Phorever

GPS Vector 410, αδιάβροχο, 59 ??? στα Carrefour

87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Shark S500 Air

Δημοσιεύτηκε

Από 15 του μήνα δεν είπατε στο αρχικό τόπικ?

Ουπς.. Εγώ μόλις διάβασα το τόπικ, σηκώθηκα και πήγα Καρφούρ! Και μου λέει ο τυπάς ότι έχει τελειώσει! Μόνο ένα τους είχε μείνει εκεί στον πίνακα δειγμάτων, κι αυτό με κάτι σελοτέιπ!..

:huh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kymco Πύραυλος Kawasaki GPZ900R (900 cccc)

Δημοσιεύτηκε

Το φυλλάδιο έτσι γράφει, 15 Ιουλίου έως 01 Αυγούστου. Τώρα τι να πω, ίσως περιμένουν νέες παραλαβές.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Ώπα!! Αν είναι έτσι ρώτα σε παρακαλώ και για το Lenovo G530, τι λειτουργικό και επεξεργαστή φοράει, διότι στο φυλλάδιο δεν αναφέρεται και υπάρχουν πολλά μοντέλα G530. Επίσης για το πολυμηχάνημα Lexmark χ2650, αν περιλαμβάνει μελάνια στην συσκευασία. Χίλια συγγνώμη για το χώσιμο, αλλά τα δίνουν σε εξεφτελιστικές τιμές...

To πλμχνημα έχει μελάνια. Τα απλά όμως. Όταν θα αγοράσεις εσύ άλλα, εκείνα θα έχουν μια ειδική κεφαλή μπροστά. Έτσι μου είπαν έτσι λέω.

Το λενόβο δεν ξέρω ποιο είναι. Τα μόνα στοιχεία που βρήκα είναι τα παρακάτω

Τεχνικά Χαρακτηριστικά LENOVO G530

Επεξεργαστής Intel Dual Core T3400 2.16 Ghz 1 MB cache 533 MHz FSB

Μνήμη 3072 MB DDR2 up to 4GB . 800 Mhz

Σκληρός Δίσκος 250 GB SATA 5400 Rpm

WXGA 15.4" 1280 x 800

Γραφικά INTEL GRAPHICS 4500M

Web Camera για επικοινωνία μέσω Internet

Ηχεία stereo speakers, Line in /microphone, Line in/headphone, Κάρτα Ηχου

Οπτική συσκευή DVD+/-RW SuperMulti Double Layer

Ασύρματη επικοινωνία 802.11b/g, Κάρτα Δικτύου

Μπαταρία 6 Cell Li-ion

Express Card 34/54mm, Card reader,

Θύρες και συνδέσεις 4 Θύρες USB 2.0, VGA, RJ-11, 56K modem , RJ-45 (10/100 Ethernet)

Λειτουργικό Windows Vista Home Premium Greek

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Ουπς.. Εγώ μόλις διάβασα το τόπικ, σηκώθηκα και πήγα Καρφούρ! Και μου λέει ο τυπάς ότι έχει τελειώσει! Μόνο ένα τους είχε μείνει εκεί στον πίνακα δειγμάτων, κι αυτό με κάτι σελοτέιπ!..

:huh:

Από περιέργεια πέρασα από ένα carrefour που είναι κοντά μου (Ρέντη). Έχει δεκάδες Vector 410, αλλά προς 119 ευρώ. Μάλλον λάθος κατάλαβες. Δεν είναι απίθανο να του είχαν τελειώσει, έστω και με την παλιά τιμή. Παρομοίως και κάποια άλλα είδη που πρόσεξα, διατίθεντο κανονικά, αλλά σε τιμές χωρίς την έκπτωση. Το Lenovo π.χ. κόστιζε 369 ευρώ, ενώ στον κατάλογο είναι με προσφορά 329. Προφανώς η προσφορά ισχύει από τις 15, όπως έλεγε το φυλλάδιο.

Πάντως είχε και ένα 410 έξω από το κουτί και αναμμένο, αλλά χωρίς την κάρτα SD. Χωρίς αυτήν, δεν δούλευε τίποτα, συνεχώς έβγαζε ένα μήνυμα σφάλματος που ζητούσε την κάρτα. Συμπαθητικό πάντως και πανάλαφρο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι δεν πρόσεξα κάποια υποδοχή για αντάπτορα. Ρεύμα από που παίρνει, από την θύρα mini-USB?

To πλμχνημα έχει μελάνια. Τα απλά όμως. Όταν θα αγοράσεις εσύ άλλα, εκείνα θα έχουν μια ειδική κεφαλή μπροστά. Έτσι μου είπαν έτσι λέω.

Το λενόβο δεν ξέρω ποιο είναι. Τα μόνα στοιχεία που βρήκα είναι τα παρακάτω

Τεχνικά Χαρακτηριστικά LENOVO G530

Επεξεργαστής Intel Dual Core T3400 2.16 Ghz 1 MB cache 533 MHz FSB

Μνήμη 3072 MB DDR2 up to 4GB . 800 Mhz

Σκληρός Δίσκος 250 GB SATA 5400 Rpm

WXGA 15.4" 1280 x 800

Γραφικά INTEL GRAPHICS 4500M

Web Camera για επικοινωνία μέσω Internet

Ηχεία stereo speakers, Line in /microphone, Line in/headphone, Κάρτα Ηχου

Οπτική συσκευή DVD+/-RW SuperMulti Double Layer

Ασύρματη επικοινωνία 802.11b/g, Κάρτα Δικτύου

Μπαταρία 6 Cell Li-ion

Express Card 34/54mm, Card reader,

Θύρες και συνδέσεις 4 Θύρες USB 2.0, VGA, RJ-11, 56K modem , RJ-45 (10/100 Ethernet)

Λειτουργικό Windows Vista Home Premium Greek

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ. Το μηχάνημα όμως τελικά είναι το G530 3000, όχι το 4500 που περιγράφεις. Έχει επεξεργαστή Celeron 900 στα 2,2 αλλά στο φυλλάδιο έλεγε σκέτο Celeron. Το πολυμηχάνημα όντως έχει μελάνια, το είδα και αυτό από κοντά. Πάλι καλά.

http://www.mwave.com.au/newAU/mwaveAU/prod...sp?SKU=31060621

Σε ευχαριστώ ξανά.

Τροποποιήθηκε από τον Phorever

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R1200GS 2011 Arai Viper GT BMW R1200GS 2011 (1170cc)

Δημοσιεύτηκε

πολύ φθηνά GPS θα βρείτε κι εδώ:

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offs...mp;category=GPS

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Super Sherpa (250cc)

Δημοσιεύτηκε

Εδώ φίλτατε επέτρεψε μου να διαφωνήσω για τους χάρτες του Igo. Όπως πιθανότατα θα γνωρίζεις, για το Igo βγάζουν χάρτες 4 εταιρίες (Navteq, TeleAtlas, Epsilon, Cit). Ο χάρτης της Teleatlas είναι ίδιος με το χάρτη που χρησιμοποιεί το Google maps, οπότε ο δρόμος Αστακός - Βόνιτσα υπάρχει κανονικά. Επίσης σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στο Igo που χρησιμοποιώ στο pc με το χάρτη της Epsilon υπάρχουν (πέρα από το παραλιακό δρόμο Αστακός- Βόνιτσα) και τα στενά του Αστακού. Επειδή χρησιμοποιώ το Igo κυρίως, τουλάχιστον για την Αιτωλοακαρνανία ο χάρτης της Epsilon είναι αρκετά αναλυτικός. Δεν διαφωνώ ότι το Destinator έχει καλύτερη χαρτογράφηση, αλλά πλέον δεν είναι τόσο μακριά από τους υπόλοιπους όσο παλιότερα.

Για Auto Drvie Hellas Που χρησιμοποιεί η Garmin?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R1200GS 2011 Arai Viper GT BMW R1200GS 2011 (1170cc)

Δημοσιεύτηκε

εγώ έχω τον Auto Drive Hellas 1.70 και είναι πάρα πολύ καλός.

τον έχω πάνω σε Garmin mobile XT

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

To πήρα :)

Ανάμεικτες εντυπώσεις. Η συσκευασία είναι (αναμενόμενα) σπαρτιάτικη, περιέχει μόνο φορτιστή σπιτιού, αυτοκινήτου και βάση στήριξης για μηχανή. Οδηγίες χρήσης δεν υπάρχουν, μόνο ένα CD με δυο (2) αρχεία pdf, το ένα για το πρόγραμμα και το άλλο για την συσκευή. Το pdf για τη συσκευή αναφέρεται στο Vector 300, όχι στο 410 (αλλά μάλλον είναι ίδια), ενώ το pdf για πρόγραμμα αναφέρεται σε χάρτες του... Βιετνάμ (ΜΑ ΤΙ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ!!!). Τα screenshots είναι πράγματι από το Ανόι αν και οι γραμματοσειρές στα αγγλικά με ελληνική μετάφραση δίπλα.

Τέλος πάντων, όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια με το ελληνικό πρόγραμμα. Το προσάρμοσα γεμάτος χαρά πάνω στο σκουτεράκι και έκανα μερικές δοκιμαστικές διαδρομές. Στην αρχή που έβαλα κάτι μακρινό αλλά απλό, με πήγαινε άνετα, αλλά σε πιο πολύπλοκες διαδρομές, όπου έκανα και μερικά σκόπιμα λάθη, κατάλαβα ότι θα είχα σκοτωθεί αν το εμπιστευόμουν τυφλά...

Το μεγαφωνάκι αρκετά δυνατό, με το ανοιχτό κράνος το άκουγα μια χαρά, με το κλειστό δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι πως όχι. Η ακρίβειά του δεν με έπεισε, σε μια δόση μου λέει να στρίψω αριστερά ΤΩΡΑ π.χ. αλλά η ένδειξη έλεγε ότι έμεναν ακόμα 50 μέτρα για να στρίψω.

Πάντως πλάκα έχει.

Τροποποιήθηκε από τον Phorever

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

και γω το πηρα. εσυ βρηκες cd; γιατι εγω δεν βρηκα. το βεκτορ 410 δεν πηρες;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ναι, αυτό πήρα, αυτό ήταν στην προσφορά των 59 ευρώ.

Είχε CD μέσα το δικό μου, μόνο αυτό και τίποτα άλλο. Ούτε φυλάδια, ούτε βιβλιαράκια, τίποτα. Το περιεχόμενο του CD πάντως ήταν ασήμαντο, δυο αρχεία pdf 3 ΜΒ σύνολο, αν μου δώσεις ένα email σου τα στέλνω και εγώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

εγω βρηκα δυο βιβλιαρακια με τις οδηγιες χρησης. μονο. δεν πειραζει μην μου το στελνεις. θα το αφησω λιγακι με το προγραμα που εχει και μετα θα κοιταξω να βαλω destinator. θες να σου στειλω το βιβλιαρακι φωτοτυπια; δεν εχω σκανερ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Όχι ρε συ, ευχαριστώ μεν αλλά τι να το κάνω; Αφού το έχω σε pdf μέσα στο CD. Προφανώς δεν έβγαινε ο προϋπολογισμός για CD για όλες τις συσκευασίες :P

Το πρόγραμμα θα το αλλάξω και εγώ εν καιρώ, αν και δεν είμαι σίγουρος. Είδα έχει μια επιλογή για επί τόπου αλλαγή προγράμματος, αυτό σημαίνει ότι μπορεί κανείς να έχει και τα δυο προγράμματα ταυτόχρονα; Κάποιος που το είχε ξέρει να μας πει;

Επίσης να σημειώσω ότι στο site της DIS δίνονται αναβαθμισμένοι χάρτες, που όπως λέει ανανεώνονται κάθε δυο μήνες και είναι δωρεάν για όλους τους κατόχους Vector. Δεν το έχω κατεβάσει ακόμα, καλά-καλά δεν έχω αξιολογήσει το υπάρχον...

Link: http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=132

Download (57 MB) http://www.digitalsolutions.gr/downloads/V...aster_410WP.zip

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

καλωδιο συνδεσης με υπολογιστη ντεν εχει καρντια μου :ranting:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εμ... ναι, όντως δεν έχει, αλλά μικρό το κακό. Με οποιοδήποτε καλώδιο mini-USB (π.χ. από μια ψηφιακή φωτογραφική) ή με ένα card reader, μπορείς να το συνδέσεις με το PC.

Για λόγους κόστους δεν το έβαλαν, και δεν είναι οι μόνοι. Και οι εκτυπωτές που κυκλοφορούν στην αγορά, ούτε αυτοί έχουν καλώδιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda africa HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

κανω αναβαθμιση τωρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Mε το PAPAGO παίζεις τον παπά για να βρεις που θα πας :tooth:

Eδώ παπάς εκεί παπάς που είναι ο papago?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

................. Το προσάρμοσα γεμάτος χαρά πάνω στο σκουτεράκι και έκανα μερικές δοκιμαστικές διαδρομές. Στην αρχή που έβαλα κάτι μακρινό αλλά απλό, με πήγαινε άνετα, αλλά σε πιο πολύπλοκες διαδρομές, όπου έκανα και μερικά σκόπιμα λάθη, κατάλαβα ότι θα είχα σκοτωθεί αν το εμπιστευόμουν τυφλά...

Τί GPS και μ@λ@κίες....

Με την κλασική μέθοδο (σταματάς και ρωτάς σε κανά περίπτερο, μαγαζί, περαστικό) κάνεις και γνωριμίες. :spiteful:

Ξέρετε πόσα ωραία κοριτσάκια-περιπτερούδες υπάρχουν, που αν δεν χώσεις την κεφάλα σου στο άνοιγμα να ρωτήσεις, δεν θα ήξερες καν την ύπαρξή τους? :doh:

Κάποτε ήμουνα τσιμπημένος :wub: με μία στην παλιά γειτονιά μου. Σκέτο κουκλί μιλάμε. :kiss: Όλα από κει τα ψώνιζα, μέχρι που την έπεσα κι έφαγα χυλοπίττες :tomato: (μου είπε ότι ήταν αρραβωνιασμένη και έμαθα ότι ήταν όντως). :cry2:

:oops::offtopic::blush2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph tiger 1050 Nolan X-Lite X-601r KTM 990 smt...

Δημοσιεύτηκε

...., μέχρι που την έπεσα κι έφαγα χυλοπίττες :tomato: (μου είπε ότι ήταν αρραβωνιασμένη και έμαθα ότι ήταν όντως). :cry2:

:oops::offtopic::blush2:

ναι, αλλα αν δε της την είχες πέσει, ακόμα θα αναρρωτιόσουν τι θα είχε γίνει ΑΝ της την είχες πέσει... άσε που θα είχες χαλάσει ένα κάρο λεφτά για άχρηστα πράγματα από το περίπτερο που θα πήγαινες για δικαιολογία να τη δεις :)

:oops::offtopic:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ναι, αλλα αν δε της την είχες πέσει, ακόμα θα αναρρωτιόσουν τι θα είχε γίνει ΑΝ της την είχες πέσει... άσε που θα είχες χαλάσει ένα κάρο λεφτά για άχρηστα πράγματα από το περίπτερο που θα πήγαινες για δικαιολογία να τη δεις :)

Ακριβώς αυτό. Γενικά δεν αντέχω να μην ξέρω.

Δεν ψώνιζα πάντως άχρηστα πράγματα. Κανά περιοδικό μοτό που το ξεφύλιζα μια ώρα απ' έξω πριν το πάρω, καμμιά τσίχλα, καραμέλα πριν την έξοδο (βγαίναμε κάθε μέρα τότε).

Αααααα, θυμήθηκα τώρα ότι έπαιρνα και αρκετά τοπικά τηλέφωνα όοοοολη την παρέα μου (τάχαμου είχα ζημιά στο τηλέφωνο σπίτι και έβγαινα αναγκαστικά έξω). Με τις ώρες στο περίπτερο (για να κόβω και κίνηση). :winking: Φαντάσου να έχεις τηλέφωνο και να βγαίνεις έξω να τηλεφωνήσεις!!! :wacko: Τί κάνει το άτιμο το μν :lipssealed:

:oops::offtopic:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph tiger 1050 Nolan X-Lite X-601r KTM 990 smt...

Δημοσιεύτηκε

:lol: :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Versys (650cc) HJC Rpha 10+ MV Agusta Veloce (800cc)

Δημοσιεύτηκε

Η περιπτερού τούμπανο......το GPS είναι καλό τελικά ή μαιμού η τσίτα?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Η περιπτερού τούμπανο......το GPS είναι καλό τελικά ή μαιμού η τσίτα?

Ναι ρε φιλαράκι. Είδες, ξεχαστήκαμε με το γκομ@ν@κι. Τί λέγαμε? :D :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εφόσον συμφωνήθηκε ότι αυτό που έχει σημασία είναι οι χάρτες, το μηχάνημα είναι σούπερ, αφού στα 59 ευρώ δεν πρόκειται να βρεθεί φτηνότερο, ενώ το μόνο έχει να κάνει κάποιος είναι να του βάλει το Destinator.

Επίσης, η βάση που δίνεται μαζί είναι πολύ καλή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F650GS (Twin) HJC FG-15 Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Εγώ μια φορά το τσίμπησα πάντως. Θα το δω το απόγευμα για να εκφέρω απόψεις.

Πάραυτα, όπως είπε και ο Phorever με 59 ευρώ ΌΤΙ και να είναι για τα χρήματά του καλό θα είναι και από τη στιγμή που σου δίνεται και η δυνατότητα να περάσεις και άλλους χάρτες δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εγώ μια φορά το τσίμπησα πάντως. Θα το δω το απόγευμα για να εκφέρω απόψεις.

Πάραυτα, όπως είπε και ο Phorever με 59 ευρώ ΌΤΙ και να είναι για τα χρήματά του καλό θα είναι και από τη στιγμή που σου δίνεται και η δυνατότητα να περάσεις και άλλους χάρτες δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα.

Άφησες και για μας κανένα μπρε? :knuppel2: Έχει κι άλλα ή θα κωλοχτυπιόμαστε να βρούμε? :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα