Μεταπήδηση στο περιεχόμενο

- - - - -

συναγερμος meta;

12 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 22 Μάρτιος 2011 - 23:25

εχω προβλημα με τον συναγερμο και ψαχνω καποιο εξουσιοδοτημενο μαγαζι που να ασχολειτε με τους συναγερμους της metasystem.υπαρχει καποιο καλο μαγαζι στην Αθηνα;

#2 peterpan Honda (1110cc)Lefas 900 Arai_ViperGT/FOX V3Pilot

Viva Renthal

• Μέλη
  • 2.943 μηνύματα
  • Τόπος:Πειραιας

Δημοσιεύθηκε 22 Μάρτιος 2011 - 23:42

Γιατι δεν πας στην ιδια την ΜΕΤΑ??? ειναι στην Βουλιαγμενης στην αρχη σχετικα προς την μερια της Αθηνας, ασε που για βλαβες και τετοια μονο αυτοι θα σε αναλαβουν , που να τρεχεις με εξουσιοδοτημενα και τετοια δεν θα βγαλεις ακρη,δεν ξερω καν αν υπαρχουν κιολας.

Λ.Βουλιαγμενης 261 Αγ.Δημητριος
2109764601-3

Παρε πρωτα για ραντεβου και φροντισε να εχεις μαζι τα δυο χειρηστηρια το κοκκινο καρτελακι και την εγγυηση του συναγερμου , ειναι πολυ εξυπηρετικοι και γρηγοροι
Παναγιωτης aka Peterpan--------------------

Posted Image

#3 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 22 Μάρτιος 2011 - 23:48

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος pantheman είπε την 22 Μάρτιος 2011 - 23:42:

Γιατι δεν πας στην ιδια την ΜΕΤΑ??? ειναι στην Βουλιαγμενης στην αρχη σχετικα προς την μερια της Αθηνας, ασε που για βλαβες και τετοια μονο αυτοι θα σε αναλαβουν , που να τρεχεις με εξουσιοδοτημενα και τετοια δεν θα βγαλεις ακρη,δεν ξερω καν αν υπαρχουν κιολας.

Λ.Βουλιαγμενης 261 Αγ.Δημητριος
2109764601-3

Παρε πρωτα για ραντεβου και φροντισε να εχεις μαζι τα δυο χειρηστηρια το κοκκινο καρτελακι και την εγγυηση του συναγερμου , ειναι πολυ εξυπηρετικοι και γρηγοροι

ξερουνε αυτοι απο μηχανες;ποιο κοκκινο καρτελακι να εχω;

#4 peterpan Honda (1110cc)Lefas 900 Arai_ViperGT/FOX V3Pilot

Viva Renthal

• Μέλη
  • 2.943 μηνύματα
  • Τόπος:Πειραιας

Δημοσιεύθηκε 24 Μάρτιος 2011 - 23:51

το κοκκινο ταμπελακι του συναγερμου ,δεν την πηρες καινουργια και δεν σου το δωσε ο προηγουμενος ιδιοκτητης ?? Οπως και να εχει παρε οτι εχεις απο αυτα που σου ειπα.
Εννοειται οτι ξερουν απο τους συναγερμους τους που βαζουν και στις μηχανες τι ερωτηση ειναι αυτη???
Παναγιωτης aka Peterpan--------------------

Posted Image

#5 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:12

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος pantheman είπε την 24 Μάρτιος 2011 - 23:51:

το κοκκινο ταμπελακι του συναγερμου ,δεν την πηρες καινουργια και δεν σου το δωσε ο προηγουμενος ιδιοκτητης ?? Οπως και να εχει παρε οτι εχεις απο αυτα που σου ειπα.
Εννοειται οτι ξερουν απο τους συναγερμους τους που βαζουν και στις μηχανες τι ερωτηση ειναι αυτη???

πηγα εκει φιλε.το προβλημα ητανε η σειρηνα του συναγερμου δεν ητανε τις meta και το αλλαξανε.μου πηρε 30€ για να βγαλει το κοκκινο καρτελακι με τον κωδικο.27€ για την σειρηνα και αλλα 20€ για εργασια.συνολο 77€.για να βγαλεις δευτερο χειριστηριο θελει 48€ πληροφοριακα το λεω.αριστη δουλεια εξυπηρετηση και ενημερωση.

#6 patapios Αλλος BMW s1000rr Shoei_XR_1000

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!

• Μέλη
  • 4.328 μηνύματα
  • Τόπος:Ν.ΙΩΝΙΑ

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:34

Ερωτηση.... οι ΜΕΤΑ δεν εχουν εγγυηση εφορου ζωης?
Posted Image

#7 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:37

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος patapios είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:34:

ναι εχουνε.αλλα να ξερεις αν εχεις χασει το καρτελακι και βγαλεις καινουριο πληρωνεις 50€ για την εγγυηση παλι.

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον Anubis: 03 Μάιος 2011 - 15:38

#8 patapios Αλλος BMW s1000rr Shoei_XR_1000

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!

• Μέλη
  • 4.328 μηνύματα
  • Τόπος:Ν.ΙΩΝΙΑ

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:39

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος Anubis είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:37:

ναι εχουνε.

....κ τοτε γιατι πλΕρωσες την σειρηνα (εργατικα ουτως η αλλως νομιζω δεν τα γλιτωνεις)

edit. οποτε αν ειχες καρτελακι δεν θα πληρωνες?

Ρωταω γιατι οταν πουλησα την μηχανη ξεχασα να δωσω το καρτελακι κ οταν το βρηκα μετα απο κανα μηνα μπροστα μου εψαχνα τον αγοραστη για να του το δωσω.

Αυτος ελεγε αστο δεν πειραζει αλλα εγω ηθελα να εχω το κεφαλι μου ησυχο πως θα τον καλυψουν :_thumbsup:

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον patapios: 03 Μάιος 2011 - 15:41

Posted Image

#9 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:41

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος patapios είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:39:

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος Anubis είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:37:

ναι εχουνε.

....κ τοτε γιατι πλΕρωσες την σειρηνα (εργατικα ουτως η αλλως νομιζω δεν τα γλιτωνεις)

η σειρηνα που ειχε η μηχανη δεν ητανε τις meta ητανε μια ξεμπαρκη σειρηνα.και ξεχασα να σου πω στις σειρηνες εχει 6μηνη εγγυηση μονο.

#10 Konangera Honda CBR1000rr (1000cc)Kawasaki ER6-G (649cc)HJC(FG15 Carbon)

RR Developer

• Μέλη
  • 3.016 μηνύματα
  • Τόπος:Πειραιάς

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:44

Επιπλεον δεν εχει εγγυηση για παντα. Παιδες διαβαζετε τις προυποθεσεις. :_thumbsup:

Ας μην μας κοροιδευουν καλυτερα...

Εχει παει κανεις μετα απο 2 χρονια με ζημια και δεν εχει πληρωσει??

77ευρω για να φτιαξουν και οχι να βαλλουν συναγερμο εννοειται πως θα ηταν εξυπηρετικοι και χαμογελαστοι....!!
Posted Image

Γεράσιμος. Υπομονη...Ερχονται μεγαλες μεταRRυθμισεις!

#11 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 15:46

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος Konangera είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:44:

Παιδες διαβαζετε τις προυποθεσεις. :_thumbsup:

που τις εχουνε τις προυποθεσεις;

#12 gr1g0r1s Suzuki DRZ SM (440cc)Husqvarna sm (450cc)AGV_S-4

Γυρνάει δεν γυρνάει

• Μέλη
  • 71 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 03 Μάιος 2011 - 16:50

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος Anubis είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:46:

δεν εχω το βιβλιαρακι μπροστα μου αλλα απο οτι θυμαμαι γιατι ειχα παει προσφατα απο εκει

1)η εγγυηση δεν ισχυει εαν εχει γινει μεταβιβαση μοτοσυκλετας
για να βγαλεις εγγυηση σαν νεος κατοχος της μοτο πληρωνεις 40-60ευρω αναλογα ποιο μοντελο συναγερμου εχεις
2)επισης εαν δεν εχεις καρτελακι (το εχασες,το εσπασες, δε σου το εδωσε αυτος που σ πουλησε τη μοτο) πληρωνεις απο 30-40ευρω για το νεο καρτελακι
3)η εγγυηση αφορα τα ηλεκτρονικα μερη του συναγερμου και μονο , με λιγα λογια βραχυκυκλωματα απο νερα κτλ δεν καλυπτονται,
επισης ηλεκτρονικο εξαρτημα που καλυπτεται απο την εγγυηση και ειναι προς αντικατασταση πληρωνεται κανονικα η εργασια τοποθετησης του
4)γενικοτερα τα εργατικα τα πληρωνεις σε καθε περιπτωση ειτε σε καλυπτει ειτε οχι η εγγυηση, ελαχιστα εργατικα ειναι τα 20ευρω ο ελεγχος δηλαδη για να σου πουν τι φταιει στο συναγερμο

στο βιβλιαρακι που δινεται μαζι με το συναγερμο αναφερονται ολα αυτα, μας αρεσουν δε μας αρεσουν οι χρεωσεις αναφερονται ολες ξεκαθαρα, δεν ειναι κατι κρυφο

επισης σαν ηλεκτρονικος να πω απο τη μικρη μου πειρα οι συναγερμοι (κατα 90% απο οσους εχω δει) ασχετα με το τι μαρκα ειναι αποτελουν αστεια υποθεση για καποιον που γνωριζει το αντικειμενο εστω και λιγο δε μιλαω για τιποτα τρελλους επιστημονες που λυνουν και δενουν διαστημοπλοια.

κατα τη γνωμη μου ο συναγερμος βοηθαει αν ενα παρκαρισμενο μας ριχνει κατω τη μοτο και αν ειμαστε κοντα θα τον προλαβουμε να κανουμε δηλωση πριν εξαφανιστει κτλ
επισης βοηθαει στη περιπτωση που ο κλεφτης σκασει με xr 650 του 80',αλυσιδα στο χερι κτλ...δλδ αν εχει χασει 30 χρονια επαφης με τη τεχνολογια οπου και θα κανει καλτια

καθαρα προσωπικη αποψη τα παραπανω αφου και εγω εχω συναγερμο

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον gr1g0r1s: 03 Μάιος 2011 - 16:54

#13 Anubis

Σπίτι, δουλειά

• Μέλη
  • 803 μηνύματα

Δημοσιεύθηκε 04 Μάιος 2011 - 16:14

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος gr1g0r1s είπε την 03 Μάιος 2011 - 16:50:

Προβολή μηνύματοςΤο μέλος Anubis είπε την 03 Μάιος 2011 - 15:46:

δεν εχω το βιβλιαρακι μπροστα μου αλλα απο οτι θυμαμαι γιατι ειχα παει προσφατα απο εκει

1)η εγγυηση δεν ισχυει εαν εχει γινει μεταβιβαση μοτοσυκλετας
για να βγαλεις εγγυηση σαν νεος κατοχος της μοτο πληρωνεις 40-60ευρω αναλογα ποιο μοντελο συναγερμου εχεις

50€ ειναι.

2)επισης εαν δεν εχεις καρτελακι (το εχασες,το εσπασες, δε σου το εδωσε αυτος που σ πουλησε τη μοτο) πληρωνεις απο 30-40ευρω για το νεο καρτελακι

αν εχεις χασει το καρτελακι για να βγαλεις καινουριο πληρωνεις 30€ και εκ νεου αλλα 50€ για την εγγυηση.

3)η εγγυηση αφορα τα ηλεκτρονικα μερη του συναγερμου και μονο , με λιγα λογια βραχυκυκλωματα απο νερα κτλ δεν καλυπτονται,
επισης ηλεκτρονικο εξαρτημα που καλυπτεται απο την εγγυηση και ειναι προς αντικατασταση πληρωνεται κανονικα η εργασια τοποθετησης του
4)γενικοτερα τα εργατικα τα πληρωνεις σε καθε περιπτωση ειτε σε καλυπτει ειτε οχι η εγγυηση, ελαχιστα εργατικα ειναι τα 20ευρω ο ελεγχος δηλαδη για να σου πουν τι φταιει στο συναγερμο

στο βιβλιαρακι που δινεται μαζι με το συναγερμο αναφερονται ολα αυτα, μας αρεσουν δε μας αρεσουν οι χρεωσεις αναφερονται ολες ξεκαθαρα, δεν ειναι κατι κρυφο

επισης σαν ηλεκτρονικος να πω απο τη μικρη μου πειρα οι συναγερμοι (κατα 90% απο οσους εχω δει) ασχετα με το τι μαρκα ειναι αποτελουν αστεια υποθεση για καποιον που γνωριζει το αντικειμενο εστω και λιγο δε μιλαω για τιποτα τρελλους επιστημονες που λυνουν και δενουν διαστημοπλοια.

ο συναγερμος τις meta δεν σπαει ευκολα.ακομα και οι ιδιοι δεν μπορουν να στο σπασουν αν δεν εχεις το καρτελακι με το pin.για αλλους συναγερμους δεν μιλαω σπανε εντος δευτερολεπτων.

κατα τη γνωμη μου ο συναγερμος βοηθαει αν ενα παρκαρισμενο μας ριχνει κατω τη μοτο και αν ειμαστε κοντα θα τον προλαβουμε να κανουμε δηλωση πριν εξαφανιστει κτλ
επισης βοηθαει στη περιπτωση που ο κλεφτης σκασει με xr 650 του 80',αλυσιδα στο χερι κτλ...δλδ αν εχει χασει 30 χρονια επαφης με τη τεχνολογια οπου και θα κανει καλτια

καθαρα προσωπικη αποψη τα παραπανω αφου και εγω εχω συναγερμο

1 Χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες