NERRY

Οι καλοί και πιστοί μας φίλοι... Τα κατοικίδια!

2717 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki GSR

Δημοσιεύτηκε

Ωραια... Οποτε:

Ξαναπάω γιατρό να πάρω χαπάκια! (δεν ήταν τα χρήματα θέμα, εξάλλου και η γιατρός μας είναι κορυφή, μόνο ότι δίνει χρεώνει, ούτε επίσκεψη, ούτε "εργασία")

Frontline combo (που είναι ενισχυμένη) βάλαμε! (Την ίδια βάζω και στη Μπρούνα) πως να τις συγχρονίσω?? Στη Μπρούνα έβαλα πριν 2 βδομάδες..

Εχεις απ'αυτό το σαμπουαν που λες να μου δανείσεις λίγο μην αγοράζω? Εχω κάποιο άλλο άσχετο, με ωραίο άρωμα :tooth: , που χρησιμοποιώ..

Βασικά επειδή ταξίδεψε από Σέρρες για Αθήνα (με το αμάξι της αδερφής μου) δλδ πολλές ώρες, είπε η γιατρος να ξεκινήσουμε σε καναδυό μέρες τις εξετάσεις, να χαλαρώσει λίγο.. τι να πω μήπως και ξέρω? Αν και όντως φαίνεται λίγο κουρασμένος... κάτι και τα χαπάκια που πήρε για να ταξιδέψει...

Τα σεντόνια σου μου είναι πολύ χρήσιμα!! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Sh300i abs Gilera Runner 50 DD

Δημοσιεύτηκε

σε 2 βδομαδες που θα βαλεις στη μπρουνα frontline βαλε και στον αρκουδο κατι οπως stronghold που ειναι ποιο ελαφρυ και μετα μαζι

ρωτα και τον κτηνιατρο φυσικα, αυτα που σου λεω ειναι συλλεκτικά απο φιλοζωικες, κτηνιατρους και εκτροφεις

σαμπουαν εχω αν θες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

κι εκεί που ρίχνω καντήλια με όσα άσχημα βλέπω να αναπαράγονται, σε φωτό, βίντεο και νέα, εκεί πέφτει και η βόμβα με τον μπεζ ομορφάντρα σε μορφή παραλλαγής με το πάτωμα συνδυασμένο με την ατάκα "να πέσουμε μαζί στο κρεβάτι" και μου φτιάχνει η μέρα! γι'αυτό το αγαπώ αυτό το θέμα!!!...βλέπω ότι είμαστε πολλοί αυτοί που αγαπάμε αξιοπρεπώς τα ζώα και τα αντιμετωπίζουμε ως όντα και όχι ως αντικείμενα ή διακοσμητικά χώρου...εύγε και πάλι εύγε!!! :D

Τροποποιήθηκε από τον Tinkerbell
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FJR (1300cc) SHOEI GT AIR II YELLOW Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Για ενδο-παράσιτα (χάπι ενδο-αποραρασίτωσης) πολύ καλό είναι και το Milbemax που προλαμβάνει ανάμεσα στα υπόλοιπα και το σκουλίκι της καρδιάς!

Advantix - Stronghold - Frontline και άλλα είναι επίσης πολύ καλά εξω-αποπαρασιτικά! Αναλόγως των συνθηκών του ζώου και φυσικά του περιβάλλοντος δίνεις το ανάλογο!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα σε όλους και πάλι,

Ο Μπούλης (προσωρινό όνομα..) είναι το σκυλάκι που μου επέστρεψε η φιλοζωική μετά τον τραυματισμό του στο πόδι από φλόμπερ. Έχει κρατημένο το πίσω αριστερό πόδι επάνω και είναι αρκετά αδύνατο.

Το πόδι του είναι λειτουργικό μέχρι και τα δάχτυλα, εκτός του ότι το έχει μαζεμένο. Μπορεί ακόμα και να το σηκώνει για κατούρημα...

Τα παρακάτω προιόντα είναι αυτά που διάλεξα στο Pet shop για τη διατροφή του. Τις βιταμίνες τις παίρνει με λίγο κονσέρβα.

Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί το πρόβλημα του ή θέλει χειρουργεία κτλ κτλ...??

DSCN0046_zpsaab43645.jpg

tonus-adult-cordero-y-arroz-15-kg-pienso-purina-tonus-perro_pic827ni0w340h340t0.jpgvetstar_vital.png

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01 Yamaha MT-0S

Δημοσιεύτηκε

Χθες εμαθα τυχαια οτι πριν ενα μηνα μου πυροβολησαν εις διπλουν τον λευκο μου γατο και πεθανε απο αιμοραγια ενω καποιος τον βρηκε και τον πηγε σε κτηνιατρικη κλινικη, οπου δεν καταφεραν να τον σωσουν. Επίσης εμαθα οτι ειχε δηλητηριαστει και η θυληκια αδερφακι του γατου που ειχα και την ειχα χασει απο μηνες.

Εχουν αφισοκολληθει ανακοινωσεις γυρω απο το οικοδομικο τετραγωνο μου και καποιος τις εχει σκισει για να μην γνωστοποιηθούν τα εγκληματα του.

Εχω τρελαθει απο χθες. Ο γατος αυτος ηταν ο ομορφοτερος γατος της γειτονιας.

Εδω στην Αργυρουπολη υπαρχουν καποια καθαρματα που εχουν ξεπαστρεψει δεκαδες γατια και σκυλους, και συνεχιζουν απτοητοι.

Απο καποιες πληροφοριες που καταφερα να βρω σε μια ανακοινωση εψαξα στο internet και βρηκα το περιστατικο οπου μια κοπελα που τον βρηκε τον γατο σε ασχημη κατασταση ειχε απευθυνθει σε μια φιλοζωικη στο facebook για βοηθεια. αλλα δεν εχω παρει ακομα απαντηση απο αυτην.

Αμα καταφερω και βρω το αποβρασμα θα πληρωσει οικτρα!

25 ωρες χαροπαλευε σε ημικωμματοδη κατασταση ο γατος μου απ'οτι αναφερει η ανακοινωση με φρικτους πονους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp (600cc) Suzuki Hayabusa (1340cc)

Δημοσιεύτηκε

Ποινή φυλάκισης δύο ετών και 4.000 ευρώ πρόστιμο επέβαλε το δικαστήριο στον 75χρονο που είχε βασανίσει ανελέητα μια σκυλίτσα , σέρνοντάς την από το μηχανάκι του,στα Ροΐτικα της Πάτρας. Μάλιστα το δικαστήριο δεν αναγνώρισε στον κατηγορούμενο κανένα ελαφρυντικό και χαρακτήρισε τη συμπεριφορά του κατώτερη της μέσης «ανθρώπινης συμπεριφοράς».

Σύμφωνα με το thebest.gr, ο 75χρονος το πρωί της 24ης Μαρτίου έδεσε με ένα κοντό σχοινί από το μηχανάκι του μια σκυλίτσα και άρχισε να τη σέρνει στο δρόμο. Πίσω της μάλιστα έτρεχε το κουτάβι της κι άλλο ένα αδέσποτο της περιοχής.

Η απάντηση του 75χρονου, ο οποίος επικαλέστηκε πρόβλημα υγείας και δεν παρέστη στην εκδίκαση της υπόθεσης, όταν ρωτήθηκε γιατί βασάνισε τόσο άγρια το άτυχο ζωάκι ήταν ότι... ήθελε απλά να το μεταφέρει.

Ευτυχώς, τόσο για τη σκυλίτσα, όσο και για τον παραδειγματισμό των υπολοίπων η αντίδραση των Αρχών στο περιστατικό ήταν άμεση. Η αστυνομία μήνυσε τον ιδιοκτήτη αυτεπάγγελτα και αφαιρέθηκε προσωρινά από την κατοχή του η σκυλίτσα και το κουτάβι της, ενώ κινήθηκε και η δικαστική διαδικασία η οποία αμέσως εξέδωσε τη σχετική καταδικαστική απόφαση.

Πηγή: http://www.gazzetta....ki-toy-skylitsa

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Harley Davidson Sportster883'93 Harley Davidson SportSter

Ποινή φυλάκισης δύο ετών και 4.000 ευρώ πρόστιμο...........

Όπως μας πληροφορεί η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία πρόκειται για μία ιστορική απόφαση, αφού πέρα από τα δύο έτη φυλακής, 4.000€ πρόστιμο, την οριστική αφαίρεση του ζώου από τον ιδιοκτήτη του, για πρώτη φορά από την εφαρμογή του Ν.4039/2012 λήφθηκε και απόφαση οριστικής απαγόρευσης απόκτησης άλλου ζώου.

http://happydogsworl...78#.UVOJAhwZ7oL

:_rock-on::yahoo::_rock-on:

---------------------------------------------

edit.....:

''Κατά την ώρα που το κτήνος έσερνε την αθώα σκυλίτσα του, έτρεχε πίσω από το μηχανάκι το κουτάβι της και άλλο ένα ενήλικο αρσενικό , το οποίο τις έγλυφε τις πληγές.

Η σκυλίτσα και το κουτάβι της είναι καλά στην υγεία τους και φιλοξενούνται στο ιατρείο της κυρίας Μπουρδάκου. Το ενήλικο αρσενικό, το οποίο είναι ένας άγγελος, φιλοξενείται προσωρινά μέχρι την Κυριακή''.

http://www.adespoto....buse&Itemid=116

Όταν τον σταμάτησαν διαμαρτυρόμενοι, απάντησε ''Δικό μου είναι το σκυλί, το κάνω ό,τι θέλω''.

http://www.adespoto....lnews&Itemid=67

Τροποποιήθηκε από τον originalksd
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πέφτουν καμπάνες καλές!!! :D

Ελπίζω να ελέγθηκε και το δίπλωμα οδήγησης του που κανονικά όπως ορίζει ο νόμος το ανανεώνουμε στο 65° έτος της ηλικίας μας!!! :rolleyes:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

in greece, that's another priest's gospel....... :kaaaala:

σόρρυ για τα αγγλικά

αλλά φαίνεται πως δεν ξέρεις από Ελληνική δικαιοσύνη

και έτσι συμπεραίνω πως είσαι από το εξωτερικό

:blush2::tease:

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αμαλιάδα: Τον συνέλαβαν γιατί πέταξε το σκύλο από το μπαλκόνι

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=200127&catid=4

:wallbash:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) KTM Shoei X-Spirit III KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

έχει ξεφύγει ο κόσμος. γιατί βρε άνθρωπε παίρνεις σκύλο εξαρχής;

αν δεν μπορείς και ούτε ξέρεις, όχι να τον φροντίσεις αλλά καν να τον κρατήσεις δεν μπορείς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όχι όχι κάτι δεν κατάλαβες Γιώργο!

Αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να εξετάζονται από ειδικούς!Δεν είναι μόνο θέμα "γιατί βρε άνθρωπε παίρνεις σκύλο εξαρχής"!

Κρύβονται από κάτω πολλά άλλα πράγματα για την ψυχοσύνθεση του ατόμου που προβαίνει σε τέτοιες πράξεις!

Θα έπρεπε να υπάρξει μέριμνα γι' αυτά τα άτομα που εκδηλώνουν τέτοιου είδου συμπεριφορές!

Άσχέτως όμως επειδή ξέρουμε ότι δεν υπάρχει μέριμνα είναι σωστό να τονίζουμε την σημαντικότητα των πράξεων και την "μέθοδο" που ακολουθούν αυτά τα άτομα για να προξενήσουν κακό!

Άνθρωπος που βιαιοπραγεί σε ζώο είναι ένα βήμα πριν το κάνει και σε άνθρωπο!

Το θέμα είναι όμως ότι δεν προχωρούν πολλοί από αυτούς στο επόμενο αυτό βήμα και περιορίζονται μόνο στην βία απέναντι στα ζώα!Είναι σημαντικό να πούμε ότι η βία στα ζώα είναι μια επανειλλειμένη συνήθεια γιατί το ζώο δεν ξέρει να εκφραστεί προς τρίτους και αυτό ο δράστης το γνωρίζει γι'αυτό και το ξανακάνει!

Αρέσει σε 5 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1290 SD GT (1301cc) KTM Shoei X-Spirit III KTM 1290 SD GT (1301cc)

Δημοσιεύτηκε

δεν έχεις άδικο και συμφωνώ απόλυτα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM EXC (125cc)

Δημοσιεύτηκε

Τον αγαπώ πολύ τον τύπο... ^_^

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01 Yamaha MT-0S

Δημοσιεύτηκε

Αυτος ηταν ο γατος μου που τον ειχα μεγαλωσει με ολη την στοργη μου για δυο χρονια και ηταν το καμαρι της γειτονιας.

111044.jpg

Προχθες εμαθα για τον θανατο του απο πυροβολισμο και που καποια κοπελα τον βρηκε ζωντανο ακομα να υποφερει και τον μετεφερε σε κτηνιατρικη κλινικη αλλα μετα απο 24 ωρες βασανιστικων πονων και εσωτερικης αιμοραγιας υπεκυψε.

60200010200249079644880.jpg

Μετα απο αρκετο ψαξιμο στο internet βρηκα μεγαλη συμπαρασταση και κοινητοποιηση για την γνωστοποιηση του θανατου του. για εναν μηνα δεν ειχα ιδεα για την τυχη του.

Τωρα το μονο που θελω ειναι να πιασω στα χερια μου το αποβρασμα που του φερθηκε ετσι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha MT-01

Δημοσιεύτηκε

πέρασε τον από πάνω με το ΜΤ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Sh300i abs Gilera Runner 50 DD

Δημοσιεύτηκε

κριμα για το γατουλι σου Γιαννη :(

ψηθηκα για βρωμοξυλο ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000rr (1000cc) RPHA 10+ γαιδουρι (1299cc)

Δημοσιεύτηκε

αμα τον βρεις πες μου να ερθω και εγω

του σπαω το κεφαλι ευκολα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
XTZ 660 Teneke' Shoei XR 1000 Ducati MultiStrada S (1200cc)

Ρε φιλαράκι ,εχω πάρει αγκαλιά το γάτο μου ,κ κοντεύουν να με πάρουν τα κλάματα.

Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω τη μανία μερικων για φόνους κ κακοποιήσεις.

Εύχομαι να πεθάνει αργά κ με βασανιστικό τρόπο το κτήνος που το'κανε ,καθως κι οι όμοιοί του.

Να'σαι καλά να τον θυμάσαι.

Και που'σαι ,υπάρχουν πολλά αδεσποτάκια εκει έξω.

Μην το σκέφτεσαι ,σώσε κάποια-κάποιο άλλο.

.

.

.

.

.

Μια παράκληση προς όλους-όλες.

Μην βάζετε τετοιες σκληρές φωτο.

Οσοι διαβάζουμε το εν λόγω θέμα ,ειμαστε ήδη ευαισθητοποιημένοι.

Δεν χρειαζόμαστε σοκ για να νοιαστούμε.

Αυτές οι φωτό χρειάζονται ,μονο για το δικαστήριο ,ή για να πειστούν κάποιοι αδιάφοροι.

Εμένα προσωπικά με στεναχωρούν απελπιστικά αυτές οι εικόνες ,κ θα'θελα να εχω την επιλογή να αποφεύγω να τις βλέπω.

Ευχαριστώ.

Τροποποιήθηκε από τον el-Gatto
Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
aprono tuilia

Δημοσιεύτηκε

κριμα το γαταρο ρε γμτ...

μακαρι να βρεθει το υποκειμενο που του το εκανε αυτο...

μακαρι να σαι τυχερος..εγω ετυχε και τον βρηκα πριν κανα 3μηνο ενα παλικαρα που χε κλωτσισει μια απ τις γατες μου και της ειχε σπασει το ποδι,και τον εβαλα και ζηταγε συγνωμη απ το γατι..

σιχαματα..το θυμηθικα και συγχιστικα τωρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X135SP Nolan N-Com Honda CBR (600cc)

Δημοσιεύτηκε

Λυπάμαι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ρε φιλαράκι ,εχω πάρει αγκαλιά το γάτο μου ,κ κοντεύουν να με πάρουν τα κλάματα.

Ποτέ μου δεν μπόρεσα να καταλάβω τη μανία μερικων για φόνους κ κακοποιήσεις.

Εύχομαι να πεθάνει αργά κ με βασανιστικό τρόπο το κτήνος που το'κανε ,καθως κι οι όμοιοί του.

Να'σαι καλά να τον θυμάσαι.

Και που'σαι ,υπάρχουν πολλά αδεσποτάκια εκει έξω.

Μην το σκέφτεσαι ,σώσε κάποια-κάποιο άλλο.

.

.

.

.

.

Μια παράκληση προς όλους-όλες.

Μην βάζετε τετοιες σκληρές φωτο.

Οσοι διαβάζουμε το εν λόγω θέμα ,ειμαστε ήδη ευαισθητοποιημένοι.

Δεν χρειαζόμαστε σοκ για να νοιαστούμε.

Αυτές οι φωτό χρειάζονται ,μονο για το δικαστήριο ,ή για να πειστούν κάποιοι αδιάφοροι.

Εμένα προσωπικά με στεναχωρούν απελπιστικά αυτές οι εικόνες ,κ θα'θελα να εχω την επιλογή να αποφεύγω να τις βλέπω.

Ευχαριστώ.

εγώ δεν είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάματα...τα'βαλα!! σας ικετεύω παιδιά ειλικρινά μην βάζετε τέτοιες φωτό...δεν το λέω απλά....σας παρακαλώ απλά να μην το κάνετε!!μπορώ να δω την πιο φρικιαστική εικόνα χειρουργείου, δεν μασάω απο τέτοια αλλά όχι σε ζωάκια!!! μην το κάνετε αυτό έχω θέμα!!!

ευχαριστώ!

Λυπάμαι πολύ για τον γατουμπίκο σου....αλλά ότι και να λέμε εμείς εδώ, δεν συγκρίνεται με τον πόνο σου και ειδικά αν λες ότι ήσουν σε άγνοια τόσο καιρό και τον έψαχνες και ξαφνικά έμαθες κάτι τέτοιο....πρόσεχε μόνο μην προβείς σε κινήσεις που θα μπλέξουν εσένα!! κράτα την ψυχραιμία σου αν τον βρεις ...όσο είναι δυνατόν...

ΥΓ: καλή είμαι κι εγώ, προτείνω ψυχραιμία ενώ θα τον έγδερνα με ξυράφι....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSR

Δημοσιεύτηκε

Κρίμα.... ήταν τόσο όμορφος! :( Ακόμα χειρότερα που ταλαιπωρήθηκε... τουλάχιστον ας "εφευγε" χωρίς πόνο...

Αν βρείτε κάποιον απ' αυτούς που βασανίζουν αθώα πλασματάκια... πραγματικά ενημερώστε... ημαρτον πια! Δεν τους παίρνει να πουλήσουν το αντριλίκι τους αλλού και ξεσπάνε στα ζώα... :angry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδή χαλαστήκαμε στην τελευταία σελίδα, να κάτι που θα μας φτιάξει την μέρα:

tumblr_milmcd8aHb1s607deo1_500.jpg

"Κλεμμένο" από εδώ: http://thecatsarebackintown.tumblr.com/post/43750476569

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα