konto7

Wolf 250 ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΩΘΕΙΤΕ

4992 μηνύματα σε αυτό το θέμα

SYM Wolf SB125N (125cc) BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Νικόλα πες του να βάλει μια ντίζα ό,τι να ναι έστω προσωρινά και βάζει και την "αυθεντική" (άλλο συρματόσχοινο το μαμά Sym :P ).

Ο φίλος Απολλώνιος κάτι άλλο εννοεί και όχι το στροφόμετρο.

Επιπλέον μην απογοητεύεστε μερικοί. Αυτά είναι προβλήματα του κ*λου.

Αγορίνα λόγια του Χάρη σου λέω... "Αν βάλουμε ό,τι να ΄ναι ντίζα θα κοπεί ξανά σε 1-2 μηνές..."

Γενικότερα να πω ότι υπήρχε θέμα στην επαναφορά της μανέτας, το οποίο μου το είχε επισημάνει ο Σταύρος, αλλά προφανώς ήταν για να γίνει... ή δεν το πρόσεξαν όπως έπρεπε.

Ο φίλος Apollon1os μήπως εννοεί ότι συντονίζει σε εκείνες τις στροφές και τρίζει λιγάκι ;

Να συμφωνήσω ότι είναι προβλήματα του κwλου, εγώ όμως τι φταίω να ταλαιπωρούμαι από τη Δευτέρα και να μην έχω μεταφορικό μέσο που τόσο το χρειάζομαι για τη δουλειά μου ; Δηλαδή αν δούλευα delivery τι θα έπρεπε να κάνω ; Φασαρία και καυγά ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki ER-6n

Δημοσιεύτηκε

Και από ποδήλατο να βάλεις μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου..

Απλά όταν βρεθεί η μαμίσια πας και την αλλάζεις, απλά πράγματα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB300R (287cc)

Δημοσιεύτηκε

Αγορίνα λόγια του Χάρη σου λέω... "Αν βάλουμε ό,τι να ΄ναι ντίζα θα κοπεί ξανά σε 1-2 μηνές..."

Γενικότερα να πω ότι υπήρχε θέμα στην επαναφορά της μανέτας, το οποίο μου το είχε επισημάνει ο Σταύρος, αλλά προφανώς ήταν για να γίνει... ή δεν το πρόσεξαν όπως έπρεπε.

Βρε Νίκο ας βάζατε μια να κάνεις τη δουλειά σου και στο επόμενο σέρβις βάζεις την αυθεντική. Δεν είναι δα και λύσιμο του κινητήρα.

Ο φίλος Apollon1os μήπως εννοεί ότι συντονίζει σε εκείνες τις στροφές και τρίζει λιγάκι ;

Να συμφωνήσω ότι είναι προβλήματα του κwλου, εγώ όμως τι φταίω να ταλαιπωρούμαι από τη Δευτέρα και να μην έχω μεταφορικό μέσο που τόσο το χρειάζομαι για τη δουλειά μου ; Δηλαδή αν δούλευα delivery τι θα έπρεπε να κάνω ; Φασαρία και καυγά ;

Μάλλον αυτό. Καινούργιο είναι θα θέλει τα σφιξιματάκια του ίσως.

Νίκο είπαμε για το θέμα της ντίζας. Κακώς μένεις χωρίς μηχανή για αυτό.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ ότι κακώς γίνεται όλο αυτό... πες ότι είμαι άσχετος, πες ότι είμαι πρωτάρης, εγώ θα μου δώσω λύση στο πρόβλημά μου ; :help:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys (650cc) HJC RPHA 10+ Kawasaki Versys (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Amigos όπως έχω και παλιότερα για το σημείο τριγμού. Σου βάζει ο μάστορας λίγο σιλικόνη και καθάρισες...

100_1765.jpg

Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μη το ανεβάσω στο car.gr.... 29000 χιλιόμετρα μαζί, ο ορισμός της τιμιότητας και του σχολείου. Προβλήματα πραγματικά 0. Μόνο την κόρνα άλλαξα και αυτό στην εγγύηση! Ούτε λάμπα!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μετά από 22.500 :

-κομμένο καλώδιο εσωτερικά στο εμπρός δεξί φλας

-αλλαγή μπαταρίας (την ήπιε ο συναγερμός)

-κομμένη ντίζα συμπλέκτη

-καμμένη μια από τις ψείρες στα φώτα θέσης. :crazy:

Νομίζω είμστε κομπλέ :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er6n (650cc) MV Agusta rivale (800cc)

Δημοσιεύτηκε

μετα απο 12.000΄χλμ

-κομμενη ντιζα αερα

-αλλαγη πνευμονα

-βαραει λιγο η καμπανα (για το οποιο μαλλον θα εχω "πολεμο" με τον Γκοργκολη γιατι απο οτι μου ειπε ο Χαρης δεν ειναι κατι το κανουν και αλλα....για γαργαρα μαλλον το πανε..)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Μετά από 22.500 :

-κομμένο καλώδιο εσωτερικά στο εμπρός δεξί φλας

-αλλαγή μπαταρίας (την ήπιε ο συναγερμός)

-κομμένη ντίζα συμπλέκτη

-καμμένη μια από τις ψείρες στα φώτα θέσης. :crazy:

Νομίζω είμστε κομπλέ :grin:

Η μπαταρία που έβαλες μετά ήταν η μαμά η προτίμησες κάποια aftermarket και αν ναι ποια ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc) Kawasaki versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

καλημερα , παιδια εχω την μηχανη εδω και 3 μηνες

δεν ειχα θεμα , τωρα τελευταια παθαινει λοξυγγα

μαλλον αντλια βενζινης , ειχε κανεις θεμα με αυτο?

τα 2 χρονια εγγυησης κλεινουν 10/10/14

θα με καλυψει η εγγυηση η θα παρω τα @@ μου?

η μηχανη αγοραστηκε μεταχειρισμενη

ευχαριστω πολυ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Η μπαταρία που έβαλες μετά ήταν η μαμά η προτίμησες κάποια aftermarket και αν ναι ποια ?

Αν θυμάμαι καλά έβαλα την "ακριβή" για να μην έχω σύντομα πρόβλημα... Δεν ξέρω αν αυτή είναι του κατασκευαστή...

Τροποποιήθηκε από τον raven31
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Ε εγώ έχω σύντομα πρόβλημα τελικά θεώρησα ότι είναι μικρή η μηχανή και δεν χρειάζομαι την "ακριβή"... καλά να πάθω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) Kawasaki z (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχετε υποψην σας αλυσιδογραναζα aftermarket για το 250αρι?Ειμαι στις 26000 και λογω ελλειψης καλης συντηρησης απο μερους μου,η αλυσιδα εχει γινει σωβρακο και σε λιγο καιρο θα θελω μεγαλυτερο ψαλιδι για να την τεντωσω κι αλλο :D

Βεβαια αν τις sym ειναι φτηνοτερα τοτε παω για αυτα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (250cc) LS2 Kawasaki Z750R (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα αγελη, να θυμισω οτι η ντιζα μου ειχε κοπει κ εμενα, αλλα ο Χαρης μ εβαλε μια "αυτοσχεδια" για μερικες μερες κ περασα ξανα οταν ειχε ερθει η "αυθεντικη" και την αλλαξαμε. Τα εξοδα ηταν μηδαμινα, περισσοτερο ταλαιπωρια ειναι στο να τρεχεις στο συνεργειο. Λετε η Sym να βαζει αμφιβολου ποιοτητας συρματα για να χαμηλωσει το κοστος? χαχα :sp_ike:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (250cc) Kawasaki versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

πολλες και ομορφες καλησπερες , μπαινω κατευθειαν στο θεμα

αντλιας βενζινης 208 ευρω (ανταλλακτικο) 250 ευρω συνολικα με την τοποθετηση.

εγκυκλοπαιδικα , 440 ευρω περιπου το τεποζιτο.

παιδια μην στεγνωνετε την μοτοσυκλετα σας , την στεγνωσα απο βενζινη καμποσες φορες

και αυτο συνεβη γιατι ο δεικτης βενζινης ειναι αναξιοπιστος , μικρα προβληματα που μπορουν να κανουν

ζημια μεγαλη στην τσεπη μας. υπαρχει κανεις που να γνωριζει με ακριβεια ποσα χλμ μπορει να βγαλει το 250

με 10 , 20 , 25 ευρω? εχω την μηχανη 3 μηνες και κραταω αρχειο για την βενζινη που καταναλωνω και τα χλμ που εχω βγαλει

αλλα με αναξιοπιστο δεικτη βενζινης και βαζοντας πολλες φορες βενζινη αρκετα νωρις , λογω αποστασεων που ηθελα να διανυσω

αν ενδιαφερεστε το ανεβαζω.

ευχαριστω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
StripleR,DRZ-SM (1075cc) Πολλά

χοντρικα με 10 ευρώ-περιπου 6 λιτρα τουλάχιστον 150 χλμ εντός πόλης όλα (με αρκετά δικάβαλα και ζωηρή οδήγηση όταν ειμαι μόνος μου) πριν βάλω βενζίνη χωρίς λαμπάκι..υπολογίζεις τα υπόλοιπα..

γενικά είναι αρκετά αξιόπιστος ο δείκτης βενζίνης αρκεί να τον μάθεις..να ανάβεις την μηχανή όταν είναι τελείως κάθετη με το έδαφος σε όσο πιο οριζόντιο έδαφος..

αν είσαι σε ανηφόρα θα δείξει ότι έχεις λιγότερο από το πραγματικό αντίθετα σε κατηφόρα θα δείξει ότι έχεις περισσότερο..

Τροποποιήθηκε από τον ChristosZ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Δουκακι Husqvarna Nuda (900cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγω δεν θα καταλαβω ΠΟΤΕ γιατι μερικοι μετρανε την καταναλωση σε ευρω. ΠΟΤΕ ομως. Σορρυ για το οφ τοπικ.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

έχεις απόλυτο δίκιο..αλλά αυτό με ρώτησε..γι'αυτό έγραψα και τα λίτρα δίπλα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM Δουκακι Husqvarna Nuda (900cc)

έχεις απόλυτο δίκιο..αλλά αυτό με ρώτησε..γι'αυτό έγραψα και τα λίτρα δίπλα..

Μα δεν ειναι ο φιλος μονο, ουτε σε αυτον κανω επιθεση. Ειναι γενικο φαινομενο. Το κανουν πολλοι. Θελω να ψαξω κατι να δω καποια καταναλωση και πρεπει να μαντεψω εγω σε ποιο βενζιναδικο εβαλε, να δω την ημερομηνια που το εγραψε γιατι πιθανον οι τιμες να εχουν αλλαξει, αν τα 10 ευρω περιπου που καιει ειναι 9 ή 11 ευρω.. Να γραφετε καταναλωσεις. Καιει πχ 5.5 λιτρα στα 100 χλμ εντος πολης ξερω γω.. Αν καποιος διαβασει το ποστ και δει οτι με 10 ευρω καποιος κανει 100 χιλιομετρα, αν αυτος ο καποιος ειναι απο αθηνα θα κανει διαιρεση με το 1.60 κοντα, αν ειναι πατρα θα κανει με 1.65-1.70 , αν ειναι κεφαλλονια θα κανει με 1.85 και θα τα βγαλει αλλα ντ' αλλων.. Δεν βοηθιεται κανεις ετσι.. Τροποποιήθηκε από τον gerkon

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-03 (660cc) ΜΤ

Δημοσιεύτηκε

την καλησπερα μου σε ολους! θα συμφωνησω με το θεμα της καταναλωσης, εχω φτασει με το λυκακι κ εχψ ξεπερασει τα 8.500 χλμ κ δεν του εχω βαλει παραπανω απο 12λιτρα οταν ο δεικτης αναβοσβηνει μεταξυ της μιας παυλας κ της αντλιας! τα 12 λιτ τα βαζω με 20ευρω(πληροφοριακα το λεω) αλλα γενικα μεχρι τωρα ανεξαρτητα απο την τιμη οποτε αποφασιζω να του βαλω 20αρικο στο τελος ξεχειλιζει! η ενδειξη του δεικτη εχει να κανει με το σχημα του ντεποζιτου, το σημειο που ειναι τοποθετημενος κ την ευαισθησια του στην μεταβολη της ενδειξης, παντως κ σε μενα ετσι οπως κ σε εσας δειχνει,λιγοτερο σε κατηφορο κ περισσοτερο στην ανηφορα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχετε υποψην σας αλυσιδογραναζα aftermarket για το 250αρι?Ειμαι στις 26000 και λογω ελλειψης καλης συντηρησης απο μερους μου,η αλυσιδα εχει γινει σωβρακο και σε λιγο καιρο θα θελω μεγαλυτερο ψαλιδι για να την τεντωσω κι αλλο :D

Βεβαια αν τις sym ειναι φτηνοτερα τοτε παω για αυτα.

130€ κοστίζει η αλυσίδα της sym και 34€ τα γρανάζια... έτσι λέει στα στοιχεία συντήρησης στην σελίδα της αντιπροσωπείας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

τα 130€ τα θεωρώ κοροϊδία για μια τόσο απλή αλυσίδα... όταν στην ίδια τιμή βάζεις μια πολύ πιο καλή aftermarket

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-03 (660cc) ΜΤ

Δημοσιεύτηκε

ειναι πολλα τα ευρω για την αλυσιδα κ λεω για το μικρο λυκακι, η εργοστασιακη αλυσιδα που φοραει ειναι πολυ μεγαλης διαστασης κ επιπλεον αρκετα βαρια για τον κυβισμο κ το βαρος της μοτο. προσωπικα και με δικη μου ευθυνη θα βαλω την αμεσως μικροτερη διασταση σε αλυσιδα οταν θα χρειαστει να αλλαξω αλυσιδογραναζα κ φυσικα θα ειναι εμποριου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

δηλαδη τι τυπου για πες και σε μας που δεν ξερουμε τιποτα μην βαλω και οτι ναναι οταν χρειαστει :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-03 (660cc) ΜΤ

Δημοσιεύτηκε

επειδη τωρα πλεον μενω λιγο πιο εξω απο την αθηνα(ανατολικη αττικη) , δεν εχω την ευχερεια να κανω μια γυρα στα κατ/τα με τα ανταλ/κα , αλλα αν εχω καταλαβει καλα το 125 φοραει 520 αυτ/νη που ειναι παρα πολυ βαρια κ πλεοωαζει για τον κυβισμο κ το βαρος της μοτο, θα βαλω την πιο κατω διασταση που πρεπει να ειναι αν θυμαμαι καλα ή 420 ή 428 χωρις να υπαρχει θεμα να σπασει ή να κοπει η αλυσιδα , υα σου πω παντως σιγουρα κατα το απογευμα

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μισό ρε παιδιά..η αλυσίδα άντεξε 26000 χιλιόμετρα χωρίς καλή συντήρηση..μια χαρά είναι για τα λευτά της..άνετα φτάνει τις 30000 δλδ..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα