NiKhTaC

Πωληση στο Λονδινο, τι κανω? (e-mail απάτη)

25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα, λοιπον η ιστορια αρχιζει οταν εβαλα το μηχανακι για πουλημα, επικοινωνησε μαζι μου στο κινητο ενας τυπος απο λονδινο αγγλια και μου ειπε να του απαντησω στο ε-μαιλ του..το εγραφε στο μηνυμα..μετα απο μια μικρη συζητηση μου αυτα που θα επικολλησω πιο κατω...

I'm quite satisfied with the condition and price. I will be paying the PayPal charges from my account and i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a paypal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company..Get back to me with the details below :

Name:

PayPal Email address

Cell Phone No.:

Total Cost of the item.

Cheers.

και αναρωτιεμαι εγω..ο τροπος μεσω paypal ειναι ασφαλης? μιας και δεν σκαμπαζω μια απο αυτο..πως μπορω να παρω αμεσως τα λεφτα? και υπαρχουν ενδεχομενα να μου κανει κομπινα? και γενικα πως να κινηθω? δεν γνωριζω μια απο αυτα τα κολπα! ευχαριστω προκαταβολικα :sweatdrop::waycon1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

απατη ειναι

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

εχει ονοματεπωνυμο κλπ, και παλι αν εγω δω τα λεφτα μεσα και τα παρω στα χερια μου? μετα μπορει καπως να μου κανει μ@λ@κια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 SM 2006 KTM SXF (350cc)

Δημοσιεύτηκε

ρε απάτη είναι σου λέμε, μην το σκέφτεσαι καν. Λες και δεν έχει μηχανάκια η αγγλία και αναγκάζεται να ψωνίσει από την Ελλάδα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το ονομα μπορει να ειναι ψευτικο,να μην υπαρχει καν.Τα λεφτα μπορει να κανει καμια μαλακια και να τα τραβηξει μετα...ασε που δεν θα στα δωσει αν δεν του δωσεις πρωτα εσυ αυτο που πουλας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Κοιτα αν θελεις μεσω paypal στο αγοραζω και γω..και 1000 ευρω παραπανω! θα κανουμε μεταβιβαση αφου εχεις δει τα χρηματα σου στο λογαριασμο paypal και μετα θα ακυρωσω τη συναλαγη και ετσι εγω θα παρω το μοτορι σου και εσυ θα παρεις τα @@ μου.. πως σου φανηκε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

χαχαχαχα φαση ειχε οπως το εγραψες! αν εχεις τσιμπησει τα λεφτα στο χερι? και εννοειται δεν εχω στειλει το μηχανακι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Ζ Honda CBR (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

μιλαμε και για τα παπακια που εχεις για σιγκνατουρ ? Δεν νομιζω ρε φιλε ποιο πολυ θα του παρει να παρει το παπι απο δω να το παει αγγλια παρα να παρει απο κει κανα σκουτερ μεταχειρησμενο !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

ναι για το Ζ μιλαω, μωρε και εγω το ιδιο σκεφτηκα..ολοκληρη αγγλια απο δω θελει? απλα ρωταω και τους πιο εμπειρους μην κανουμε καμια μακακια και κλαιμε μετα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR-250R Marushin

Δημοσιεύτηκε

Σε όποιον έχει βάλει αγγελία, του έχει έρθει τουλάχιστον ένα τέτοιο e-mail

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda hornet

Δημοσιεύτηκε

ενα οχημα για να φυγει απο μια χωρα και να παει σε κάποια αλλη απαιτεί καποιες παραπάνω διαδικασίες για να εισαι εξασφαλισμένος αν βεβαια διαθέτει αδεια και πινακίδες.

Το παυπαλ ειναι ενας ασφαλεις τροπος συναλλαγών αλλα περισσοτερα εξασφαλίζει τον αγοραστή, αν δεν εχεις εμπειρια με πωλήσεις προτίμησε την εγχώρια αγορά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

Α Π Α Τ Η

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

οκ! το επιασα το νοημα! ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις! και βεβαια την μεγαλη βοηθεια! :cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Ουπς ανάλογο ιμειλ πήρα και εγώ για αγγελία στο car.gr οπότε σίγουρα κάτι παίζει. Έλεγε ποια είναι η τελευταία τιμή που το δίνω. Δεν απάντησα γιατί βαρέθηκα και κάτι δεν με άρεσε ούτε σι άλλως. Τι να παίζει πάλι? Θα κάνω μία να το αναφέρω στο .car.gr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Shiver Ducati

Δημοσιεύτηκε

Όχι όχι όχι . Έχω και εγω αγγελία και μου έστειλε και εμένα . απατεώνες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki RGVΓ (250cc) test KTM RC8 (1190cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα όταν έβαλα μια αγγελία εκ μέρους φίλου μου. Την είχαμε ψιλιαστεί τη δουλειά αλλά θέλαμε να δούμε μέχρι που θα φτάσει η ιστορία. Για να μην πολυλογώ το είχαμε προχωρήσει αρκετά, μας είχε έρθει ταχυδρομικώς και η επιταγή! Βέβαια ήταν ακάλυπτη...λάθος πλαστή ήταν.

Τροποποιήθηκε από τον gkourv

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbr1100xx (1100cc) Honda cbr1100xx (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

φιλε μην ασχολεισαι !!!!

σε δυο αγγελιες που ειχα βαλει μου ειχαν ερθει αναλογα e mail

το ιδιο και στον αδερφο της γυναικας μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DR-Z 400 SM K7 Suzuki Hayabusa (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

και μενα ειχε ερθει ενα παρομοιο ,για τη κιθαρα που ειχα βαλει αγγελια ............φυσικα δεν του απαντησα καν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda gl

Δημοσιεύτηκε

ΑΠΑΤΗ

Παιδιά καλησπέρα, Κωνσταντίνος απο Τρίκαλα. Εβαλα και εγω αγγελία το αυτοκινητο του πατέρα, στο car.gr και μου εστειλε ενας τυπος sms στο κινητό μου και μου έλεγε οτι ενδιαφέρετε και να επικοινωνισουμε μεσω eμαιλ. Παιδιά τα ίδια ακρυβώς μου έλεγε. Για την ακρίβια χθες πήρα το τελευταίο του μηνυμα. Εννοείτε οτι δεν του εχω στειλει οτιδήποτε απο στοιχεία μου. ΑΠΑΤΗ και εμένα μου φάνηκε.

Αυτοκινητο αριστεροτιμονο στην αγγλία δεν λέει!!

daniel-stev@hotmail.com

Steven Daniel το μειλ και το ονοματεπώνυμο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
οοοεοοο?! AGV RC5 Pro Αλλος TM 660 SMX (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Ζηλεύω!!! Εμενα γιατί δεν ήρθε ποτε τέτοιο μήνυμα? :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Το ονομα μπορει να ειναι ψευτικο,να μην υπαρχει καν.Τα λεφτα μπορει να κανει καμια μαλακια και να τα τραβηξει μετα...ασε που δεν θα στα δωσει αν δεν του δωσεις πρωτα εσυ αυτο που πουλας.

Αυτό ακριβώς. :winking:

Σε όποιον έχει βάλει αγγελία, του έχει έρθει τουλάχιστον ένα τέτοιο e-mail

Ουπς ανάλογο ιμειλ πήρα και εγώ για αγγελία στο car.gr οπότε σίγουρα κάτι παίζει. Έλεγε ποια είναι η τελευταία τιμή που το δίνω. Δεν απάντησα γιατί βαρέθηκα και κάτι δεν με άρεσε ούτε σι άλλως. Τι να παίζει πάλι? Θα κάνω μία να το αναφέρω στο .car.gr

Όχι όχι όχι . Έχω και εγω αγγελία και μου έστειλε και εμένα . απατεώνες

φιλε μην ασχολεισαι !!!!

σε δυο αγγελιες που ειχα βαλει μου ειχαν ερθει αναλογα e mail

το ιδιο και στον αδερφο της γυναικας μου

Επιβεβαιώνω πως και σε μένα είχε έρθει τέτοιο mail και αν και υποψιασμένος πάντα (ούτε η σύνταξη δεν ήταν σωστή) και το έβαλα ως θέμα εδώ και όλοι μου είπαν τα ίδια.

ΑΠΑΤΗ

Παιδιά καλησπέρα, Κωνσταντίνος απο Τρίκαλα. Εβαλα και εγω αγγελία το αυτοκινητο του πατέρα, στο car.gr και μου εστειλε ενας τυπος sms στο κινητό μου και μου έλεγε οτι ενδιαφέρετε και να επικοινωνισουμε μεσω eμαιλ. Παιδιά τα ίδια ακρυβώς μου έλεγε. Για την ακρίβια χθες πήρα το τελευταίο του μηνυμα. Εννοείτε οτι δεν του εχω στειλει οτιδήποτε απο στοιχεία μου. ΑΠΑΤΗ και εμένα μου φάνηκε.

Αυτοκινητο αριστεροτιμονο στην αγγλία δεν λέει!! Έλα ντε, είναι και αφελείς οι απατεώνες..... :lol:

daniel-stev@hotmail.com

Steven Daniel το μειλ και το ονοματεπώνυμο

:tooth: :tooth:

Όπως θα κατάλαβες Νικήτα, Μ Α Κ Ρ Υ Α!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Symphony sr Yamaha XT 600 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Μια απο τα ιδια κ εδω....εβαλα το Varadero του πατερα μου και μου εχουν στειλει 6 διαφορετικα τετοια μυνηματα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Sprinter (119.7cc) X-LITE X-603 START N-COM Honda CBR600F4 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

παλιά η κομπίνα γινότανε με επιταγή, τώρα ζητάνε paypal. αναβάθμιση :rolleyes:

ρίξε μια ματιά εδώ σε παρόμοια περίπτωση στο φόρουμ μας.

πες του καλύτερα να επικοινωνεί μαζί σου σε αυτό το email ---> ccu@cybercrimeunit.gov.gr

είναι της υποδιεύθυνσης δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

παλιά η κομπίνα γινότανε με επιταγή, τώρα ζητάνε paypal. αναβάθμιση :rolleyes:

ρίξε μια ματιά εδώ σε παρόμοια περίπτωση στο φόρουμ μας.

πες του καλύτερα να επικοινωνεί μαζί σου σε αυτό το email ---> ccu@cybercrimeunit.gov.gr

είναι της υποδιεύθυνσης δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος :D

Τάσο, είχα μιλήσει εγώ με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος όταν μου είχαν στείλει mail, αλλά όπως μου είπαν δεν μπορούν να τους εντοπίσουν, αφού χρησιμοποιούν servers όπου λάχει ανά τον κόσμο κι αυτοί είναι αλλού και χάνονται τα ίχνη τους.

Γενικά ξέρουν από τί να φυλαχτούν και απλά ψαρεύουν θύματα. Όλο και κάποιους βρίσκουνε.

Σ' εμένα το χόντρυνε το πράμα. Μου "χάριζε" καμμιά 20αριά χιλιάδες ευρώ αν δεχόμουνα να παραλάβω ένα δέμα! αγνώστου περιεχομένου, που προοριζότανε και καλά για τον αγώνα των Λίβυων κατά του Καντάφι....... :shoot: ό,τι νά 'ναι.

Επειδή έπαιζε περίεργη φάση μακριά από αγοραπωλησίες (έτσι ξεκίνησε), επικοινώνησα με τη Δίωξη και μου είπαν τα ανωτέρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα