Παναγιώτης Κ.

Διπλώματα - κυβικά - ηλικία και ατύχημα

89 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM SMC KTM SMR (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Εχω να μπω πολυ καιρο στο φορουμ, στρατος/καλοκαιρι/δουλεια, οποτε συγγνωμη για την καθυστεριση.. Να ενημερωσω οτι αποζημιωθηκα κανονικα χωρις προβληματα2gyMw8Z.jpgxaPmb56.jpg

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha XTX-T80

Δημοσιεύτηκε

Έχω να μπω και εγώ καιρό στο φόρουμ και δεν τα είχα δει αυτά. 
Περαστικά ρε συ και εννοείται ότι θα αποζημιωθείς κανονικότατα από την στιγμή που δεν έχεις υπαιτιότητα.

Και γενικά σε ένα ατύχημα αν η υπαιτιότητα είναι ξεκάθαρα του άλλου αποζημιώνεσαι και χωρίς να έχεις το κατάλληλο δίπλωμα.

Και αποζημιώνεσαι για τη μηχανή αλλά και για εσένα.

Τον Σεπτέμβριο του 2012 είχα ένα ατύχημα όπου ένας νόμιμος κύριος ξέχασε να κοιτάξει πριν παραβιάσει το στοπ με αποτέλεσμα να με στείλει 4 μέρες στο νοσοκομείο με ελαφρά τραύματα (20 ράμματα μου έμειναν να το θυμάμαι και κάτι γρατζουνιές). Εγώ ήμουν ο παράνομος της υπόθεσης μη έχοντας το κατάλληλο δίπλωμα για το ΧΤ. Το μηχανάκι κόπηκε στα δύο και ήταν 3 μηνών. 

Μην τα πολυλογώ πήρα 11.000 όταν η αξία της μηχανής ήταν 7.000 . 4.000 ευρώ δηλαδή πάνω από την αξία της τα οποία ήταν για κράνος μπουφάν παντελόνι και ηθική αποζημίωση (έτσι ακριβώς έγραφε η επιταγή).

Τώρα αν αυτό δεν θεωρείται ολοκληρωμένο ποσό αλλά κουτσοπληρωμή τι να πω. Δηλαδή αν είχα δίπλωμα τι παραπάνω θα έπαιρνα;; Τη γυναίκα του ασφαλιστή;;

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SMC KTM SMR (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Έχω να μπω και εγώ καιρό στο φόρουμ και δεν τα είχα δει αυτά. 
Περαστικά ρε συ και εννοείται ότι θα αποζημιωθείς κανονικότατα από την στιγμή που δεν έχεις υπαιτιότητα.

Και γενικά σε ένα ατύχημα αν η υπαιτιότητα είναι ξεκάθαρα του άλλου αποζημιώνεσαι και χωρίς να έχεις το κατάλληλο δίπλωμα.

Και αποζημιώνεσαι για τη μηχανή αλλά και για εσένα.

Τον Σεπτέμβριο του 2012 είχα ένα ατύχημα όπου ένας νόμιμος κύριος ξέχασε να κοιτάξει πριν παραβιάσει το στοπ με αποτέλεσμα να με στείλει 4 μέρες στο νοσοκομείο με ελαφρά τραύματα (20 ράμματα μου έμειναν να το θυμάμαι και κάτι γρατζουνιές). Εγώ ήμουν ο παράνομος της υπόθεσης μη έχοντας το κατάλληλο δίπλωμα για το ΧΤ. Το μηχανάκι κόπηκε στα δύο και ήταν 3 μηνών. 

Μην τα πολυλογώ πήρα 11.000 όταν η αξία της μηχανής ήταν 7.000 . 4.000 ευρώ δηλαδή πάνω από την αξία της τα οποία ήταν για κράνος μπουφάν παντελόνι και ηθική αποζημίωση (έτσι ακριβώς έγραφε η επιταγή).

Τώρα αν αυτό δεν θεωρείται ολοκληρωμένο ποσό αλλά κουτσοπληρωμή τι να πω. Δηλαδή αν είχα δίπλωμα τι παραπάνω θα έπαιρνα;; Τη γυναίκα του ασφαλιστή;;

Ειναι περαστικα προ καιρου. Το μηχανακι εχει πουληθει, αγοραστηκε αλλο και πουληθηκε και αυτο. Απλα δεν ετυχε να μπω στο φορουμ απο τοτε και δεν περιμενα ποτε μου οτι ενα χρονο μετα θα υπηρχε ενδιαφερον. Βεβαια βλεπω οτι χαθηκε το ενδιαφερων αφου ανεβασα τις φωτογραφιες και μετα απο τα ειρωνικα μηνυματα τυπου, "παρτα πρωτα και τα ξαναλεμε", δεν υπαρχει καμια απαντηση που να παραδεχονται οτι εχουν αδικο και απλα καλοθελημενα υπερβαλλουν για να αποτρεψουν ανηλικους/ατομα μη-εχοντες καταλληλο διπλωμα να οδηγουν.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

up.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda agv k3 Honda

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά εγώ αυτό που έχω να πω για το θέμα και ειμαι πολυ περήφανος γι'αυτό είναι ότι.. Οδηγησει χωρίς το κατάλληλο δίπλωμα οδήγησης; κατάσχεση μηχανής!!! Μη συμπλήρωσει ορίου ηλικίας για το κατάλληλο δίπλωμα; Αρχικά φυλάκιση με αναστολή 1 χρόνου και αν ξανά γίνει; φυλακή για 2 χρόνια είτε για τον ίδιο είτε για τον γονιό Εάν είναι ανήλικος ο οδηγός.. Γιατί κάπου φταίει και η Παιδεία η οποία μας δίνουν οι γονείς μας!!! Και Γιατί το λέω αυτό; Όταν είμουν πιτσιρικάς ήθελα να πάρω μηχανή ( cbr 400) 18 χρονών σκατο ήθελα cbr!!!! Μου μίλησε ο πατέρας μου ωραία και ώριμα και μου είπε ότι δεν είναι ώρα ακόμα. Στα 30 μου είπε κάνε ότι θες που θα έχει πήξει περισσότερο το μυαλό σου.... Μην τα πολυλογώ στα 30 μου άλλαξα γνώμη αγόρασα μια μηχανή να κάνω τις βόλτες μου δεν έχω το μυαλό στις κόντρες και στα πατιλικια και πάνω από όλα δεν με νοιάζει αν χαλάσει το μαλλί μου Από το κράνος. Είναι κρίμα να χάνονται ζωές ειτε από την ανωριμότητα ειτε από βλακεία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Είναι κρίμα να χάνονται ζωές ειτε από την ανωριμότητα ειτε από βλακεία.

Κριμα ειναι επισης να χανεις 12 χρονια απ' την ενηλικη ζωη σου να ακους τι σου λεεϊ ο μπαμπας :baby:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda agv k3 Honda

Δημοσιεύτηκε

Αδερφέ αν ειχες τα μυαλά που είχα εγώ 18 χρονών θα παρακαλουσες να είχες πατέρα των πατέρα μου!!! Και αν νομίζεις ότι ένας 20χρονος η 25 χρονος είναι ώριμος για να έχει μηχανή στα χέρια του τότε διάβασε τα στατιστικά των ατυχημάτων σε ποια ηλικία γίνονται. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 640 SM (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλα εγινε :doh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν περίμενα να φτάσω 30 για να πάρω μηχανή...Δεν θα έπερνα.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova (144cc) Kawasaki ZX10R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν περίμενα να φτάσω 30 για να πάρω μηχανή...Δεν θα έπερνα.

Μα ούτε το παλικάρι πήρε μηχανή. NC πήρε. Χελοοοοοουυυυυυυ :baby:

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μα ούτε το παλικάρι πήρε μηχανή. NC πήρε. Χελοοοοοουυυυυυυ :baby:

εξκιουζ μι δεν άντεξα να φτάσω ως εκεί.:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Jetpack

Δημοσιεύτηκε

Εγώ που είμαι 22 να μην πάρω δηλαδή; :(

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Εμεις τα παιδια στα χωρια ωριμαζουμε πιο νωρις, εγω στα 30 σταματησα να οδηγαω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

up

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού