Revelator

Εθεάθη!

2195 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CBF 600S Πολλές

Δημοσιεύτηκε

Ένα θέμα στο οποίο μπορούμε να γράφουμε όλες τις τυχαίες συναντήσεις που έχουμε με άλλους mybikers εντός αλλά γιατί όχι και εκτός Ελλάδος. Πολλές φορές τυχαίνει να μην προλάβουμε να χαιρετίσουμε τον άλλο ή να διστάσουμε γιατί δεν είμαστε σίγουροι αν ήταν αυτός. Μπορεί επίσης να χαιρετήσουμε αλλά ο άλλος να μην μας προσέξει. Άλλες πάλι φορές έχουμε την υποψία αλλά επειδή δεν έχουμε γνωριστεί προσωπικά δεν κάνουμε την κίνηση. Επίσης μπορούμε να τον δώσουμε στεγνά αν τον πετύχουμε καβάλα σε κάποιο δανεικό εργαλείο το οποίο θεωρείται ιεροσυλία να καβαλάει με βάση τα γούστα του ή τις δημόσιες δηλώσεις του.

Χαβαλές να γίνεται λοιπόν και να ανταλάσουμε ιντερνετικούς χαιρετισμούς.

Ξεκινάω πρώτος λοιπόν την ρουφιανιά...

Εθεάθη εχθές το πρωί στις 9.30 στη Μ.Αλεξάνδρου(Θεσ/νίκη) στο εσάκι ο zoo...και πως να μην εθεαθεί άλλωστε με αυτό το μοναδικό σε χρώμα κράνος το οποίο διαθέτει. Αναγνωρίσιμος από χιλιόμετρα σαν φοσφοριζέ πινέζα σε γκρίζο χάρτη! Προσπάθησα να του αποσπάσω την προσοχή αλλά ήταν αρκετά αφοσιωμένος στην οδήγηση του, οπότε θεώρησα ασφαλέστερο να τον χαιρετήσω απο εδώ! Που να του εξηγήσω και μέσα από τα κράνη στην φασαρία της λεωφόρου ποιος ειμαι!

Είχα σκεφτεί και παλιότερα να το ανοίξω αυτό το θέμα όταν είχα πετύχει να έρχεται από το αντίθετο έναν τύπο με ένα άσπρο καβασάκι ερ-6(δεν είναι και πολλά βλέπεις στη Θεσ/νικη) και άσπρο κράνος ενώ ανταλάξαμε πεταχτά ματιές. Είχα την απορία αν ήταν ο steven αλλά την απορία την κατάπιαν οι απαιτήσεις σε χρόνο της καθημερινότητας

Αρέσει σε 6 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

...Επίσης μπορούμε να τον δώσουμε στεγνά αν τον πετύχουμε καβάλα σε κάποιο δανεικό εργαλείο το οποίο θεωρείται ιεροσυλία να καβαλάει με βάση τα γούστα του ή τις δημόσιες δηλώσεις του.

....

Ωραία ιδέα... αλλά επικίνδυνη για τα "δωσίματα"!!!!

Σκέψου να πεις:

αααα είδα τον τάδε με το τάδε μηχανάκι και μια ωραία ξανθιά παρουσία για συνοδηγό στις 7 το απόγευμα"

όταν ο άλλος είναι παντρεμένος (και δεν το ξέρεις), έχει πει στη γυναίκα του πως πνίγεται στη δουλειά μέχρι το βράδυ και η γυναίκα του μπαίνει στο φόρουμ...!!!2funny.gif

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova R (675cc) AGV K4 Aprilia RSV4R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Το περασμένο Σάββατο το απόγευμα είδα στο Ναύπλιο ένα Honda cbr 125 repsol.

Έχω την εντύπωση πώς ήταν ο KennyDY επειδή:

1)Δεν κυκλοφορούν πολλά τέτοια στην περιοχή μας. Ειδικά με καθρέφτες

2)Φορούσαν κράνος ΚΑΙ οι δύο που ήταν πάνω στην μηχανή. Φαντάστηκα πως και η ενασχόλησή του με το mybike.gr έχει συμβάλλει σε αυτό

3)Το ένστικτό μου δεν με ξεγελά :_zeppelin:

Μπράβο στον Revelator για το θέμα, το χρειαζόταν το forum

ΥΓ:Η πινακίδα δεν ήταν ντόπια. Ξεκίναγε από Β, τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι :aggressive:

KennyDY επιβεβαίωσε αν θες, για να σε φακελώσω :tooth: αστειεύομαι εε??

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600S Πολλές

Δημοσιεύτηκε

Ωραία ιδέα... αλλά επικίνδυνη για τα "δωσίματα"!!!!

Σκέψου να πεις:

αααα είδα τον τάδε με το τάδε μηχανάκι και μια ωραία ξανθιά παρουσία για συνοδηγό στις 7 το απόγευμα"

όταν ο άλλος είναι παντρεμένος (και δεν το ξέρεις), έχει πει στη γυναίκα του πως πνίγεται στη δουλειά μέχρι το βράδυ και η γυναίκα του μπαίνει στο φόρουμ...!!!2funny.gif

Κι αν είναι η ξανθιά η παντρεμένη και ο άντρας της γράφει στο forum; :mB_kalo_e:

Anyway μεγάλα παιδιά είμαστε προσέχουμε τι γράφουμε :lipssealed: , αυτός ο κίνδυνος παραμονεύει έτσι κι αλλιώς οπουδήποτε!

Άσε που όλοι οι mybikers είναι ηθικοί τύποι δεν κερατώνουν τις γυναίκες τους!!! :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KBC VR 2R

Δημοσιεύτηκε

Άσε που όλοι οι mybikers είναι ηθικοί τύποι δεν κερατώνουν τις γυναίκες τους!!! :thumbsup:

:lipssealed::bop:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

πολυ καλο θεμα!! :_thumbsup:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ΤΑ 600

Δημοσιεύτηκε

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Δεν κατάλαβα το γέλιο σας αγαπημένη μου συνταξιδεύτρια............

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Triumph

Δημοσιεύτηκε

Και εγω καποιον ειδα σημερα!!!!!!! αλλα πως τον λενε πως τον λενε?:think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR1000rr (1000cc) Kawasaki ER6-G (649cc)

Δημοσιεύτηκε

Μολις εγινε το αγαπημενο μου τοπικ!!

Οσοι μενουν πειραια να δωσουν ενα παρων να εχω το νου μου!!! αχαχαχαχχα :uglystupid2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bobidio SuperMo (605+cc)

Δημοσιεύτηκε

καλο ειναι επισης σε καθε μοτοσυκλετα mybikιτη να εχει και ενα αυτοκολλητο mybike πανω :_rock-on:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Εθεάθη σε διπλανής γειτονιάς φωτογραφίες ο άνωθεν κύριος δίπλα σε μια μοιραία ξανθιά μαυρισμένη από τον ήλιο παρουσία σε τραπέζι με άλλους μηχανόβιους να ντερλικιάζουν!!!! winking.gif

Βεβαια είχατε δηλώσει ο ίδιος ότι ήταν η γυναίκα σας.... οπότε φτηνά την γλυτώσατε!!!spiteful.gif

ΥΓ.... μου λείψατε βρε σουπερ/ντουπερ/ον/οφφο-αλάνια!!! Αντε να κανονίσουμε καμιά μπυροκατάσταση να ξαναδώ τις μουτσούνες σας!smile.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ΤΑ 600

Δημοσιεύτηκε

Και εγω καποιον ειδα σημερα!!!!!!! αλλα πως τον λενε πως τον λενε?:think:

Α,ρε η ευγενής τάξη των τυπογράφων!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ΤΑ 600

Δημοσιεύτηκε

Εθεάθη σε διπλανής γειτονιάς φωτογραφίες ο άνωθεν κύριος δίπλα σε μια μοιραία ξανθιά μαυρισμένη από τον ήλιο παρουσία σε τραπέζι με άλλους μηχανόβιους να ντερλικιάζουν!!!! winking.gif

Βεβαια είχατε δηλώσει ο ίδιος ότι ήταν η γυναίκα σας.... οπότε φτηνά την γλυτώσατε!!!spiteful.gif

ΥΓ.... μου λείψατε βρε σουπερ/ντουπερ/ον/οφφο-αλάνια!!! Αντε να κανονίσουμε καμιά μπυροκατάσταση να ξαναδώ τις μουτσούνες σας!smile.gif

Πριν 20 χρόνια ήταν μοιραία.Τώρα είναι η μαύρη μου ή μοίρα!! :tooth:

By the way για κανόνισε καμιά μπυροκατάνυξη....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) Suzuki GSX-R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Το εχουμε ξαναπει συμφορουμιτες...προτεινετε εναν τροπο να γνωριζομαστε στο δρομο και στα φαναρια!!!Το αυτοκολλητο ειναι καλη ιδεα και σκεφτομαι να κολλησω ενα αλλα και παλι δεν μπορεις να ψαχνεις σαν τρελος που εχει ο αλλος το αυτοκολλητο..Βρητε μια λυση!!!Κανει κανεις τη διαδρομη Συγγρου-Βασιλεως Κωνσταντινου-Κεντρο???Εχω ενα μπορντο Βαραντερο 125..δεν κυκλοφορουν και πολλα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VFR 800 Vtec (782cc) Nolan N87 Honda VFR 800F 2014 (782cc)

Δημοσιεύτηκε

Αν το βάζεις στο πίσω φανάρι ή κάπου εκεί, φαίνεται το αυτοκόλλητο.

Στα πλαϊνά καπάκια/πλαστικά πάλι ίσως να φαίνεται.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Morini 250 2c 1981

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Tην Κυριακη απογευμα στην πιστα τον Μεγαρων ενα κοριτσακι με δυο αγορακια ηρθαν απ την πιστα τον καρτ που γινοταν το τρακ τον Motard στα πιτς της πιστας τον που ειχε τρακ για SS κοντοσταθηκαν για λιγο διπλα σε ενα SUZUKI SV αυτο της υπογαφης απο κατω στο παγκακι ακριβως μπροστα καθοταν ενα ασπρομαλης (εγω) μιλαγα εκεινη την στιγμη στο τηλεφωνο και δεν προλαβα να σας μιλησω σας ειδα να γυρνατε προς την πιστα των καρτ η δεσποινης εικαζω οτι ηταν η Valesod φορουσε και καπελακι με το 46 , εαν ναι ασ το επιβαιβεωσει :_hi: .

Τροποποιήθηκε από τον mm 2 1/2

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

μμμμμ... η μόνη στιγμή που έφυγα από την πίστα των καρτ ήταν όταν παρέα με ένα αγοράκιπήγαμε προς την έξοδο στην καντίνα για να πάρουμε νεράκι και τοστάκι...

τώρα αν σταθήκαμε κάπου δεν το θυμάμαι αλλά σίουρα πάντως περνώντας θα κοιτάγαμε μηχανές... δεν περνάνε απαρατήρητες!!!

Το καπελάκι μου ήταν άσπρο είχε πάνω 2 δελφινάκια και έγραφε corfu.closedeyes.gif

Οπότε δεν ξέρω αν ήμουν εγώ διότι είχε και αρκετά άλλα κοριτσάκια εκείνη τη μέρα στα μοταρντ και μπορεί να ήταν κάποια άλλη...

Εσύ μπήκες πίστα εκείνη τη μέρα???

κρίμα αν το ήξερα θα ερχόμουν να θαυμάσω και εσάς πιο πολύ (αν και κλεφτές ματιές έριχνα όλη την ώρα όταν περνούσαν τα SS από δίπλα μας και ουρλιάζανε!!!!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Sticky_thumbsup.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NT 700 VA MV Agusta Turismo Veloce (798cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωραίο θέμα! +1

Τα αυτοκόλλητα είναι καλή ιδέα, αν και έτσι έχει και αγωνία... ήταν αυτός, δεν ήταν;...

(Από την άλλη, εγώ δεν χρειάζομαι αυτοκόλλητο, έχω το κράνος που φωνάζει "κοίτα με!", οδηγώ και κόκκινο Deauville (άλλο ένα πρέπει να έχει στην πόλη), οπότε ξεχωρίζω γενικώς, όποιος με δει πρέπει να με καταλάβει!... )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έκανα μια προσπάθεια και θέλω την γνώμη σας.

Επειδή αυτοκόλλητα myBike από όσο ξέρω δεν παίζουν,τύπωσα το εξής σε αυτοκόλλητο.

14072011064.jpg

Δεν το κόλλησα,απλά το πέρασα μέσα στην ζελατίνα.Εκεί βέβαια που το έβαλα δεν μπορεί να το δει κάποιος στην πορεία ή στα φανάρια.

Περιμένω γνώμες _thumbsup.gif

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδή αυτοκόλλητα myBike από όσο ξέρω δεν παίζουν...

Παίζουν εδώ!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Παίζουν εδώ!

Ούπς. uglystupid2.gif

Ευχαριστώ _thumbsup.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda VFR 800 Vtec (782cc) Nolan N87 Honda VFR 800F 2014 (782cc)

Δημοσιεύτηκε

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να βάλω αυτά τα ΑΣΠΡΑ αυτοκόλλητα στη μηχανή. Αν ήταν διάφανο το background, τότε ναι.

Θα πάω απλά να τυπώσω ένα δικό μου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fournarelli Ευρωπαϊκό (900+cc)

Δημοσιεύτηκε

Περιμένω γνώμες _thumbsup.gif

Εκει που το εβαλες κυριε συναδελφε θα το δουμε μονο αν καρφωθουμε σε περιπτωση μετωπικης συγκρουσης...

:2funny:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα