innova 04

Τα ''φθηνά'' τα πληρώνεις....2 φορές,

35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda innova injecion (125cc) AGV K1 pinlockED Honda CB1000RRR KTM (3000cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ θα βάλω το apido που πήρα και θα έχω το νου μου.. αν και κριτικές στο εξωτερικό είναι πολύ καλές. Και όταν το αγόρασα τον ρώτησα είναι σίγουρα εντάξει η να πάρω το hel το οποίο έχει 40 ευρώ και μου είπε ότι το apido είναι πολύ καλό και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα τόσα χρόνια που τα πουλάει. 

Επίσης μου φαίνεται λίγο περίεργο ενώ έχει περάσει ελέγχους και δεν είναι του κιλού, να παρουσιάσει πρόβλημα.. 

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Ουτε στον χειροτερο μου εχθρο δεν θα εβαζα apido υψιλης, ειδικα στο μπροστινο, βαλε κατι επωνυμο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, μην παιζεις με τις πιθανοτητες, το τι λεει ο καθενας για να πουλησει ειναι αλλο...

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TZR 3MA (250cc) Premier Touran Honda CBR

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

venhill, galfer ειναι αξιοπιστα και με λιγοτερα χρηματα

στο δικο μου εβαλα venhil και ειμαι ευχαριστημενος

Τροποποιήθηκε από τον theophilos13

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν το έβαλα γιατί έπρεπε να κάνει μεγάλη γωνία πάνω στο τιμόνι. Το ρακορ είναι πιο μακρύ από το γνήσιο και έτσι θα έβρισκε πάνω στο πλαστικό. Οπότε άφησα το γνήσιο πως είναι. Βλέπουμε το υψηλής άλλη φορά.. 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

πριν 56 λεπτά, το μέλος achilleasv έγραψε:

Δεν το έβαλα γιατί έπρεπε να κάνει μεγάλη γωνία πάνω στο τιμόνι. Το ρακορ είναι πιο μακρύ από το γνήσιο και έτσι θα έβρισκε πάνω στο πλαστικό. Οπότε άφησα το γνήσιο πως είναι. Βλέπουμε το υψηλής άλλη φορά.. 

Άλλη εναλλακτική είναι να πας το δικό σου σε ένα μάστορα που πρεσάρει υψηλής και να σου φτιάξει ένα με ίδιες κλήσεις στα ρακορ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

To shark με το apido είναι ίδιας  κατασκευης.  Στο παπι του r3negade αντεξε 3 λυσε-δεσε,  γιατι ειχα προβλημα με την καμπυλη και γενικα με την διαδρομη εντος των πλαστικων κλπ.  Στο τελικο μονταρισμα που ηταν και το σωστο το σπειρωμα κλωτσησε. 

Αχιλλεα εγω την γνωμη μου στην ειπα σε αλλο θεμα.  

Μακρυα. 

Πες οτι εχασες απο το πορτοφολι 10€.. 

Ο Θανάσης  ειδες,  οκ,  του εκατσε η τοποθετηση με την πρωτη,  το δουλευε καιρο και ξαφνικά  ετυχε το ματι του μα πεσει στην διαρροη.  Αν δεν το εβλεπε,  στην επομενη στροφη θα ειχε φυγει σαν τον rossi. 

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xt660z Tenere (660cc) Hebo Transam

Δημοσιεύτηκε

πριν 13 ώρες, το μέλος achilleasv έγραψε:

Και όταν το αγόρασα τον ρώτησα είναι σίγουρα εντάξει η να πάρω το hel το οποίο έχει 40 ευρώ και μου είπε ότι το apido είναι πολύ καλό και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα τόσα χρόνια που τα πουλάει. 

Και εγώ αυτό θα σου έλεγα, εάν το πούλαγα :winking:

Πέρα από την πλάκα, κινεζοσωληνάκι no name φρένου των 10€ με επώνυμο, Hel, των 40€ έ κάποια καλύτερη ποιότητα θα έχει το δεύτερο.

Πήρα την 1'η Δεκεμβρίου σωληνάκια εμπρός πίσω (3 τεμάχια) για το Τενερέ και ήρθαν συνοδεία στο κουτί με τα πιστοποιητικά ποιότητας της ΕΕ, TUV.

Την 1'η Δεκεμβρίου είχε μόνο για μια μέρα έκπτωση μείον 40% σε όλα τα προϊόντα της!!!

Εν πάση περιπτώσει, κάποιες φορές ότι δίνεις παίρνεις και στα φρένα δεν είναι να κάνουμε εκπτώσεις.

Καλύτερα το λαστιχένιο της μάνας του παρά ένα από τα βάθη της Κίνας.

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα κοιτάξω για κάποιο επώνυμο από ότι βλέπω κατά το καλοκαίρι.. γιατί όντως η διαδρομή εντός των πλαστικών με φοβίζει με τις περίεργες γωνίες του... σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! 

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

πριν 7 ώρες, το μέλος achilleasv έγραψε:

Θα κοιτάξω για κάποιο επώνυμο από ότι βλέπω κατά το καλοκαίρι.. γιατί όντως η διαδρομή εντός των πλαστικών με φοβίζει με τις περίεργες γωνίες του... σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! 

Ξόδεψε λιγο χρόνο, παρατηρωντας την στηριξη ΠΑΝΩ στην μποτα του πηρουνιού. Εκει θελει προσοχη, για την καμπύλη που θα κανει το σωληνακι ΟΤΑΝ βυθιζεται το πηρουνι.

Το μηκος στα Venhill, ειναι σωστό. Ομοιως και τα ρακόρ που ερχονται σετ, με τις ροδέλες τους.

Ανοιξε την μάσκα, και ΔΕΣ πως ''τρεχει'' το σωληνακι, ωστε να εισαι ετοιμος οταν το δέσεις.

Ειναι μια δουλεια που θα την κανεις μία φορά, και θα πρέπει να γινει σωστα. Οταν το αλλάξεις, μην δεσεις μάσκα 1-2 μερες, ωστε να ελέγξεις διαρροές.

Το δικό μου εκλεισε 7 χρόνια, και εχω ξεχασεις οτι υπάρχει εκει. Απλά, κανει τη δουλειά του.

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
k8 600 gsxr 1000 L7

Δημοσιεύτηκε

@achilleasv βαλε venhill, galfer, hell η ασε το στοκ! αυτα του 15ευρου ειναι ψευτικα. αντε πες την ξαπλα τη γλυτωνεις, οταν διαλυθουνε και χασουν υγρα, θα σου κανουν το παπι χαλια, το υγρο φρενου ειναι διαβρωτικο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα