KaTeMas

Metal Hammer strikes...

1915 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM 950 SMR MOTARD AGV GP Pro Yamaha Vmax compressor (1679cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Τη γλυκια μου καλημερα.

Καλημεριζω απο μια κωλοπολη που ηρθαν οι Τεραστιοι Therion,εφυγαν κ κανενας δεν πηρε χαμπαρι.

Ντροπη,για ακομη μια φορα.

Μια πολη που 30 Ιουνιου 2005 ειδα Dream Theater μαζι με αλλα 300 ατομα.Και τη προηγουμενη μερα στη Κωνσταντινουπολη ειχαν 20,000 κοσμο.

Ο κοσμος στην Ελλαδα ειναι μπουζουκοβιος ομως,απειρα ευχαριστω στον πατερα μου που με εκανε λατρη της Metal,απειρα ευχαριστω κ στο πεπρωμενο μου που δεν με εστειλε σε λαικες πιστες.

Ειχα να παω 2 μηνες σε live,λογω αναρρωσης απο τα ατυχηματα.Απο ολα αυτα τα χρονια που τραβιεμαι σε συναυλιες πρωτη φορα τετοια αποχη.Ολο κ κατι μικρο κ ασημαντο live ανακαλυπτα στα underground στεκια της πολης.

Τελευταια φορα ειχα ανακαλυψει οπτικοακουσικο αφιερωμα στον κατ' εμε Μεγαλυτερο,μαλλον Μεγιστο Καλλιτεχνη ολων των εποχων,τον Andy Warhol.

Ουτε αφισες κολληθηκαν στη πολη,ουτε διαφημιση στο ραδιο.Περνουσαμε απο το μαγαζι κ ξαφνικα ακουγα ενα τραγουδι του Lou Reed.Λιγοι το ξερουν,το Venus in furs.Aπο το αλμπουμ με τη μπανανοφλουδα.Μπηκαμε μεσα με τη παρεα κ αυτο ηταν

Η αφορμη να σηκωσω θεμα για τη συναυλια των Therion ηταν η πληροφορια που ειχα οτι την επομενη εμφανιζονταν στην Αθηνα.Απλα θελησα να πληροφορησω τα αδερφια στην Αθηνα,εστω κ αυτους τους λιγους που ακουνε αυτες τις καφριλες οπως λενε.

Δεν περιμενα ουτε ενα post να πω την αληθεια,κ ομως πηγε 2 σελιδες!Εξαιρετικο κατορθωμα μπορω να πω.

Αν ανακοινωνα οτι το "Κοριτσι Πραγμα" της Βανδη εγινε πλατινα,θα πιαναμε 20 σελιδες!!

Συνειδητοποιησα λοιπον αρχικα οτι υπαρχει κ ξεκολλημενος κοσμος εδω μεσα.Ειχα κατι τραγικες εμπειριες προσφατα γνωριζοντας ατομα εδω μεσα,που ολη τους η ζωη γυρναει γυρω απο ενα μηχανακι.

Ανθρωπους που το μονο τους μελημα ειναι η ΚΤΜ,η Honda κτλ

Ευτυχως υπαρχουν κ λογικοι εδω μεσα.

Το δευτερο συμπερασμα που εβγαλα ηταν πως το Metal δεν ειναι κ τοσο παραγκωνισμενο κ περιθωριακο οσο νομιζα.Εστω αυτοι οι λιγοι που postαραν κατι ειναι.

Ρτσι λοιπον ο ΚαΤεΜας,ανατρεπτικος οπως παντα,πηρε μια Ιστορικη Αποφαση.Συμβουλευτηκα πρωτα κ τον φιλαρακι μου τον Yamahakia666.Συνοδοιπορο μου στους Rammstein 28 Iουνιου,κ γνωστο για τα Metal αισθηματα του.Μιλησαμε λιγο κ ετσι απεφασισα να στησω κατι ωραιο,που θα φιλοξενειται στο Μybike.

Ξεκιναμε ενα thread που ως μονο Θεμα συζητησης θα εχει κυριως τη Metal μουσικη σκηνη.Θα αποκτουμε κ πιο αναλαφρη Rock διαθεση ομως,αναλογα με τον Καλλιτεχνη-ιδα.Θα μιλαμε για

1)επερχομενες metal κ οχι μονο συναυλιες

2)θα postαρουμε Νεα και Ειδησεις γυρω απο τη Metal

3)Θα λεμε τις εμπειριες μας απο τα live

4)θα προτεινουμε μερη ανα την Ευρωπη που αξιζει να πας για συναυλιες

5)θα λεμε για τις συναυλιακες εμπειριες μας απο τα εκτος Ελλαδος live που πηγαμε

6)θα κανουμε μινι-κοντρες.Πχ ανεβασε τις περισσοτερες photo απο εισητηρια

7)θα κουτσομπολευουμε καλλιτεχνες

8)θα αποτρεπουμε κοσμο απο live,συναυλιακους χωρους,πολεις προς επισκεψη κτλ

9)Θα βαζουμε δυνατα quiz γνωσεων,για πολυ δυνατους λυτες...

Κ τελος 10)Θα κανουμε πληρη συγγραφικα,οπτικα,ακουστικα αφιερωματα στις αγαπημενες μας μπαντες.

Θα κανω εγω ο ιδιος την αρχη μες στη βδομαδα,με ενα υπερπληρες αφιερωμα σε αυτο που εχω περισσοτερο αγαπησει στη ζωη μου.

Στους Motorhead.

Ο Υamahakias666 πχ θα κανει σε αλλη μπαντα.

Ιδρυτικη Διακηρυξη Metal Thread

Για να μην φαμε το spam της αρκουδας,για να μην γινει το thread μας κωλοχανιο θα βαλουμε κ καποιους κανονες ταξης.Αποκατασταση ταξης δεν ειμαστε ΜΑΤ για να κανουμε.Απλα θα ειναι πολυ αστειος καποιος αν γραφει ασυναρτησιες.Το ειπα οσο πιο ευγενικα μπορουσα.

1)ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ οι ποζεραδες.ΑΥΣΤΗΡΑ.

Τους διακρινεις ευκολα,απο τα ΑΠΟΜΙΜΗΣΗ μπλουζακια απο συναυλιες που ΔΕΝ πηγανε.

Απο τον τροπο που μιλανε

Απο την σιωπη τους ενω ολο το μαγαζι τραγουδαει τους στιχους των τραγουδιων

Ρωτα τους απλα 1 album και 2 τραγουδια απο μια μπαντα.(Ντεμεκ οπαδος των Maiden δεν ηξερε ουτε εναν δισκο τους.Oυτε καν τον Seventh son of a seventh son του 1988).Βαριεμαι να γραφω κ τους 15 απο το 1980 εως το 2010

Συναντωνται σε κοριτσοπαρεες να παριστανουν τον γοη μιλωντας για live ου δεν πηγανε.Την επομενη μερα βηχουν κιολας,κανουν κ λιγο βραχνη τη φωνη για νε λενε οτι τσιριζανε

2)ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ MODS.Ειμαστε σοβαροι ανθρωποι αυτοι οι λιγοι που θα συμμετασχουμε στη φαση.Δεν χρειαζομαστε κανενα μπαμπουλα,κανεναν χωροφυλακα

3)ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ επι του θεματος.Φιλε μπουζουκση σε αγαπαμε,σε εκτιμαμε αλλα αν αρχισεις να μας λες για Καρρα-Μελα-Χριστοδουλοπουλο θα τα ακουσεις!!

4)ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ σκηνες απο συναυλιες με ξυλο!!Μην αρχιζετε να ανεβαζετε Πχ τι εγινε στην συναυλια των Metallica 3 Ιουλιου 2007.ΟΚ,τα ξερουμε...ολο το καλοκαιρι μες στις μελανιες απο τα κλωτσομπουνια ημουν

Συχνα φαινομενα παρατηρουνται σε Trash συναυλιες... Φετος στο Sonisphere μαζεψα καμια 10 μελανιες κ στους Slayer

5)ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ σχολια απο το γυναικειο φυλο για την ομορφια των καλλιτεχνων.Κρινετε τον σαν καλλιτεχνη,σαν drummer,σαν μπασιστα.Αλλιως ακουστε Κωστα Μαρτακη.Πολυ γοητευτικο αγορι...

6)ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ H GAY-ROCK. Πχ James Blunt,Tokyo Hotel,Kaiser chiefs.

Φιλε-φιλεναδα emo ,σε αγαπαω πολυ.Αλλα αν μου ανεβαζεις βιντεο με εκεινο το υποκειμενο αγνωστου φυλου να τραγουδαει "Running through the monsoon" θα μπου προκαλεσεις διαρροια,ευκοιλια,τσιρλα.

Οταν ανεβαζετε βιντεο προτιματε απο live εμφανισεις.Video-clips εχουμε χορτασει.Πιο συγκινητικο θα ειναι ενα βιντεο μεσα απο μια συναυλια στο Volkerball.Ακομα πιο συγκινητικο θα ειναι ενα βιντεο να κανετε crowd-surfing πανω σε καμια 20 ατομα...

Υamahakia666,Φρουκουμπικου,Ravendark,SpericD,Manalishi καλη μας αρχη.Θα ερθουν κ αλλοι με τον καιρο.

Θα ξεκινησω δυνατα με το αφιερωμα στους Motorhead που προανεφερα.

Θα ακολουθησει αφιερωμα σε εμετικους δισκους μου ρυπαινουν τη δισκοθηκη μου.Μετα το αφιερωμα θα χρησιμοποιηθουν στη τραπεζαρια μου για να ακουμπαμε πανω τα ποτηρια.Ενας απο αυτους ειναι ο δισκος Framing Armageddon to 2007 των Μεγαλων Iced Earth.

To CD αυτο μονο για να παιζεις φρισμπυ στη παραλια κανει,η για να το κρεμασεις στο μπαλκονι σου μην ερχονται πουλια να σε κουτσουλανε.Εμετικος δισκος

Θα ακολουθησει αφιερωμα σε εκκεντρικους καλλιτεχνες.Ο μεγαλος μουσικος Elton John εκρυψε αθελα την καριερα του στη μουσικη κατω απο τον μανδυα της ομοφυλοφιλιας.

2-3 απιστευα ταλεντα της μουσικης αυτοκτονησαν σε νεαρη ηλικια για ανεξηγητους λογους.Ian Curtis στα 24,Kurt Cobain στα 27...

Και για τους 2 θα το ξανασυζητουσα περι αυτοκτονιας ομως...

Ολα θα γινουν με τον καιρο.

Κeep on rocking...

Τροποποιήθηκε από τον KaTeMas
Αρέσει σε 10 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha Αναπηρικο (155cc) AGV, Nolan, Helmo, CMS Yamaha XSR 700 (689cc)

Δημοσιεύτηκε

+1 :punk: :punk: :_rock-on: :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cAfrica Twin Honda shaDow/ ΧΧ (1100cc)

:cheers: :cheers:

:cheers: :cheers:

Mot'o'rhead και ξερο ψωμι

Τροποποιήθηκε από τον spericD
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Kαλημερα,και θελω ορεξη για δουλεια..................... :_rock-on:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

καλημερα και να χαιρετησω την πρωτοβουλια του φιλτατου Κατεμα! Απο βδομαδα υποσχομαι κι εγω αφιερωματακι παρτε τωρα μια καλη μεταλικη καλημερα... :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Μια χαρα thread. Αν και ειμαι credit card (flexible) στα ακουσματα μου εδω και πολλα χρονια παρτε ενα απο τα αγαπημενα μου

Ε οταν λεω flexible βγαζω απ εξω ελληνικη, hip-hop, rap και οποιοδηποτε συνδυασμο αυτων. Επισης με αηδιαζουν τα κλαψομουνικα σε οποιαδηποτε μορφη τους. Οχι τα καταθλιπτικα, τα κλαψομουνικα

Τροποποιήθηκε από τον Messer

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Αν-χελλοου

ΡΙΣΠΕΚΤ ρε παιδαρεεεεεεεεεεεεε!Ελα τα γνησια μεταλα να μαζευομαστε και ουστ κι οξω οι φλωροδηθεν μεταλαδες, οι γκομενες που δηθεν ακουν μεταλ μαζι με νοτη σφακιανακη και πεγκυ ζινα επειδη ηθελαν να ειναι καλες σε καποιον γκομενο και δεν ξερω γω τι αλλη κενη εγκεφαλιτιδα πληττει τον κοσμακι.

Ελα πειτε για manowar, iced earth, megadeath, DIO, in flames,wasp, dream theater, theatreof tragedy, sirenia, EPICA, kamelot, anathema,accept, savatage, blind guardian κλπ κλπ  :clapping:  :_rock-on:  :_rock-on:  :_rock-on:  

ΥΓ: διαμαρτυρομαι εντονως για τον κανονα 5 μιας και δεδηλωμενη προ πολλου γκρουπι του Ζακ Στιβενς....χαχαχα!

Τροποποιήθηκε από τον Oblivia

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda SH 300 iR ABS

Δημοσιεύτηκε

Εγώ δηλώνω μεταλοσκυλοποπογκευροκαμπίλης!

Σκοπός μου θα είναι να σπαμάρω τα θρεντ, να βάζω καψουροτράγουδα και να ποστάρω τραγούδια σούπες!

Σιγά μη σας αφήσω να κάνετε αφιερώματα κτλ σε αυτούς τους Σατανάδες, ου ου ου, 666 χωρίς να έχετε κάποιο αντίλογο ή έστω κάποιο μέτρο!

Να!πάρτε και προς το παρών μια βραδυά από τα μπουζούκια που πήγα τις προάλλες και έριξα 20 δίσκους λουλούδια να πούμε!

http://www.youtube.com/watch?v=Zw3FTiWRXF8

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Metal Hammer, λεγανε ενα περιοδικο που περναμε!

Ναι και εγω δηλωνω μεταλλας και λατρης της υπερτατης ελιας του Lemmy... Δυστυχως δεν εχω παει σε πολλες συναυλιες ακομη :baby:

Αν και αναφερθηκε ρητα να μη βαζουμε βιντεο με ξυλο δεν μπορεσα να αντισταθω :grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X Shark Speed R

Δημοσιεύτηκε

Τοσα ποστ και ουτε ενας Slayer???? Ντροπη ρε παιδια!

Και αν μαθετε για κανενα καλο Live στην πολη μας, σφυριξτε ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cAfrica Twin Honda shaDow/ ΧΧ (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Spoil on

Να πεθανει/διαγραφει απο προσωπου γης το shooting star των Iced Earth!

Spoil off

Απλα θελω να δω αν εχουν κ αλλοι την εντυπωση οτι το κομματι θυμηζει Pop :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Shoei RF-1000 Ducati

Δημοσιεύτηκε

Μου φερνουν εμετο οι τυποι που ακουνε μεταλ... Σιχαμεροι ως τα μπουνια

Κατεμα πως σου φαινεται η προταση?

Πλακα κανω ετσι? Σοβαρα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

....και επειδη ειναι απογευμα,κατι πιο σοφτ,απο μια μικρη συναυλια,και το παλληκαρι που τραγουδαει ειναι πιλοτος.Απλα το κανει απο χομπυ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
LX-RS-R6-'fant Shark RSR2 Ducati

Πάρτε και κάτι από ευρωπαικό thrash που μάλιστα μας επισκέφτηκε και πρόσφατα:

http://www.youtube.com/watch?v=OOH0wI1grgk&feature=related

KαΤεΜα, σταμάτα να μου στέλνεις pm. για να ανεβάσεις κάτι από Shakira!!! Δεν είναι ΜΕΤΑL λέμε!!!

Τροποποιήθηκε από τον GuRu

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Silverwing Honda Deauville (680cc)

Εγώ είμαι ποζεράς και αυτά που λέτε τα γράφω στις παλιές μου τις μπότες...

Τροποποιήθηκε από τον nikos_abel

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW f 650 cs Uvex Helix RS 750 Carbon BMW R (850cc)

Δημοσιεύτηκε

CHEERS METALHEADS ....αρχιζω με ενα κουιζ για αρχαριους Σε ποιον δισκο κυκλοφορεισε πρωτα το τραγουδι που ακουμε ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

επειδή ακόμα ειστε στα σοφτ...

http://www.youtube.com/watch?v=WoMLT2OFqjo

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

CHEERS METALHEADS Κουιζ ΝΟ 2 Σε ποιο δισκο ΕΡ ακουμε το τραγουδι ? (ο νικητης κερδιζει αφισα TRIPTYKON) Τροποποιήθηκε από τον ΓΙΑΝΝΗΣ Δ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

CHEERS METALHEADS Κουιζ ΝΟ 2 Σε ποιο δισκο ΕΡ ακουμε το τραγουδι ? (ο νικητης κερδιζει αφισα TRIPTYKON)

Emperor's return του 85....Αχ τι ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!!!! :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT600E Honda Αφρικάνα (750cc)

ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝ ΧΕΝΤΒΑΓΚΕΡΣ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΜΑΝΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ(προς το παρών ως έντονες φήμες)

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=493

Τροποποιήθηκε από τον Pilgrimage

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Emperor's return του 85....Αχ τι ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!!!! :_rock-on: :_rock-on: :_rock-on:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ...ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΙΣΑ .....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Kαι λιγη πραγματικη κλασσικη μουσικη, απο κατι ξεχασμενους σολιστ,που ειναι οι πρωτοι διδαξαντες για τα μετεπειτα φυντανια...

Tωρα που λειπει και ο ιεροψαλτης της ηδονης Βασιλειος.Μη δει τον Πατηρ-Ιommi...

http://www.youtube.com/watch?v=CK7SmG84ZFA

Οποιος πει κακη κουβεντα για τους Sabbath,θα του ξεφουσκωσω τα λαστιχα.... :bruce_h4h:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα