57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Για πειτε κανενα ΚΑΛΟ φορτιστη μπαταριας για τη μοτοσυκλετα.Εχω εναν και κανει δουλεια αλλά δεν ειναι αυτοματος να σταματα οταν φορτιζει πληρως και να προστατευει απο υπερφορτιση.Επισης δεν εχει ουτε μπαρα(ενδειξη)δεικτη φορτισης για να ξερω που βρισκεται η φορτιση.Και με δεδομενο οτι αυτο το "εργαλειακι" με εχει σωσει απο πολλα χρηματα για τζαμπα αλλαγες μπαταριας διαχρονικα,θα ηθελα να παρω εναν που να ειναι πιο καλος...

Εχετε κανεναν εσεις να προτεινετε;Ευχαριστημενοι;Απο που;Κανενα link παιζει;......Για δωστε :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda NT 700 VA MV Agusta Turismo Veloce (798cc)

Δημοσιεύτηκε

Για δες το θέμα που έκανα τα Χριστούγεννα...

Oxford Maximiser 360T

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLX250s

Δημοσιεύτηκε

Εγώ έχω φορτιστή που φορτίζει οποιαδήποτε μπαταρία αυτοκινήτου ή μηχανής, με ενδεικτικές λυχνίες που υποδηλώνουν την κατάσταση φόρτισης της μπαταρίας και σταματάει στην πλήρη φόρτιση. Φορτίζει και μπαταρίες 6 Volt.Τον αγόρασα από κατάστημα που πουλάει ηλεκτρολογικό εξοπλισμό 20-25 ευρώ. Σε τέτοιο κατάστημα ψάξε, δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι εξειδικευμένο για μοτό

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για δες το θέμα που έκανα τα Χριστούγεννα...

Oxford Maximiser 360T

Αμα σου πω ΜΟΛΙΣ το διαβαζα...:shades:(ρε μπας και βλεπεις απο πουθενα τι κανουμε;;;) :scared::rotfl:...Παντως στα υποψιν αυτος που εχεις, καλος φαινεται και με ενδιαφερει που ειναι ΚΑΙ για αυτοκινητο.Για πες μεχρι τωρα αποψη;:_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda NT 700 VA MV Agusta Turismo Veloce (798cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Μου έχει λύσει τα χέρια. Είναι μικρός κι ελαφρύς. Μπαίνει σε μπαταρίες για αμάξι (μέχρι 120Ah) ή μηχανή και μάλιστα κάθε τύπου μπαταρίες (με υγρά, με τζελ κλπ). Φορτίζει κανονικά (Charge) και γρήγορα (για εκκίνηση με ψόφια μπαταρία σε παγωνιά - Recover) και στο τέλος της φόρτισης μπαίνει σε φάση συντήρησης (Maintain) της μπαταρίας. Κατά τη συντήρηση κάνει και διάγνωση για την κατάσταση της μπαταρίας.

Στη συντήρηση, φορτίζει και σταματά κατά διαστήματα. Όταν σταματά, λοιπόν, βλέπει (μετά από κάποια ώρα) κατά πόσο η μπαταρία μπορεί να διατηρεί τη φόρτισή της κι έτσι αναφέρει αν είναι εντάξει (Strong) ή αν πάει για αλλαγή (Weak).

Στη συσκευασία του έχει καλώδια για μόνιμη σύνδεση βύσματος για φόρτιση στους πόλους της μπαταρίας (αδιάβροχο βύσμα και ασφαλειοθήκη με την αντίστοιχη ασφάλεια), κροκοδειλάκια για μη μόνιμη σύνδεση, βάση τοίχου για τον φορτιστή και αναλυτικές οδηγίες. Εμένα με έχει καλύψει απόλυτα.

Τροποποιήθηκε από τον zoo

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

εγω τσακοσα αυτον απο τα lidl με 20 γιουρα (νομιζω τοσο εκανε) . δεν τον εχω δοκιμασει ακομα αλλα εχω διαβασει πως ειναι μια χαρα και εχει προστασια της μπαταριας απο υπερφορτηση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Περιμένω όπου να 'ναι αυτόν:

http://www.mandp.co.uk/productinfo/579685/Workshop/Battery-Chargers/Oxford

322902566_o.jpg

Λένε πολύ καλά λόγια. Είδωμεν!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR ΧΧ (1137cc) Honda CB (1300cc)

Δημοσιεύτηκε

εγω τσακοσα αυτον απο τα lidl με 20 γιουρα (νομιζω τοσο εκανε) . δεν τον εχω δοκιμασει ακομα αλλα εχω διαβασει πως ειναι μια χαρα και εχει προστασια της μπαταριας απο υπερφορτηση

Τον εχει ο κουμπαρος μου και τον δουλεψα αρκετες φορες φετος με τα κρυα.Πολυ καλος για τα λεφτα του και με προστασια και με συντηρηση.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS LC

Δημοσιεύτηκε

CTEK XS800 & CTEK XS3600 !! Οι απόλυτοι φορτιστες-συντηρητές !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Για πειτε κανενα ΚΑΛΟ φορτιστη μπαταριας για τη μοτοσυκλετα.Εχω εναν και κανει δουλεια αλλά δεν ειναι αυτοματος να σταματα οταν φορτιζει πληρως και να προστατευει απο υπερφορτιση.Επισης δεν εχει ουτε μπαρα(ενδειξη)δεικτη φορτισης για να ξερω που βρισκεται η φορτιση.Και με δεδομενο οτι αυτο το "εργαλειακι" με εχει σωσει απο πολλα χρηματα για τζαμπα αλλαγες μπαταριας διαχρονικα,θα ηθελα να παρω εναν που να ειναι πιο καλος...

Εχετε κανεναν εσεις να προτεινετε;Ευχαριστημενοι;Απο που;Κανενα link παιζει;......Για δωστε :_thumbsup:

BMW_Battery_Tender.jpg:smoke:

:P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

:P

Δηλαδη να ξαναπαρω BMW λες ε; :rotfl::knife:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε

Τον εχει ο κουμπαρος μου και τον δουλεψα αρκετες φορες φετος με τα κρυα.Πολυ καλος για τα λεφτα του και με προστασια και με συντηρηση.

Και εγω αυτον εχω. Δεν ειναι απλα καλος. Με 20ε ειναι ανωτερος απο αλλους με 3πλασιες τιμες.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και εγω αυτον εχω. Δεν ειναι απλα καλος. Με 20ε ειναι ανωτερος απο αλλους με 3πλασιες τιμες.

Καμμια φωτο παιζει απο αυτον;:_innocent:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 600s

Δημοσιεύτηκε

Θα ποστάρω το απόγευμα αν θετε. Κι εγώ με 20€ το πήρα και μου έκανε άριστη δουλειά και στην μπαταρία της μηχανής αλλά και του αυτοκινήτου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Shoei XR 1000 BMW s1000rr

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

K εγω αυτον εχω κ για το κουτι κ για την μηχανη... μια χαρα δειχνει ... πιστευω κανει την δουλεια του!!!

p3040059.jpg

p3040060.jpg

Τροποποιήθηκε από τον patapios

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva SuperCity (125cc) Shark S500 Air Suzuki GSX-R (600 K5cc)

Δημοσιεύτηκε

K εγω αυτον εχω κ για το κουτι κ για την μηχανη... μια χαρα δειχνει ... πιστευω κανει την δουλεια του!!!

p3040059.jpg

Ανα γεια σου! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Μπορεί και να είναι καλός.. αλλά εγώ κινέζικο, ηλεκτρολογικό μαραφέτι στην μπαταρία μου δεν βάζω. _boredom.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Shoei XR 1000 BMW s1000rr

Δημοσιεύτηκε

Μπορεί και να είναι καλός.. αλλά εγώ κινέζικο, ηλεκτρολογικό μαραφέτι στην μπαταρία μου δεν βάζω. _boredom.gif

ξερεις τι? επειδη εψαχνα το κουτι μιση ωρα πριν το παρω ...γραφει germany κ εξω κ μεσα απτην συσκευασια!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE HJC AC-12 Suzuki (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ειναι μια χαρα αυτος και δεν ειναι καθολου κινεζικος ειναι νομιζω ελληνικος,Μαθουσαλα εχω δωσει ζωη σε 2 ψιλοτεζα μπαταριες μια αυτοκινητου και μια μοτοσυκλετας :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω μαν.. δεν μιλάμε για 200 ευρώ. Πλέον με 40-60 παίρνεις κάτι επώνυμο, όπως πχ:

XS-800.jpg

Γιατί να το ρισκάρει κανείς;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω μαν.. δεν μιλάμε για 200 ευρώ. Πλέον με 40-60 παίρνεις κάτι επώνυμο, όπως πχ:

XS-800.jpg

Γιατί να το ρισκάρει κανείς;

Μα γιατι να το κανεις ρε Βασιλη ? Αφου και αυτος με 20 κανει την ιδια δουλεια και ειναι μια χαρα. Δεν ακουσα κανεναν ποτε να ειχε προβλημα. Ας ειναι ανονυμα. Να δουλευει σωστα πρεπει. Και οπως ειπαν τα παιδια δεν ειναι κινεζικος. 40 ευρω παραπανω ειναι 40ευρω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda honda cb500x

Δημοσιεύτηκε

Και εγω του LIDL εχω και ειναι μια χαρα.Εχω και εναν παλιοτερο παλι απο LIDL 3 χρονια και δεν εχει παθει τιποτα και επειδη εχω 2 μπαταριες τον εχω μονιμα επανω στην μια τον εναν με μικρα διαστηματα παυσης...Τον αλλον που εχει και για αυτοκινητο τον πηρα πριν κανα 7 μηνο και εχω την αλλη μπαταρια επανω και δεν εχει παθει τιποτα ακομα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT660X Caberg V2R Suzuki SV1000S (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ ρε παιδιά έχω πάρει από το lidl!

Πήγα εχθές να φορτίσω την μπαταρία από το SV και δεν την φορτίζει...

Συγκεκριμένα όσο και να πατάω το κουμπί της επιλογής δεν αλλάζει από το power να πάει στην επιλογή της μηχανής!

Πίστεψα πως χάλασε αλλά δοκίμασα να δω αν θα φορτίσει την μπαταρία από το ΧΤΧ μου και την φόρτισε κανονικά!

Τι θέμα μπορεί να έχει προκύψει ώστε να μην την φορτίζει καθόλου?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Γεια σας,θελω και εγω να παρω εναν φορτιστη γιατι εχω ενα θεματακι με την μπαταρια :ranting3: .Το θεμα ειναι πως δεν ξερω απο αυτα.Θελω εναν φτηνο να κανω την δουλεια μου,βρηκα αυτον http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=120000960&LastAdd=120000960&t=%D6%CF%D1%D4%C9%D3%D4H%D3%20%CC%D0%C1%D4%C1%D1I%C1%D3%20%20BT%20-%20BC%2010%20E με 35 ευρο.Ξερετε αν κανει στην μπαταρια μου ? Ειναι μια Yuasa κλειστου τυπου,6Ah.Αν εχετε βρει στο internet καποιον οικονομικοτερο φορτιστη, παρακαλω ενημερωστε με. :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fz1-S (1000cc) Shark RSI

Δημοσιεύτηκε

ενας ακομη ευχαριστημενος πιλατς του lidl :yes::bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού