wildbilly

Ταξίδια-Εξωτερικό Βουλγαρία-Ρουμανία-Μολδαβία-Ουκρανία ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kawasaki versys Shoei XR 1000 KTM 990 SMT (990cc)

Δημοσιεύτηκε

Λοιπόν! Σϊγουρα το'χω κάψει! :kaaaala: Νομίζω ότι θα τα καταφέρω να κάνω αυτό το ταξίδι? Με το ΔΝΤ να με κυνηγάει? Χμ! Μάλλον ζω σε παράλληλο σύμπαν αλλά ρε γμτ, θα κάνω το σκ@@τό μου παξιμάδι και τουλάχιστον το μισό από αυτό που σχεδιάζω, θα το κάνω...

Γιααααα ρίξτε μια ματιά, αυτή είναι η αρχική σχεδίαση αλλά ανάλογα με τα λαλάκια, μπορεί να πετσοκοφτεί το κομμάτι Μολδαβία-Ουκρανία :crazy: και να βγει φθηνότερο...

<p><iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="

Κάτι δεν κάνω καλά μάλλον

http://maps.google.c...5258a36c2&msa=0

Δεν είπα ότι το όλο κόλπο το σχεδιάζω για μέσα Ιούνη και ήδη έχω έναν τρελλαμένο υποψήφιο για παρέα και άλλον έναν να ψήνεται....ακούω όμως συμμετοχές και ΠΑΜΕΕΕΕΕ!!!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Sorry ρε φίλε, αλλά μ' αυτόν τον τίτλο "Βουλγαρία-Ρουμανία-Μολδαβία-Ουκρανία ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!", αλλού πάει το μυαλό μας......... :whistling::_innocent:

:P

Τροποποιήθηκε από τον Kostas-MotoLover
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit S+zx130 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Sorry ρε φίλε, αλλά μ' αυτόν τον τίτλο "Βουλγαρία-Ρουμανία-Μολδαβία-Ουκρανία ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!", αλλού πάει το μυαλό μας......... :whistling::_innocent:

:P

Mα ακριβώς γι'αυτό θα υπάρξουν πολλοί ενδιαφερόμενοι :peep:

wild billy πληροφοριακά πόσες μέρες χρειάζονται και περίπου πόσα λεφτά υπολογίζεις ??

Έχω καιρό τώρα την ίδια ιδέα στο μυαλό μου.

Δεν κανονίζεις προσεχώς καμιά συνάντηση από κοντά ενδιαφερόμενων να πιούμε και έναν καφέ να τα πούμε όλα ? ? ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μάγκες! Εκτός από το προφανές που θίξατε (φάτε μάτια ψάρια, αλλά κανείς δεν κάνει τόοοοοσα χλμ για να μαμήκει ε?), το ταξίδι σ'αυτά τα μέρη είναι μαγικό και οι διαδρομές, οι άνθρωποι, οι πόλεις, η φύση δεν παίζονται...ειδικά η ουκρανία είναι το τελευταίο ανεξερεύνητο τουριστικό οχυρό στην ευρώπη και απαιτεί μόνη της ένα ταξίδι...αλλά και η ρουμανία είναι φανταστική, τι να πεις, από το Brasov, στο Sibiu στην Tigishoara και τον ωραιότερο δρόμο στην ευρώπη, τον transfagarasan...τεσπα, ας μαζευτούμε όντως οι σοβαρά ενδιαφερόμενοι, αν υπάρξουν και βλέπουμε, εγω πάντως και μόνος το κάνω...

όσο για τα logistics, φαντάζομαι ότι χρειάζεται 12-13 μέρες για όλο το κόλπο για να δεις και κάτι, βγαίνει και γρηγορότερα πάντως, είναι κάπου 5.000χλμ μαξιμουμ και πιστεύω ότι με ένα χιλιάρικο έκαστος βγαίνει μια χαρά, με οικονομική διαβίωση...

Μπορούμε όμως να το πετσοκόψουμε λιγάκι και να μας βγει 7-8 μέρες και μαξιμουμ 6-7 κατοστάρικα έκαστος...

Μυρίζω καμένη σάρκα ήηηη ψήνεται κανείς?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
GSF650-XR250 990R

Δημοσιεύτηκε

Άρχισαν τα όργανα... :mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Harley Davidson Shoei XR 1100

Δημοσιεύτηκε

οτι ψηνομαι ...ψηνομαι !.....με το δντ να δω τι θα κανω !!!! :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Άρχισαν τα όργανα... :mB_kalo_e:

ταρατατζουμ τζουμ τζουμ αδερφέ (και ακόμα λάστιχα δεν άλλαξα, χαχαχαχα) :wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fazer S2 600 Πολλές!!!

Δημοσιεύτηκε

Δώσε λεπτομέρειες, πότε περίπου υπολογίζεις, πόσες μέρες, κόστος πάνω κάτω σαν πιο έμπειρος και σταμάτα να μας κολάζεις!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δώσε λεπτομέρειες, πότε περίπου υπολογίζεις, πόσες μέρες, κόστος πάνω κάτω σαν πιο έμπειρος και σταμάτα να μας κολάζεις!!!

τα'πα πιο πάνω και θα συνεχίσω να σας κολάζω :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fazer S2 600 Πολλές!!!

Δημοσιεύτηκε

τα'πα πιο πάνω και θα συνεχίσω να σας κολάζω :crazy:

Λάθος μου δεν τα διάβασα καλά, εγώ όντως ψήνομαι πολύ, ειδικά αφού είχα διαβάσει το ταξιδιωτικό σου πέρσι αλλά δυστυχώς εξαρτάται από πολλά, είμαι γραμμένος στο ανοιχτό πανεπιστήμιο και εκείνο τον μήνα γράφουμε εξετάσεις, βέβαια μια μέρα γράφω αλλά ακόμη δεν βγήκε το πρόγραμμα.

Να φανταστείς πάντως πως από τότε που διάβασα το ταξιδιωτικό σου πέρσι είχα ξετρελαθεί και έλεγα πρέπει να πάω και εγώ Βαλκάνια!!! Και εσύ μας βγάζεις σήμερα τέτοιο πρόγραμμα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Αχ! Καημένο γερόντιο, δεν κάθεσαι ήσυχα ήσυχα να απολαύσεις το τίλιο σου, όσο ακόμα το έχεις και αυτό!! Θες και μοτοεκδρομες από την άλλη μεριά των συνόρων.

Πάντα το πρόβατο κάνει όνειρα νομίζοντας ότι είναι ευτυχισμένο και ότι το περιμένει ένα λαμπρό μέλλον που θα βοσκάει χόρτα ατάραχο στον αιώνα τον άπαντα. Mέχρι που το άκαρδο χέρι του χασάπη να το αποσπάσει βίαια από το κοπάδι και να ξυπνήσει απότομα βλέποντας το απαστράπτον λεπίδι του ΔΝΤ να βάζει άδοξο τέλος στο ίδιο και τα όνειρα του

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λάθος μου δεν τα διάβασα καλά, εγώ όντως ψήνομαι πολύ, ειδικά αφού είχα διαβάσει το ταξιδιωτικό σου πέρσι αλλά δυστυχώς εξαρτάται από πολλά, είμαι γραμμένος στο ανοιχτό πανεπιστήμιο και εκείνο τον μήνα γράφουμε εξετάσεις, βέβαια μια μέρα γράφω αλλά ακόμη δεν βγήκε το πρόγραμμα.

Να φανταστείς πάντως πως από τότε που διάβασα το ταξιδιωτικό σου πέρσι είχα ξετρελαθεί και έλεγα πρέπει να πάω και εγώ Βαλκάνια!!! Και εσύ μας βγάζεις σήμερα τέτοιο πρόγραμμα!!!

έχουμε καιρό τέκνον μου, δες πότε είναι το μάθημα και βλέπουμε...όσο για τα βαλκάνια, ναι είναι κόλλημα τρελό...

Αχ! Καημένο γερόντιο, δεν κάθεσαι ήσυχα ήσυχα να απολαύσεις το τίλιο σου, όσο ακόμα το έχεις και αυτό!! Θες και μοτοεκδρομες από την άλλη μεριά των συνόρων.

Πάντα το πρόβατο κάνει όνειρα νομίζοντας ότι είναι ευτυχισμένο και ότι το περιμένει ένα λαμπρό μέλλον που θα βοσκάει χόρτα ατάραχο στον αιώνα τον άπαντα. Mέχρι που το άκαρδο χέρι του χασάπη να το αποσπάσει βίαια από το κοπάδι και να ξυπνήσει απότομα βλέποντας το απαστράπτον λεπίδι του ΔΝΤ να βάζει άδοξο τέλος στο ίδιο και τα όνειρα του

Όσο ο γέρικος πισινός μου αντέχει, θα καβαλάω, όσο το ΔΝΤ μου τον πιάνει, τόσο διεγείρομαι... :blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit S+zx130 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

έχουμε καιρό τέκνον μου, δες πότε είναι το μάθημα και βλέπουμε...όσο για τα βαλκάνια, ναι είναι κόλλημα τρελό...

Όσο ο γέρικος πισινός μου αντέχει, θα καβαλάω, όσο το ΔΝΤ μου τον πιάνει, τόσο διεγείρομαι... :blush2:

Κανόνισε συνάντηση μια μέρα να τα συζητήσουμε από κοντά όσοι ενδιαφέρονται για αυτό το ταξίδι γιατί από εδώ πολλά δεν μπορούν να ειπωθούν :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso trail (660cc) Hjc is-17 KTM adventure (1190cc)

Δημοσιεύτηκε

wildbilly δωσε link για το ταξιδιωτικο που αναφερθηκε πιο πανω ..1000 νομιζω ειναι πολλα ...εχεις υπολογισει αναλυτικα το κοστος; (βενζινες διατροφη κτλ)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso BMW F800GS

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου πολύ καλό το ταξιδάκι!

Μια παρατήρηση: Αν σε φτάσουν τα € και ο χρόνος, πέτα μέσα και ένα Βελιγράδι που είναι δίπλα και θα το απολαύσεις! Φανταστική πόλη!

Καλό ταξίδι ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

wildbilly δωσε link για το ταξιδιωτικο που αναφερθηκε πιο πανω ..1000 νομιζω ειναι πολλα ...εχεις υπολογισει αναλυτικα το κοστος; (βενζινες διατροφη κτλ)

http://www.mybike.gr/topic/45620-%cf%84%ce%b1%ce%be%ce%af%ce%b4%ce%b9-%ce%b6%ce%b5%ce%bd-%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%b2%ce%b1%ce%bb%ce%ba%ce%ac%ce%bd%ce%b9%ce%b1-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%83%cf%84%ce%b9%cf%82-%ce%ac%ce%bb%cf%80%ce%b5%ce%b9%cf%82/page__fromsearch__1

αναλυτικά δεν έχω υπολογίσει αλλά όπως είπα και πιο πάνω με κάνα χιλιάρικο το άτομο βγαίνει οικονομικά όμως...δωμάτια 15€ το άτομο, φαγητό 10€ το άτομο συν βενζίνες και βοτκες/μπύρες κλπ, κάνα 70αρι-80αρι €/μέρα μαξιμουμ...

Φίλε μου πολύ καλό το ταξιδάκι!

Μια παρατήρηση: Αν σε φτάσουν τα € και ο χρόνος, πέτα μέσα και ένα Βελιγράδι που είναι δίπλα και θα το απολαύσεις! Φανταστική πόλη!

Καλό ταξίδι ;)

αχ τι μου κανεις, μεγάλος έρωτας το βελιγραδι, ήμουν πέρσυ το καλοκαιρι και θελω να ξαναπαω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

[Κανόνισε συνάντηση μια μέρα να τα συζητήσουμε από κοντά όσοι ενδιαφέρονται για αυτό το ταξίδι γιατί από εδώ πολλά δεν μπορούν να ειπωθούν :winking:

Στη λίμνη τσιβλου οι λεπτομέρειες και οι αναλύσεις, όταν και αν αυτή η βόλτα πραγματοποιηθεί :punk: :punk:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στη λίμνη τσιβλου οι λεπτομέρειες και οι αναλύσεις, όταν και αν αυτή η βόλτα πραγματοποιηθεί :punk: :punk:

ναι ναι αλλα να ανοιξει λιγο ο καιρος και βρισκόμαστε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Trail Pegasos ADV

Δημοσιεύτηκε

εγώ πάντως με το κουτί στα βαλκάνια 16 μέρες 3άτομα μαζί με ένα πρόστιμο στην σλοβενία 150 ευρώ δεν ξόδεψα πάνω απο 250 ευρώ σύνολο με κατανάλωση ~ 6/100 αλλά διαμονή σε 2 φίλες και τις υπόλοιπες μέρες σε couch surfing οπότε καθόλου φράγκα για διαμονή και πάντα μαγείρεμα σε σπίτι! αρχικά κάποια φαγητα απο εδώ και επειτα μαγείρεμα εκεί που μέναμε!

με την μηχανή άντε τα διπλά π.χ 500-600 ευρώ αλλά 1000 μάλλον τα κόβω πολλά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εγώ πάντως με το κουτί στα βαλκάνια 16 μέρες 3άτομα μαζί με ένα πρόστιμο στην σλοβενία 150 ευρώ δεν ξόδεψα πάνω απο 250 ευρώ σύνολο με κατανάλωση ~ 6/100 αλλά διαμονή σε 2 φίλες και τις υπόλοιπες μέρες σε couch surfing οπότε καθόλου φράγκα για διαμονή και πάντα μαγείρεμα σε σπίτι! αρχικά κάποια φαγητα απο εδώ και επειτα μαγείρεμα εκεί που μέναμε!

με την μηχανή άντε τα διπλά π.χ 500-600 ευρώ αλλά 1000 μάλλον τα κόβω πολλά!

ναι, γίνεται και οικονομικότερα, ανάλογα που τρως και που μένεις...εμείς που θα χουμε ξενοδοχεία και φαγητό πάντως είναι έξοδα... που μοιράζονται όμως αν τα άτομα είναι πολλά...και εννοείται είναι μέσα και τα απρόβλεπτα συν μια καβάτζα που πρέπει ναχεις, οπότε να το χιλιάρικο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Όπως είδα τον τίτλο, τέτοιες μέρες που ζούμε, νόμιζα ότι επρόκειτο για το ΠΑΜΕ, μωρέ λέω τι έγινε καινούργιο ανατολικό μπλοκ θα έχουμε?

Να πω ξανά ότι εγώ αν όλα πάνε καλά θα την κάνω για μια βδομάδα Κροατία.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όπως είδα τον τίτλο, τέτοιες μέρες που ζούμε, νόμιζα ότι επρόκειτο για το ΠΑΜΕ, μωρέ λέω τι έγινε καινούργιο ανατολικό μπλοκ θα έχουμε?

Να πω ξανά ότι εγώ αν όλα πάνε καλά θα την κάνω για μια βδομάδα Κροατία.

θα γουσταρς με τρελα όμως!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia dorsoduro Honda VTR-SP2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

:popcorn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
DT125X

Δημοσιεύτηκε

ταξιδάρα και μαμω της ιδέες!! θα ήθελα επίσης τον γύρο της μαύρης θάλασσας και λίγο κασπία

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati 800ss Shoei XR 1000 Ducati 1098r (1098cc)

Δημοσιεύτηκε

εχω ακουσει οτι μονο με κατσικι πας σε αυτους τους δρομους

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.