ribster

KTM 990 Adventure VS TRIUMPH Tiger 1050

259 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Triumph Tiger+scarabeo Shoei XR 1100 Ducati

Δημοσιεύτηκε

Κοτα φιλαρακι,παρακολουθω το θεμα επι 17 σελιδες αλλα δεν γραφω επιτητες.

Ουτως η αποψη μου δεν παιζει κ πολυ ρολο.

Υπαρχουν πανηλιθιοι που συγκρινουν χωρις να εχουν καβαλησει καποιο απο τα 2,κ οι καθυστερημενοι με συνδρομο down που συγκρινουν χωρις να εχουν καβαλησει κανενα απο τα 2.

Οι ανωθεν κατηγοριες αναξιοπαθων συμφορουμιτων εμπεριεχουν ΜΟΝΟ ατομα που προτρεπουν σε αγορα καποιου εκ των 2,και σαφως ΟΧΙ αυτους που εκφερουν μια αποψη.

Για μενα αδερφε τα πραγματα ειναι απλα θες και χωμα?παρε το ΚΤΜ

Θες ασφαλτο παρε τον Τιγρη.

Τα ρεστα παγωτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Aprilia Pegaso Shoei RF-1000 Ducati

Δημοσιεύτηκε

Τώρα αυτό είναι απάντηση;

Πως μπορείς να έχεις γνώμη για κάτι με το οποίο δεν είχες ποτέ επαφή;

Θελω να πω οτι και να εχει οδηγησει καποιος και τα δυο παλι μπορει να γινει μπερδεμα και να μην βγαζουμε ακρη για 40 σελιδες..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Shoei XR 1000 BMW s1000rr

Δημοσιεύτηκε

Ξεθαβω το θεματακι μιας κ επιτελους οδηγησα το adv του ξαδερφου μου.

Το πηρα γυρνοντας απο γαλαξιδι σε ενα κομματι με οχι πολυ σφιχτες στροφες .

Τι να πω πρωτα??? ...τα θετικα ή τα αρνητικα?

Θετικα ΑDV:

... το γκαζι (διορθωνω η ροπη) που εχει το μηχανακι δεν παιζεται.

Με οτι ταχυτητα, με οσα χιλιομετρα κιαν εχεις τραβαει τρελα...

Η σελα κ η θεση οδηγησης (ορθια) βοηθαει πολυ στο ξεκουραστο ταξιδι με εξαιρεση οταν "σηκωνονται" τα χιλιομετρα κ σκαει ο αερας στην μουρη σου που δεν μπορεις να σκυψεις.

Κατα τα αλλα η σελα (αν κ στενη) που νομιζα πως θα με ενοχλει ...ηταν αναπαυτικοτατη.

Αρνητικα ADV:

...φρενο φρενο φρενο... τα πρωτα φρεναρισματα πραγματικα φοβηθηκα λιγο...

...μετα συνηθισα αλλα το ειχα συνεχεια στο νου μου πως δεν υπαρχει αυτο το "δαγκωμα" του φρενου.

Το μηχανακι στριβει... στριβει καλα... αλλα αν δεν συνηθισεις την "ασαφεια" του μεγαλου μπροστινου τροχου κ το "τρεμουλο" του που δεν σου δινει αισθηση ασφαλειας ...θα αργησεις αρκετα να στριψεις.

Μετα τα 150χαω ο αερας μου ερχοταν κατακουτελα αλλα η θεση - σταση του σωματος δεν επιτρεπει να εισαι σκυφτος οποτε καθεσαι κ υπομενεις το μαστιγωμα (αν κ με μεγαλυτερη ζελατινα αυτο νομιζω μειωνεται)

Αυτα μπορω να θυμηθω τωρα απο την μικρη συμβιωση με το adv... πραγματικα πολυ ωραιο μηχανημα!

Τα παραπανω αποτελουν δικες μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ αποψεις... χωρις να θελω να θιξω καποιον κατοχο ή οποιονδηποτε εχει αντιθετη αποψη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs shoei nxr

Δημοσιεύτηκε

παρτε bmw να βρειτε την υγεια σας!! :victory:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

παρτε bmw να βρειτε την υγεια σας!! :victory:

Ναι το εχω ακουσει κ εγω αυτο.... ειδικα λεει οι boxer κινητηρες κανουν καλο στα αρθρητικα :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Ναι το εχω ακουσει κ εγω αυτο.... ειδικα λεει οι boxer κινητηρες κανουν καλο στα αρθρητικα :tooth:

..Και στις αιμοροιδες!! :2funny: :2funny: :2funny:

:P :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) Shoei NXR Flagger KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

Αρνητικα ADV:

...φρενο φρενο φρενο... τα πρωτα φρεναρισματα πραγματικα φοβηθηκα λιγο...

...μετα συνηθισα αλλα το ειχα συνεχεια στο νου μου πως δεν υπαρχει αυτο το "δαγκωμα" του φρενου.

Το μηχανακι στριβει... στριβει καλα... αλλα αν δεν συνηθισεις την "ασαφεια" του μεγαλου μπροστινου τροχου κ το "τρεμουλο" του που δεν σου δινει αισθηση ασφαλειας ...θα αργησεις αρκετα να στριψεις.

Μετα τα 150χαω ο αερας μου ερχοταν κατακουτελα αλλα η θεση - σταση του σωματος δεν επιτρεπει να εισαι σκυφτος οποτε καθεσαι κ υπομενεις το μαστιγωμα (αν κ με μεγαλυτερη ζελατινα αυτο νομιζω μειωνεται)

Αυτα μπορω να θυμηθω τωρα απο την μικρη συμβιωση με το adv... πραγματικα πολυ ωραιο μηχανημα!

Τα παραπανω αποτελουν δικες μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ αποψεις... χωρις να θελω να θιξω καποιον κατοχο ή οποιονδηποτε εχει αντιθετη αποψη.

Άρα με το που το συνηθίσεις και βάλεις μια μεγαλύτερη ζελατίνα έχεις ένα μηχανάκι που δεν έχει αρνητικά! :smoke:

Έτσι μου αρέσει να ακούω κάτι τέτοια! :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Raven μην το γελας καθολου ... αν αλλαξεις-συνηθισεις 2 3 πραγματακια εισαι super.

Βεβαια πρεπει να κανεις κ λιγο εξασκηση στον δεξι καρπο γιατι ο γ@μημενος γυρναει πολυ κ το κανει να καιει παπαδες.

Βεβαια αυτο που ελεγαν τα παιδια με τα adv πιο πανω οτι στριβει πιο ευκολα απο τον τιγρη εγω δεν το ειδα ουτε κατα διαννοια :think:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μα που ειναι αυτος ο Stratos να μας πει εντυπωσεις απτην "συμβιωση" με τον τιγρη οσο εγω ειχα το ktm του :meeting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα