Bαγγος

Καηκα

81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Το ξερω οτι ειναι βλακεια μου που απευθυνομαι εδω αλλα θεωρησα οτι δεν ειμαι ο μονος που εχει καει απο εξατμιση. Μου συνεβει πριν απο τρεις μερες στο ποδι, ξερει κανεις αν ειναι σοβαρο και που μπορει να οδηγησει αν δεν κατι το φαρμακο που αγορασα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
mg

Δημοσιεύτηκε

Δεν παθαίνει τίποτα δέρμα είναι και έχεις μπόλικο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR1000rr (1000cc) Kawasaki ER6-G (649cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειχα καει πριν 4 χρονια απο εξατμιση tdm. Ακομη και τωρα εχω το σημαδακι αλλα σιγα το πραμα ρε αδερφε.

Ας ειναι αυτο το χειροτερο που θα παθεις απο μια μηχανη :_thumbsup:

Βαλε λιγη οδοντοκρεμα και θα εισαι οκ. :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Περσυ το επαθα στο νησι στον δεξι-εσω αστραγαλο.Ειναι 9εκατοστα διαμετρο περιπου και αναγκαστικα θα κανω κανενα τατού εκει. :whistling:

Εχει κατι επιθεματα στα φαρμακεια που ειναι αντισυπτικα στην ουσια,αλλα το καλυτερο ειναι να το εχεις ξεσκεπαστο οσο δεν περπατας πχ.

Καλή καλυψη οταν κανεις μπανιο.Αποφυγε τα νερα οσο ειναι ανοιχτη η πληγη και περαστικα. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM LC4 SM 2006 KTM SXF (350cc)

Δημοσιεύτηκε

καλά, μην τα λές έτσι αυτά.

εγώ κάηκα πέρσι και έπαθα μόλυνση και θρόμβωση. Έπαιρνα αντιβίωση και έκανα ενέσεις για δύο εβδομάδες.

Να πας σε ένα γιατρό να το δεί αν σε ενοχλεί.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

και εγω ειχα καει,απο την εξατμα του παπιου του rcd. :2funny::_zeppelin:

δεν ειναι τιποτα το σημαντικο φιλε. εγω εκανα μπανιο και εφυγε απο μονο του,μονο που μετα εβαλα και κατι αλλες μαλακιες αληφες και κατι τετοια μονο που δεν τις θυμαμε :_zeppelin: αλλα μολις σου φυγει το πυον δεν πρεπει να το αφησεις ετσι και να νομιζεις πως τελιωσες (οπως εκανα εγω πρωτου βαλω αληφες και ιστοριες γιατι μπορει να παθεις μολυνση και να τρεχεις)

Τροποποιήθηκε από τον Bobakias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Περσυ το επαθα στο νησι στον δεξι-εσω αστραγαλο.Ειναι 9εκατοστα διαμετρο περιπου και αναγκαστικα θα κανω κανενα τατού εκει. :whistling:

Εχει κατι επιθεματα στα φαρμακεια που ειναι αντισυπτικα στην ουσια,αλλα το καλυτερο ειναι να το εχεις ξεσκεπαστο οσο δεν περπατας πχ.

Καλή καλυψη οταν κανεις μπανιο.Αποφυγε τα νερα οσο ειναι ανοιχτη η πληγη και περαστικα. :_thumbsup:

Έχεις και τατού είσαι και ....κλανιάρης... πως σε ανέχεται η γυναίκα σου:rolleyes:

zb00p user_popup.png εσύ μεγάλε μάλλον έφτασες κόκκαλο. Θρόμβωση παθαίνουν οι φλέβες, Ή αυτό ή είσαι φέτες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR 11 NC29 C50 Bieffe RT Kawasaki H2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Για να μην μολυνθει,και για να κλεισει γρηγορα υπαρχει το πουλβο σε σπρευ,αλλα συμβουλευσου το φαρμακοπειο σου,η καλυτερα δερματολογο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR1000rr (1000cc) Kawasaki ER6-G (649cc)

Δημοσιεύτηκε

εγώ κάηκα πέρσι και έπαθα μόλυνση και θρόμβωση. Έπαιρνα αντιβίωση και έκανα ενέσεις για δύο εβδομάδες

Η εσυ ησουν πολυ ατυχος η εγω πολυ τυχερος η και τα δυο μαζι... :_zeppelin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Προσεχε το συνονοματε, να το κρυβεις απο τον ηλιο.Ειναι ευαισθητα τα εγκαυματα και μπορει να υπαρξουν ασχημες επιπλοκες!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ιατρικο θεμα,μονο ενας γιατρος θα σε καθοδηγησει υπευθυνα...διοτι για θεματα υγειας δεν ποσταρουμε σε Φορουμ τοσο απλα...αυτο θα σου προτεινα.Περαστικα :_thumbsup:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα, εγώ δεν ακούμπησα απλά στην εξάτμιση, αλλά έψησα το πόδι σου σε δύο σημεία από τον αστράγαλο και πάνω.

Πλάκωσε η μηχανή το αριστερό μου πόδι και το δεξί μου πόδι άραξε πάνω στους λαιμούς.

Δεν είναι το σύνηθες κάψιμο, απλά ήθελα να τονίσω ότι ποτέ δεν ξέρεις και είναι καλό να μην δίνουμε συμβουλές του κώλου στον άλλο, ειδικά σε ιατρικά θέματα, πόσο μάλλον σε εγκαύματα που προκαλούν μόνιμη ζημιά στο δέρμα.

Εγώ την μόλυνση την έπαθα από κακή εκτίμηση της κατάστασης και έβαλα μπεταντιν δήθεν για καλό, αλλά τελικά ήταν τόσο βαθύ το κάψιμο που ρούφηξε το μπεταντιν και μου μόλυνε το πόδι.

Μέχρι να καταλάβω ότι ήταν κάψιμο, αναρωτιόμουν πώς χτύπησα το δεξί μου πόδι, αφού το αριστερό πλακώθηκε από τη μηχανή...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε

Κατ αρχην το σωστοτερο ολων ειναι να δεις δερματολογο ωστε να σου δωσει και τη σωστη αγωγη.

Παρολα αυτα υπαρχει μια αλοιφη για εγκαυματα που ειναι πολυ καλη και τη δοκιμασα πριν ενα μηνα σε καψιμο απο εξατμιση (οχι σοβαρο αφου προλαβα και τραβηχτηκα) με πολυ καλα αποτελεσματα. Λεγεται HELIXDERM και ειναι και ελληνικη. Κατα: Ειναι κοκκινη με ελαιωδη υφη => δε πρεπει να ακουμπησει πουθενα γιατι λεκιαζει, και η μυρωδια της δεν ειναι και τοσο ευχαριστη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

απλά ήθελα να τονίσω ότι ποτέ δεν ξέρεις και είναι καλό να μην δίνουμε συμβουλές του κώλου στον άλλο, ειδικά σε ιατρικά θέματα, πόσο μάλλον σε εγκαύματα που προκαλούν μόνιμη ζημιά στο δέρμα.

+10232198321

σωστος!

παρε τηλεφωνο εναν γιατρο και ρωτα,γιατι εμεις θα σε παρουμε στον λαιμο μας.ο καθενας θα πει την εμπειρια του

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Sprinter (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Φιλαρακι κατευθειαν σε γιατρο.Δν παιζουμαι με αυτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSR ABS BMW F800GS (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε αν το κάψιμο είναι τόσο άσχημο όσο λες να ξέρεις ότι θα είναι πολύ επώδυνο και θα χρειαστείς και παυσίπονα πέρα από την θεραπεία για το ίδιο το κάψιμο! Πήγαινε σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Supra HRC KTM Adventure 990 R (999cc)

Δημοσιεύτηκε

καλά, μην τα λές έτσι αυτά.

εγώ κάηκα πέρσι και έπαθα μόλυνση και θρόμβωση. Έπαιρνα αντιβίωση και έκανα ενέσεις για δύο εβδομάδες.

Να πας σε ένα γιατρό να το δεί αν σε ενοχλεί.

Αυτο ακριβως!

Τα εγκαυματα ειναι σοβαρα μιας και μολυνονται πολυ ευκολα!

Συνηθως τα εγκαυματα που προκαλουνται απο εξατμησεις ειναι αρκετα σοβαρα μιας και η εξατμιση προκαλει αρκετα βαθια ζημια στους ιστους.

Γι αυτο καλο ειναι να κανεις μια επισκεψη σε καποιον γιατρο ή φαρμακοποιο...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Δεν είναι το σύνηθες κάψιμο, απλά ήθελα να τονίσω ότι ποτέ δεν ξέρεις και είναι καλό να μην δίνουμε συμβουλές του κώλου στον άλλο, ειδικά σε ιατρικά θέματα, πόσο μάλλον σε εγκαύματα που προκαλούν μόνιμη ζημιά στο δέρμα.

Να προσεχεις λιγο το στομα σου λεω εγω,οκ?

Ελα γιατι παραγνωριστηκαμε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Το θέμα ξεκινούσε κάπως έτσι...

Το ξερω οτι ειναι βλακεια μου που απευθυνομαι εδω.....

Ζητάει προσωπικές εμπειρίες επί του θέματος και όχι ιατρική διάγνωση. Υπάρχει η σοβαρότητα υπάρχει και η σοβαροφάνεια. Και με πολύ λιγότερο του μέσου IQ κατανοεί κανείς ότι ιατρική διάγνωση μέσω internet σε site μοτοσυκλετιστών και από μη ιατρούς δεν γίνεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Να προσεχεις λιγο το στομα σου λεω εγω,οκ?

Ελα γιατι παραγνωριστηκαμε.

Εσύ γιατί παρεξηγήθηκες? Αν εξαιρέσουμε ότι η ιδέα σου να κάνεις τατού σε καμμένο δέρμα, είναι το λιγότερο αφελής, δεν νομίζω να αναφέρθηκα σε σένα.

Δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι οι προσωπικές εμπειρίες σε ιατρικά θέματα δεν σημαίνει ότι ισχύουν για όλο τον κόσμο. Οπότε όποιος δίνει τέτοιες συμβουλές, τότε μόνο του κώλου μπορούν να χαρακτηριστούν και μόνο επικίνδυνος είναι αυτός που τις δίνει.

Αναφέρεις επιθέματα, άραγε πέρασε από το μυαλό σου αν ο άλλος μπορεί να είναι αλλεργικός σε αυτά τα επιθέματα? Μπορείς να ξέρεις σε τι βαθμό είναι το δικό του έγκαυμα σε σχέση με το δικό σου? Είσαι μήπως γιατρός και ξέρεις τι αγωγή πρέπει να προτείνεις στον άλλο?

Όλα τα ξέρουμε και για όλα εκφέρουμε γνώμη, μόνο και μόνο για να πεις την εξυπνάδα σου ότι θα κάνεις τατουάζ. Μπράβο, είσαι μάγκας.

Και όντως παραγνωριστήκαμε, παρατηρήσεις και νουθεσίες να κάνεις εκεί που σε παίρνει.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Και όντως παραγνωριστήκαμε, παρατηρήσεις και νουθεσίες να κάνεις εκεί που σε παίρνει.

Μπουμπη,να μου τα πεις και απο κοντα αυτα σε καμμια συναντηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

αρχισαμεεε :popcorn:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
mg

Δημοσιεύτηκε

Την ελευθερία απόψεων την έχετε ακούσει? Κώλος από κώλος διαφέρει μην χαλιέστε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μπουμπη,να μου τα πεις και απο κοντα αυτα σε καμμια συναντηση.

όπως αγαπάς μπούμπα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:popcorn: Αποκταει ενδιαφερον το θεμα :popcorn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού