Revelator

Εθεάθη!

2223 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM superduke Ducati strs (999cc)

Δημοσιεύτηκε

H mv πρεπει να ναι η μονη εταιρια που δεν εχει βγαλει ασχημο μηχανακι

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Triumph Tiger (1050cc) Shoei XSpirit + AGV Blade MV Agusta F4 RepartoCorse (998cc)

Δημοσιεύτηκε

Ισχύει. Μόνο λίγο το Stradale με χαλάει εμένα. Λίγο όμως. :blush:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Premium wheels

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

πριν 31 λεπτά, το μέλος Schumi έγραψε:

Στέλιο τον είδα κι εγώ τον τυπάκο σταματημένο στο Mega Stock.

Σοβαρά επειδή είμαι και στο ψάξιμο, σου το είχα πει άλλωστε, σταμάτησα και τον ρώτησα μερικά πράγματα. Πραγματικά, μόνο στη θέαση της μοτοσυκλέτας αυτής σου τρέχουν τα σάλια. Από κοντά είναι πολύ πιο όμορφο, από ότι στις φωτογραφίες που έτσι κι αλλιώς κι εκεί, μουνάρ@ είναι.

Η συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα έχει απίστευτη φωτογένεια αλλά, ναι, απο κοντά είναι ακόμα πιο όμορφη, πραγματικά σταμάτησα και βαρούσα παλαμάκια στον τύπο, δεν υπάρχει αυτό το design, δεν υπάρχει, και εδω έρχομαι και ξαναλέω οτι ολοι οι γνωστοί που λένε περι "λογότυπων στο ντεπόζιτο", "αυταρέσκειας" και "premium" είναι και εμπαθείς αλλά πρωτίστως τυφλοί, γιατί ναι μεν το γούστο είναι υποκειμενικό αλλά η κακογουστιά είναι άκρως αντικειμενική - οπως και η ζήλεια για το πιο όμορφο ή/και ακριβότερο.

Το να μην αρέσει σε κάποιον το Monster 1200, ενα R9T, ενα Diavel, ΜTS1200/GS1200 αντε να το καταλάβω καθως τα 3 πρώτα π.χ εχουν ιδιαίτερο design (και ιδιως το Diavel) ενω τα 2 τελευταία...με τα ρύγχη τους...:biggrin: Το να μην σου αρέσει ομως το Turismo Veloce και να μου ερθει καποιος με straight μουτρα να μου πει οτι προτιμαει το Varkadero  η TDM η Strom...οφθαλμίατρο και στους κάπακους σε αποστακτήριο για απόσταξη χολής.
θα μου πεις, ο φίλος ο Flying κατάφερε και βρήκε το Dragster 800RR άσχημο και kitsch οπότε...:biggrin:

Υπόψιν, ειμαι και τύπος που απεχθάνεται τα Τουριστικά μηχανάκια (κυρίως λόγω design) αλλα και...βάρους (κατι με το οποίο συμφωνώ με τον Flying πάλι) αλλά το Turismo...208Kg γιομάτο.

Τροποποιήθηκε από τον Red1
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Κουφ@λίτσες από πάνω, για να σας σκάσω λιγάκι, επειδή είστε αλήτες μαλλιάδες.......

20170121_155936.jpg

20170121_160027.jpg

20170121_160416.jpg

20170121_160453.jpg

20170121_160534.jpg

20170121_171709.jpg

20170121_171719.jpg

20170121_171724.jpg

Αρέσει σε 7 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Premium wheels

Δημοσιεύτηκε

Στον απο'πάνω : Φιλαράκι...

...γανιΕσαιιιιιιιιιιι !  :grin::grin::grin:

sex, κανονικά...σ'ωραίος John ;)

ΥΓ: Ειναι κρίμα που αυτή η εταιρεία δεν πουλάει - και δεν είναι επειδή ο κόσμος δεν εχει ρευστό γιατι η Duc εχει γανηθεί να πουλάει MTS1200, η BMW GS1200, η KTM το adventure κοκ, οι περισσότεροι που αγαπάνε τη μοτοσυκλέτα και δεν βασίζονται στο "σπάνε/χαλάνε" των εκάστοτε υπερ-παγκοσμιων των forum που και το χρήμα διαθέτουν αλλα και την όρεξη, ο μοναδικός αποτρεπτικός παράγοντας γι'αυτούς ειναι μάλλον...η ανύπαρκτη υποστήριξη εδώ μεριά (δυστυχώς) σε σχέση με άλλες εταιρείες - ακόμα και εγώ που ήμουν στο ψάξιμο για Dragster 800 και Rivale πριν κανα'χρόνο...μονο που διάβαζες τα οικονομικά προβλήματα της συγκεκριμένης εταιρείας - και αναφέρομαι στο οτι καθε 6μηνο φαίνεται οτι πάει να κλείσει :grin: και ο Καστιλιόνης Jr. πάει να την κρατήσει με νύχια και με δόντια...δεν σου εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη - και τα παιχνιδια της ειναι ακριβά καρδιά μου για να κάνεις πειραματισμούς...Αμα ειναι να περιμένω ανταλλακτικό απο το Varese κανα' 2μηνο τι να το κάνω ?  Μπορεί να λέω και μαλακίες και ισως να εχει καλυτερεύσει η κατάσταση αλλά...

Βασικά, ποια Ελλάδα, ακομα και στην Αμερική όπου οι πωλήσεις μοτό αποτελουν τη μεγαλύτερη μερίδα της πίτας παγκοσμίως τα πράματα δεν διαφέρουν και πολύ μάλλον, ουκ ολίγες φορές εχω διαβάσει σε φόρα για Duc/MV το "ήθελα Veloce/Brutale/F3/F4 κτλπ αλλά η αντιπροσωπεία ειναι 500 μίλια απο 'μένα" και "περιμενα ανταλλακτικό 2 μήνες" κτλπ - και μιλάμε για καινουργια μοντέλα και την MV του σήμερα, ετσι ? To δίκτυο της γενικά πρεπει να είναι...ανύπαρκτο δυστυχώς, κρίμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Στέλιο τα ακούω και βλέπω από 1ο χέρι.

Και στην Ελλάδα τα πράγματα είναι απλά χάλια......

Το μηχανάκι το έχει φίλος, ήταν ανάμεσα σε 4 μηχανάκια παραπλήσιου χαρακτήρα αλλά μεγάλου εύρους τιμών.

2 Ιαπωνικά (Tracer, VFR-X) και 2 Ιταλικά (Hyperstrada 939, TV800).

Συζητήσεις επί συζητήσεων, επί σειρά μηνών. Λογική, χρήμα, αισθητική, χρήση κοκ

Αφού του είπα να επιλέξει με την καρδιά (μια ζωή την έχουμε κλπ κλπ), έκανα κ το ψηστήρι με...τυχαίες αποστολές φωτό Turismo Veloce στο viber, ήρθε κι έδεσε το γλυκό!!!

Ελπίζω να μη τον βασάνισα :tooth::grin::sopase:

Το μηχανάκι είναι απίστευτα ξεχωριστό εμφανισιακά και αισθητικά!

Πολύ ευχάριστο και στο δρόμο, έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα, αλλά περιμένω εντός ολίγου καιρού να κάνω μια πιο απαιτητική δοκιμή για να γράψω και μια παρουσίαση για το διαμάντι! :winking:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

πριν 39 λεπτά, το μέλος ksino1100 έγραψε:

Πολύ ευχάριστο και στο δρόμο, έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα, αλλά περιμένω εντός ολίγου καιρού να κάνω μια πιο απαιτητική δοκιμή για να γράψω και μια παρουσίαση για το διαμάντι! :winking:

Ε αντε ντε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα γίνει ρε Γιώργαρε.

Να έχω πιο ολοκληρωμένη εικόνα. :winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs

Δημοσιεύτηκε

πριν 6 λεπτά, το μέλος Gee έγραψε:

Ε αντε ντε...

κοιτά μην πάρεις κάνα τέτοιο και ψάχνεις τρόμπα φρένου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

πριν 56 λεπτά, το μέλος ibar132 έγραψε:

κοιτά μην πάρεις κάνα τέτοιο και ψάχνεις τρόμπα φρένου...

Εχω τρομπα φρενου ετοιμη στο κουτι της:tongue:, περιμενει, αλλα δεν ειμαι για τετοιο εγω, την δοκιμασα την κατηγορια...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR F4i (600cc) AGV K-4 Honda CBF (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιώργο, δεν ήξερα οτι πήρες SMT, αυτές τις μέρες το συμπέρανα. Αν σου κάνει κέφι γράψε κάποια στιγμη τι σε χάλασε πάνω του, είναι ένα μηχανάκι που πολλοί θαυμάζουμε, αλλά λίγοι έχουν καβαλήσει, θα θελα την γνώμη σου για το τι σ' έκανε να μην το κρατήσεις ιδιαίτερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger (1050cc) Shoei XSpirit + AGV Blade MV Agusta F4 RepartoCorse (998cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιάννη, ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕ ΜΟΥ!!!

21231721_10155513174600450_2032923654615

:tooth::tooth::tooth:

21272274_10155513382485450_1558730507159

Αρέσει σε 8 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Εθεαθη kawasaki με εξατμιση gsxr.

Δε χρειαζεται να πω περισσοτερα :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ1/Husky610sm BMW S1000 RR

Δημοσιεύτηκε

πριν 21 λεπτά, το μέλος Dant3 έγραψε:

Εθεαθη kawasaki με εξατμιση gsxr.

Δε χρειαζεται να πω περισσοτερα :tongue:

τι να πουμε γι αυτο εδω τοτε:laugh:bikepics-2803661-full.jpg

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Μονο που αυτος που ανεφερα ειναι και γνωστος εδω μεσα :tongue:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Cygnus X (125cc) Honda CB500X (500cc)

Δημοσιεύτηκε

εγραψα στο utube diodia de plirono και εμφανισε καποιους απο εσας.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

Σε ποσους απο αυτους τους συντροχους να ηρθαν κλησεις και να διωκονται ποινικα αραγε?:winking:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λογικά σε κανέναν. Ήταν σε κατάληψη τα διόδια, οπότε και το σύστημα καταγραφής είχε τεθεί εκτός λειτουργίας.

Δεν πέρασαν έτσι, σε μια κανονική ημέρα που λειτουργούσαν.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei GT-AIR

Δημοσιεύτηκε

πριν 30 λεπτά, το μέλος FlyingInADream έγραψε:

Λογικά σε κανέναν. Ήταν σε κατάληψη τα διόδια, οπότε και το σύστημα καταγραφής είχε τεθεί εκτός λειτουργίας.

Δεν πέρασαν έτσι, σε μια κανονική ημέρα που λειτουργούσαν.

Το αναφερω γιατι ειχε παρει το αυτι μου κατι τρελά οτι και καλα ο "Αλεκσης" κυνηγαει τωρα αυτα τα κινηματα και οσους περασαν αβαβα σε τετοιες κινητοποιησεις μεσω των εταιρειων των διοδιων. Μακαρι να βγω ψευτης και να ειναι μπουρδες αυτα τα δημοσιευματα!

End :offtopic: 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όσοι επηρεασμένοι από το κίνημα δεν πληρώνω, περνάγαν ''ετσι'' τις ημέρες που δούλευαν τα διόδια, έχουν καταγραφεί από τις κάμερες οι πινακίδες τους, έχουν διασταυρωθεί στοιχεία και έχουν ήδη παραλάβει το ''μπουγιουρντί από το Σκλαβενίτη'' με πρόστιμα, με απόλα, ή θα το παραλάβουν κάποια στιγμή.

Νομίζω υπάρχει και μέλος εδώ, που του ήρθαν κάτι χιλιάδες ευρώ, απευθύνθηκε στο κίνημα δεν πληρώνω (μετά τις εκλογές), και του είπαν να...πληρώσει.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Cbf (125cc) Mt Revenge Limited Evo Ducati Hypermotard Evo (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Ένας φίλος μου(όχι εγώ 100%) έχει περάσει αρκετές φορές με πινακίδα φάτσα φόρα από διόδια χωρίς να πληρώσει και δεν του'χει έρθει τίποτα πουθενά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Dax Aprilia Dorsoduro (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Εθεάθησαν ενα κονβόυ χαρλεάδες στο κέντρο της Καλαμάτας,ο ένας μάλιστα ήταν πολύ προχώ,οδηγούσε αγέρωχος με μια πουράκλα στο στόμα!Όμως είδα ότι δεν ήταν Μόντε Κρίστο και του φώναξα "κρύψτο σβήστο γιατί είναι Χατζηχρήστο". :crazy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Την 10/6/2017 at 6:08 ΜΜ, το μέλος ΤάκηςΜπ έγραψε:

Ένας φίλος μου(όχι εγώ 100%) έχει περάσει αρκετές φορές με πινακίδα φάτσα φόρα από διόδια χωρίς να πληρώσει και δεν του'χει έρθει τίποτα πουθενά.

Υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν έρθει κλήσεις μετά από χρόνια. Καλομελέτα...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα