Sign in to follow this  
Παρακολουθητές 0
efkola

μπουφάν Alpinestars leather jacket

11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Είδα πρόσφατα στο bazaar της Μοτοδυναμικής ένα πολύ ωραίο δερμάτινο Αlpinestars,δοκίμασα ένα τελευταίο 56άρι που είχε σε μπλε-μαύρο και παρόλο που ήταν πολύ καλό πάνω μου,δεν το αγόρασα γιατί μου την έδωσε που δε δέχονταν πιστωτικές.Το είχε 300 ευρώ(από 760 αρχική τιμή,υποτίθεται)και θεωρώ πως ήταν καλή η τιμή του.Σκέφτηκα να ξαναπάω μήπως και μου το αφήσουν στην ίδια τιμή-έστω και μετά τη λήξη του bazaar-αλλά τελικά δεν πήγα.

Έριξα μια ματιά στο fc-moto.de που έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία από τα internet stores σε alpinestars και βρήκα δύο μοντέλα που του μοιάζουν πολύ και μου αρέσουν εξίσου τα οποία μάλιστα στο ebay τα βρίσκω ακόμα φτηνότερα.

https://www.fc-moto....acket-2011-0001

https://www.fc-moto....her-Jacket-0001

Το θέμα μου τώρα είναι το εξής:ποια μαγαζιά φέρνουν στην Αθήνα ρούχα αυτής της εταιρείας;Θέλω να πάω να δοκιμάσω αν και υποθέτω ότι 56 θα φοράω και σ'αυτά μια που και στο άλλο,εκείνο ήταν το νούμερό μου.Τι γνώμη έχετε συνολικότερα για τα δερμάτινα μπουφάν της alpinestars;Η ποιότητά του πάντως μου φάνηκε εξαιρετική.Το dainese που δοκίμασα μου άρεσε επίσης αλλά ήταν πιο ακριβό και δεν εφάρμοζε τόσο τέλεια όσο το alpine...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Ουδείς; :-)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

up!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Street Triple

Δημοσιεύτηκε

δυστιχως τα alpinestars δεν εχουν κανονικο αντιπροσωπο στην ελλαδα ουτε μπορεις να αγορασεις απο την σελιδα της εταιριας! στο λεω γιατι οτι εχω απο εξοπλησμο ειναι alpine αλλα δεν θα βρεις τοση μεγαλη ποικιλια οση με dainese!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Βασίλη σ'ευχαριστώ για την απάντηση!Τα dainese πέρα από το γεγονός ότι τα φοράνε ΟΛΟΙ,φορεμένα πάνω μου δε μου άρεσαν όσο το alpine.Επίσης είναι αδικαιολόγητα ακριβότερα,κατά τη γνώμη μου.

Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.Οι εγκαταστάσεις εκεί στον Ασπρόπυργο όπου έγινε το bazaar,λειτουργούν και ως κατάστημα λιανικής;Και αν ναι,ξέρουμε τηλ;

Ψάχνοντας στο internet,βρήκα και αυτό εδώ http://www.motoaccessories.gr/tuning/search/antiproswpeia.asp?PELAID_NEW=40680&pelkatid=212

Μιλάει για Μοτοδυναμική στο 14ο χλμ Αθηνών-Λαμίας.Υπάρχει ακόμα εκεί μαγαζί που τα φέρνει;

Επίσης στο www.motodynamics.gr βρήκα δύο μαγαζιά στην Αθήνα που λογικά πρέπει να φέρνουν alpine και θα πάω κάποια στιγμή να δοκιμάσω.

http://www.motodynamics.gr/default.asp?static=88

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei XR 1000 Yamaha XTZ 660 Tenere (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Η γνωστή αποθήκη στην Ηλιούπολη (μιλάω λες και το ξέρω το μαγαζί :baby: ) που φέρνει πράγματα δεν έχει;; Λέω μια ιδέα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω ρε συ για την αποθήκη,έχω ακούσει σίγουρα ότι φέρνει dainese αλλά για alpine δεν ξέρω.

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση πάντως αυτό με τα alpinestars.Μίλησα πρόσφατα και με καταστήματα από το''Μοτοδίκτυο''και ούτε λίγο ούτε πολύ,κατάλαβα ότι για να δοκιμάσεις κάτι πρέπει ουσιαστικά να το παραγγείλεις ή να περιμένεις κανένα bazaar,ήμαρτον!Δεν υπάρχει δηλαδή πουθενά δερμάτινο μπουφάν alpinestars για να το βάλεις πάνω σου και να δεις πώς σου είναι!Τι να πω,εξαιρετικά παράδοξο για μια τόσο γνωστή φίρμα.Σκέφτομαι λοιπόν να παραγγείλω και ό,τι γίνει γιατί μου την έδωσε πραγματικά.Μίλησα με email και με τον πωλητή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF R1 Shoei XR 1000 Ducati 1198

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

αντιπρόσωπος της Alpine φίλε μου είναι η Μοτοδυναμικη (YAMAHA)που έχει έδρα εκεί που πήγες για το bazar.Το μοτοδυκτιο είναι τα δίκτυο μαγαζιών που έχει κ αν μπεις στο site θα βρεις πολλά πράγματα.

http://www.motodiktyo.gr/Default.asp?Static=5

Υ/Γ +1000 για την Αlpine,την πάω πολύ σαν εταιρεία

όσο για το ότι δεν υπάρχουν να δοκιμάσεις,συγκεκριμένα στο μαγαζί στην Καλλιρρόης έχει καποια πράγματα αλλά ναι έχεις ενα δίκιο ότι δεν έχουν όλη την γκάμα της εταιρείας.

ένα τιπ..σχεδόν όλα τα μοντέλα της μάρκας έχουν τα ίδια νούμερα και απλά αλλάζει κάπως ο εξωτερικός σχεδιασμός.το είχα δει αυτό με μια φόρμα που άλλη δοκίμασα εδώ άλλη πήρα τελικά από έξω και μου ήταν κουτί.

Τροποποιήθηκε από τον cojones

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ευχαριστώ για την απάντηση :-)

Έχω ήδη μιλήσει με τα μαγαζιά του μοτοδικτύου,αυτό έγραψα και στο προηγούμενο μήνυμα.Αν κάνεις αναζήτηση στο site/link που μου έστειλες,θα δεις ότι μόνο δύο από τα μαγαζιά τους φέρνουν alpine:το κατάστημα Καλλιθέας και το κατάστημα στη Μεσογείων.Πάρε και θα δεις τι θα σου πουν!Γι'αυτό άνοιξα και το θέμα εδώ,μήπως κάποιος γνωρίζει κάποιο άλλο μοτομάγαζο για να πάω να δω κάποιο κομμάτι live.Δεν ξέρω αν είδες αυτά τα δύο που μου άρεσαν και έχω βάλει link...ένα από αυτά σκέφτομαι να πάρω αλλά πρέπει να τα δοκιμάσω,είναι τελείως κουλό σε ολόκληρη Αθήνα να μη βρω έστω ένα κατάστημα :uglystupid2:

ΥΓ:Την τροποποίηση τώρα την είδα :-)

Θα κατέβω μια βόλτα κι εκεί που λες,ούτως ή άλλως θα το έκανα.Όσο για το tip,ευχαριστώ.Μπορεί να μου φανεί χρήσιμο για την παραγγελία.Στο bazaar είχα δοκιμάσει το 56 και ήταν καλό αλλά τώρα και μια που πρόκειται για παραγγελία απ'έξω χωρίς δοκιμή,είμαι μεταξύ 56 και 58 για να είμαι σίγουρος..

Τροποποιήθηκε από τον efkola

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha YZF R1 Shoei XR 1000 Ducati 1198

Δημοσιεύτηκε

μα έχω δει με τα μάτια μου κ έχω δοκιμάσει Alpine και στο μαγαζι στην Καλλιρρόης!τι γίνετε έχουν μπλέξει τα μπούτια τους μου φαίνεται!απ όσο ξέρω δεν έχει αλλού όντως :uglystupid2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT 07 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

Πήρα νωρίτερα τηλ στα καταστήματα Καλλιρρόης και Αγ.Παρασκευής.Συμπληρώθηκε το παζλ,τις προηγούμενες μέρες είχα πάρει κ τα άλλα δύο!

Στην Καλλιρρόης έχουν ένα 56άρι σε ένα από τα δύο μοντέλα που μου αρέσουν οπότε σκέφτομαι να ανέβω σύντομα να το δω.Το άλλο δεν το εισάγουν καν..:/

Τα παιδιά στο τηλ ήταν πολύ ευγενικά κ με κάποιους πιάσαμε κ την κουβέντα περί Dainese και το πόσο έχει βρωμίσει ο τόπος με αυτά(γνήσια ή μαϊμούδες) .Ένας υπάλληλος μου είπε επίσης ότι τα δερμάτινα μπουφάν της εταιρείας έχουν το ίδιο κόψιμο και ότι το 56άρι του ενός μοντέλου δε θα έχει λογικά διαφορές με το ίδιο νούμερο ενός άλλου μοντέλου.Θα δούμε...

Cojones,ευχαριστώ και πάλι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα