1338 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda Innova ANF Honda CBR (1000rrcc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

εγω μεταχιριζμενο πειρα και με εβγαλε ενα προβλιμα εσπασε κατι στης ταχιτητες ενα ελατιριο και δεν εμπεναι νεκρα

Τροποποιήθηκε από τον Chriss

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Αλλος Sprinter AGV Air Tech Harley Davidson street (500cc)

To Φρένο φτιάχτηκε.

Δεν ήθελε ούτε σταγόνα υγρά.

Είχε μαζέψει τόσο πολύ αέρα που δε ακούγανε καθόλου τα εμβολάκια.

Λύθηκε, καθαρίστηκε, εξαερώθηκε.

Κόστος 15€ για 1+ ώρα εργασίας . Το βρίσκω μια χαρά.

Back on the roads again.

εγω μεταχιριζμενο πειρα και με εβγαλε ενα προβλιμα εσπασε κατι στης ταχιτητες ενα ελατιριο και δεν εμπεναι νεκρα

Μάλλον είχε δύσκολα χμ πριν από εσένα. Πόσο σου πήγε η επισκευή?

Τροποποιήθηκε από τον dimitrishndsm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Innova ANF Honda CBR (1000rrcc)

Δημοσιεύτηκε

50ρικο με πειρε ο μαστορας

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος sprinter (125cc) Yamaha xt (660cc)

Δημοσιεύτηκε

:_thumbsup:

Ολα καλα, στις 10000 χλμ ή αν εχεις κεφια πιο νωρις αλλαξε τα λαδακια στις μπουκαλες.... θα εκπλαγεις :winking:

πως αλλαζεις λαδια στις μπουκαλες?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha DT200R (200cc) Yamaha WR250R (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε, καλημέρα. Συγχαρητήρια για το post. Όχι ότι δεν στο έχουν πει, αλλά θεωρώ υποχρέωση μου να το γράψω κι εγώ. Είμαι στο ψάξιμο για παπί και το θέμα σου νομίζω θα βοηθήσει πολύ στην τελική απόφαση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πως αλλαζεις λαδια στις μπουκαλες?

Νομίζω πως μέσα στο Mybike υπάρχει ανάλογο θέμα.

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχει κάνει αρκετά μακριές αποστάσεις (Νίκαια - Βούλα - Νίκαια) σχεδόν κάθε ημέρα.

Έχω αρχίσει και ζηλεύω τα mega scooters μιας και έχει αρχίσει και με πιάνει ο (ξέρετε ποιος).

Σαν το παπί όμως στην σταματημένη κίνηση δεν έχει.

Πλησιάζω τα 12000 χμ. μόλις ολοκληρωθούν θα δώσω ένα γενικό review.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

γεια σας παιδια , εχω βρει ενα daytona 125 του 2007 με 23000 στα 850, ποσο καιει περιπου? αξιζει λετε?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτές δεν είναι απαντήσεις της μιας γραμμής.

Όμως θεωρώ πως 850 είναι πολλά.

Το δικό μου αν το πουλούσα δεν θα κοιτούσα πάνω από 800 και έχει μόλις 12500.

Κάνε του παζάρια και κάνε το μία βόλτα και από έναν μάστορα να το δει.

Αν και ότι και να έχει δεν νομίζω να σου έρθει ακριβά η όποια επισκευή αλλά για μία νεανική τσέπη ακόμα και το 100άρικο είναι μεγάλο ποσό.

Ρώτα αν έχει αλλάξει δίσκου - αλυσίδα - λάστιχα. αν όχι ρίξ' του τουλάχιστον 130€.

30€ δίσκους, 30€ αλυσίδα, 70 λάστιχα. (με τα εργατικά φυσικά)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Sym wolf (125cc)

Δημοσιεύτηκε

τι καιει ανα 100?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Xj6 Diversion (600cc) Hjc fg15 Triumph Tiger (1050cc)

Δημοσιεύτηκε

2.5lt/100 με φυσιολογική οδήγηση.850€ με τόσα χιλιόμετρα είναι πάρα πολλά. Εγώ αν το έδινα το δικό μου που έχει 12500 σαν του φίλου από πάνω με συναγερμό πίσω φανάρι αλλαγμένο, φουλ μαμα εντελώς κομπλέ το μηχανάκι θα το έδινα 700€. Δες κάτι άλλο πολύ ακριβό το δίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλε δημητρη τωρα τι εξατμιση φορας στο sprinter σου ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλε δημητρη τωρα τι εξατμιση φορας στο sprinter σου ?

2965793_0_n.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ΕR6-Ν Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

σημερα εβαλα λοιπον στο sprinter protech trioval (με σιγαστηρα πανω) ο ηχο ειναι ολα τα λεφτα και το παπι μου φαινεται σαν να τραβαει λιγο καλυτερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha crypton T Suzuki hayabussa (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

τι εγινε φιλε? πως παει το daytona?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Update:

To πίσω φρένο για κάποιο λόγο πάλι έχει αέρα (ΣΚ θα επιληφθώ επί του θέματος)

Το δεξί λαστιχένιο μαρσπιέ του οδηγού έχει φθαρεί υπερβολικά και είναι σχεδόν έτοιμο να φύγει. Πίστεύω πως υπεύθυνος είμαι εγώ μετά από την χαζοπτώση πέρυσι στο Ηράκλειο. Κράτησε 18 μήνες. Θα έρθει και αυτουνού η σειρά του.

Έχουν καεί η σκάλα διασταυρώσεως και κυκλοφορώ με τα πορείας.

Κατά τα άλλα σκυλί. μπήκανε φρέσκα λαδάκια και γουργουρίζει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Daytona (125cc)

Δημοσιεύτηκε

στα ποσα του αλλαζεις τα λαδια?εμενα μου ειχαν πει καθε 2.500 αλλα ενας παλιος μαστορας και ενας αλλος μου ειπε καθε 1000 - 1500 το πολυ ειδικα το καλοκαιρι,καθε 3000 ρυθμιση βαλβιδων και καθε 9000 αλλαγη μπουζι

ξερει κανεις που μπορω να βρω 4λιτρα η 5 λιτρα λαδι 15-50 η 20-50?το 10-40 μηπως ειναι πολυ λεπτο που εχω βρει?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

στα ποσα του αλλαζεις τα λαδια?εμενα μου ειχαν πει καθε 2.500 αλλα ενας παλιος μαστορας και ενας αλλος μου ειπε καθε 1000 - 1500 το πολυ ειδικα το καλοκαιρι,καθε 3000 ρυθμιση βαλβιδων και καθε 9000 αλλαγη μπουζι

ξερει κανεις που μπορω να βρω 4λιτρα η 5 λιτρα λαδι 15-50 η 20-50?το 10-40 μηπως ειναι πολυ λεπτο που εχω βρει?

Κάθε 2000 με 2500 αλλάζω λάδια. Βαλβίδες καθε 10000 είναι μια χαρά. Τις τσέκαρε πριν 6000 χμ. 15-50 λέει ογκοργκολης αλλά ακόμα και στα επ́ισημα σερβις βάζουν 20-50. Μη κολλάς μια χαρ́α είναι τιποτ̈ δεν παθαίνει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

1 λίτρο κάθε 1000? Ούτε δίχρονο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Daytona (125cc)

παντως στα 5000 ειχε αυξηθει η καταναλωση,μετα την ρυθμιση βαλβιδων επεσε..σκεψου οτι εκανα 210 km με 3,5 λιτρα βενζινη -1- ατομο αθηνα λουτρακι κ πισω

κ μενα μου φανηκε υπερβολικο στα 1000 να αλλαζεις λαδια αλλα αυτα που μου ελεγε ηταν πολυ λογικα.. ο τυπος πηγαινε σε αγωνες 75-92 νομιζω

εξαρταται βεβαια κ την χρηση αλλα εγω λεω να τα αλλαζω στα 1500 γτ βλεπω οτι το μοτερ μετα την αλλαγη παει καλυτερα

το 10-40 ειναι πολυ λεπτο?ξερεις?γτ μερικοι βαζουν απο αυτο κ δεν εχουν καποιο προβλημα η τουλαχιστον ακομα.. αν κ ο μαστορας μου ειπε 15-50 η 20-50 μονο

ο τυπος μετα την ρυθμοση βαλβιδων μου μετρησε και την συμπιεση εκει που παει το μπουζι εβαλε ενα οργανακι

Τροποποιήθηκε από τον patatouf
Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

καλησπερα παιδια, αυριο παω και γω να παρω το μοτερ, καινουριο... γνωριζετε αμα το παρω την ιδια μερα η οχι???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Δεν παίζει την ίδια μέρα,πρέπει να το παραγγείλει ο μάστορας από τα κεντρικά,και εάν υπάρχει στα κεντρικά. Εγώ ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω και επειδή δεν το είχαν σε απόθεμα στα κεντρικά ήρθε μετά από 2 μήνες,ξενέρωσα και δεν το έβαλα...320€ με εργατικά το 125αρι. Να είσαι προετοιμασμένος να τα ψιλοσκάσεις :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

αλλη μια ερωτηση παιδια και σας παρακαλω πειτε γνωμη...πηγα σημερα στον χατζηπαναγη στην ιερα οδο και του ειπα για καμια εκπτωση να μου κανει και ας μην μου δωσει κανενα δωρο, αλλα λεει αναγκαστικα πανε στο παετο τα δωρα και δεν μπορει να κανει εκπτωση... μου λεει ισα ισα ενα 120ευρο κερδος βγαζει απο απο τις τιμες που τα παιρνει απο τον γκοργκολη. η ερωτηση ειναι, αμα παω κατευθειαν στον γκοργκολη λετε να μου κανει καμια εκπτωση, μιας και θα του τα σκασω μπροστα τα λεφτα???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα κυριοι και συγχαρητηρια σε ολους για το θεμα το οποιο δεν κρυβω οτι σε εμενα τουλαχιστον επαιξε συμαντικο ρολο στην επιλογη μου και μαλιστα εκτος απροοπτου παω για παραγγελια τελος του μηνα. τελικα οπως ακουω και διαβαζω το μηχανακι ειναι value for money. εγω μενω ροδο και δεν εχει αποστασεις πανω απο 15 χιλιομετρα πηγαινε ελα σπιτι πολη και πισω. εχει ομως συνεχως ανηφορα κατηφορα. απο τραβηγμα πως παει και τελικα με 80 παει χαλαρα η θα το παρω στο χερι??? σκεφτομαι για το μαυρο και εχω μια ερωτηση αν εχει ξεθωριασει σε κανεναν. τελος και συγνωμη για το σεντονι εχει κανεις παραπονα για το πρωινο ξεκινημα?? γιατι πολυ υγρασια εδω στο νησι παιδια!!!! ευχαριστω για το χρονο σας προκαταβολικα και καλα χιλιομετρα σε ολους και παντα ορθιοι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα κυριοι και συγχαρητηρια σε ολους για το θεμα το οποιο δεν κρυβω οτι σε εμενα τουλαχιστον επαιξε συμαντικο ρολο στην επιλογη μου και μαλιστα εκτος απροοπτου παω για παραγγελια τελος του μηνα. τελικα οπως ακουω και διαβαζω το μηχανακι ειναι value for money. εγω μενω ροδο και δεν εχει αποστασεις πανω απο 15 χιλιομετρα πηγαινε ελα σπιτι πολη και πισω. εχει ομως συνεχως ανηφορα κατηφορα. απο τραβηγμα πως παει και τελικα με 80 παει χαλαρα η θα το παρω στο χερι??? σκεφτομαι για το μαυρο και εχω μια ερωτηση αν εχει ξεθωριασει σε κανεναν. τελος και συγνωμη για το σεντονι εχει κανεις παραπονα για το πρωινο ξεκινημα?? γιατι πολυ υγρασια εδω στο νησι παιδια!!!! ευχαριστω για το χρονο σας προκαταβολικα και καλα χιλιομετρα σε ολους και παντα ορθιοι.

Κανένα απολύτως πρόβλημα με το χρώμα, κεγώ σε μαύρο το έχω και μετά από 3 χρόνια κάθε φορά που το πλένω γυαλίζει σαν καινούριο! Τα πλαστικά τρίζουν,κάτι ενοχλητικό αλλά συνηθίζεται! Επίσης δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το πρωινό ξεκίνημα,κεγώ σε νησί μένω,με βροχές και πάρα πολύ υγρασία και είναι τσακμάκι,εννοείται πως για να είναι τσακμάκι θα πρέπει να κάνεις και τα σέρβις του τακτικά. Τώρα το 50αρι πιάνει 70 με το ζόρι και ειδικά σε ανηφόρα πάνω από 60 δεν θα δείς. 80 δεν πάει πουθενά. Αν έχει βαρβάτες ανηφόρες το νησί προτίμησε το 125 γιατί με το 50αρι θα αγανακτήσεις.. Σε γενικές γραμμές είναι ένα άριστο παπί για την τιμή του με το μόνο θεματάκι τα πλαστικά που τρίζουν όταν περάσει καιρός. Εγώ προσωπικά το έχω ανεβάσει σε βουνά, το έχω κάνει διαδρομές 100+ χλμ και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα.

αλλη μια ερωτηση παιδια και σας παρακαλω πειτε γνωμη...πηγα σημερα στον χατζηπαναγη στην ιερα οδο και του ειπα για καμια εκπτωση να μου κανει και ας μην μου δωσει κανενα δωρο, αλλα λεει αναγκαστικα πανε στο παετο τα δωρα και δεν μπορει να κανει εκπτωση... μου λεει ισα ισα ενα 120ευρο κερδος βγαζει απο απο τις τιμες που τα παιρνει απο τον γκοργκολη. η ερωτηση ειναι, αμα παω κατευθειαν στον γκοργκολη λετε να μου κανει καμια εκπτωση, μιας και θα του τα σκασω μπροστα τα λεφτα???

Δεν ξέρω αν ο Γκοργόλης στα κεντρικά του πουλάει. Απόσο νομίζω δεν πουλάει αλλά στέλνει στις αντιπροσωπείες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda

Δημοσιεύτηκε

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ...ΧΙΧΧΙΙ. (ΤΟ 125 ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΕΝΗΝΤΑΡΙ).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα