το οποίο νόμιζα πως ήταν από το χτύπημα αλλά δεν έφευγε.. και πήγα μετά από 2,5 μήνες σε ορθοπεδικό, μου έκανε ακτίνες και είδαμε πως ήταν συγκέντρωση ασβεστίου. Παράδειγμα προς αποφυγή...

Δεν ξέρω αν πρέπει να ρωτάει, όμως σίγουρα δεν ρωτάει.

Αν φέρεις ασθενοφόρο, πρώτον κάνεις την τυπική σου βόλτα στο νοσοκομείο μπας και προλάβουμε καμιά εσωτερική αιμοραγία. Δεύτερον οι εκθέσεις για σωματικές γίνονται αυτόματα.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 (1352cc) Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Το έχω πει πολλές φορές.. θα το ξαναπώ ακόμη μία όσο πιο δυνατά μπορώ.

Μας χτυπάει κάποιος και πέφτουμε -> ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ!

Για ποιους λόγους μπορεί να αισθανθούμε πως δεν χρειάζεται;

-Το άλλο όχημα έχει ασφάλεια και θα πληρωθούμε μέσω φιλικού διακανονισμού.

-Ο υπάιτιος είναι συμπαθητικός και μας έκανε φιλική δήλωση.

-Δεν αισθανόμαστε πως έχουμε χτυπήσει.

-Βαριόμαστε να περιμένουμε.

-...χίλιες δυο άλλες ανοησίες.

Κανένα από τα παραπάνω δεν έχει βάση νομική ή λογική.

ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΡΟΧΑΙΑ & ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ*.

*όχι δεν πάμε μόνοι μας μετά στο νοσοκομείο.. ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΡΟΧΑΙΑ & ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ.

Ξέχασα.. το είπα; ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΡΟΧΑΙΑ & ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ!

Γιατί;

Πρώτον η έκθεση τροχαίας είναι το πιο έγκυρο δελτίο συμβάντος. Πιο βάσιμο από οποιοδήποτε ιδιωτικό χαρτί οδικής φροντίδας. Είναι η μόνη έκθεση που έχει βάρος σε δικαστήριο (αν χρειαστεί).

Δεύτερον, μπορεί να έχουμε σωματική βλάβη αλλά εκείνη την στιγμή να μην πονάμε.

(Μου έχει τύχει να σπάσω την ολένη του χεριού - συντριπτικό κάταγμα - και να μην πάρω χαμπάρι για 2,5 μήνες).

Τρίτον, όταν έρχεται ασθενοφόρο αλλάζει όλη η έκθεση της τροχαίας για το συμβάν και αυτόματα χτυπάει καμπάνα στην ασφαλιστική για σωματικές βλάβες (άσχετα με το αν στην πραγματικότητα υπάρχουν).

Αυτό σημαίνει πως όταν θα κληθεί η ασφαλιστική του υπαίτιου να σας αποζημιώσει, θα πρέπει να υπογράψετε και ένα έντυπο πως δεν έχετε απαίτηση για αποζημίωση σωματικών βλαβών.

Τα ποσά για σωματικές βλάβες (και συνήθως και ψυχικές οδύνες) είναι πολύ μεγαλύτερα από τις μέσες υλικές ζημιές.

Κοινώς η ασφαλιστική θα κάνει κρα για να σας δώσει όλες τις υλικές ζημιές και να υπογράψετε πως δεν υπάρχουν σωματικές.

Τι είπαμε;

ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΡΟΧΑΙΑ & ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ

Πολύ σωστός!!

Επέτρεψέ μου όμως να κάνω και μια συμπλήρωση: Τροχαία και ασθενοφόρο καλούμε πάντα, είτε για εμάς είτε για κάποιον άλλο.

Επειδή και εμείς κυκλοφορούμε και με αυτοκίνητο, αν συμβεί ατύχημα με κάποιον πιο αδύναμο (πχ μικρότερο αυτοκίνητο, μοτοσυκλέτα, ποδήλατο, πεζό), ανεξάρτητα του αν φταίμε ή όχι, καλούμε τροχαία και ασθενοφόρο.

Όχι για να καλύψουμε την πλάτη μας (σε τελική ανάλυση γιαυτό πληρώνουμε τις ασφάλειες), αλλά γιατί οφείλουμε πάνω απ' όλα να είμαστε άνθρωποι.

Και επιπλέον, βγάζουμε και 3-4 φωτογραφίες του χώρου και των οχημάτων που θα αποδειχθούν χρησιμότατες στο μέλλον.

Στην δε υποψία τραυματισμού, έστω και ελαφρού, ακόμα και να διαφωνεί ο τραυματίας απαιτούμε την μεταφορά του στο νοσοκομείο γιατί πολύ τραυματισμοί είναι «κούφιοι» και είναι κρίμα να μείνει κουσούρι σε κάποιον συνάνθρωπό μας επειδή έκανε λάθος στιγμιαία επιλογή.

Και βεβαίως, τα ίδια ισχύουν αν απλά είμαστε μάρτυρες ενός ατυχήματος. Χωρίς συμμετοχή στο ίδιο το ατύχημα.

Και αν βιαζόμαστε πάρα πολύ, σταματάμε για 1 λεπτάκι, γράφουμε σε ένα χαρτάκι το κινητό μας και το δίνουμε σε αυτόν που πιστεύουμε είναι θύμα και ακόμα καλύτερα βγάζουμε μια φωτογραφία του ατυχήματος με το κινητό μας.

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Και βεβαίως, τα ίδια ισχύουν αν απλά είμαστε μάρτυρες ενός ατυχήματος. Χωρίς συμμετοχή στο ίδιο το ατύχημα.

Και αν βιαζόμαστε πάρα πολύ, σταματάμε για 1 λεπτάκι, γράφουμε σε ένα χαρτάκι το κινητό μας και το δίνουμε σε αυτόν που πιστεύουμε είναι θύμα και ακόμα καλύτερα βγάζουμε μια φωτογραφία του ατυχήματος με το κινητό μας.

Παρα πολυ σωστα !!! Ακομα και να μην εχουμε εμπλακει στο ατυχημα και αποδειχθει οτι τραπικαμε σε φυγει , ειναι παραβαση

1. Aν συμβεί oδικό τρoχαίo ατύχημα, από τo oπoίo επήλθε βλάβη σε πρό-

σωπα ή πράγματα, κάθε oδηγός ή άλλoς πoυ χρησιμoπoιεί την oδό, o oπoίoς

ενεπλάκη με oπoιoνδήπoτε τρόπo στo ατύχημα υπoχρεoύται:

α) Να σταθμεύσει αμέσως στoν τόπo τoυ ατυχήματoς χωρίς να δημιoυργή-

σει πρόσθετoυς κινδύνoυς στην κυκλoφoρία.

β) Να λάβει μέτρα κυκλoφoριακής ασφάλειας στoν τόπo τoυ ατυχήματoς

Κεφάλαιο Γ΄. Κανόνες οδικής συμπεριφοράς

93

και, αν δεν μπoρεί, να ειδoπoιήσει για τo ατύχημα την πλησιέστερη Aστυνo-

μική Aρχή.

γ) Να δώσει τα στoιχεία της ταυτότητάς τoυ ως και κάθε χρήσιμη σχετική

με τo όχημά τoυ πληρoφoρία, αν oι εμπλακέντες στo ατύχημα ζητήσoυν αυτά.

Σε περίπτωση υλικών ζημιών, αν o ζημιωθείς δεν είναι παρών, τα εμπλακέντα

στo ατύχημα πρόσωπα υπoχρεoύνται, μέσα σε είκoσι τέσσερις (24) ώρες, να

τoυ δώσoυν τις πιo πάνω πληρoφoρίες κατά τoν καταλληλότερo τρόπo ή διά

τoυ πλησιέστερoυ Aστυνoμικoύ Tμήματoς, τo oπoίo φρoντίζει για την ενημέ-

ρωση τoυ ζημιωθέντα.

2. Aν από τo oδικό τρoχαίo ατύχημα επήλθε θάνατoς ή σωματική βλά-

βη, κάθε oδηγός ή άλλoς πoυ χρησιμoπoιεί την oδό, o oπoίoς ενεπλάκη με

oπoιoνδήπoτε τρόπo στo ατύχημα, υπoχρεoύται επιπλέoν:

α) Να δώσει την αναγκαία βoήθεια και συμπαράσταση στoυς παθόντες.

β) Να ειδoπoιήσει την πλησιέστερη Aστυνoμική Aρχή και να παραμείνει

στoν τόπo τoυ ατυχήματoς μέχρι την άφιξή της, εκτός αν είναι αναγκαία η

απoμάκρυνσή τoυ για την ειδoπoίηση της Aστυνoμίας ή για την περίθαλψη

των τραυματιών ή τoυ ίδιoυ. Kαι στην περίπτωση αυτήν o oδηγός υπoχρεoύται

να αναγγείλει τo ατύχημα στην Aστυνoμική Aρχή τo ταχύτερo δυνατόν.

γ) Να απoτρέψει oπoιαδήπoτε μεταβoλή στoν τόπo τoυ ατυχήματoς, η

oπoία θα μπoρoύσε να δυσκoλέψει τo έργo της Aστυνoμίας με εξαίρεση τις

ενέργειές τoυ εκείνες oι oπoίες απoβλέπoυν στην απoκατάσταση της τυχόν

διακoπείσας κυκλoφoρίας.

3. Aυτός, πoυ παραβαίνει τις διατάξεις της παραγράφου 1 και παραγρά-

φου 2 περίπτωση γ΄ τoυ άρθρoυ αυτoύ, τιμωρείται με πoινή φυλάκισης τoυ-

λάχιστoν ενός (1) μήνα, αν δε πρόκειται για oδηγό μηχανοκίνητου oχήματoς

ή μoτoπoδήλατoυ και με αφαίρεση της άδειας ικανότητας oδηγoύ για χρoνικό

διάστημα ενός (1) έως τριών (3) μηνών, η oπoία επιβάλλεται υπoχρεωτικά από

τo δικαστήριo.

Τροποποιήθηκε από τον Alarm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παρα πολυ σωστα !!! Ακομα και να μην εχουμε εμπλακει στο ατυχημα και αποδειχθει οτι τραπικαμε σε φυγει , ειναι παραβαση

Ετσι πρεπει να γινεται, και ετσι ορίζει και ο ΚΟΚ.

Όμως, απαιτείται και οξυδέρκεια σε τέτοια ''σχέδια''....

Ταχύτατη αξιολόγηση της κατάστασης.

Έχουν γίνει ατυχήματα πάνω σε....ατυχήματα, διότι καποιοι σταματησαν να βοηθησουν, και το'καναν χύμα.

Παρκαραν προχειρα, δεν υπηρχαν τριγωνα, περιφερόντουσαν πανω στο οδοστρωμα, κλπ.

Λες και σερβιραν τσαι σε σαλόνι.

Το αποτελεσμα ειναι να γινονται στατιστική.

Μαζι με τους άλλους, του 1ου ατυχηματος....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

up !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XTX-T80

Δημοσιεύτηκε

Πολύ ωραίο post Τζαναμπέτη.. Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες..!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

up !

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R6

Δημοσιεύτηκε

και οταν ερθει το ασθενοφορο τι λεμε;;; παμε μια βολτα στο νοσοκομειο;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Honda Africa 2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Να ρωτήσω γιατί ακόμα δεν έπαθα αλλά θέλω να μάθω, πηγαίνω συχνά βόλτες μόνος μου λεμέ μου κάθετε καμιά στραβή ένα ατύχημα , γράψατε φωνάζω τροχαία και ασθενοφόρο και ας μην έχω πάθει τίποτα, είμαι μόνος αν έρθει πρώτα το ασθενοφόρο τι κάνω τους λέω να περιμένουν να έρθει και η τροχαία η φεύγω και ποιος θα κάτσει εκεί για να καταγράψει το ατύχημα και σε κάθε περίπτωση η μηχανή τι γίνετε ? Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει για να μην τα κάνω σκ@τα εκείνη την ώρα. (Να μην έρθει πότε αλλά πότε δεν ξέρεις).

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Χτύπα ξύλο που λέμε, αλλά ξεκίνα με το ασθενοθόρο και αν χρειαστεί τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.

Το θέμα το ξεκίνησα για να δείξω πόσο πιο εύκολη θα είναι η αποζημίωση μας αν ακολουθήσουμε απλούς κανόνες. Προϋποθέτει ότι έχουμε πέσει με υπαιτιότητα άλλου, είμαστε καλά και κοιτάμε παρακάτω.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

επιεικως απαραδεκτη η κληση ασθενοφορου κυριως για λογους τακτικης .Την ιδια στιγμη που εσυ παιρνεις τηλεφωνο στο ΕΚΑΒ ,τουλαχιστον οι δεκαπλασιοι παιρνουν ταυτοχρονα τηλεφωνο για αλλες ακυρες αιτιες.Σε ωρες αιχμης απο επισημες στατιστικες του ΕΚΑΒ μονο το 7% των μεταφερομενων με ασθενοφορα ,κριθηκε οτι εχρηζε εισαγωγης στο νοσοκομειο.Εαν μπορουμε ,μετακινουμαστε στο κοντινοτερο εφημερευον με δικο μας μεσον.Καποιου αλλου παιζεται η ζωη του απο αυτο.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki D-Tracker Ducati Diavel

Δημοσιεύτηκε

επιεικως απαραδεκτη η κληση ασθενοφορου κυριως για λογους τακτικης .Την ιδια στιγμη που εσυ παιρνεις τηλεφωνο στο ΕΚΑΒ ,τουλαχιστον οι δεκαπλασιοι παιρνουν ταυτοχρονα τηλεφωνο για αλλες ακυρες αιτιες.Σε ωρες αιχμης απο επισημες στατιστικες του ΕΚΑΒ μονο το 7% των μεταφερομενων με ασθενοφορα ,κριθηκε οτι εχρηζε εισαγωγης στο νοσοκομειο.Εαν μπορουμε ,μετακινουμαστε στο κοντινοτερο εφημερευον με δικο μας μεσον.Καποιου αλλου παιζεται η ζωη του απο αυτο.

Δεν εχεις ουτε δικιο ουτε αδικο, αλλα προσωπικα δεν θα ρισκαρα καμια εσωτερικη αιμοραγια γιατι μετα που θα πεθανω θα λενε ολοι, "μα καλα, ενα ασθενοφορο γιατι δεν καλεσε?"

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα