Alarm

Ο γυρος της Ελλαδας (10ημερο)

52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

KTM 1190 Aventura Honda Το τελω Αννιτα

Δημοσιεύτηκε

μην τρελαίνεσαι ρε μαν.....χαλαρά! παράτα τον μαπ 31 θουβου!

θα έρθει μόνο του...και αφού θα ξεκινήσεις απο ηγουμενίτσα παλαιά εθνική ιωαννίνων,θα περάσεις το όμορφα στροφιλίκια

και θα φτάσεις βροσύνα..μετά μπροστά είναι βουτσαράς στα 10 χλ.και δίπλα στα 6 χλμ. η γρανίτσα.

όλα δίπλα είναι.μετά το να φύγεις γιάννενα είναι υπόθεση 30 λεπτών.πολύ κοντινές διαδρομές.πολλές δε απο αυτές,θα θέλεις να τις κάνεις ξανά και ξανά...

ενταξει τον χαρτη δεν μπορω να τον παρατησω ουτε ειπα πως θα τα παρω ολα κατα γραμμα. μια γενικη εικονα πρεπει να εχουμε

απο καποια κεντρικα σημεια ομως. απλα μου κανει κολπα ο χαρτης αυτο λεω :)

Δεν υποστιριζει πολλες διαδρομες σε μια σελιδα. Ειδομεν.

ΣΙγουρα παντως θα μας δεις να περναμε απο εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
ποδαράτος (0cc) Shark RSF2i Aprilia Shiver GT

Δημοσιεύτηκε

Βρε Alarm, δεν κοιτάς καλύτερα τις διαδρομές από τα 36ώρα; B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τα εχω τις σελιδες. ενταξει δεν μπορω να τα περασω ολα σε μια μερα στο χαρτη. Εχω αρκετες διαδρομες

σε προσωπικο χαρτη και οχι στο λινκ παρακατω (για λογους ασφαλειας).

κανω και την πτυχιακη τωρα. σιγα σιγα μαζευω διαφορα ποστ απο εδω και βλεπω διαδρομες.

τα εχω ομως υποψιν :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν είμαι και εγώ Εύβοια, χαρά μου να γυρίσουμε μαζί!

google map Εύβοια

Παραπανω εχουμε το βοριο κομματι ευβοιας.

Εχουμε καμια πρωταση για διαδρομη στην νοτια Ευβοια και να το συνδεσω με το βοριο κομματι ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Sh300i abs Gilera Runner 50 DD

Δημοσιεύτηκε

spam και sorry

ζορζ εχεις τις διαδρομες απο τα παλιοτερα 36ωρα?? αν ναι στειλε κανα πμ με το που θα τα βρω κι εγω :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

spam και sorry

ζορζ εχεις τις διαδρομες απο τα παλιοτερα 36ωρα?? αν ναι στειλε κανα πμ με το που θα τα βρω κι εγω :)

κοιταξα 36ωρα 2007, 08, 09 , τα περισσοτερα ειναι 10-15 σελιδες, με φωτογραφιες. Αντε να βρεις μεσα στο κειμενο την περιγραφη διαδρομων. Θα κοιταξω στο ιντερνετ να δω τι υπαρχει νοτια ευβοια.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Sh300i abs Gilera Runner 50 DD

Δημοσιεύτηκε

κοιταξα 36ωρα 2007, 08, 09 , τα περισσοτερα ειναι 10-15 σελιδες, με φωτογραφιες. Αντε να βρεις μεσα στο κειμενο την περιγραφη διαδρομων. Θα κοιταξω στο ιντερνετ να δω τι υπαρχει νοτια ευβοια.

που τα κοιταξες? ειναι καπου online?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

που τα κοιταξες? ειναι καπου online?

απο εδω οτι βρεικα σε ποστ.

αν δεν κανο λαθος υπαρχουν και στο site του motogucci club.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 1000 Uvex Wing RS II

Δημοσιεύτηκε

Αν δεν σε ενδιαφέρει η διαδρομή Έδεσσας-Πολύκαστρο τη διαγράφεις.

Διαφορετικά μπορούμε να κάνουμε την συγκεκριμένη διαδρομή μαζί ή και με άλλους συμφορουμίτες

της γύρο περιοχής (που δεν είναι και λίγοι). Το κομμάτι αυτό της διαδρομής το έχει κάνει το myBike.gr σε βόλτα που έχουμε κάνει. (βλ. Γύρος Πάϊκου)

Τέλος,αν αποφασίσετε για διανυκτέρευση-φαγητό στο Σκρα,υπάρχει η έκπτωση "myBike.gr"

Πολλά,καλά & ασφαλή χλμ. !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αν δεν σε ενδιαφέρει η διαδρομή Έδεσσας-Πολύκαστρο τη διαγράφεις.

Διαφορετικά μπορούμε να κάνουμε την συγκεκριμένη διαδρομή μαζί ή και με άλλους συμφορουμίτες

της γύρο περιοχής (που δεν είναι και λίγοι). Το κομμάτι αυτό της διαδρομής το έχει κάνει το myBike.gr σε βόλτα που έχουμε κάνει. (βλ. Γύρος Πάϊκου)

Τέλος,αν αποφασίσετε για διανυκτέρευση-φαγητό στο Σκρα,υπάρχει η έκπτωση "myBike.gr"

Πολλά,καλά & ασφαλή χλμ. !!!

Αψογα !!! Η διαδρομη προστηθεται !

Καστορια, Ναουσα, Εδδεσα ηταν μεσα στα σχεδια. Οποτε κραταμε και αυτη που πρτινεις μεχρη πολυκαστρο και μετα παμε για θεσσαλονικη.

Αν θες δωσε μου τηλεφωνο επικοινωνιας η καποιο εμαιλ σε περιπτωση που αποφασησουμε εκει για την διανυχτερευση.

Σε ευχαριστω. ! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-6n

Δημοσιεύτηκε

Πελλοπόνησσος

Είδα ότι έχεις επιλέξει να πας από Καρύταινα Βυτίνα.Σου προτείνω για καλύτερη:

Αφού περάσεις Δημητσάνα και βγεις στο δρόμο Πύργου-Τρίπολης κάνε αριστερά προς Λαγκάδια κι όχι δεξιά προς Βυτίνα.

Μετά τα Λαγκάδια στρίψε δεξιά στα Τρόπαια,προς Βυζίκι και θα βγεις στο φράγμα του Λάδωνα όπου μπορείς να πιεις και καφεδάκι δίπλα στη Λίμνη.

Κατόπιν παρτο ευθεια για Μουριά,Πουρνάρια και μόλις περάσεις Δάφνη και βγεις στον 111 δεξιά για Κλειτορία.Πριν την Κλειτορία μπορείς να επισκεφτείς το κλίμα του Παυσανία.

Από Κλειτορία συνεχίζεις για Καλάβρυτα και ενδιάμεσα μπορείς να επισκεφτείς το Πλανητέρο για φαΐ και τα σπήλαια των Λιμνών.Κατεβαίνοντας προς Διακοπτό το μέγα Σπήλαιο είναι ένα καλό αξιοθέατο . Από Διακοπτό μπορείς να συνεχίσεις για Ακράτα και να ανηφορίσεις για τη λίμνη Τσιβλού ή από Δερβένι να ανέβεις στη τεχν.λίμνη Δόξας και να κατέβεις από Στυμφαλία στο Κιάτο.

Από Λακωνία μεριά σου προτείνω μετά από Μονεμβασιά αντί για Σπάρτη να τραβήξεις για Νεάπολη και να επισκεφτείς την Ελαφόννησο.Έχει και αξιοπρεπές κάμπινγκ.Κατόπιν θα το ψάξεις για Γύθειο παραλιακώς ώστε να πετύχεις και το Ναυάγιο .Από Αρεόπολη για Καλαμάτα καλύτερα να πας από Ταϋγετο , αξίζει η διαδρομή όπως και τα ταβερνάκια στο δρόμο.Από Καλαμάτα πήγαινε κατ'ευθείαν Πύλο, ο άλλος δρόμος είναι χάλια και κάνε μια επίσκεψη στο κάστρο της Μεθώνης ,της Κορώνης δεν λέει και πολύ.Η Φοινικούντα προσφέρεται για κάμπινγκ.Μετά την Πύλο στρίψε για παραλία Γιάλοβας και παρ'το ευθεία για Φιλιατρά να χαζέψεις και τον Πύργο του Άϊφελ.Μετά προς Κυπαρισσία και μετά τη Ζαχάρω , κοντά στο Σαμικό κάνε δεξιά προς Ανδρίτσαινα και ευθεία μετά μέχρι Καρύταινα.Αν μπορείς στην Ανδρίτσαινα να λοξοδρομήσεις για καταρράκτες Νέδα κάν'το.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Έχω τις διαδρομές από το 2006 και μετά. Προσωπικές εντυπώσεις έχω να σου πω από πέρσι και φέτος που συμμετείχα. Για τις υπόλοιπες χρονιές μπορείς να ρωτήσεις στο φόρουμ των Moto Guzzi.

παρ'το ευθεία για Φιλιατρά να χαζέψεις και τον Πύργο του Άϊφελ.

thumb_zorz_paris_DSC01740.jpg B)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Πελλοπόνησσος

Είδα ότι έχεις επιλέξει να πας από Καρύταινα Βυτίνα.Σου προτείνω για καλύτερη:

Αφού περάσεις Δημητσάνα και βγεις στο δρόμο Πύργου-Τρίπολης κάνε αριστερά προς Λαγκάδια κι όχι δεξιά προς Βυτίνα.

Μετά τα Λαγκάδια στρίψε δεξιά στα Τρόπαια,προς Βυζίκι και θα βγεις στο φράγμα του Λάδωνα όπου μπορείς να πιεις και καφεδάκι δίπλα στη Λίμνη.

Κατόπιν παρτο ευθεια για Μουριά,Πουρνάρια και μόλις περάσεις Δάφνη και βγεις στον 111 δεξιά για Κλειτορία.Πριν την Κλειτορία μπορείς να επισκεφτείς το κλίμα του Παυσανία.

Από Κλειτορία συνεχίζεις για Καλάβρυτα και ενδιάμεσα μπορείς να επισκεφτείς το Πλανητέρο για φαΐ και τα σπήλαια των Λιμνών.Κατεβαίνοντας προς Διακοπτό το μέγα Σπήλαιο είναι ένα καλό αξιοθέατο . Από Διακοπτό μπορείς να συνεχίσεις για Ακράτα και να ανηφορίσεις για τη λίμνη Τσιβλού ή από Δερβένι να ανέβεις στη τεχν.λίμνη Δόξας και να κατέβεις από Στυμφαλία στο Κιάτο.

Από Λακωνία μεριά σου προτείνω μετά από Μονεμβασιά αντί για Σπάρτη να τραβήξεις για Νεάπολη και να επισκεφτείς την Ελαφόννησο.Έχει και αξιοπρεπές κάμπινγκ.Κατόπιν θα το ψάξεις για Γύθειο παραλιακώς ώστε να πετύχεις και το Ναυάγιο .Από Αρεόπολη για Καλαμάτα καλύτερα να πας από Ταϋγετο , αξίζει η διαδρομή όπως και τα ταβερνάκια στο δρόμο.Από Καλαμάτα πήγαινε κατ'ευθείαν Πύλο, ο άλλος δρόμος είναι χάλια και κάνε μια επίσκεψη στο κάστρο της Μεθώνης ,της Κορώνης δεν λέει και πολύ.Η Φοινικούντα προσφέρεται για κάμπινγκ.Μετά την Πύλο στρίψε για παραλία Γιάλοβας και παρ'το ευθεία για Φιλιατρά να χαζέψεις και τον Πύργο του Άϊφελ.Μετά προς Κυπαρισσία και μετά τη Ζαχάρω , κοντά στο Σαμικό κάνε δεξιά προς Ανδρίτσαινα και ευθεία μετά μέχρι Καρύταινα.Αν μπορείς στην Ανδρίτσαινα να λοξοδρομήσεις για καταρράκτες Νέδα κάν'το.

Παρα πολυ καλες πληροφοριες. Το μεγα σπηλαιο , και σπηλαιο λιμνων ομολογω δεν τα ειχα σημειωσει και δεν ηταν εις γνωσην μου.

Λιμνη Τσιβλου-Δοξας ηταν δυο σημεια που τα εχουμε σχεδιασει. Απλα μια ερωτηση σε αυτο το κομματι.

Ο δρομος που μου δειχνει ο χαρτης αναμεσα στις δυο λιμνες υπαρχει η ειναι χωματοδρομος ? Ωστε να μην χριαζεται να γυρναμε παλι πισω

snapu.png

Ειναι καλη η διαδρομη που προτινεις και την εχω αποθηκευσει στο δικο μου προσωπικο χαρτη για το κομματι της πελοπονησσου.

Διστυχως το google τα κανει σκατα μολις βαλεις πολλα σημεια, σου φτιαχνει 2η σελιδα και μετα υπαρχει ενα χαος. Οποτε μην απορισεις γιατι δεν βλεπεις το κομματι που προτεινες. Καταγραφεικε σε αλλο χαρτη :)

Δεν ξερω ακομα πως θα το ακολουθησουμε βεβαια. Αφου μαζευτουνε τα σημεια ενδιαφεροντος και προτεινομενες διαδρομες θα βγει το τελικο σχεδιο. Προς το παρον λεμε να ερθουμε απο κορινθο και να φυγουμε μετα για πανω απο Ριο ? Ισως να παμε παλι κορινθο για να μπορουμε να πιασουμε λειβαδια ? Ακομα μου ειναι λιγο αγνωστο αυτο.

Έχει και αξιοπρεπές κάμπινγκ

Σημαντικη πληροφορια ! :_thumbsup:

Σε ευχαριστω πολυ για τον κοπο . Βοηθησε αρκετα. Πιστεω πως το κομματι της πελοπονησσου το εχουμε καληψει :yahoo: (3 χαρτες εχω μαζεψει μονο για πελ/σο. να δουμε πως θα παμε σε ολα :D )

Τροποποιήθηκε από τον Alarm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki er-6n

Δημοσιεύτηκε

Χαίρομαι που σε βοήθησα.Έριξα μια ματιά στο Χάρτη (δεν τον είχα προσέξει ) και είδα ότι έχει κάποια λάθη.Π.χ. το Δερβένι δεν είναι κοντά στην κάτω Πτέρη αλλά μετά την Αιγείρα και μετά τα Μαύρα Λιθάρια.Εκεί που λέει Δερβένι θα συναντήσεις τα Πλατανάκια και ο δρόμος δεν είναι κατάλληλος για να ανεβείς Πλατανιώτισσα με την μηχανή που έχεις(πολύ χαμηλές ταχύτητες).Όσο για την διαδρομή Καλάβρυτα-Τσιβλό έχω την εντύπωση ότι είναι χωματόδρομος.Οπότε καλύτερα να κατέβεις Διακοπτό και να ανέβεις από Ακράτα.Δεν νομίζω ότι οι λίμνες συνδέονται με άσφαλτο.Καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιο άλλο χάρτη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και ξανανοιγω το θεμα :tease:

1) Θεσαλλια, περα απο καλαμπακα, Πηλιο, τι αλλο μπορουμε να επισκευθμουμε ?

2) Στα καμπιγκ, απλα παμε εκει και τα χρησιμοποιουμε ? Πρεπει να πληρωσουμε καποιο τυπικο ποσο ? Καμια σελιδα που να τα εχει απαρυθμιμενα να ξερουμε που θα τα βρουμε ?

αν και ελλαδα αν πας σε καμια ερημικη παραλια, ανετα στηνεις το αντισκοινο :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW r1200gs Arai Astro-Light HOREX REGINA (350cc)

Δημοσιεύτηκε

τι να σου πρωτοπω ρε γμτ

στα γρηγορα ( δεν εχω χρονο) ειδα τον χαρτη σου

εγω θα την ακανα απο Αρτα μεσω Αργιθεα-Ανθηρο για Μουζακι και απο μουζακι για Πυλη Ελατη και θα εβγαινα Καλαμπακα μεσω αυτης της διαδρομης που θα δεις στον χαρτη σε αυτο το λινγκ και αν ηθελα μετα την εκανα για Γιαννενα απο Καλαμπακα και θα συνεχιζα Βορεια.

ή αρτα-Αργιθεα-Ανθηρο-μουζακι-πηλιο-τρικαλα-ελατη -η διαδρομη που εχω-καλαμπακα-Γιαννενα-κονιτσα-πρεσπες κτλ χαχαχαχαχα κανα μηνα θα θες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τι να σου πρωτοπω ρε γμτ

στα γρηγορα ( δεν εχω χρονο) ειδα τον χαρτη σου

εγω θα την ακανα απο Αρτα μεσω Αργιθεα-Ανθηρο για Μουζακι και απο μουζακι για Πυλη Ελατη και θα εβγαινα Καλαμπακα μεσω αυτης της διαδρομης που θα δεις στον χαρτη σε αυτο το λινγκ και αν ηθελα μετα την εκανα για Γιαννενα απο Καλαμπακα και θα συνεχιζα Βορεια.

ή αρτα-Αργιθεα-Ανθηρο-μουζακι-πηλιο-τρικαλα-ελατη -η διαδρομη που εχω-καλαμπακα-Γιαννενα-κονιτσα-πρεσπες κτλ χαχαχαχαχα κανα μηνα θα θες

αψογα . θα προσθεθει ! :) θα το κοιταξω αναλυτικοτερα το ποστ σου για περισσοτερες πλροφοριες. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πέρα από τη διαδρομή του salcon, μπορείς να κινηθείς δυτικά στον άξονα Τρίκαλα-Άρτα. (από Μεσοχωρα) Είναι πλέον όλο άσφαλτος. Και από τοπία:

http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?p=115857#115857

DSC01130.jpg

στη γύρω περιοχή:

http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?p=115978#115978

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα νευρα μου με τον κωλοχαρτη του google . Δεν σε αφηνει να δουλεψεις σωστα...

Αν δειτε και λειπει η βορια ελλαδα απο τον χαρτη... τον εχω σε δευτερο. δεν χωρανε ολα τα σημεια σε εναν χαρτη διστυχως -_-

Πέρα από τη διαδρομή του salcon, μπορείς να κινηθείς δυτικά στον άξονα Τρίκαλα-Άρτα. (από Μεσοχωρα) Είναι πλέον όλο άσφαλτος. Και από τοπία:

http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?p=115857#115857

DSC01130.jpg

στη γύρω περιοχή:

http://www.stadia.gr/forum/viewtopic.php?p=115978#115978

Αρτα-Τρικαλα ? Δεν ξερω ποσο θα βολεψει. Ειναι ηδη η διαδρομη Ηγουμενιτσα-Καλαμπακα

Εχουμε ομως Λιμνη Πλαστιρα σαν προορισμο. Οποτε λογικα θα πιασουμε αυτο το δρομο. Εστω για καποια χιλιομετρα. Για να τον περασουμε ομως ολο δεν ξερω. Θα τον σημειοσω και αυτον. Ειδα την διαδρομη στον φορουμ που μου εδωσες :_thumbsup:

Αφου μπουνε ολες η διαδρομες σε ενα μεγαλο χαρτη βλεπουμε πως θα γινει η διαδρομη. Γιατι με τα πανω κατω , μεσα εξω εως τωρα πιασαμε γρηγορα γρηγορα πανω απο 2000 χλμ. Δεν εχει νοημα να περναμε απο τα ιδια σημεια 2 φορες.

Ευχαριστω παντως. Καθως υπαρχει διαδρομη προς Πλαστηρα θα δω τι μπορουμε να δουμε απο εκει ! :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μια ζωτηκη ερωτηση...

τα καμπιγκ πρεπει να κανουμε κρατηση ? :huh:

σε μερικες σελιδες λενε για κρατησεις.

μετα λενε μερικα

1 ενηλικας 5 ευρω

1 αντισκοινο 5 ευρω

1 μηχανη 3 ευρω

αν ειναι ετσι δεινω αλλα 7 και μενω σε ξενωνα :_zeppelin:

το δευτερο θεμα ειναι, κατεβαινοντας απο Θεσ/νικη , θα περασουμε απο ολυμπο. πια διαδρομη να περναμε για να κατεβουμε κατω ? εχει προς λαμια εχει προς ελασσονα. εχει και ενδιαμεσα χωριουδακια. υπαρχει κατι εκει ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εναλακτικες αλλα κανεις μικτο κυκλο .Στριβεις προς βργινα και ακολουθεις προς πολυφιτο -αυρα περνας γεφυρα μεγαλη πας βελβεντο ( τελειο) -σερβια- βγαζεις διαδρομη προς μηλια και βγαινεις Διον και κοντα λιτοχωρο και παςΟλυμπο.

απο λεπτοκαρια κοβεις εμσα προς καρια-κρανια ελασσωνας ( πισω μερια Ολυμπου)και επιλεγεις.Μπορεις να συνεχισεις ή κεντρικα ή να βγεις Τυρναβο ( λιγο πανω απο Λαρισα και να πας προς Πηλιο βγαινοντας Αγια χωρις να περας απο κοκκινο νερο που λεω παρακατω.

Αν πας για πηλιο πιανεις ακριβως στην στροφη πριν τα τεμπη για κοκινο νεροκαι συνεχιζεις αποΑγια - καναλια -κερασια

Για ολα αυτα δες χαρτη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

εναλακτικες αλλα κανεις μικτο κυκλο .Στριβεις προς βργινα και ακολουθεις προς πολυφιτο -αυρα περνας γεφυρα μεγαλη πας βελβεντο ( τελειο) -σερβια- βγαζεις διαδρομη προς μηλια και βγαινεις Διον και κοντα λιτοχωρο και παςΟλυμπο.

απο λεπτοκαρια κοβεις εμσα προς καρια-κρανια ελασσωνας ( πισω μερια Ολυμπου)και επιλεγεις.Μπορεις να συνεχισεις ή κεντρικα ή να βγεις Τυρναβο ( λιγο πανω απο Λαρισα και να πας προς Πηλιο βγαινοντας Αγια χωρις να περας απο κοκκινο νερο που λεω παρακατω.

Αν πας για πηλιο πιανεις ακριβως στην στροφη πριν τα τεμπη για κοκινο νεροκαι συνεχιζεις αποΑγια - καναλια -κερασια

Για ολα αυτα δες χαρτη.

Πρεπει να τα εχω σημειωσει σωστα λογικα... Για ρειξε μια ματια ΕΔΩ Γιαννη.

1. Το κομματ Σερβια-Βερβενδος ειναι λιγο πηγενε-ελα. Εσκεμενα ? Εχει κατι συγκεκριμενο στον Βερβενδο ?

2. Κοκκινο νερο εννοεις παραλιακα ? Ποιο πανω απο τον αγιοκαμπο ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωραιο το Βελβεντο και τα Σερβια αλλα πιο πολυ αξιζει η διαδρομη διπλα στο ποταμι απο βεργινα προς τα εκει

να σου νπω κατι?

παρατα τα αυτα.

εχεις 10 μερες .Αν τα κανεις αυτα ολα μαμηθηκες.

Πανε καλυτερα με την μια ( απο εθνικη) Λιτοχωρο (μια,μιαμιση ωρα δρομος), κανε μια γυρα τον Ολυμπο να παρεις μια ιδεα. Απο Λιτοχωροο εχει κοντινες διαδρομες ( θα σου πουν οποιον καινα ρωτησεις και φυγε μεσημερακι προς Πηλιο για διανυκτερευση.Θα γεμισεις την μερα σου ετσι.

Πηλιο θ απας απο Κοκκινο νερο-Στομιο ( ναι πιο πανω απο Αγιοκαμπο εχει πινακιδα ακριβως πριν τα τεμπη και η διασταυρωση ειναι σε μια στροφη αριστερα-δεν το χανεις για τι μετα την στροφη μπαινεις στην ευθεια των τεμπων)- Αγια και τραβας Νοτια ,Καναλι -Κερασια θα σε βγαλει ο δρομος στο Βορειο Πηλιο Κοντα Μακρυνιτσα αν δεν κανω λαθος.Απο εκει επιλεγεις.

Αν βρεθουμε πριν στα Ζαγορια θα εχω οπως και συ τους χαρτες και θα τα πουμε και απο κοντα.

αν δεις εδω υπαρχουν καποιες φωτο και απο την διαδρομη που καναμε για πηλιο απο αυτον τον δρομο

εδω

καποιες φωτο απο διαδρομη στο ποταμι που καναμε προς ελατοχωρι πηγαινοντας στον δρομο προς Βεργινα γραφω καπου τα μερη που στριβουμε

εδω

η διαδρομη προς Καλιπευκη ,πισω μερια του Ολυμπου

εδω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ααχχχ και εδω Πρεσπες.Ασχετο αλλα πολυ μου αρεσουν οι φωτο που εβγαλα :P :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

....

Και τι με αφηνεις και χανομαι στους χαρτες και αλλαζεις γνωμη !!!!!!!! :_zeppelin::ranting:

:lol: :P

Να σαι καλα Γιαννη, θα δω τι χρονο εχουμε και αν μας περνει να περασουμε απο την πρωτη πρωταση που εκανες, αλλιως παμε απο Λιτοχωρο :_thumbsup:

Κατα 90% θα σε δουμε Ζαγορι. Βαζω και ενα 10 μη κακο αν γινει κατι και παει στραβα το πραγμα στη διαδρομη... Kawasaki εχει ο αλλος βλεπεις -_-

:tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα