BlackmanGR

Ποδήλατο Ποδηλάτες του φόρουμ

1179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Supra HRC KTM Adventure 990 R (999cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Μιας και έχουμε μαζευτεί αρκετοί ποδηλάτες, καιρός είναι μου φαίνεται να ανοιχτεί ένα αντίστοιχο θεματάκι... :yahoo:

Γνωρίζω ότι αρκετοί από εσάς πεταλάρετε για διασκέδαση, άθληση, μετακίνηση ή όλα μαζί.

Για πείτε κάνα 2 λόγια για το λόγο που χρησιμοποιείται το ποδήλατό σας και τι ποδήλατο έχετε. Αν θέλετε παρουσιάστε το μας!

Μιας και δημιουργός του θέματος κάνω εγώ την αρχή... :_zeppelin:

Αγόρασα το ποδήλατο για να αθλούμαι μιας και είχα βαρεθεί το στίβο, με το καιρό είδα ότι είχα βρει ένα άθλημα που μου ταίριαζε γάντι. Αρκετά καλή αερόβια άσκηση με διασκεδαστικό τρόπο. Κάθε φορά που το καβαλάς μαθαίνεις κάτι καινούργιο και έτσι κάθε βόλτα σου κρατάει το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό. Επίσης πολύ καλό υποκατάστατο ενός ψηλόφτερου για να βγάζεις γούστα σε καγκουριές... blush.gif Πλέον χρησημοποιώ το ποδήλατο και σαν μεταφορικό μέσο, μιας και η αποστάσεις στη πόλη μου είναι μικρές άλλα και το ΤΕΙ μου απέχει 5χλμ από το σπίτι μου (περίπου 15λ). :_rock-on:

Τέλος με το ποδήλατο βλέπω τρομερή βελτίωση στη τεχνική μου κάθε φορά που καβαλάω μηχανάκι. cool.gif

Να και η κούκλα μου. wub.gif

P1020013.jpg

Πλαίσιο: Specialized P1 All Mountain

Πιρούνι: RockShox Sector RL 100-140

Δισκοβραχίονας: Shimano Deore XT M785 (2πλος)

Χειριστήρια: Shimano XTR

Εκτροχιαστές: Shimano Deore XT (2x10)

Φρένα: Υδραυλικά δισκόφρενα Avid Elixir R 185/160

Τροχοί: Κέντρα Hope Pro 2 Evo με ZTR Crest στεφάνια (tubless) και Sapim Race ακτίνες.

Kαι ένα βιντεάκι για να πάρετε μια γεύση από τη μελωδία του ελεύθερου όταν σταματάω να πεταλάρω!

Στο μέλλον έχω σκοπό να αλλάξω το πλαίσιο και να πάω σε κάποιο ατσάλινο μιας και τα καλά full suspension ειναι απαγορευτικά σε τιμές... :thumbsdown:

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM EXC

Δημοσιεύτηκε

πολυ ωραιο το "πεταλι" σου...

εγω ξανακανω ποδηλατο απο το 2007 (μικρος εκανα bmx...)

ειχα παρει ενα ideal prorider αλλα οι κακες παρεες με downhillαδες μου αλλαξαν ροτα...

το prorider "ανοιξε" καπου στις πεντελη και την θεση του σκελετου πηρε ενα μεταχειρο σχετικα παλιος commencal με αναρτηση και βουρ στα μονοπατια!!!

αυτα μεχρι που εβλεπα του εντουραδες να με περνανε ταπα στα βουνα και αρχισε να μου μπαινει το μικροβιο ...

τωρα εχω ενα muesing γερμανικο σκελετο 1.5 κιλο με καποια πραματα απο το downhill ποδηλατο και με 1.50 δρομισιο λαστιχο...

κανω σιγουρα 40χλμ την εβδομαδα και δεν το αλλαζω με τιποτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR-250R Marushin

Δημοσιεύτηκε

Σε παρόμοιο mode είμαι κι εγώ. Οχι ακριβώς «υποκατάσταση» ψηλόφτερου, αλλά βελτίωση της enduro τεχνικής και αντοχής.

Με το καινούργιο σπεσιαλιτέ μου (ξέρεις εσύ Γρηγόρη) εδώ κι ένα δίμηνο κάθε Σ/Κ το πρόγραμμα έχει μονοπατάδες Βαρυμπόμπη.

Γι' αυτό έχω χαθεί από τους χωμάτινους. Αυτοί όμως δεν ξέρουν ότι κάνω στα κρυφά προπονήσεις με το ποδήλατο...

Φωτογραφίες δεν έχω, μόνο αυτό.

8641a2d7e1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda TRANSALP (650cc) Arai Quantum Honda VFR 750R RC30 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

στην αρχη -2008- πηρα ενα απλο ωστε να με εξυπηρετει σε καθημερινες κοντινες διαδρομες (φουρνο-τραπεζα-μαναβη-θαλασσα κτλ).εκανα μερικα χιλιομετρα την εβδομαδα 20 περιπου..?

bikepics-2053306-800.jpg

συντομα ομως ανακαλυψα ξανα την γοητεια της απλοτητας κ αρχισα να πεταλαρω περισσοτερα χιλιομετρα 50-60/εβδομαδα

ετσι αγορασα ενα λιγο καλυτερο ποδηλατακι που καλυπτε τις τοτε αναγκες μου

bikepics-2125836-800.jpg

μα κ παλι ομως το πεταλι μου εκλεινε πιο δυνατα το ματι κ τα χιλιομετρα παλι αλλαξαν σε 100-120/εβδομαδα

ετσι ενα νεο ποδηλατακι ηρθε να καλυψει τις αυξημενες μου απαιτησεις.

bikepics-2142461-800.jpg

εδω κ 1,5 χρονο πλεον το ποδηλατο αποτελει αναποσπαστο κοματι της καθημερινοτητας μου.δεν υπαρχει ημερα χωρις εστω κ μια πεταλια.

απο τον Μαρτιο εως τωρα εχω διανυσει περι τα 3400 χιλ..!!! κ συνεχιζω ακαθεκτος.τα Χριστουγεννα παω για αγορα κουρσας.

μαλλον θα καταληξω εδω..

p0418854.jpg

αυτα απο μενα.αντε κ καλες ορθοπεταλιες!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

TRANTEN αν ειναι να πας σε Bianci κουρσα παιζει 10% (αν θυμαμαι καλα) απο το εργοστασιο αν εχει δελτιο αγωνιζομενου...

Αν ειναι να πας για τετοια αγορα για ριξε συρμα... Μια φωτοτυπια θες ενος δελτιου... :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

TRANTEN αν ειναι να πας σε Bianci κουρσα παιζει 10% (αν θυμαμαι καλα) απο το εργοστασιο αν εχει δελτιο αγωνιζομενου...

Αν ειναι να πας για τετοια αγορα για ριξε συρμα... Μια φωτοτυπια θες ενος δελτιου... :whistling:

ναι γιατι οχι..ευχαριστω! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε

IMAG0002.jpg

Bianchi DOSS 4600 RC

Eχει γραψει απειρα χιλιομετρα σε καθε ειδους τερεν, απο ασφαλτο μεχρι αμμο και μονοπατια, και ευελπιστω, πρωτα ο Θεος, να συνεχισω για πολλα ακομα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple

Δημοσιεύτηκε

θα βαλω και εγω φωτο το ποδιλατακι μου!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Πώς μπορω να βαλω φωτο της ζωης μου?????

Ναι, οπως καταλαβατε, κανω ζωη ποδηλατο... :closedeyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW HP2 Sport (AX-1cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ειχα παρατησει ποοοολλα χρονια, ο γιατρος ειχε πει οχι ποδηλατο.....το αρχισα απο αυτο το καλοκαιρι ξανα, ασε το γιατρο να

λεει μλκιες λεω, γουσταρω με τα χιλια και νιωθω πολυ καλυτερα με τα ποδια μου αντι για χειροτερα οπως ελεγε ο γιατρος....

Ομως εχω ακομη το ποδηλατο που ειχα τοτε, ενα απλο mountain ideal, το εχω εξοπλισει με κοντερ, τρομπα, θηκη για τα απαραιτητα εργαλεια

και φευγω στα βουνα!

Τωρα τον χειμωνα ομως ειναι ενα θεμα το κρυο, εσεις τι φορατε τον χειμωνα;;; εχετε παρει κανα αντιανεμικο ειδικο για αυτη την χρηση;;;

για δωστε καμια πληροφορια οσοι ξερετε....

Υ.Γ. Γρηγορη, ισως σε χρειαστω καποια στιγμη :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ειχα παρατησει ποοοολλα χρονια, ο γιατρος ειχε πει οχι ποδηλατο.....το αρχισα απο αυτο το καλοκαιρι ξανα, ασε το γιατρο να

λεει μλκιες λεω, γουσταρω με τα χιλια και νιωθω πολυ καλυτερα με τα ποδια μου αντι για χειροτερα οπως ελεγε ο γιατρος....

Ομως εχω ακομη το ποδηλατο που ειχα τοτε, ενα απλο mountain ideal, το εχω εξοπλισει με κοντερ, τρομπα, θηκη για τα απαραιτητα εργαλεια

και φευγω στα βουνα!

Τωρα τον χειμωνα ομως ειναι ενα θεμα το κρυο, εσεις τι φορατε τον χειμωνα;;; εχετε παρει κανα αντιανεμικο ειδικο για αυτη την χρηση;;;

για δωστε καμια πληροφορια οσοι ξερετε....

Υ.Γ. Γρηγορη, ισως σε χρειαστω καποια στιγμη :_thumbsup:

Χειμωνας ε? Για τις κλειδωσεις ποδιου, λογω ευπαθειας στο κρυο, φοραω επιγονατιδες νεοπρεν (οπως και στη μηχανη...) και χοντρη καλτσα για τον αστραγαλο. Τωρα για μετακινηση στον πολη, ανακαλυψα οτι καθε ειδους μπουφαν μηχανης, ειναι υπερβολικα ζεστα και ακομα και με -3 βαθμους εφτανα στη δουλεια μεσ τον ιδρωτα. Ο καλυτερος συνδυασμος φυσικα ειναι ισοθερμικο φουτερ, και ενα χοντρο fleece απο πανω ή τα ειδικα μπουφαν που ειναι ελαφρια και αντιανεμικα. Δυστυχως ομως πολλοι οπως και εγω δε μπορουμε να παμε στη δουλεια ετσι. Οποτε βαμβακερο μπλουζακι, λιγο χοντρο πουκαμισο ή πουλοβερακι, και ενα ζεστο αλλα διαπνεον μπουφαν, συν απλα γαντακια με thinsulate ας πουμε αρκουν για θερμοκρασιες μεχρι 2-3 βαθμους για μενα. Α και σκουφος, συν neck tube αν τα ρουχα δεν καλυπτουν, απαραιτητα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW HP2 Sport (AX-1cc)

Δημοσιεύτηκε

Χειμωνας ε? Για τις κλειδωσεις ποδιου, λογω ευπαθειας στο κρυο, φοραω επιγονατιδες νεοπρεν (οπως και στη μηχανη...) και χοντρη καλτσα για τον αστραγαλο. Τωρα για μετακινηση στον πολη, ανακαλυψα οτι καθε ειδους μπουφαν μηχανης, ειναι υπερβολικα ζεστα και ακομα και με -3 βαθμους εφτανα στη δουλεια μεσ τον ιδρωτα. Ο καλυτερος συνδυασμος φυσικα ειναι ισοθερμικο φουτερ, και ενα χοντρο fleece απο πανω ή τα ειδικα μπουφαν που ειναι ελαφρια και αντιανεμικα. Δυστυχως ομως πολλοι οπως και εγω δε μπορουμε να παμε στη δουλεια ετσι. Οποτε βαμβακερο μπλουζακι, λιγο χοντρο πουκαμισο ή πουλοβερακι, και ενα ζεστο αλλα διαπνεον μπουφαν, συν απλα γαντακια με thinsulate ας πουμε αρκουν για θερμοκρασιες μεχρι 2-3 βαθμους για μενα. Α και σκουφος, συν neck tube αν τα ρουχα δεν καλυπτουν, απαραιτητα.

Το προβλημα δε το εχω με τα ποδια, εκει με ενα ισοθερμικο απο μεσα εισαι μια χαρα, κυριως για το σωμα με ενδιαφερει που πηγαινω σε βουνο με πολυ αερα, για

πολη παλι δεν υπαρχει τοσο θεμα, ισως η καλυτερη λυση να ειναι αυτα τα ειδικα μπουφαν που ειναι και λεπτα - ανετα και ειναι αντιανεμικα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SXF (250cc)

Ωραίο θαματάκι! :_thumbsup:

Κι εγώ ασχολούμαι πάρα πολύ με το ποδήλατο!Στην κατοχή μου έχω ένα ghost se 1800 και κάθε σ/κ πάω για ποδηλατάδες στο βασ.κτήμα(Κρυονέρι).Για μένα είναι ο πιο ευχάριστος τρόπος γυμναστικής!Επίσης όταν είναι καλός ο καιρός το χρησιμοποιώ και για μεταφορικό μέσο.Μέχρι να καταφέρω να χαρώ εντουραδες με μηχανή βγάζω τα γούστα μου με αυτό(αν και το ποδήλατο δεν το αλλάζω με τίποτα!).Αν και πιστεύω οτι είναι τελείως διαφορετική η μαγεία της εντουράδας μεταξύ μηχανής και ποδηλάτου!

Αυτό είναι το ποδηλατάκι μου:

dsc00410n.jpg

dsc00411jb.jpg

dsc00416fa.jpg

1319824157261.jpg

Το αγόρασα απ'την chainreactioncycles(Αγγλία) για όσους ξέρουν, απο 630ευρώ 530.

• Model: SE 1800

• Front travel: 100 mm

• Frame: SE 7005 DB

• Fork: RST Gila ML 100 mm

• Handlebar: GHOST Low Rizer light 620 mm 31.8 mm

• Stem: Ghost light AS-007 31.8 mm

• Brakes: Shimano mech. Disc BRM 416

• Brake lever: Shimano Acera STI

• Crankset: Shimano FCM 171 42-34-24 incl. BBUN-26

• Rear derailleur: Shimano Acera

• Shifter: Shimano Acera STI

• Front derailleur: Shimano Acera

• Headset: Ritchey

• Seatpost: Ghost light SP 600 31.6 mm

• Saddle: GHOST VL 1376

• Hubs: Shimano

• Cassette sprocket: Shimano 11-30

• Rims: Alex DP 20 Disc

• Front tire: Schwalbe Smart Sam 2.25

• Rear tire: Schwalbe Smart Sam 2.25

• Spokes: DT Swiss 1.8

Μου έχει βγει πολύ καλό μέχρι τώρα και έχει πολλές δυνατότητες!

Επίσης είναι στο αεροπλάνο 2 σετακια υδραυλικά δισκόφρενα 203mm και τα περιμένω μέσα στην άλλη εβδομάδα.

Τροποποιήθηκε από τον alex_derbi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το προβλημα δε το εχω με τα ποδια, εκει με ενα ισοθερμικο απο μεσα εισαι μια χαρα, κυριως για το σωμα με ενδιαφερει που πηγαινω σε βουνο με πολυ αερα, για

πολη παλι δεν υπαρχει τοσο θεμα, ισως η καλυτερη λυση να ειναι αυτα τα ειδικα μπουφαν που ειναι και λεπτα - ανετα και ειναι αντιανεμικα...

Αντιανεμικα η μονη λυση στο ποδηλατο και ποτε βαμβακερα ρουχα!

Αν θες φτηνα και καλα αντιανεμικα αμα βαλει καποια προσφορα το LIDL για κανε μια βολτα προς τα εκει. Εχει κάποια με 12€ αρκετα ποιοτικα! Εγω εχω 2 τετοια και τα χρησημοποιω καθε μερα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki max 100 (125cc) Shoei XR 1000 Yamaha R1 (1000cc)

καλησπερα παιδια ας παρουσιασω κι εγω τα δικα μου

αυτο ειναι το bmx μου ενα bullet baracuda μαυρο με κοκκινα χαρακτηριστικα.

το πηρα πριν 3-4 χρονια μιας και ολοι οταν αρχιζουν γυμνασιο εχουν μια τρελα με τα bmx και τα skate, ποιο πολυ για την πλακα μου μετα εμαθα καποια κολπακια αλλα δεν ασχοληθηκα αλλο.

τωρα το χρησιμοποιω για να πηγαινω στο φροντηστηριο, για καμια βολτα με φιλους και κανενα σαββατο πρωι βολτα για γυμναστικη και διασκεδαση σε διαφορα μερη.

προβληματα σχεδον κανενα μεχρι τωρα. το μονο που χρειαζεται αντικατασταση ειναι ο μπροστα δισκος μιας και εχει στραβωσει και με την ευκαιρια θα του αλλαξω και ελαστικα μαζι με τον δισκο (μονο που στην περιοχη μου δεν εχει κανεις αυτα τα ελαστικα που φοραει τωρα ουτε και τον δισκο γιατι και τα δυο μου αρεσουν πολυ σαν σχεδιο)

αυτα που φοραει :

ολο ειναι bullet μεχρι και τα ελαστικα

συστημα φρενων μπρος πισω φοραει TEKTRO

βαλβιδες σαμπρελας αν θυμαμαι καλα ειναι της shark κοκκινες

το τιμονι ειναι κομενο (οσοι εχουν bmx ξερουν)

και αντιβαρα κοκκινα της shark

*shark εννοω την γνωστη εταιρια ανταλλακτικων για μηχανακια

αυτα που θα μπουν προσεχως:

δισκος μπροστα bullet και ποιο μικρος γιατι ειναι σκληρο τωρα και το θελω ποιο μαλακο για να ειναι και ποιο ξεκουραστω

ελαστικα της bullet η και καποια αλλη μαρκα

dsc02519ad.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc02520d.jpg

dsc02522l.jpg

dsc02524qs.jpg

dsc02525pz.jpg

dsc02527qb.jpg

dsc02529y.jpg

dsc02530qf.jpg

dsc02532tp.jpg

dsc02533w.jpg

dsc02534zp.jpg

dsc02535yq.jpg

dsc02536yh.jpg

αυτα ειναι το αδερφου μου και του πατερα μου

dsc02539o.jpg

και το αλλο ποδλατο μου που το εχω μισο μισο με τον αδερφο μου ειναι ενα mountain. αν θυμαμαι καλα την μαρκα η το μοντελο λεγεται rocky μας το εφερε ενας απο το χωριο απο γερμανια. το εχουμε στο χωριο για βολτες στην φυση στα βουνα κι ετσι. ολα καλα μεχρι το καλοκαιρι που του αλλαξα τα φωτα και χαλασαν οι ταχυτητες δεν αλλαζει μοναχα τριτη εχει αλλα τωρα τα χριστουγεννα θα το παω για φτιαξιμο

ζαντες 26

ελαστικα καινουργια και τακακια καινουργια

αναρτηση μπρος zoom

αναρτηση πισω ρυθμιζομενη zoom

συστημα ταχυτητων (απο δισκοπτες για αλλαγη ταχυτητων μεχρι δισκους και ολα αυτα) shimano

0467k.jpg

0484o.jpg

μπραβο παιδια πολλοι ωραια τα ποδηλατα σας. ειδικα του alex_derbi και BlackmanGR το επομενο μου κατι τετοιο θα ειναι με δισκοφρενα αναρτησεις και τα λοιπα

Τροποποιήθηκε από τον spithas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Spithas το κουρσακι του πατέρα σου ειναι ατσαλι βλεπω! :punk: :punk:

Και ενα εργομετρο βλεπω πισω για εσωτερικες προπονήσεις να φανταστω;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia dorsoduro Honda VTR-SP2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

εχω μια ερωτηση να κανω μιας και στον χωρο του ποδηλατου εχω μεινει 15 χρονια πισω ,οταν το παρατησα και καβαλησα το πρωτο μοτο μου,

ειμαι 31,(ψιλο ραμολιμέντο) υψος 1,78 και 80 κιλα,

χρειαζομαι ενα ποδηλατο για την αθηνα,για να κανω την βολτα μου και την γυμναστικη μου,

δυο φορες δοκιμασα να ρωτησω σε καταστηματα ποδηλατων και με ζαλησαν με ενα καρο μαλακιες ολοκληρη επιστημη ρε παιδι μου ,και δεν υπηρχε και κανενα κατω απο 350 Ε

τελικα τι τυπο ποδηλατου να κοιταξω και ποσα πρεπει να διαθεσω?bye.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εχω μια ερωτηση να κανω μιας και στον χωρο του ποδηλατου εχω μεινει 15 χρονια πισω ,οταν το παρατησα και καβαλησα το πρωτο μοτο μου,

ειμαι 31,(ψιλο ραμολιμέντο) υψος 1,78 και 80 κιλα,

χρειαζομαι ενα ποδηλατο για την αθηνα,για να κανω την βολτα μου και την γυμναστικη μου,

δυο φορες δοκιμασα να ρωτησω σε καταστηματα ποδηλατων και με ζαλησαν με ενα καρο μαλακιες ολοκληρη επιστημη ρε παιδι μου ,και δεν υπηρχε και κανενα κατω απο 350 Ε

τελικα τι τυπο ποδηλατου να κοιταξω και ποσα πρεπει να διαθεσω?bye.gif

ενα μικτης χρησησς ειναι οτι πρεπει για σενα,ναι μπορει να σε ζαλισαν αλλα υπρχουν καποια βασικα που πρεπει να εχει να ποδηλατο προς οφελος παντα του αναβατη.η σελα ας πουμε ''πρεπει'' να ειναι ανατομικη!!!

τιμες διαφορες θα βρεις,μπορω να σε βοηθησω εαν θες τοσο στην επιλογη οσο κ στην αγορα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR-250R Marushin

Δημοσιεύτηκε

ενα μικτης χρησησς

Μικρής χρήσης μόνο για Αθήνα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μικρής χρήσης μόνο για Αθήνα;

ναι μονο αθηνα και ασφαλτο,μην αρχισετε τα κινεζικα,μιλατε σε ασχετο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SXF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Επιτέλους ήρθαν και τα νέα φρένα(λίγο αργότερα απο οτι είχα υπολογίσει).

Είναι τα clarks s2 με 203mm δισκοπλακα:

1323618506596.jpg

1323618533516.jpg

1323618547492.jpg

1323618590363.jpg

Ο αντάπτορας του πιρουνιού για την δισκόπλακα δεν έκανε και έτσι άφησα την παλιά μέχρι να πάρω άλλο.

Χθές έγινε η πρώτη δοκιμή και αν και στο στρώσιμο η διαφορά ήταν τεράστια σε σχέση με τα παλιά μηχανικά!

Χθές έκανα 25χλμ και σήμερα άλλα 15 ευελπιστώ πως έχουν στρωθεί!

Υ.Γ.Και κάποιες φωτο απο την χθεσινή μας ποδηλατάδα στα βασιλικά κτήματα Τατοιου:

1323603832197.jpg

1323603820023.jpg

1323603809515.jpg

1323602974320.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

να κανω μια ερωτηση?πως προσάρμοσες την δαγκανα του δισκοφρενου σε μεγαλυτερο δισκο?εβαλες αποστατες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

να κανω μια ερωτηση?πως προσάρμοσες την δαγκανα του δισκοφρενου σε μεγαλυτερο δισκο?εβαλες αποστατες?

Ναι η δαγκάνα πάνω από 160mm πίανει με αποστατες πάνω στο πλαισιο ή στο πιρουνι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

dirt ποδηλατα μεχρι 430 ευρω;

βλεπω scott yz υπαρχουν καμποσα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Επιτέλους ήρθαν και τα νέα φρένα(λίγο αργότερα απο οτι είχα υπολογίσει).

Είναι τα clarks s2 με 203mm δισκοπλακα:

Δεν θελω να σε απογοητεύσω, αλλα οσες φορες ειχανε ερθει στο μαγαζι που δουλεβα ποδηλατα με δισκοφρενα της Clarks ειχανε προβληματα. Δεν ειχα καταφερει να βγαλω ακρη γιατι δεν επιανε καλα αυτο το φρενο, αλλα υποψιαζομουν οτι εφτεγε ή η δισκοπλακα ή κακια πιοτητα των παστων στα τακακια τους.

Επισεις το 203mm για πισω δισκοπλακα ειναι υπερβολικα μεγαλο! Στο DH χρησημοποιουν 203mm δισκοπλακες μονο (ποσο μαλλον πισω).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα