HLIAS

Crypton X 135 Ότι θέλετε να μάθετε για το Υamaha CRYPTON X 135

58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

Μα πως ειναι φυσιολογικο απο τη στιγμη που στο εγχειριδιο λεει αλλαγη καθε (δεν ξερω ποσο αλλα σιγουρα πανω απο 3000) :biggrin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha crypton x (135cc) Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στην παρεα και δεν ξερω πολλα πολλα...θα σας πω το προβλημα μου εχω ενα x135 και ακουω εναν παραξενο μεταλλικο ηχο απο το μοτερ δεν ακουγεται παρα πολυ απλα επειδη εχω μονιμα μια ανησυχεια παντα πεφτω στο μοτερ και το ακουω και τωρα προσφατα το παρατηρησα..τελος παντων η πρωτη μου σκεψη ηταν καδενα εκκεντροφορου αλλα μετα παρατηρησα οτι τον ηχο μπορουσα να τον ακουσω μονο στο ρελαντι οταν εδινα γκαζι δεν αυξανοταν ο θορυβος και μαλιστα παρατηρησα πως οταν πλαγιαζα το μηχανακι μου ενω ημουν σταματημένος ο ηχος δεν ακουγοταν και μολις το ισιωνα ξανα ακουγοταν..πηρα τηλεφωνο τον μαστορα μου και μου ειπε πως δεν ειναι η καδενα του εκκεντροφορου και να το παω να το τσεκαρει αν ηταν καδενα μου ειπε και τουμπα να το εφερνες θα ακουγοταν δε θα σταματαγε...καμια ιδεα ρε μαγκες τι μπορει να ειναι;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X (135cc) Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα

Έχω ένα crypton x και το έχω κάνα 3μηνο κούτα! Στις βροχές γέμισε υγρασία το καντράν. Πήρα τηλέφωνο εκεί που το αγόρασα και μου είπανε αστό 2 μέρες και θα το συζητήσουμε. Αυτό καλύπτεται από την εγγύηση? Κάλεσα την μοτοδυναμική αλλά φαίνεται να το έχουν κλείσει το μαγαζάκι τους γιατί ούτε σε mail απαντάνε αλλά ούτε και στα τηλέφωνα.  Και προφανώς δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω χρήματα να αλλάξω η να μοντάρω το καντράν. Πείτε μου αν είχε κάποιος άλλος αυτό το θέμα.

Και σήμερα παρατήρησα σκουριά στην πλάκα που δένει η ανάρτηση μπροστά.... Έχω ξενερώσει μπορώ να πω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
yamaha crypton (135cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Αυτό το μηχανάκι τελικά είχε τιμή 2500 και 2700 το σούπερ ντούπερ φουλ έξτρα (που είχε μόνο ζάντες)και πούλησε μέχρι το 2016 σαν τρελό Ενώ ενώ ταν χρέπι σε ποιότητα και με φρένα ποδηλάτου.

Απορώ γιατί ενω υπήρχαν τόσα πόστ σε διάφορα φόρουμ για προβλήματα με το πλαίσιο και το μοτέρ τα αγνοησατε.Τι σας γοήτευσε η αυτονομία του ή οι φρενάρες μονή δαγκάνα και ταμπούρο;

Τότε που κυκλοφορούσε το Τ135 πριν κοπεί για λόγους ασφαλείας Ε4 έβγαζε η καβασάκι το zx130 που ήταν πιο γρήγορο πιο ποιοτικό πιο καλά φρενα και πιο φθηνό παπάκι.Μάλλον σας χαλούσε το ρεζερβουάρ που είχε μπροστά;;;

Τροποποιήθηκε από τον panagiotispetrou
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR

Δημοσιεύτηκε

και να μην ξεχναμε οτι βαραγε μπιελα πολυ συχνα!αλλα κανεις δεν το αναφερει,μονο για τα innova ξερουνε ολοι να λενε...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πότε ακούστηκε ότι τα Χ βαράνε μπιέλα? Πάντως τα ζχ έχουν θέμα στο TPS (ναι δεν είναι τόσο σημαντικό μπροστά σε μια μπιέλα)

Εντάξει είναι πολύ ακριβά και δεν υπάρχει κάποιο άλλο ίδιας κατηγορίας, επώνυμο, ώστε να έχει ανταγωνισμό και να παίζουν οι τιμές. 

Επίσης, αφήνοντας στην άκρη την τιμή αγοράς καινούριου, είναι ένα παπί το οποίο έχει έναν πολύ ωραίο κινητήρα και θα έπρεπε να έχει 2πίστονη δαγκάνα, ναι. Πίσω μα χαρά είναι το ταμπουράκι. Από αναρτήσεις πίσω δεν θα μπορούσαν να κάνουν κάτι περισσότερο. Μπροστά αν ήταν λίγο πιο χοντρά τα καλάμια θα ήταν και εκεί οκ.

Γενικά έχει καλό σύνολο και υστερεί σε θέμα άνεσης (από άποψη σέλας) για μακρινή διαδρομή. Με αφτερμαρκετ σέλα διορθώνεται.

Η τιμή του τώρα είναι υψηλή και δεν δικαιολογείται νομίζω.

Υπερτιμημένο δεν είναι αλλά είναι ''μονοπώλειο''. Υπερτιμημένο θα είναι το 150 γιαμαχα που θα έρθει στην Ελλάδα. Αυτό γιατί θα έρθει και το χόντα 150 αλλά ως γνήσιοι κάγκουρες οι περισσότεροι θα πούνε ότι το Χ ήταν καλύτερο από το ινοβα άρα και αυτό θα είναι. Δεν είναι έτσι όμως.. Για τα συγκεκριμένα μηχανάκια από όσο έχω ψάξει, το χόντα είναι λίγο μπροστά. Δεν θα αναλύσω το θέμα αυτό, εδω. Απλά έκανα μια παρατήρηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

μπιελα στα cryfto x? εδω που τα λεμε, ο ελληναρας καγκουρακος εχει καταφερει να σπασει ουκ ολιγα lc4 690, στο κρυφτο θα κολλησει? :biggrin:

το καλυτερο σα συνολο παπι που εχει εισαχθει στην ελλαδα, μονο λιγη περισσοτερη δυναμη να ειχε, οχι οτι ετσι δεν ειναι καλο.

ειναι πολυ καλα στημενο σε σχεση με τα υπολοιπα. τα φρενα ετσι οπως ειναι σχεδιασμενα επαρκουνε.

δε σημαινει πως ειναι χειροτερα απο αλλα που εχουν 2πιστονη δαγκανα, δεν εχει να λεει κατι η δαγκανα απο μονη της αν εχει 1 η 2 πιστονακια.

η τιμη του ειναι εκτος πραγματικοτητας. για μενα δεν αξιζει πανω απο 2.5κ (οπως και το innova δεν αξιζει τα 2.4, στα 2 με 2+ το βαζω).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Astrea Grand (125cc) HJC FG-15/ REVIT RADAR Triumph Tiger (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

Σιγουρα αδυνατον τοση μεγαλη ποσοτητα λαδιου. Ιδιως για τα χλμ που αναφερεις και την οδηγηση του κατοχου. Ειναι πραγματι οτι πιο αξιοπιστο εχει βγει σε παπι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα