Γιωργος Θερμ

Μετατροπη μοτοσυκλετας σε ηλεκτρικη.

27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Την 6/8/2014 at 0:21 ΠΜ, το μέλος E-tron έγραψε:

Χαιρέτω τους πάντες μιας και είμαι νέος στο forum.

Φίλε Sunblock ''οδήγησα'' κάπως της εξελίξεις.Μετέτρεψα μια Honda Hornet 250 σε πλήρως ηλεκτρική.Μοτερ 48v DC 15KW max,4 μπαταρίες 55ΑH AGM,controller Kelly KD72401 και διάφορα άλλα παρελκόμενα.Το αποτέλεσμα:Τελική ταχύτητα 75Km/h,αυτονομία max 35Km και κόστος φόρτισης ούτε 1 ευρώ για 100Km. :mB_kalo_e:

Η όλη μετατροπή έγινε με γνώμονα την δημιουργία ενός οικολογικού οχήματος για την μετακίνηση μέσα στην πόλη.

Μπορώ να σου στείλω και φωτο αν θες.

Κύριοι, το μέλλον είναι ηλέκτρικο!

Γεια σας παιδες κεγω σαν καινουργιος εχω καναδυο αποριες πανω σε αυτο το θεμα αλλα απευθυνομαι περισσοτερο σε σενα μηπως γνωριζεις κατι παραπανω απο εμπειρια χωρις να θελω να θιξω οποιονδηποτε αλλο.

Θέλω να διαθεσω ενα χιλιαρικο για τη μετατροπη μιας μοτοσυκλετας σε ηλεκτρικη και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο αυτα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στην αγορα οποτε θελω να ξερω αν αξιζει να φτιαξω κατι τετοιο με ενα χιλιαρικο και αν θα μπορουσα να κανω κατι τετοιο σε μια παλια μηχανη δρομου  '' αν και θα προτιμουσα ενα παπι που ειναι και ελαφρυτερο''  που διαθετω της οποιας εχει γινει διαγραφη χαρτιων αγνοωντας λιγο πολυ τον νομο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

Σχεδόν 5 χρόνια μετά, μέλος που δεν μπαίνει πια στο forum, μην περιμένεις και πολύ να σου απαντήσει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα