Ntik

Modenas GT 135 TO NEO MODENAS GT 135

907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Tiger 800 XC (800cc) Shark Speed R Triumph Tiger Explorer (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Πηγα σημερα στον δαβανοπουλο να ρωτισω για το παπι και για τα φωτα του μετα απο κατι τηλεφωνιματα που εκανε μου ειπε οτι στην αντιπρωσοπεια που ρωτισε οτι τα φωτα δεν εχουν κανενα προβλημα και οτι στα κτεο που τα εχουν μετρισει ολα τα παπια αυτο εχει τα δυνατοτερα φωτα και αλλα πολλα μενει να δω απο κοντα μηπως το εχει αγορασει κανεις απο θεσσαλονικη μπας και μπορει να μου δειξει απο κοντα πως ειναι τα φωτα το βραδι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Modenas gt Modenas

Δημοσιεύτηκε

Πηγα σημερα στον δαβανοπουλο να ρωτισω για το παπι και για τα φωτα του μετα απο κατι τηλεφωνιματα που εκανε μου ειπε οτι στην αντιπρωσοπεια που ρωτισε οτι τα φωτα δεν εχουν κανενα προβλημα και οτι στα κτεο που τα εχουν μετρισει ολα τα παπια αυτο εχει τα δυνατοτερα φωτα και αλλα πολλα μενει να δω απο κοντα μηπως το εχει αγορασει κανεις απο θεσσαλονικη μπας και μπορει να μου δειξει απο κοντα πως ειναι τα φωτα το βραδι.

οπως θα διαβασες το εχω ενα μηνα το μηχανακι.εχω γραψει οτι η λαμπες εχουν δυνατο φως αλλα δεν το δινει καλα ο καθραφτης του φαναριου.και εμενα τα ιδια μου λενε στην αντιπροσωπια για καλα φωτα και παπαριες.

εγω εργαζωμαι βραδυ και οπως εχω αναφερει μεσα στην πολη μπορει να μην καταλαβεις τιποτα.πιο εξω ομως σε δρομο χωρις φωτα που περναω καθε μερα θα το δεις το προβλημα.εχω κατεβασει το φαναρι να φεγγει χαμηλα και με μεγαλη σκαλα για να ψιλοβλεπω.εχεις την εντυπωση οτι θα σου ελεγε ο εμπορας οτι υπαρχει θεμα με τα φωτα?

το τονιζω παλι δυνατο φως απο λαμπα αλλα ο καθρεφτης δεν το δινει σωστα.κατα τα αλλα πολυ καλο το μηχανακι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

καταρχην ξερω οτι ολοι θελουν να πουλησουν δευτερον του ειπα ακριβως αυτο που αναφερει δυνατα φωτα αλλα ο καθρεφτης αστα να πανε αυτος μου ειπε γενικα που τα μετρισαν ηταν το καλητερο αλλα αυτο που λεω εγω ειναι οτι αν δεν το δω απο κοντα φωτα ηχος κλπ δεν το περνω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf (250cc) HJC HQ-1 Carbon Bimota Delirio

Δημοσιεύτηκε

Ρε παλικάρια για πείτε και τίποτε άλλο για το μηχανάκι γιατί σήμερα το παρήγγηλα...

Καίει πολύ (για πάπί πάντα);;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas gt Modenas

Δημοσιεύτηκε

καταρχην ξερω οτι ολοι θελουν να πουλησουν δευτερον του ειπα ακριβως αυτο που αναφερει δυνατα φωτα αλλα ο καθρεφτης αστα να πανε αυτος μου ειπε γενικα που τα μετρισαν ηταν το καλητερο αλλα αυτο που λεω εγω ειναι οτι αν δεν το δω απο κοντα φωτα ηχος κλπ δεν το περνω.

inova kai crypton εχουν μεγαλο φαναρι κεντρο μπροστα.εδω εχουν κανει μαλακια σχεδιασμο.διπλος προβολεας απο δυο μικρα φαναρακια που μονο αν τα προσεξεις θα καταλαβεις οτι δεν θα φωτιζουν καλα.εγω δυστυχως δεν το προσεξα(παλι καλα που κατα τα αλλα το μοτορι ειναι οκ).Με μικρη σκαλα και το φαναρι χαμηλομενο μπροστα πολυ λιγο φως που στην ουσια δεν βλεπεις παρατηρισα οτι φωτιζει στα πλαγια σε μαντρες και δεντρα που περναω σε δυο με τρια μετρα υψος.ειναι ο περιεργος σχεδιασμος του φαναριου.

2000 χιλιομετρα και το ανοιγω σιγα σιγα.Τα 80χιλ τα βγαζει μπαμ και ζοριζει λιγο για να πιασει 100.ισως ειναι ακομα σφιχτο το μοτερ.τα φρενα ειναι καλα και δεν καιει πολυ.σελα πολυ ανετη και γενικα τα υλικα του δειχνουν καλα.ενα ενοχλητικο τριξιμο εχει μπροστα στην μασκα οταν χαμηλωνω το γκαζι, οταν ανοιγω δεν ακουγετε.το ελυσα εβαλα σφουγκαρακια με ταινια αλλα παλι ακουγετε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μαλλον επιδει θελουμε δεν θελουμε τα φωτα ειναι σημαντικα θα παω για το ΖΧ130 ευχαριστω για της πληροφοριες που παρειχατε σε ολες της ερωτησεις μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Λοιπόν λίγες πληροφορίες και από μένα μιας και έκανα τα πρώτα 1000χλμ για το στρώσιμο.

Κατανάλωση περίπου 2 λίτρα στα 100.

Το service στα 1000χλμ (λάδια, φίλτρο λαδιού) μου πήγε 22€ :mB_kalo_e:

Τα φρένα είναι υπέράριστα, δεν μπλοκάρουν εύκολα και έχουν δύναμη.

Τα πλαστικά είναι άψογα, δεν τρίζουν, έχουν πολύ καλή βαφή και καλά αυτοκόλητα.

Το στροφόμετρο βοηθάει πολύ για το στρώσιμο αλλά και στο να βλέπεις ότι κρατάς χαμηλά τις στρωφές για μειωμένη κατανάλωση.

Σε λίγο καιρό θα έχω πιο ολοκληρομένο review...

Ααααα να μην ξεχασω να αναφέρω και τα φώτα, τα φώτα φέγγουν όπως σε όλα τα παπιά, η διαφορά είναι όταν ανάψεις τη μεγάλη σκάλα, οπότε και το φως είναι υπέρφωτινό...

Τροποποιήθηκε από τον Air

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ψήνομε να το αγοράσω και εγώ. Το έψαξα και τελικά κατέληξα στο Modenas. Φίλε Air αναμένω το review σου. Σχετικό άρθρο έχω εδώ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas gt Modenas

Δημοσιεύτηκε

Ψήνομε να το αγοράσω και εγώ. Το έψαξα και τελικά κατέληξα στο Modenas. Φίλε Air αναμένω το review σου. Σχετικό άρθρο έχω εδώ

εστειλα email στην εταιρια και τους τα εχωσα για τα φωτα.με στειλανε στην θησεως 309 για να μου λυσουν το προβλημα.ο τεχνικος εκει πολυ καλος και εξυπερετικος.

μου αλλαξε το φαναρι το οποιο περιμενε 15 ημερες για να ερθει.το νεο φαναρι εχει μια ελαφρια μπλε αποχρωση και αλλο καθρεπτη.

πριν φορουσε λαμπες Η 12ν 35w και δουλευε το ενα φαναρι μικρη σκαλα και το αλλο μεγαλη.

τωρα μου εβαλε δυπολικες λαμπες 12ν 25w και το εχει κανει να αναβουν και τα δυο φαναρια μαζι.

βελτιωθηκε πολυ και πυστευω αν βαλω λαμπες τυπου ξενον 12ν 35w θα ειναι τελειο.

τον ρωτησα γι'αυτο και μου ειπε οτι φοβατε επειδη το φαναρι ειναι πλαστικο να μην καει το ντουη αλλα δεν ειναι συγουρος.

εγω θα το δοκιμασω σε ενα φαναρι και θα το ελενχω.

γραφει ενας φιλος οτι τα φωτα του ειναι σαν ολα τα παπια.αγοραζεις ενα παπι 2200 ευρο που σου δινει τελικη (στα χαρτια) 130 δεν θα πρεπει να μεριμνισουν να μπορεις να κινησε το βραδυ με 50 χιλιομετρα και να μπορεις να δεις μπροστα σου και απο την αλλη στην παρουσιαση σου λεει δυνατος διπλος προβολεας.

το θεμα ειναι οτι η εταιρια φανηκε οτι ειναι σοβαρη και μου διορθωσε το προβλημα αλλα αν εμενα και γω στην λογικη ενταξη μωρε παπι ειναι τωρα δεν θα ειχα φωτα.

ισως ο φιλος ειναι ικανοποιημενος με τις λαμπες απο τις κολονες της ΔΕΗ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εστειλα email στην εταιρια και τους τα εχωσα για τα φωτα.με στειλανε στην θησεως 309 για να μου λυσουν το προβλημα.ο τεχνικος εκει πολυ καλος και εξυπερετικος.

μου αλλαξε το φαναρι το οποιο περιμενε 15 ημερες για να ερθει.το νεο φαναρι εχει μια ελαφρια μπλε αποχρωση και αλλο καθρεπτη.

πριν φορουσε λαμπες Η 12ν 35w και δουλευε το ενα φαναρι μικρη σκαλα και το αλλο μεγαλη.

τωρα μου εβαλε δυπολικες λαμπες 12ν 25w και το εχει κανει να αναβουν και τα δυο φαναρια μαζι.

βελτιωθηκε πολυ και πυστευω αν βαλω λαμπες τυπου ξενον 12ν 35w θα ειναι τελειο.

τον ρωτησα γι'αυτο και μου ειπε οτι φοβατε επειδη το φαναρι ειναι πλαστικο να μην καει το ντουη αλλα δεν ειναι συγουρος.

εγω θα το δοκιμασω σε ενα φαναρι και θα το ελενχω.

γραφει ενας φιλος οτι τα φωτα του ειναι σαν ολα τα παπια.αγοραζεις ενα παπι 2200 ευρο που σου δινει τελικη (στα χαρτια) 130 δεν θα πρεπει να μεριμνισουν να μπορεις να κινησε το βραδυ με 50 χιλιομετρα και να μπορεις να δεις μπροστα σου και απο την αλλη στην παρουσιαση σου λεει δυνατος διπλος προβολεας.

το θεμα ειναι οτι η εταιρια φανηκε οτι ειναι σοβαρη και μου διορθωσε το προβλημα αλλα αν εμενα και γω στην λογικη ενταξη μωρε παπι ειναι τωρα δεν θα ειχα φωτα.

ισως ο φιλος ειναι ικανοποιημενος με τις λαμπες απο τις κολονες της ΔΕΗ.

Έχεις ΠΜ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha crypton x (135cc)

Δημοσιεύτηκε

Air γραψε μας εαν μπορεις ενα αναλυτικο review απο την εμεπιρια σου με το μηχανακι του θεματος γιατι το εχω στα υποψιν μαζι με το crypton x και δεν ξερω πιο απο τα δυο να διαλεξω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Puch maxi-s Ducati 1198

Δημοσιεύτηκε

το μηχανάκι το έχω 2 εβδομάδες. έχει ένα σύστημα στο καρμπυρατερ όταν σηκώνει θερμοκρασία χαμηλώνει την κατανάλωση.εχω πρόβλημα με τον αισθητήρα μάλλον και δε μου κρατάει ρελαντί και όταν πάω να ανοίξω γκάζι μπερδεύει σχεδόν και πρεπει να το ανοίξω τέρμα για να ξεκινήσει.εχει κάποιος άλλος φίλος το ίδιο πρόβλημα;

μάλλον θα το πάω πίσω αυριο με την εγγυηση. κατα τα αλλα το μηχανάκι σε όλα τα αλλα είναι άριστο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Λοιπόν το μηχανάκι είναι ένα ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ και μισό, λειτουργεί όποτε του καυλώσει αυτουνού κανονικά και κανένας δεν γνωρίζει τι πρόβλημα έχει.

Το πρόβλημα με την τροφοδοσία συνεχίζει να υπάρχει και κάποιες μέρες λειτουργεί μια χαρά και κάποιες άλλες πάλι κάνει τα δικά του, αρρυθμίες στο ρελαντί, κάποιες φορές σβήνει, ότι νάναι.

Το έχω πάει 3 φορές σε εξουσιοδοτημένο και προκοπή καμία.

Μέχρι τώρα μου έχουν καθαρίσει το καρμπυρατέρ, μου είπαν ότι η βαλβίδα εισαγωγής ήταν κληστή και την άνοιξαν, το έχουν πάει στον ίδιο το Γκοργκόλη μπας και βγάλει αυτός άκρη.

Αλλά ο καιρός γαρ εγγύς και όπου νάναι θα στείλω ένα mailάκι στον Γκοργόλη τον ίδιο αλλά και στην εταιρεία στην Μαλαισία.

Τώρα για το θέμα με τα φώτα αν και έχω επικοινονίσει μαζί τους τηλεφωνικά αρχικά και με mail στη συνέχεια, απλά με έγραψαν στα αρχίδια τους με την απάντηση ότι στις δοκιμές του ΚΤΕΟ τα φώτα φέγγουν μια χαρά.

Θα επανέλθω με νέο ξεχέσιμο σύντομα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas x-cite 135

Δημοσιεύτηκε

Σχετικά με το θέμα με τα φώτα επειδή κι εγώ δεν ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος με την απόδοση άλλαξα τη λάμπα (εχω το modenas x-cite).Παρήγγειλα από το e-bay μία τύπου xenon που στην ουσία είναι κανονική λάμπα πάλι, αλλά έχει πιο καθαρό άσπρο φως (προς το γαλάζιο).Δεν είδα τρομερή διαφορά ίσως κ επειδή να μη φταίει η λάμπα αλλά ολόκληρος ο προβολέας,αλλά βλέπω κ με βλέπουν σαφώς καλύτερα σε σχέση με πριν.Και αν σκεφτεί κανείς κ το κόστος (4 ευρά) είναι κάτι που πιστεύω ότι άξιζε.Κοιτάξτε το πάντως όσοι θέλετε κάτι παραπάνω στον τομέα φωτισμός.

Βάζω ενδεικτικά κ το link

http://www.ebay.com/itm/Xenon-Lamp-35W-BA20d-ATV-Quad-Scooter-Headlight-/150514556631?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item230b5dded7&vxp=mtr

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εγω που αγορασα εδω και καιρο την εν λογο λαμπα μου φενεται οτι το φως της ειναι ποιο χαμηλο απο της osram την οποια ξαναβαλα επανω αμεσως, θα ξαναδοκιμασω και θα δω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Puch maxi-s Ducati 1198

Δημοσιεύτηκε

ότι να ναι παιδιά.υς ενημερώσω αυτές τις μέρες για να γελασετε πολυ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για πε τι έγινε;;;

Έτσι για να φορτόσω σιγά σιγά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

Δε νομιζω να σου απαντησουν απο Μαλαισία. Εμενα δεν μου απαντησαν παντως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger 800 (800cc) Shoei XR-1100

Δημοσιεύτηκε

Μια χαρά... και το σκεφτόμουν για μέσα στη πόλη...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Δε νομιζω να σου απαντησουν απο Μαλαισία. Εμενα δεν μου απαντησαν παντως.

Εμενα παντως μου απαντησαν καποτε που εστειλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas GT 135 Yamaha ΧΤ

Δημοσιεύτηκε

καλησπέρα παιδιά !!!

τελικά και γω κατέληξα στο συγκεκριμένο μηχανάκι αν και καλό και εγώ έχω το πρόβλημα ότι μετά τα 100 δύσκολα ανεβάζει !

τέσπα το θέμα είναι ότι ψάχνω για πίσω φανάρι με φλάς γιατί τώρα είναι κόκκινα και τα φλας(τα έβαλα μέσα στο δικό του)

μήπως ξέρει κανείς πιο ταιριάζει ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas GT 135 Kawasaki Ninja (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Και γω το ιδιο αγορασα φιλε και ειμαι πολυ ικανοποιημενος, μν κοιτασ ακομα τελικη κατσε να το στρωσεις οπως λεει το manual και μετα κανεισ και κανα σπασιμο για να βλεπεις τι τελικη εχει (ξερω θελει λιγο υπομονη μεχρι να το στρωσεις αλλα μετα θα γουσταρεις ;) :mB_kalo_e: )

ΥΓ: ψαχνω και γω για πισωφαναρο με φλας αμα βρεις πουθενα για πες σε κανω add

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas GT 135 Yamaha ΧΤ

Δημοσιεύτηκε

1.800 έχω κάνει και μάλιστα σήμερα το άνοιξα ξανά 105 έπιασε με ψιλό κατηφόρα (μην φανταστείς μεγάλη)

το θέμα είναι ότι η 4η πάνω από 7.500 στροφές δεν πάει για κανένα λόγο

εγώ το πήγα από εκεί που το πείρα και του εξηγήθηκα αν δεν πιάσει τα 120 θα του το πάω πίσω !!

αν εξαιρέσεις αυτό το μηχανάκι στα υπόλοιπα φυσάει !

αλλά είπαμε 135 είναι όχι και να με πατάει το σπρίντερ :plaf:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Modenas gt135 Ducati Hypermotard (850cc)

Δημοσιεύτηκε

1.800 έχω κάνει και μάλιστα σήμερα το άνοιξα ξανά 105 έπιασε με ψιλό κατηφόρα (μην φανταστείς μεγάλη)

το θέμα είναι ότι η 4η πάνω από 7.500 στροφές δεν πάει για κανένα λόγο

εγώ το πήγα από εκεί που το πείρα και του εξηγήθηκα αν δεν πιάσει τα 120 θα του το πάω πίσω !!

αν εξαιρέσεις αυτό το μηχανάκι στα υπόλοιπα φυσάει !

αλλά είπαμε 135 είναι όχι και να με πατάει το σπρίντερ :plaf:

Εγώ πάντως έχω κάνει 3000 χιλιόμετρα και ακόμα 105 πιάνει δν ξερω πιά τι γίνεται απλά το εχω χωνεψει....Και 5000 χιλιάδες να κάνω το ιδιο θα πάει..Απλα η τετάρτη του δν τραβάει

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
πατίνι

Δημοσιεύτηκε

στο gt135 το ρεζερβουαρ ειναι πισω η μπροστα οπως στο zx130;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού