ANGELOFD

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ 2011

50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha XT 660R Kawasaki ΖΧ12

Δημοσιεύτηκε

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΧΘΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ.ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ(ΧΤ660R) ΜΕΣΩ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΔΗΛΩΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤ ΚΟΛΩΝΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ.ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ Η ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΑ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙ.ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΛΕΩ...

ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ 2 23ΑΡΗΔΕΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΚΟΠΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΜΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΑΝΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΦΡΑΠΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΠΑΙΖΑΝΕ ΓΟΗΔΕΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ.ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΥΠΕΓΡΑΦΕ.ΡΩΤΑΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ 1,60,90 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΑΝ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΛΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΣΟΥΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ...(ΘΑ ΣΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΛΑΘΟΣ ΜΑΡΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ).ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΕΠΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ,ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ,ΜΑΤΑΙΑ ΟΜΩΣ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ...ΧΙΛΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΑΝΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΑΠΕΥΘΗΝΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ 4 ΑΛΛΑ 25ΧΡΟΝΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΑΝΕ ΚΑΦΕ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ.ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΜΠΟΥΛΗΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΝ,ΑΦΟΥ ΕΠΙΚΥΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΥΦΟΣ ΑΙΣΧΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΥΧΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΜΠΕΛΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΡΩΝ ΑΡΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΗΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΙΣ ΜΠΑΤΣΕΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ 2 ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΥΦΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΚΤΛ...

ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ ΣΟΥ ΦΕΡΟΝΤΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM Duke 125 (125cc) KTM smc (690cc)

Δημοσιεύτηκε

Kαι δεν πηγαινες σε κανα ΚΕΠ να ησυχάσεις :closedeyes:

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Aντε παλι................ :popcorn:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT 660R Kawasaki ΖΧ12

Δημοσιεύτηκε

Kαι δεν πηγαινες σε κανα ΚΕΠ να ησυχάσεις :closedeyes:

ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΟ 30ΛΕΠΤΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio Zip R Yamaha T MAX

Δημοσιεύτηκε

Παιδικός σταθμός έχουν γίνει τα τμήματα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki sixteen

Δημοσιεύτηκε

A ρε φιλαράκι τα ίδια περνάμε όλη μας και εγώ σήμερα πήγα στον ΟΑΕΔ να φτιάξω τα χαρτιά για το επίδομα ανεργίας μονο πίπα δεν τους πήρα για να με εξυπηρετήσουνε άσε που αλλα δικαιολογητικά ζητάνε στο site και αλλα όταν πας εκεί. ποτε θα βρεθεί κανένας τρελός να τους τα κάνει λίμπα εκεί μέσα :hunter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR 11 NC29 C50 Bieffe RT Kawasaki H2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Οδηγαω 2 δεκαετιες,καθημερινα και πολλες ωρες λογο δουλειας,και με εχουν σταματησει για ελεγχο 3 φορες.

Η γυναικα μου οδηγαει 2 χρονια,και οι Διας την εχουν σταματησει πολλες φορες,ρωτωντας διαφορα ασχετα. :mB_faskelo:

Το παιζουν και καμακια οι :kaaaala:

ΥΓ

Εξαιρουντε οι σωστοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki gs500f Honda vfr (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Ε αφού έχουνε πέραση οι ένστολοι τί να κάνουμε... :uglystupid2::closed-topic:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οδηγαω 2 δεκαετιες,καθημερινα και πολλες ωρες λογο δουλειας,και με εχουν σταματησει για ελεγχο 3 φορες.

Η γυναικα μου οδηγαει 2 χρονια,και οι Διας την εχουν σταματησει πολλες φορες,ρωτωντας διαφορα ασχετα. :mB_faskelo:

Το παιζουν και καμακια οι :kaaaala:

ΥΓ

Εξαιρουντε οι σωστοι.

:stunned:

3 φορές το μήνα άνετα με σταματάνε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM

Δημοσιεύτηκε

Α ρε ξεφτίλες ελληνάρες του δημοσίου..... :kaaaala: :kaaaala: :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
X10+WR

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδια μην τα ξαναλεμε, σε καθε δουλεια υπαρχουν μαλακες.

Απλα επειδη η αστυνομια ειναι δημοσιο+εξουσια ειναι λιγο περισσοτεροι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Παντού υπάρχουν σίγουρα

Το θέμα είναι σε κάτι τέτοια μέρη ΔΕΝ πρέπει να υπάρχουν

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso trail (660cc) Hjc is-17 KTM adventure (1190cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε παιδια μην τα ξαναλεμε, σε καθε δουλεια υπαρχουν μαλακες.

Απλα επειδη η αστυνομια ειναι δημοσιο+εξουσια ειναι λιγο περισσοτεροι

σωστος ..απλα σε καποιες ειναι μαζεμενοι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki TL1000R BMW HP2 Sport (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εμένα την αδερφή μου που οδηγεί μηχανή,μια φορά την πήρε ένας Ζητάς από πίσω και άρχισε και τις έλεγε διάφορα.Απελπισία η κατάσταση με την Αστυνομία.Και αυτοί που φυλάνε και καλά τις εισόδους των ΑΤ δεν κάνουν και καμία δουλεία, διακοσμητικοί είναι.Αν κάποιος μπει με καμία βομπα ούτε που θα καταλάβουν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NT 700 VA MV Agusta Turismo Veloce (798cc)

Δημοσιεύτηκε

Καραγκιόζηδες υπάρχουν παντού...

Απλά όταν νιώθουν ότι είναι στο απυρόβλητο (βλέπε δημόσιο....) εκφράζονται πιο συχνά και πιο ελεύθερα... δυστυχώς... :mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fournarelli Ευρωπαϊκό (900+cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ναι ναι και την τριχα την κανουμε τριχια πολλες φορες.

Επισης αυτο που διαβασα ηταν μια απαξιωση και χαρακτηρισμοι που δεν ταιριαζουν ή που εν παση περιπτωσει ειναι προιον αγανακτησης και οχι καθαρης σκεψης.

Και απο την αλλη αναρωτιεμαι εγω που λογω δουλειας (οπως και καθε ελευθερος επαγγελματιας) ερχομαι σε επαφη με αρκετους δημοσιους λειτουργους ειτε λεγονται εφοριακοι ειτε υπαλληλοι του Τεβε ή του Ικα ή αστυνομικοι ή ή ή .......... γιατι μονο μια φορα στα τοσα χρονια αντιμετωπισα προβλημα και μαλιστα οχι εντονο;;;;; :think:

Τροποποιήθηκε από τον FOURNARIS
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero (1000cc) Suzuki GSX-R (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γι'αυτο εχει φτασει η εγκληματικοτητα στα υψη..Ο κοσμος καιγεται κι αυτοι ξυνουν να μη πω κι εγω τι... :mB_faskelo:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Gilera Runner sp Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

γ@μησε τα ρε φιλε...οπως ειπαν και αλλοι...παντου υπαρχουν σωστοι επαγγελματιες και βλακες που περναν τον καιρο τους απλα και μονο για να τελειωσει ο μηνας και να παρουν το χαρτι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZZR 11 NC29 C50 Bieffe RT Kawasaki H2 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ναι ναι και την τριχα την κανουμε τριχια πολλες φορες.

Επισης αυτο που διαβασα ηταν μια απαξιωση και χαρακτηρισμοι που δεν ταιριαζουν ή που εν παση περιπτωσει ειναι προιον αγανακτησης και οχι καθαρης σκεψης.

Και απο την αλλη αναρωτιεμαι εγω που λογω δουλειας (οπως και καθε ελευθερος επαγγελματιας) ερχομαι σε επαφη με αρκετους δημοσιους λειτουργους ειτε λεγονται εφοριακοι ειτε υπαλληλοι του Τεβε ή του Ικα ή αστυνομικοι ή ή ή .......... γιατι μονο μια φορα στα τοσα χρονια αντιμετωπισα προβλημα και μαλιστα οχι εντονο;;;;; :think:

Eισαι κατοικος Ελλαδος? :shock:

Πλακα κανω χεχεχεεχ

Εγω παντως δεν εχω την τυχη σου :closedeyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
X10+WR

Δημοσιεύτηκε

Εμένα την αδερφή μου που οδηγεί μηχανή,μια φορά την πήρε ένας Ζητάς από πίσω και άρχισε και τις έλεγε διάφορα.Απελπισία η κατάσταση με την Αστυνομία.Και αυτοί που φυλάνε και καλά τις εισόδους των ΑΤ δεν κάνουν και καμία δουλεία, διακοσμητικοί είναι.Αν κάποιος μπει με καμία βομπα ούτε που θα καταλάβουν.

Καλα εισαι... την αλλη φορα πηγα στο τμημα κουβαλωντας μια τσαντα ταξιδιου φουλ φουσκωμενη να την δωσω σε ενα φιλο μου να μου την παει με το αμαξι στον τοπο καταγωγης για Πασχα... Ειχε χωρητικοτητα μπορει και 100 λιτρα. Με ρωταν που πας, λεω στο γραφειο του ταδε να του αφησω αυτη την τσαντα (ο ταδε ελειπε εκεινη τη στιγμη, θα επιανε υπηρεσια αργοτερα, ειχε αργησει μονο μιση ωρα ηδη :D). Οκ μου λεει, ουτε καν να κανει ενα τυπικοτατο ελεγχο στην τσαντα που μπορουσε να εχει οτι θες μεσα...Αυτα ειναι :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600S Πολλές

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Άλλη μια ενδιαφέρουσα σύζητηση για αστυνομικούς.

Δεν την πάω καθόλου την εξουσία και ειδικά τους αστυνομικούς...

...αλλά μερικοί παίρνετε φόρα και τα ισοπεδώνετε όλα χωρίς να γνωρίζετε. Αυτός που σήμερα φυλάει σκοπιά στην είσοδο και τα ξύνει ή στο γραφείο και εκτελεί αξιωματικός υπηρεσίας ή ακόμη βαράει σφραγίδες, αύριο θα εκτελεί μια άλλη υπηρεσία και μεθαύριο μία άλλη. Αύριο μπορεί να είναι στο δρόμο. Ειδικός δεν είμαι ούτε αστυνομικός να γνωρίζω ακριβώς τις υπηρεσίες τους αλλά σίγουρα έχουν μέρες που μπορεί να είναι καβατζωμένοι και μέρες που πραγματικά δουλεύουν.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα λοιπόν.

Γιατί δεν ανοίξαμε ποτέ topic για το υφάκι του εφοριακού, του ταχυδρόμου, του υπαλληλου της τράπεζας στο ταμείο ή οποιουδήποτε άλλου με υφάκι και ανάρμοστη συμπεριφορά.

Αν το ίδιο συνέβαινε με ένα υπάλληλο του ΚΕΠ δεν νομίζω οτι θα το συζητούσαμε τώρα. Στο κάτω κάτω αν υπήρχε ανήθικη παρενόχληση υπάρχουν τρόποι να τους καταγγήλεις γιατί δεν το κάνεις. Στο ΚΕΠ μπορεί να έβριζες τον υπάλληλο στο αστυνομικό τμήμα το πας ακόμη πιο μακρυά αν θέλεις και του κάνεις και ζημιά. Αλλά δεν βαριέσαι μωρέ τώρα που να μπλέκουμε.....

Τα ΚΕΠ γι αυτό τα κάνανε για να πηγαίνουμε για επικυρώσεις τώρα σαν κλασσικοί Έλληνες αν δεν μας αρέσει να περιμένουμε στην ουρά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Για να μην το πάμε πιο μακρυά, έχω συναντήσει πολλά βόδια στις δημόσιες υπηρεσίες που έρχονται για να κάνουν την ίδια δουλειά μ εμένα και επειδή δεν έχουν κάποιο χαρτί μαζί τους βρίζουν τον υπάλληλο.

Τώρα εγώ πως τυχαίνει πάντα να πηγαίνω με τα σωστά χαρτιά και όλοι αυτοί να έρχονται με ελλειπή χαρτιά και να έχουν και ύφος εξ αρχής "έλα μωρέ τώρα και τι έγινε που δεν είναι επικυρωμένη η φωτοτυπία της ταυτότητας αφου με βλέπεις εγώ είμαι". Μάλλον εγώ κι ο fournaris είμαστε πολύ τυχεροί και πέφτουμε πάντα στους καλούς ή αντιλαμβανόμαστε τους μαλάκες και έχουμε φροντίσει να καλύψουμε τον κώλο μας από πριν.

Τροποποιήθηκε από τον Revelator

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym Combiz (125cc) Hjc r-pha 11

Δημοσιεύτηκε

Άλλη μια ενδιαφέρουσα σύζητηση για αστυνομικούς.

Δεν την πάω καθόλου την εξουσία και ειδικά τους αστυνομικούς...

...αλλά μερικοί παίρνετε φόρα και τα ισοπεδώνετε όλα χωρίς να γνωρίζετε. Αυτός που σήμερα φυλάει σκοπιά στην είσοδο και τα ξύνει ή στο γραφείο και εκτελεί αξιωματικός υπηρεσίας ή ακόμη βαράει σφραγίδες, αύριο θα εκτελεί μια άλλη υπηρεσία και μεθαύριο μία άλλη. Αύριο μπορεί να είναι στο δρόμο. Ειδικός δεν είμαι ούτε αστυνομικός να γνωρίζω ακριβώς τις υπηρεσίες τους αλλά σίγουρα έχουν μέρες που μπορεί να είναι καβατζωμένοι και μέρες που πραγματικά δουλεύουν.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα λοιπόν.

Γιατί δεν ανοίξαμε ποτέ topic για το υφάκι του εφοριακού, του ταχυδρόμου, του υπαλληλου της τράπεζας στο ταμείο ή οποιουδήποτε άλλου με υφάκι και ανάρμοστη συμπεριφορά.

Αν το ίδιο συνέβαινε με ένα υπάλληλο του ΚΕΠ δεν νομίζω οτι θα το συζητούσαμε τώρα. Στο κάτω κάτω αν υπήρχε ανήθικη παρενόχληση υπάρχουν τρόποι να τους καταγγήλεις γιατί δεν το κάνεις. Στο ΚΕΠ μπορεί να έβριζες τον υπάλληλο στο αστυνομικό τμήμα το πας ακόμη πιο μακρυά αν θέλεις και του κάνεις και ζημιά. Αλλά δεν βαριέσαι μωρέ τώρα που να μπλέκουμε.....

Τα ΚΕΠ γι αυτό τα κάνανε για να πηγαίνουμε για επικυρώσεις τώρα σαν κλασσικοί Έλληνες αν δεν μας αρέσει να περιμένουμε στην ουρά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Για να μην το πάμε πιο μακρυά, έχω συναντήσει πολλά βόδια στις δημόσιες υπηρεσίες που έρχονται για να κάνουν την ίδια δουλειά μ εμένα και επειδή δεν έχουν κάποιο χαρτί μαζί τους βρίζουν τον υπάλληλο.

Τώρα εγώ πως τυχαίνει πάντα να πηγαίνω με τα σωστά χαρτιά και όλοι αυτοί να έρχονται με ελλειπή χαρτιά και να έχουν και ύφος εξ αρχής "έλα μωρέ τώρα και τι έγινε που δεν είναι επικυρωμένη η φωτοτυπία της ταυτότητας αφου με βλέπεις εγώ είμαι". Μάλλον εγώ κι ο fournaris είμαστε πολύ τυχεροί και πέφτουμε πάντα στους καλούς ή αντιλαμβανόμαστε τους μαλάκες και έχουμε φροντίσει να καλύψουμε τον κώλο μας από πριν.

εχεις δικιο και συμφωνω μαζι σου.απλα να σου πω οτι σε πολυ μεγαλο βαθμο απο μονοι τους οι δημοσιοι υπαλληλοι δωσανε τα δικαιωματα στον κοσμο να τους αμφισβητει και να τους περιφρονει.και η αληθεια ειναι οτι μεσα σε ολα που περιτριγυριζουν στο μυαλο μας οταν ερχομαστε απεναντι σε ενα δημοσιο υπαλληλο π.χ. μπηκες σ`αυτη τη δουλεια με βυσμα-εισαι αργοσχολος και μονιμα βαριεστημενος-δουλευεις πενθημερο αλλα ποτε οκταωρο και παιρνεις τα ιδια λεφτα ή και παραπανω απο εμενα που ξεπατωνομαι στην δουλεια-δεν μπορει να σε κουνησει κανεις απο αυτη την καρεκλα-εγω σε πληρωνω και απαιτω και αλλα τετοια ευχαριστα, ερχεται και σου πεταει αυτο το υφακι των δεκα καρδιναλιων λες και ειναι ο γαμαω και δερνω της γειτονιας και σου αναβει τα λαμπακια αναποδα.αυτο πιστευω πως ενοχλει τον περισσοτερο κοσμο.

κι`εγω σαν ελευθερος επαγγελματιας που ειμαι συναναστρεφομαι συχνα με το τ.ε.β.ε. και την εφορια,παλια αφοριζα μετα καταλαβα πως μονο εγω χαλιεμαι ειδα και παρα πολλες καταστασεις σαν κι`αυτες που περιγραφεις κοσμο δηλαδη που παει στις δημοσιες υπηρεσιες και επειδη δεν εχει ολα τα απαιτουμενα εγγραφα που χρειαζεται να μην μπορει να εξυπηρετηθει και να αρχιζει τα μπινελικια και το πηρα αλλιως το σεναριο,ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ και ξεμπερδευεις μια χαρουλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600S Πολλές

Δημοσιεύτηκε

.....

Κι εγώ συμφωνω μαζί σου φίλε μου....το θέμα είναι σφαιρικό κι έχει πολλές πλευρές και παραμέτρους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

διαβασε εδω την ιστορια μου φιλε angelofd.επειδη καποιος ενοχληθηκε απο κατι παω αυριο για ψεμματα στο δικαστηριο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα