ALX™

Μοτοσυκλετιστικά λιπαντικά, τα πρόσθετά τους και οι διαφορές τους με τα αυτοκινητάδικα λάδια

22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

[quote name='ALX' date='20 February 2010 - 18:16' timestamp='1266682566' post='637774'

To ppm σημαίνει parts per milion. Eίναι δηλαδή ποσοστό όπως λέμε 1%, (ένα τοις εκατό) αυτό είναι 1%ο (ένα τοις χιλίοις)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

[quote name='ALX' date='20 February 2010 - 18:16' timestamp='1266682566' post='637774'

To ppm σημαίνει parts per milion. Eίναι δηλαδή ποσοστό όπως λέμε 1%, (ένα τοις εκατό) αυτό είναι 1%ο (ένα τοις χιλίοις)

Million δεν ειναι το εκατομυριο?

Nice read :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda xr (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Πω πω! Παρε και ποντακι, παρε και αστερια! :respekt: Πολυ καλογραμμενο και χρησιμο! Το διαβασα πολλες φορες μεχρι να το καταλαβω καλα, αλλα αξιζε τον κοπο!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Πω πω! Παρε και ποντακι, παρε και αστερια! :respekt: Πολυ καλογραμμενο και χρησιμο! Το διαβασα πολλες φορες μεχρι να το καταλαβω καλα, αλλα αξιζε τον κοπο!

Μελετηρό σε κόβω.... :D μα 5 φορές αυτό το σεντόνι? :stunned:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ6 Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

το εκανα copy paste στο word και save :respekt::respekt: τα λογια ειναι περιτα απιστευτη δουλεια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F650 twin Shoei XR 1000 ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ :)

Δημοσιεύτηκε

I say Alex πολύ καλή μελέτη!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε

ALX.Εχω διαβάσει άρθρα & άρθρα περί των λαδιών (auto και moto)και έχω πειραματιστεί με τα λάδια πολλά χρόνια με όργανο λαδιού ( πιεσόμετρο λαδιού smiths απο jaguar- όχι ηλεκτρικό με λαδόμετρο, μέχρι και ατσαλένιων ίδιων περιστρεφόμενων κυλίνδρων βουτυγμένους μέσα σε λάδι και φρενάροντας τους με δυναμόκλειδο βλέπονταςτο άρπαγμα τους λόγω τριβής,με πολλά και διφορετικά λάδια) βλέποντας την συμπεριφορά της πίεσης του λαδιού σε διαφόρα στάδια στα μοτέρ σε auto & moto <κρύα-ζεστά-ρελαντί-στροφές-λίγα "η" πολλά χιλιόμετρα> και έχω βγάλει τα δικά μου συμπεράσματα.Ομως διαβάζοντας :popcorn: το το απίστευτο κατατοπιστικό άρθρο σου έμεινα άναυδος. :_hi: Μπράβο σου και ένα μεγάλο :clapping2: από εμένα.

ΑΑΑΑΑΑΑ: και για να μην ξεχνιόμασστε +1. :bye:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι.... το άρθρο ναι μεν είναι δικό μου, αλλά τα στοιχεία έχουν μαζευτεί από δω κι από κει, και έχουν γραφτεί από ειδήμονες πάνω σε αυτά τα θέματα.

Επειδή πάντα κρατούσα ότι σοβαρό τεχνικό άρθρο έπεφτε στην αντίληψή μου, έκανα μια μεγάλη συλλογή για τα πάντα. Το κακό είναι ότι τα έχω αταξινόμητα και δυσκολεύομαι να τα βρω μέσα στο pc. Μερικές φορές ανακαλύπτω πως έχω άρθρα που ούτε καν θυμόμουν ότι τα είχα :D

Για να γράψω λοιπόν όλο αυτό τραβώντας από δω κι από κει αρχεία, μεταφράζοντας, βρίσκοντας τις εικόνες που έπρεπε να μπουν σε μια σειρά και να το κάνω να διαβάζεται κάνοντας όσο καλύτερο το συντακτικό κατά την ένωση των κομματιών, έκανα χωρίς πλάκα 4 ώρες!!! :waycon1:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ6 Fazer (600cc) Shark RSR2 Carbon Yamaha XTR (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Άρα η Yamaha σωστά μου λέει Yamalube ημισυνθετικό κάθε 5000χλμ. Πάρα πολύ καλό όμως όλο το θέμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DL650-LO Zundapp KS 750

Δημοσιεύτηκε

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι.... το άρθρο ναι μεν είναι δικό μου, αλλά τα στοιχεία έχουν μαζευτεί από δω κι από κει, και έχουν γραφτεί από ειδήμονες πάνω σε αυτά τα θέματα.

Επειδή πάντα κρατούσα ότι σοβαρό τεχνικό άρθρο έπεφτε στην αντίληψή μου, έκανα μια μεγάλη συλλογή για τα πάντα. Το κακό είναι ότι τα έχω αταξινόμητα και δυσκολεύομαι να τα βρω μέσα στο pc. Μερικές φορές ανακαλύπτω πως έχω άρθρα που ούτε καν θυμόμουν ότι τα είχα :D

Για να γράψω λοιπόν όλο αυτό τραβώντας από δω κι από κει αρχεία, μεταφράζοντας, βρίσκοντας τις εικόνες που έπρεπε να μπουν σε μια σειρά και να το κάνω να διαβάζεται κάνοντας όσο καλύτερο το συντακτικό κατά την ένωση των κομματιών, έκανα χωρίς πλάκα 4 ώρες!!! :waycon1:

Δεν πειράζει που είναι απο το προσωπικό σου αρχείο , μόνο και μόνο που σπατάλισες το χρόνο σου για την ενημέρωση του forum ( το έχεις κάνει και σε άλλα θέματα και εσύ και άλλα παιδιά του forum ) είναι αρκετό. Η ενημέρωση για μένα απο όπου και αν προέρχεται είναι σεβαστή. :_thumbsup:

ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ όπως έλεγε και ο αρχαίος μας Σωκράτης.

:cheers::cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbr 600 RR '04 Arai RX-7 Corsair KTM SMT 990

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα,απίστευτα post από ανθρώπους με μεράκι και από όσο διαβάζω χωρίς αυτά τα κόμπλεξ ανωτερώτητας που κατα καιρούς διαβάζω από δω και από εκεί (προηγούμενο post με κάποιον που είχε πάει λέει στην porche) με ενδιαφέρει να κρατάω αυτού του είδους τα αρχεία και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος σε ποιό πρόγραμμα πρέπει να κάνω copy paste ωστε να μπορώ να κρατήσω και τις φωτογραφίες που εσωκλείονται. Εαν ξέρεται πείτα μου να το κατεβάσω. :help:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

To office word είναι αρκετό. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Hornet BMW s1000R

Δημοσιεύτηκε

sticky χαλαράάάάάάάάάάάάάά..... κ ποντάκι και αστεράκια και απ'όλα!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

μπραβο ρε Αλεξ !!!

3 ολοκληρα γαιδουρια δινουν τα λαδια. κοιτα εδω... :stunned:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αμηχανία πλήρης KTM 990 SMT (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπραβο Αλεξ, εισαι μερακλης στη δουλεια.Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες και το χρονο σου. :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR1100XX Honda CB900F BOLDOR (901cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπράβο ALX.

Είδες για να έχεις BMW. Εχεις γίνει Expert.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Bandit K8 Shoei XR 1000 Αλλος NORTON COMMANDO (961cc)

Δημοσιεύτηκε

Μπραβο ρε ALX. Ανκαι βαζεις ορυκτελαιο εχεις κανει διατριβη στο θεμα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

Βρηκα κατι αρκετα καλο σε εναν συνδεσμο απο ενα σαιτ τις amsoil. Σιγουρα για μερικους θα ειναι αρκετα ενδιαφερον.

http://www.ezlubes.com/product_info/g2156.pdf

Καλο διαβασμα :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso-caponord Aprilia caponord (1000cccc)

Δημοσιεύτηκε

Εντυπωσιακά ολοκληρωμένο άρθρο. Χρειάστηκε να το διαβάσω 3 φορές για να το εμπεδώσω. Το ότι διέθεσες 4 ώρες για να το δημιουργήσεις μαρτυρά άνθρωπο με μεράκι. Τι να πω? Αν μη τι άλλο ευχαριστούμε για τον κόπο που έκανες :worshippy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda honda cb500x

Δημοσιεύτηκε

Οντος Αλεξη πολυ καλο αρθρο και εγω σε WORD το εσωσα για διαβασμα!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R6

Δημοσιεύτηκε

Εγω που βαζω λαδι Traction 10 40 Made in China στο παπι και στο αμαξι δεν κανω καλα?? :tooth:

Πολυ καλο!! :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα