black_hawk

ΤΟΥΡΚΙΑ! για φετος!

39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Λοιπoν φετος, μετα απο τοσα χρονια σε "πολιτισμενες" καταστασεις, λεμε για κατι "διαφορετικο"..

Συγκεκριμενα η πορεια (τελη Μαη, αρχες Ιουνη) λεει Κων/πολη-ΕσκιΣεχιρ-Αγκυρα-Καισαρεια-Αδανα-Ικονιο-Ανταλυα και μετα ολα τα δυτικα (τουριστικα) παραλια της Τουρκιας (Μαρμαρα-Σμυρνη κλπ..κλπ..)

Βρηκα ενα ενδιαφερον ταξιδιωτικο ΕΔΩ! που μοιαζει πολυ με το πλανο μας, αλλα ψαχνω και αλλες λεπτομερειες-προτασεις..

Οποιος γνωριζει, 'η ενδιαφερεται για ενα τετοιο ταξιδακι, ευχαριστως να τον διαβασουμε!! (Αυστηρα ομως, την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο, αν θελει να παμε μαζι..)

:)

turkey-map.jpg?t=1263930913

Τροποποιήθηκε από τον black_hawk

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha WR 250 F (250cc) Shark RSI Yamaha MT-09 (850cc)

Δημοσιεύτηκε

Θα περάσετε και απο τα βαθια βλέπω...ποσες μέρες το υπολογίζεις?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

...

Οποιος ...ενδιαφερεται για ενα τετοιο ταξιδακι... (Αυστηρα ομως, την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο, αν θελει να παμε μαζι..)

Να μας ελεγες και πότε λετε;.... :yeahright: Και αν πατησετε και χωμα(δηλαδη λαστιχα karoo;;;) να σας πουμε κι εμεις μπας και "Γιάλ μπουρντά τζιέριμ"...:rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Θανάση και Μαρίλυ καλή βόλτα. Τουρκία δεν έχω τολμήσει να οδηγήσω, όμως τους έχω δεί πως οδηγούν :scared:

Τα μάτια σας 114...........Αν μείνετε στην Πόλη μην παραλείψετε να επισκευθείτε την Βασιλική Δεξαμενή απέναντι απο την Αγιά Σοφιά. Επείσης οπωσδήποτε Πριγκηπόνησα.

Κανονίστε να περνάτε απο Καβάλα όταν θα λείπω για Mugello......... σας έφαγα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda African Twin Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

Πολύ ωραία σύμπτωση!!!

Φέτος, αλλά περίπου 2 μήνες νωρίτερα, έχω κανονίσει παρόμοιο ταξίδι..

Στέλνω και το χάρτη της διαδρομής.

Οπότε λίγο υπομονή και μόλις επιστρέψω θα 'χω να σας πω τα πάντα για αυτά τα μέρη!

Αν και φαντάζομαι οτι το ξέρετε, στο advrider.com έχει αρεκετά ταξιδιωτικά στην Τουρκία, με ένα μικρό search μπορείς να δεις πολλά...

TurkeyB.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

το μονο που ξερω για την τουρκια..βαση τα οσα εχω ακουσει..προσοχη στους γκριζους λυκους..αν δουν Ελληνα σφαζουν..τα ζωα..

με το καλο και καλα να περασεις!:)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE HJC AC-12 Suzuki (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Πολυ θα το ηθελα αλλα να πω την αληθεια μου την ψιλοφοβαμαι την δουλεια γιατι θα ειναι το πρωτο ταξιδι μου στο εξωτερικο με μοτοσυκλετα. :sweatdrop:

Παρολα αυτα καπου σε εκεινη την περιοδο ταξιδευουν 2 ατομα απο το moto αν σε ενδιαφερει να σου στειλω το λινκ.

Υπαρχει επισης ενα απιστευτο με εντυπωσιακες φωτο ταξιδιωτικο στο ADV απο Ελληνες και θα παθεις πραγματικα πλακα... :_thumbsup: ανθες το λινκ επισης μου λες :thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph sprint st Triumph (955!cc)

Δημοσιεύτηκε

για οικονομικά θέματα αλλά και μερικα ακόμη,μπορείς να δεις και το περισυνό θέμα του highlander για τουρκία,όπου έχουμε γράψει αρκετά πράγματα για την γειτονική χώρα.

εγώ απο το χαμηλών προδιαγραφών δεν μπορώ να το βρώ.

επίσης να προσέχεις την ταχύτητα,γιατι κάθε λίγο και λιγάκι παίζουν μπλόκα.ιδίως στα παράλια.

και πολλά πολλά χαρτονομίσματα των 5,10,20 ευρώ να πάρεις μαζί σου!

αλλά γενικά,ήσυχα είναι,δεν τρέχει φόβος για τίποτα.τον οκτώβρη πήγαν κάτι παιδιά μέχρι καπαδοκία και το επιβεβαιώνουν

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fournarelli Ευρωπαϊκό (900+cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλο ταξιδι να σας ευχηθουμε απο τωρα.

Και αν εχεις διαθεση πηγαινε στα ταξιδιωτικα του moto.gr και ψαξε να βρεις ταξιδιωτικο θεμα του uriah heep που πηγε Συρια Ιορδανια μια φορα μεσω Τουρκιας και αλλη μια προς το Ιραν οπου επισης περασε απο Τουρκια.

Νομιζω το 2ο εχει τιτλο Glam 2Iran ή καπως ετσι. Θα σου εβαζα και λινκ αλλα δεν μπορω να τα βρω.

Εχει πολυ σημαντικες και χρησιμες πληροφοριες για Τουρκια

Και μια σταση προς τα εδω μετα απο ατελειωτα χιλιομετρα στην Εγνατια μολις βγειτε στην ΠΑΘΕ δεν θα ηταν ασχημη ειτε να κερασω καφεδακι ειτε κανενα κοψιδακι για να παρετε δυναμη για το δρομο.

Απο τη συμβολη της Εγνατιας με την ΠΑΘΕ δεν απεχω πανω απο 10 χιλιομετρα.

Τα ΠΜ για αυτο τα εχουμε.

Και επομενη σταση στου Παναγιωτη στην Καβαλα!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Super Sherpa (250cc)

Να μας ελεγες και πότε λετε;.... :yeahright: Και αν πατησετε και χωμα(δηλαδη λαστιχα karoo;;;) να σας πουμε κι εμεις μπας και "Γιάλ μπουρντά τζιέριμ"...:rolleyes:

Ναι για πότε και για πόσο?

Α, και πόσα (χρήματα & χιλιόμετρα) πάνω-κάτω?

Τροποποιήθηκε από τον okourkoulos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DR (250cc)

Δημοσιεύτηκε

εμπρος στα χναρια του Μεγαλου Αλεξανδρου !!!!!!!!!!!!!

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia pegaso Arai Chaser Ducati ST3

το μονο που ξερω για την τουρκια..βαση τα οσα εχω ακουσει..προσοχη στους γκριζους λυκους..αν δουν Ελληνα σφαζουν..τα ζωα..

εχεις καμια αναφορα τετοια φιλαρακι η το πετας και οποιον παρει ο χαρος

(στη κυριολεξια αυτη τη φορα).Γιατι, εγω που εχω 3 παραδειγματα φιλων προσφατα,

που δεν αντιμετωπισαν το παραμικρο προβλημα και μιλαμε για Ανατολια

Τροποποιήθηκε από τον stpauli

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bLaCk WiDoW Shoei Raid II με περιμένει

Δημοσιεύτηκε

Μια μικρή επισήμανση για όσους έχουν ενδοιασμούς σχετικά με τον προορισμό μας όντας "έλληνες". Έχω ταξιδέψει στην Τουρκία αρκετές φορές ΚΑΙ με το δίκυκλον, άλλες φορές με παρέα και άλλες άνευ. Ποτέ μα ποτέ δεν ένιωσα έστω και για μια φορά ανασφαλής δηλώνοντας την καταγωγή μου. Γενικότερα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα, άλλωστε στην Κρήτη έμαθα να οδηγώ (:winking::2funny:) Και υπ' όψιν οτι εκτός από τα νότια παράλια, την έχω γυρίσει Ο Λ Η!

Τσίου!

P.S. @ Παναγιώτη, ήδη μεριμνούμε ώστε η στάση στην Καβάλα να πραγματοποιηθεί εκτός Μουτζελοεποχής!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

Μια μικρή επισήμανση για όσους έχουν ενδοιασμούς σχετικά με τον προορισμό μας όντας "έλληνες". Έχω ταξιδέψει στην Τουρκία αρκετές φορές ΚΑΙ με το δίκυκλον, άλλες φορές με παρέα και άλλες άνευ. Ποτέ μα ποτέ δεν ένιωσα έστω και για μια φορά ανασφαλής δηλώνοντας την καταγωγή μου. Γενικότερα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα, άλλωστε στην Κρήτη έμαθα να οδηγώ (:winking::2funny:) Και υπ' όψιν οτι εκτός από τα νότια παράλια, την έχω γυρίσει Ο Λ Η!

Τσίου!

Η εκδρομή εκδρομή, αλλά κι οι κούτες...... κούτες. :tooth:

Αντί να στρωθείς να φτιάξεις το σπιτικό σας, έχεις το νου σου στις τσάρκες................................

:spam:

............και πολύ καλά κάνεις. :clapping: Ζηλεύωωωωωωω. :cry::sopase:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Θα περάσετε και απο τα βαθια βλέπω...ποσες μέρες το υπολογίζεις?

Δυο βδομαδες υπολογιζω

Το λεω στην αρχη Κωστα, τελη Μαη,αρχες Ιουνη (21 Μαη με 5-6 Ιουνιου, συγκεκριμενα)

Κανονίστε να περνάτε απο Καβάλα όταν θα λείπω για Mugello......... σας έφαγα.

Θα κανονισουμε να βρεθουμε (και μια διανυκτερευση σιγουρα στην Καβαλα! :_thumbsup: )

Πολύ ωραία σύμπτωση!!!

Φέτος, αλλά περίπου 2 μήνες νωρίτερα, έχω κανονίσει παρόμοιο ταξίδι..

Στέλνω και το χάρτη της διαδρομής.

Οπότε λίγο υπομονή και μόλις επιστρέψω θα 'χω να σας πω τα πάντα για αυτά τα μέρη!

TurkeyB.jpg

Ωραια!! Μας βολευει αφανταστα!! :D

Παρολα αυτα καπου σε εκεινη την περιοδο ταξιδευουν 2 ατομα απο το moto αν σε ενδιαφερει να σου στειλω το λινκ.

Υπαρχει επισης ενα απιστευτο με εντυπωσιακες φωτο ταξιδιωτικο στο ADV απο Ελληνες και θα παθεις πραγματικα πλακα... :_thumbsup: ανθες το λινκ επισης μου λες :thumbsup:

Nαι, στειλε τα links! :_thumbsup:

Και μια σταση προς τα εδω μετα απο ατελειωτα χιλιομετρα στην Εγνατια μολις βγειτε στην ΠΑΘΕ δεν θα ηταν ασχημη ειτε να κερασω καφεδακι ειτε κανενα κοψιδακι για να παρετε δυναμη για το δρομο.

Απο τη συμβολη της Εγνατιας με την ΠΑΘΕ δεν απεχω πανω απο 10 χιλιομετρα.

Τα ΠΜ για αυτο τα εχουμε.

Και επομενη σταση στου Παναγιωτη στην Καβαλα!!!!!

:_thumbsup:

Ναι για πότε και για πόσο?

Α, και πόσα (χρήματα & χιλιόμετρα) πάνω-κάτω?

Απαντησα και παραπανω για το ποτε και ποσο

Τα συνολικα χιλιομετρα ειναι περιπου 3.500 στην Τουρκια (Υπολογιζοντας αφετηρια και τερματισμο την Αλεξανδρουπολη, οποτε ο καθενας υπολογιζει τα επιπλεον χιλιομετρα αναλογα με το απο που ξεκιναει..Εμεις, ας πουμε εχουμε επιπλεον 670 Χ 2 χλμ στην Εγνατια)

Τωρα για κοστος, δεν εχουμε υπολογισει ακομα αλλα οι τιμες εκει ειναι σαφως πολυ χαμηλοτερες απο την Ελλαδα οποτε πιστευω οτι 1500 ευρω ανα ατομο ειναι μια πολυ λογικη και εφικτη τιμη

Συγκεκριμενα τα χιλιομετρα (και στο περιπου οι στασεις)ειναι παρακατω:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,και 11.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS BMW S1000 XR

Δημοσιεύτηκε

:_thumbsup: ... πανεμορφο ταξίδι !..και οπως παντα πολυ καλος προγραματισμος !

... σχεδον την ιδια διαδρομη εχει κανει και ο Κωστας παλιοτερα. θα του σφυρίξω να συνδράμει με τις εντυπωσεις του!...θυμαμαι παντως ο αυτο που του ειχε κανει την μεγαλυτερη εντυπωση ηταν η φιλοξενεια και αντιμετώπιση των τουρκων!...."... σηκώνονταν οι γεροντοτεροι στα καφενεία ..για να μας βαλουν να κάτσουμε" μου ελεγε!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fournarelli Ευρωπαϊκό (900+cc)

Δημοσιεύτηκε

Επειδη γινεται λογος για τη γειτονικη χωρα και κατα ποσο ειναι ασφαλες το ταξιδι εκει να παραθεσω δυο λογακια.

Το 2002 ταυττοχρονα με το φουρνο δουλευα και σε ενα βενζιναδικο.

Εμφανιζεται μοτοσυκλετιστης να φουλαρει με BMW μηχανη νομιζω κατι σε GS αλλα δεν παιρνω και ορκο.

Πιασαμε κουβεντα και τα ειπαμε κιολας συνοδεια ενος καφε που του κερασα (σημειωτεων τρελλαθηκε με τον φραπε)

Ηταν Βρεττανος στην καταγωγη εμενε Γερμανια και μια φορα το χρονο καβαλόυσε και πηγαινε μακρινα ταξιδια σε ξενες χωρες.

Δεν φοβασαι που θα περασεις Τουρκια του λεω;

Οχιι βεβαια μου λεει, εχω ξαναπαει και δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημα. Επισης εχω περασει και ολες τις χωρες της βαλκανικης επισης χωρις προβλημα. Και στην Αλβανια το ιδιο. Προβλημα μηδεν.

Και ειπε ακομα κατι που το συγκρατησα και ουσιαστικα ειναι και ο λογος αυτου του ποστ.

Μου ειπε: Να ξερεις τα χειροτερα λογια για ενα λαο αλλα και τις χειροτερες εντυπωσεις θα τις ακουσεις απο το γειτονα.

Ντραπηκα λιγακι ειναι αληθεια για αυτο που ειπε, τον ευχαριστησα στησυνεχεια για την παρεα και του ευχηθηκα καλο δρομο οταν εφευγε.

Τα χειροτερα λογια..... απο το γειτονα!!!!

Μου φαινεται ενα ταξιδακι στα παραλια της Τουρκιας και επιστροφη απο κανενα νησακι δικο μας (πχ Σαμος) να ηταν μια καλη ιδεα για πολυημερη εκδρομη οταν και εφ'οσον βρεθει ελευθερος χρονος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM SM-R Shoei XR 1000 KTM KTM NA 'NAI

μια ερωτηση!!!σε ποιο σαιτ βρισκεις τους χαρτες για να χαραξεις διαδρομη?

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ :_thumbsup:

Τροποποιήθηκε από τον CAPPO

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Crypton X

Δημοσιεύτηκε

εχεις καμια αναφορα τετοια φιλαρακι η το πετας και οποιον παρει ο χαρος

(στη κυριολεξια αυτη τη φορα).Γιατι, εγω που εχω 3 παραδειγματα φιλων προσφατα,

που δεν αντιμετωπισαν το παραμικρο προβλημα και μιλαμε για Ανατολια

ανεφερα αυτον τον πατριαρχη δεν ξερω ακριβως το τι ειναι τελος παντων..και γκρουπ υπαρχουν στο ιντερνετ κατα των Ελληνων και σε ολους ειναι γνωστο πως δεν μας πανε και τοσο...τωρα οσων αφορα τους φιλους σου..ισως να μην ετυχε να πεσουν πανω σε τετοιους..ειναι οπως για την Ελλαδα η χρυση αυγη...πολλοι χρυσαυγητες εχουν σαπισει στο ξυλο πχ αλβανους,πακιστανους...

το οτι πεταξα οτι πεταξα κατα τα λεγομενα σου εβλαψε κανεναν?εγινε κατι που χαλασε το θεμα?αν ναι οι διαχειριστες ας διαγραψουν το ποστ μου...χαλαρουιτα! :clapping:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE HJC AC-12 Suzuki (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Γερακα εδω εισαι με φωτο και πληροφοριες πληρες ταξιδιωτικο και απο Ελληνα στο ADV

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=532387

και τα παλικαρια που τυχαια ειχαν την ιδια ιδεα ειναι εδω.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=94105

και εδω

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=94072

Σε ζηλευω απο τωρα :_rock-on::clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero 1000 (1000cc) Shoei RF-1000

Δημοσιεύτηκε

Φίλε black_hawk η επιλογή σου είναι εκπληκτική!

Προσωπικά θεωρώ πως η Τουρκία είναι η καταλληλότερη χώρα να επισκεφτεί κάποιος που θέλει να ταξιδέψει εκτός ευρωπαϊκών προορισμών. Το μέγεθός της προσφέρει τοπία μοναδικά και εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους! Αναφορικά με την φιλοξενία δεν θα το συζητήσω... όταν θα πας θα συνειδητοποιήσεις τι πάει να πει πραγματική "φιλοξενία"... Όσο λιγότερο "τουριστικός" είναι ο προορισμός, τόσο πιο φιλόξενοι είναι οι γείτονες!

Προσωπικά είχα ταξιδέψει στην Τουρκία το 2008 και οι εντυπώσεις που αποκόμισα ήταν θετικότατες! Υπήρξαν περιπτώσεις που μας έβαλαν σπίτι τους και μας φιλοξένησαν χωρίς να μας γνωρίζουν, μας κάλεσαν σε γάμο και μας τίμησαν βάζοντας μας να κάτσουμε στο τραπέζι με τους συγγενείς της νύφης, όποτε ζητήσαμε κάποια βοήθεια μας την πρόσφεραν απλόχερα... όλα αυτά γίνονταν πιο "έντονα" όταν λέγαμε πως είμαστε γείτονες "komşu"!

Στον χάρτη που έβαλες είδα την διαδρομή σου. Κάποια μέρη τα επισκέφτηκα. Θα σου πρότεινα να διαθέσεις χρόνο στην Καππαδοκία (Selime, Yaprakhisar, Ihlara, Belisirma, Guzelyurt, Goreme, Mustafapasa) καθώς επίσης να επισκεφτείς το Pamukkale.

Ίσως βρεις κάποιες πληροφορίες εδω

Είμαι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία

Σου εύχομαι μια μοναδική εμπειρία!!!! :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Varadero 1000 (1000cc) Shoei RF-1000

Δημοσιεύτηκε

Σου δίνω και μια εναλλακτική πορεία...

mapDay06.gif

mapDay05.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Super Sherpa (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Τσίου!

P.S. @ Παναγιώτη, ήδη μεριμνούμε ώστε η στάση στην Καβάλα να πραγματοποιηθεί εκτός Μουτζελοεποχής!

Ψήνομαι τα μάλα!

Χρειάζομαι, όμως, τη βοήθειά σου για να ψήσουμε την Αθηνά!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Φίλε black_hawk η επιλογή σου είναι εκπληκτική!

Προσωπικά θεωρώ πως η Τουρκία είναι η καταλληλότερη χώρα να επισκεφτεί κάποιος που θέλει να ταξιδέψει εκτός ευρωπαϊκών προορισμών. Το μέγεθός της προσφέρει τοπία μοναδικά και εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους! Αναφορικά με την φιλοξενία δεν θα το συζητήσω... όταν θα πας θα συνειδητοποιήσεις τι πάει να πει πραγματική "φιλοξενία"... Όσο λιγότερο "τουριστικός" είναι ο προορισμός, τόσο πιο φιλόξενοι είναι οι γείτονες!

Προσωπικά είχα ταξιδέψει στην Τουρκία το 2008 και οι εντυπώσεις που αποκόμισα ήταν θετικότατες! Υπήρξαν περιπτώσεις που μας έβαλαν σπίτι τους και μας φιλοξένησαν χωρίς να μας γνωρίζουν, μας κάλεσαν σε γάμο και μας τίμησαν βάζοντας μας να κάτσουμε στο τραπέζι με τους συγγενείς της νύφης, όποτε ζητήσαμε κάποια βοήθεια μας την πρόσφεραν απλόχερα... όλα αυτά γίνονταν πιο "έντονα" όταν λέγαμε πως είμαστε γείτονες "komşu"!

Στον χάρτη που έβαλες είδα την διαδρομή σου. Κάποια μέρη τα επισκέφτηκα. Θα σου πρότεινα να διαθέσεις χρόνο στην Καππαδοκία (Selime, Yaprakhisar, Ihlara, Belisirma, Guzelyurt, Goreme, Mustafapasa) καθώς επίσης να επισκεφτείς το Pamukkale.

Ίσως βρεις κάποιες πληροφορίες εδω

Είμαι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία

Σου εύχομαι μια μοναδική εμπειρία!!!! :_thumbsup:

Ευχαριστουμε πολυ! :_thumbsup:

:_thumbsup: ... πανεμορφο ταξίδι !..και οπως παντα πολυ καλος προγραματισμος !

Μπαα..Στο ξεκινημα του προγραμματισμου ειμαστε ακομα! :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

μια ερωτηση!!!σε ποιο σαιτ βρισκεις τους χαρτες για να χαραξεις διαδρομη?

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ :_thumbsup:

Ωπα τωρα το προσεξα!

Λοιπον: Google--> turkey maps--> εικονες, διαλεγεις την καλυτερη και την αποθηκευεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα