taksidiara psuxh

Καλωσόρισα!

66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda cbf (250cc) HJC HQ-1 Carbon Bimota Delirio

Δημοσιεύτηκε

Γουελ καμ... :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Ducati Hypermotard (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Το θεμα ναι όντως είναι να δω καποια και απο κοντα,απο πολυ κοντα γιατι σας είπα εγω θα ήθελα 250 εχω κατασταλαξει,απλα το θέμα είναι να έχω την ίδια αποψη και αφου οδηγησω ενα 250.Το 125 δηλαδη το σκεφτομαι μονο επειδη μπορει να μην τα βγαζω περα με 250.

Α και δεν το παιρνω στραβα,συμφορουμιτη,πλακίζω..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R850R Shoei XR 1100 ??

Δημοσιεύτηκε

Καταρχήν καλώς ήρθες :_hi:

Εγώ αυτό που βλέπω στα ποστ είναι xr...xr...xr...xr...xr!!

Μου φαίνεται πως έχεις καταλήξει,απλά δεν το έχεις καταλάβει ακόμα.Το ότι είσαι λίγο κοντούλα για αυτό το μηχανάκι δεν παίζει κανένα ρόλο,αρκεί να βρεις μια πατέντα να ανεβοκατεβαίνεις..ούτε και εγώ ξέρω πόσα άτομα έχουν ψηλόφτερα και δεν πατάνε κάτω.

Από εμένα xr τώρα θα είναι 125 ή 250? από εσένα εξαρτάται,αν και τα 2 έχουν περίπου το ίδιο βάρος :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Μια φιλική συμβουλή (μετά τα καλωσόρισες κλπ). Πάρε κάτι ΣΥΝΤΟΜΑ, και απόκτησε όσο περισσότερη εμπειρία μπορείς και εξοικειώσου μαζί του στην Κάρυστο, όπου τα πράγματα είναι σίγουρα πιο χαλαρά απο το χωνευτήρι των δρόμων της Αθήνας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι έχεις δίκιο ότι θα ήταν καλό να αποκτήσω μια εμπειρία εδω που είναι πιο ήρεμα,αλλά παίζει και το θέμα δίπλωμα στο οποίο θα ήθελα να το παίξω νομοταγής πολίτης.όσο για την πατεντα ανεβα-κατέβα τι λες;σκαμνακι κάνει; :P

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

ναι έχεις δίκιο ότι θα ήταν καλό να αποκτήσω μια εμπειρία εδω που είναι πιο ήρεμα,αλλά παίζει και το θέμα δίπλωμα στο οποίο θα ήθελα να το παίξω νομοταγής πολίτης.

Να οι γυναίκες!

Μας βάζουν τα γυαλιά.:_thumbsup: ( όχι σαν τους ανεκδιήγητους τρικάγκουρες που απο τα...12 σου λένε ''τα πάντα όλα ''.) :mB_faskelo:

Καλώς ήρθες Ιωάννα + εφόσον ήδη με το ΑΧ ίσα που πάταγες, με το XR δεν θα πατάς καθόλου.

Δες ποιό σου κάθεται καλά στο μάτι + όχι αναγκαστικά στο...πορτοφόλι, και ξαναπόσταρε με τις επιλογές σου.

Τότε, υπάρχουν μπόλικες προτάσεις απο'δω μέσα ! :thumbsup:

Κάρυστο ε ? Ω ρε μάναμ, θα τρώτε τον αέρα της αρκούδας εκεί....:sopase:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οχι με παρεξηγησες,με το ax1 παταγα σχεδον τέλεια,τωρα για το xr έχω κ γω καποιες αμφιβολίες γι'αυτο καλυτερα να το τσεκαρω πρωτα.μοθ προτειναν βεβαια και το xt125 γιατι θα το φτανω σιγουρα αλλα δεν ξερω,όπως προείπα θα ήθελα κατι δυνατότερο.Όσο για τον αέρα άστα μη τα ρωτας ,αν και μαθημενα τα βουνα στα χιόνια.. :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xtx

Δημοσιεύτηκε

με το ματι υπολογιζοντας το χτ125 και το xr εχουν το ιδιο υψος σελας.

αν βρεις 250 σε καλη κατασταση θα πηγαινεις και πιο μακρινες βολτες ανετα καθως και δικαβαλο.

ενα 125 καιει ακομα λιγοτερη βενζινη απο τα 250.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι έχεις δίκιο ότι θα ήταν καλό να αποκτήσω μια εμπειρία εδω που είναι πιο ήρεμα,αλλά παίζει και το θέμα δίπλωμα στο οποίο θα ήθελα να το παίξω νομοταγής πολίτης.όσο για την πατεντα ανεβα-κατέβα τι λες;σκαμνακι κάνει; :P

Σκαμνάκι λέει :2funny: :2funny:

Ξέρω και εγώ..θα βρεις ένα τρόπο,όπως έχουν βρεί τόσα άτομα.

Πάντως καλύτερα είναι να κάτσεις πάνω σε κάποια που θες,τώρα αν σε βολεύουν εσύ θα το κρίνεις.

btw μέχρι πόσα μαρουλόφυλλα μπορείς να σκάσεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa twin Arai Viper KTM adventure (990cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Καλώς σε . :_hi:

Πάρε cbf 125. ταμαμ μηχανακι για αρχάρια και σχεδιαστικά αποδεκτο ! Θα σε διευκολύνει απο θέση οδήγησης και στα ταξιδάκια σου.

Τροποποιήθηκε από τον freack mechanic

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

Kαλα βρε ουφο ολοι σας... εδω βρηκατε να προτινετε μηχανακια;

στα νεα μελη;drunk.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

Γεια σου και από εμένα, μιας και έχω ένα XR125 εδώ και 4 χρόνια είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου μπας και βοηθήσω.

Εχω το ίδιο ύψος με εσένα (δυστυχώς...) και έχω καβαλήσει το AX1 και πράγματι πατούσα τέλεια.

Το XR125 είναι λίγο πιο ψηλό. Δηλαδή φτέρνες δεν πατάνε, εκτός αν είσαι 250 κιλά και κάτσει... αλλά δεν νομίζω! :winking: Ωστόσο είναι σε ύψος ασφαλές για εμάς.Το μόνο πρόβλημα είναι όταν θες να κάνεις πίσω και είναι λίγο ανηφορικα... αναγκαστικά κατεβαίνεις και το σπρώχνεις με τα χέρια γιατί με τις μύτες των ποδιών δεν παίζει.. αυτό είναι λίγο σπάσιμο όταν είσαι στη μέση του δρόμου!! :ranting3: Κατά τα άλλα είναι και @@μώ τα μηχανάκια για μες στην πόλη. Δεν καίει σχεδόν καθόλου βενζίνη, αφού απορώ... με αέρα τη βγάζει??? Χωράει παντού (με την καλή έννοια) οπότε για Αθήνα και κίνηση τέλειο! Και το πας όπου θες, είτε από δρόμο, είτε από πεζοδρόμιο, είτε από τους κλασσικούς χιλιομπαλωμένους δρόμους της Ελλάδας και δεν παθαίνει τίποτα, ούτε το λυπάσαι. Και αν πορωθείς πολύ ανεβαίνεις και σε κανενα βουνό με βατούς χωματόδρομους και παίρνεις τον αέρα σου!!! :clapping2: Επίσης είναι πολύ οικονομικό στα σέρβις του και στα ανταλλακτικά του. Ισως πιο ικονομικό και από παπί! Ενα άλλο πολύ σημαντικό θέμα για κάποιον αρχάριο είναι ότι και να πεσει δεν παθαίνει τίποτα. Το πολύ-πολύ να σου στραβώσει καμιά μανέτα. Και αυτό στο λέω γιατι ξέρω παιδιά που σκάσανε πολλές χιλιάδες ευρώ στην αρχή για να φτιάξουν τα πλαστικά σε άλλα μηχανάκια από μια απλή πτώση, και "σούπες" ειδικά στην αρχή θα συμβούν :whistling: , το θέμα είναι να είναι "αθώες"! :winking: Το μόνο αρνητικό που όμως τώρα, μετά από τόσο καιρό έχει αρχίσει λίγο να με πειράζει είναι ότι δεν πιάνει πολύ μεγάλες ταχύτητες στην εθνική για εκδρομές σε μεγάλες αποστάσεις, και όταν βγαίνω παρέα με μεγαλύτερες μηχανές όλο πίσω μένω.. :ranting3: . Αλλά αυτό δεν είναι κάτι που θεωρώ ότι θα πρέπει να σε επηρρεάζει άμεσα!

Το αντίστοιχο XR250 που έτυχε να το κάνω μια βόλτα, προσωπικά το απέρριψα με τη μία. Εϊναι 10 πόντους πιο ψηλό, τα πόδια δεν πατάνε κάτω και για να ανέβεις χρησιμοποιείς το πεζοδρόμιο σαν σκαμνάκι. Ασε που και στυλιστικά/χρωματικά το 125 είναι πολύ πιο ωραίο! Προσωπική μου άποψη να παίξεις συντηρητικά με το 1ο σου μηχανάκι σε θέματα ασφαλείας, και όταν ξεπάρεις αργότερα βλέπεις... εξ'άλλου τότε μπορεί να σου αρέσουν άλλα. Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, δίπλωμα ακόμα δεν θα μπορείς να βγάλεις για 250 μέχρι τα 21 σου. Οπότε προσωπική μου άποψη είναι να μην ρισκάρεις σε πολλά ταμπλό, και παράνομη και πρωτάρα και με πολύ ψηλό μηχανάκι δε λέει. Είπαμε γουστάρουμε απίστευτα τις μηχανές μας αλλά γουστάρουμε και να μπορούμε να περπατάμε στην παραλία με το μαγιό μας (αν με πιάνεις... :shades: )

Τώρα για άλλα πιο κοντά 250αρια υπάρχει ένα πολύ καλό topic εδώ:Ο σύνδεσμός μου. Εγώ σκέψου ότι μετά τον 1ο χρόνο καιγόμουνα για 250άρι, αλλά το XRακι μου το έχω τόσο ερωτευτεί που κανένα δε του μοιάζει! :wub: Εντάξει βασικά υπάρχουν κι άλλοι λόγοι π.χ. οικονομικοί, στυλ (μ'αρέσουν τα enduro, on/off, και σε μεγάλα κυβικά είναι ψηλά τα άτιμα... λες και τα φτιάχνουν μόνο για άντρες... ρατσισμός!!! :hunter: ) Οπότε ακόμα στο ψάξιμο είμαι.. :think:

Αυτά από εμένα. Συνοψίζοντας, θα σου προτεινα ένα ωραίο και μουράτο 125άρι για αρχή. Αν σου αρέσουν τα enduro το XR είναι @@μάτο!! Αν σου αρέσουν τα street ανοίγουμε άλλη συζήτηση.. ! Εχω οδηγήσει και ένα cbf125, καλό ήταν...γρήγορο, κοντό και ελαφρύ αλλά το XR μου δεν το αλλάζω!!! Και αν βρεθείς Αθήνα και θες να δείς ένα XR από κοντά πες μου!

Ελπίζω να βοήθησα! Κράνος και μυαλά πάντα στο κεφάλι μας όταν καβαλάμε και πάντα όρθιοι! Καλή συνέχεια!

Τροποποιήθηκε από τον vaelsod
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

στα νεα μελη;drunk.gif

Γιατί ρε Ηλία τι έχουνε τα νέα μέλη δε σε πιάνω;

Vaelsod σ'ευχαριστώ πολύ ήσουν πραγματικά κατατοπιστικότατος και θα λάβω σοβαρά υπ'όψην μου τις συμβουλές σου.:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

στα νεα μελη;drunk.gif

Εξοικονομούμε χώρο για να μην πέφτει ο σέρβερ....

Από το σπαμ και παραπονιέστε? :whistling:

Γιατί ρε Ηλία τι έχουνε τα νέα μέλη δε σε πιάνω;

Τίποτα,απλά μπορούσες να το ανοίξεις στα x vs ψ κλπ.Αλλά είπαμε οικονομία χώρου :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μα βέβαια ,και γω γι'αυτο το έκανα,γιατι το ήξερα και νοιαζομαι για το μελλον αυτου του φορουμ. :angel_not:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW HP2 Sport (AX-1cc)

Δημοσιεύτηκε

Vaelsod σ'ευχαριστώ πολύ ήσουν πραγματικά κατατοπιστικότατος και θα λάβω σοβαρά υπ'όψην μου τις συμβουλές σου.:)

:crazy: :crazy: :crazy:

Μα καλα...δεν ειναι ξεκαθαρο στο post οτι μιλαει γυναικα και μαλιστα απευθυνεται σε γυναικα;;;; :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η αλήθεια είναι πως δεν πρόσεξα το φύλο,αν και όντως με παραξενεψε η τόση αλληλεγγύη που δε μπορούσε να είναι άλλη από...τη γυναικεια :_rock-on: χωρίς να θέλω βέβαια να υποτιμήσω τις δικές σας για τισ οποίες ειμαι ευγνώμων βεβαίως βεβαίως.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:crazy: :crazy: :crazy:

Μα καλα...δεν ειναι ξεκαθαρο στο post οτι μιλαει γυναικα και μαλιστα απευθυνεται σε γυναικα;;;; :D

Εδώ είναι το παράξενο,είπε γυναίκα για άλλη γυναίκα...καλό λόγο :whistling:

:mB_kalo_e:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:tooth: Είσαι προκατηλειμμένος και κακεντρεχής:P ακούς εκεί..σε πληροφορώ μια χαρά τα βρίσκουμε οι γυναικες μεταξύ μας :cheers: ,εσεις μας τα χαλάτε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

:tooth: Είσαι προκατηλειμμένος και κακεντρεχής:P ακούς εκεί..σε πληροφορώ μια χαρά τα βρίσκουμε οι γυναικες μεταξύ μας :cheers: ,εσεις μας τα χαλάτε

Ναι αν δεν ξέρεις οτι μιλάς με γυναίκα :rotfl:

Τροποποιήθηκε από τον nestro

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ε καλααααα μωρεεεε μου διέφυγε πως κάνεις ετσι.αμέσως πια..βαθια μεσα μου το ήξερα πως ηταν γυναικα :tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR Baja (250cc)

αγορια μαζευτείτε λίγο... είστε: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

Εξ'άλλου μην ξεχνάτε πως εμείς είμαστε τα λουλούδια που ομορφαίνουν τουτον εδώ τον κήπο σας!!! :winking:

Ο σύνδεσμός μου

Παρεπιπτόντως έχω μια απορία. Το ότι μιλούσε γυναίκα (εγώ) το κατάλαβες από το προφίλ ή ηταν μπηχτή για τον τρόπο με τον οποίο μίλησα... και αν ναι σε τι ακριβώς??? :huh:

Τροποποιήθηκε από τον vaelsod

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Θα συμφωνήσω απολύτως με το :offtopic::offtopic::offtopic: αλλά αυτος το ξεκίνησε ,με προκαλεσε και επρεπε να υπερασπιστώ τα λελουδια:_zorro::katana:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ούτε πλακίτσα δεν μπορούμε να κάνουμε? :warning:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda ANF (125cc) Airoh S4

Δημοσιεύτηκε

Το XR125 είναι λίγο πιο ψηλό.........

Κράνος και μυαλά πάντα στο κεφάλι μας όταν καβαλάμε και πάντα όρθιοι! Καλή συνέχεια!

Well said ! All !! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα