lampisd

Wave 110 i Honda Wave 110 i

614 μηνύματα σε αυτό το θέμα

k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

δοκιμασε με μπουζοκλειδo λογικα περιλαμβανετε στα εργαλεια του παπιου. αν για χψ λογους δε τα εχεις αγορασε ενα σωληνοτο να το εχεις μαζι σου :winking:

Τροποποιήθηκε από τον noodles

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Wave 110i (109cccc) LIDL Harley Davidson Sportster (993cc)

Δημοσιεύτηκε

Mπουζόκλειδο Τ σίγουρα δεν έχει μέσα το παπί :D.  Aν είχα κάτι τέτοιο πιθανότερα θα ήταν να γινόταν πιο εύκολα η δουλειά. Το σωληνοτό που έστειλες δε δουλεύει το link. Aπλά ρωτάει μήπως έχει κανείς καταφέρει να το αλλάξει με αυτό που έχει το παπί κάτω από τη σέλα το απλό που το κάνεις συνδιασμό με το κατσαβίδι, χωρίς να πειράξει την ποδιά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda wave (110 cccc) NOLAN

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Εμένα στο συνεργείο μου το άλλαξαν χωρίς να βγάλουν κάποιο πλαστικό με ένα τάφ σπαστό καρυδάκι .δεν θυμάμαι πιο συγκεκριμένα. Είναι κάπως παρόμοια όπως αυτά που έχει στο πρώτο λινκ ο noodles

Τροποποιήθηκε από τον GKLTDKV

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Vespa 50s (102cc)

Δημοσιεύτηκε

VhJC985.jpg

με αυτα τα 2 εγω το βγαζω κατευθειαν χωρις να ασχοληθω καθολου με πλαστικα

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά τα κατάφερα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά φοβόμουν να βάλω αυτό που δίνει η honda γιατί ο χώρος ήταν πολύ περιορισμένος και το συγκεκριμένο σωληνωτό + κατσαβίδι ήταν οριακά με το πλαστικό. Τελικά με ένα σπαστό καρυδάκι βγαίνει πανεύκολα.  Μου έκανε εντύπωση πάντως ότι δεν ήταν ομοιόμορφο το ξεβίδωμα+ βίδωμα. Το αισθανόμουν κατα διαστήματα να κολλάει ενώ τα πάσα ήταν πεντακάθαρα και βίδωνε ίσια. Εννοείται πως το βίδωμα έγινε χειροκίνητα κ μόνο το τελευταίο σφίξιμο με το κλειδί.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Wave (110cc) AGV K-3 SV Kawasaki Z (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Λίγο άσχετο με τα υπόλοιπα θέματα που αναφέρονται εδώ, επειδή σε λίγο καιρό θα δώσω το δικό μου. Είναι άψογο με 15000χλμ και στο car βλέπω ότι τα καλά στην Αττική τα δίνουν 13-14 κατοστάρικα minimum. Αν βάλουμε στο μυαλό μας ότι το φτηνότερο πλέον 110 έχει στην Honda 2.200 καινούργιο (astrea Grand), τότε μιλάμε για νορμάλ τιμή μεταχειρισμένου στα 1350-1450, έτσι ?

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχει αλλάξει κάποιος την μαμά εξάτμιση με κάτι άλλο; Μου πρότειναν την Protecht την οβάλ με 100 ευρώ αλλά εξάτμιση χωρίς να την ακούσω πάνω στο μηχανάκι δε τη βάζω. Δε θέλω να βάλω κλανομπουρί που να σηκώνει όλη τη γειτονιά στο πόδι, απλά θέλω λίγο πιο μπάσο ήχο να ακούγεται από τα αυτοκίνητα. 'Εχω ακούσει μόνο Apido αλλά έκανε θόρυβο σαν ελικόπτερο που έχει εισπνεύσει ήλιο. Φοβερά σπασαρχίδικη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) mt limited evo Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 ώρες, το μέλος Stavros80 έγραψε:

Έχει αλλάξει κάποιος την μαμά εξάτμιση με κάτι άλλο; Μου πρότειναν την Protecht την οβάλ με 100 ευρώ αλλά εξάτμιση χωρίς να την ακούσω πάνω στο μηχανάκι δε τη βάζω. Δε θέλω να βάλω κλανομπουρί που να σηκώνει όλη τη γειτονιά στο πόδι, απλά θέλω λίγο πιο μπάσο ήχο να ακούγεται από τα αυτοκίνητα. 'Εχω ακούσει μόνο Apido αλλά έκανε θόρυβο σαν ελικόπτερο που έχει εισπνεύσει ήλιο. Φοβερά σπασαρχίδικη.

Τώρα έχω την vpr trioval open και είναι η καλύτερη από όσες είχα. Κάνει τον πιο μπάσο από τις υπόλοιπες. 

Αν δεις στο κανάλι μου έχω και άλλες. 

Ο ήχος τους δεν συγκρίνεται με απίντο κτλ εξατμίσεις των 30 ευρώ. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLX 250s (250cc) Honda wave (110cc)

Δημοσιεύτηκε

Θεματάκι! Πατάω πίσω φρένο και παίζει ο μοχλός του φρένου ένα ψιλο πάνω-κάτω(στο bite-point) συν ότι μερικές φορές κάνει και θόρυβο. Βλέπω τον δείκτη για την αλλαγή των σιαγώνων αλλά έχει ακόμα! Λέω δεν γαμιέται, ας τα αλλάξω, μάλλον θα έχουν λιώσεια απλά δεν θα δείχνει σωστά ο δείκτής ξερω γω! Ανοίγω τροχό, και οι σιαγώνες όντως έχουν υλικό ακόμα! Το έχει πάθει κανείς ή να το πάω απευθείας στο μάστορα;! Τελικά επειδή είχαν υλικό δεν τα άλλαξα αλλά μήπως να δοκιμάσω να βάλω τα καινούρια που πήρα; Υπόψιν τα γνήσια μου τα έδιναν 17 ευρώ, τα no name 3 ευρώ! Βέβαια αν σκεφτεί κανείς ότι το έχω 17.000 χλμ και ακόμα δεν έχουν λιώσει τα μαμά ίσως και να συμφαίρουν τα γνήσια!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πριν 37 λεπτά, το μέλος Cycloholic έγραψε:

Θεματάκι! Πατάω πίσω φρένο και παίζει ο μοχλός του φρένου ένα ψιλο πάνω-κάτω(στο bite-point) συν ότι μερικές φορές κάνει και θόρυβο. Βλέπω τον δείκτη για την αλλαγή των σιαγώνων αλλά έχει ακόμα! Λέω δεν γαμιέται, ας τα αλλάξω, μάλλον θα έχουν λιώσεια απλά δεν θα δείχνει σωστά ο δείκτής ξερω γω! Ανοίγω τροχό, και οι σιαγώνες όντως έχουν υλικό ακόμα! Το έχει πάθει κανείς ή να το πάω απευθείας στο μάστορα;! Τελικά επειδή είχαν υλικό δεν τα άλλαξα αλλά μήπως να δοκιμάσω να βάλω τα καινούρια που πήρα; Υπόψιν τα γνήσια μου τα έδιναν 17 ευρώ, τα no name 3 ευρώ! Βέβαια αν σκεφτεί κανείς ότι το έχω 17.000 χλμ και ακόμα δεν έχουν λιώσει τα μαμά ίσως και να συμφαίρουν τα γνήσια!

Ποτέ δε θα φτάσουν μέχρι το τέλος. Άλλαξε τα και μη βάλεις γνήσια (τα οποία κάνουν 5 ευρω) 

Εγώ έβαλα κάποια "του εμπορίου" από ότι μου είπε με 4 ευρώ. Έχουν γραμμές πάνω τους για να μαζεύονται οι σκόνες. Τα πήρα από τον Κατσαντώνη.

Το φρενο πλέον σε συγκρίνεται.. είναι άριστο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το φρένο ήταν ήδη άριστο και με τα μαμά!! :Ο 

5 ευρώ τα γνήσία πού τα βρήκες; Για wave έτσι;

Άρα τα αλλάζω και γιόλο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γενικά οι σιαγωνες για χοντα παπια γνήσιοι έχουν  5 ευρώ..  Εσύ που τα βρήκες τόσο ακριβά?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τί να σου πω και εδώ τις έχει ακόμα πιο ακριβά: https://www.stelpet.gr/Proion/19560/1081/Siagones-Honda-Wave-110-gnisies/

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

Την 5/7/2018 at 1:33 ΜΜ, το μέλος Cycloholic έγραψε:

Τί να σου πω και εδώ τις έχει ακόμα πιο ακριβά: https://www.stelpet.gr/Proion/19560/1081/Siagones-Honda-Wave-110-gnisies/

μη το κανεις να χαρεις! κοκαϊνη να ειχαν μεσα δε θα αξιζανε τοσα! γυρω στο 5ευρω παιζουν και 8-10 ενα πολυ καλο τακακι για μπροστινο δισκο.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα