Phorever

GPS Vector 410, αδιάβροχο, 59 ??? στα Carrefour

87 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Kymco Πύραυλος Kawasaki GPZ900R (900 cccc)

Δημοσιεύτηκε

Παιδιά δεν είναι μαύρη διαφήμιση. Το είδα σε ένα φυλλάδιό τους και έμεινα με το στόμα ανοιχτό.

Το έχω δει και αλλού, αλλά πολύ ακριβότερα. Μια αναλυτική του περιγραφή:

Vector Master 410 Waterproof (νέο μοντέλο)

125,21?+ ΦΠΑ

149,00?

Τεχνικά χαρακτηριστικά συσκευής

* Επεξεργαστής :Samsung S3C2440 266Mhz

* Αδιάβροχο για εξωτερική χρήση

* GPS : SirFIII

* Οθόνη : Anti-glare, 3.5”QVGA TFT (320 x 240 65Kcolor) οθόνη αφής

* Μνήμη : with 64MB NAND Flash, 32MB SDRAM

* 'Ηχος : Ενσωματωμένο ηχείο (1.2W)

* Ρεύμα : Μπαταρία Li-Polymer για εκτός αυτοκινήτου χρήση. Διάρκεια 4~5 ώρες

* Λειτουργικό σύστημα : Microsoft Windows CE. 5.0 Core Version

* Διαστάσεις : 95 mm x 81 mm x 19.5 mm , Βάρος 139 grams

* Θύρα SD Slot

* Θύρα επικοινωνίας : Mini USB

Bike_GPS_med.jpg

Χάρτες

Ελλάδα

* 221 Δήμοι και κοινότητες

* 45.000 Σημεία ενδιαφέροντος

* 185.000 χλμ. Οδικού δικτύου

* Πλοήγηση σε 11.580 χωριά

*

Πολυεφαρμογές

MP3 Player

*

Υποστηρίζει όλα τα MP3 μέσω της κάρτας SD

*

Λειτουργία αρχείων MP3 και WMA αρχείων, τα οποία υποστηρίζονται κατευθείαν από το

λειτουργικό σύστημα WinCE.NET

*

Βασικά κουμπιά επιλογών όπως play, pause, stop, next, previous και ρυθμιστής ήχου

*

Επίσης περιλαμβάνει single playback, repeat playback, normal sequence και random sequence

*

Υποστήριζει ταξινομημένη λίστα μουσικής , όπου μπορείτε να επιλέξετε την αγαπημένη σας

μουσική βάσει album ή καλλιτέχνη

Photo Viewer

* Το σύστημα μετατρέπεται σε ένα φορητό album με τις αγαπημένες φωτογραφίες!

* Υποστηρίζει όλα τα αρχεία φωτογραφιών όπως BMP και JPEG

* Υποστηρίζει φωτογραφίες 24-bit true color

* Μπορείτε να δείτε τις αγαπημένες σας φωτογραφίες με διαφορετικούς τρόπους όπως

σε οριζόντια μορφή, κάθετη μορφή ή ακόμα και μέσω αυτόματης εναλλαγής (slide)

* Παρέχει υψηλής ευκρίνειας οθόνη και οι φωτογραφίες σας μοιάζουν σαν αληθινές!

p8.jpg

Λογισμικό πλοήγησης : PapaGOR12

* Εύκολος χειρισμός και φιλικό περιβάλλον (δεν απαιτείται γραφίδα)

* Φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά ή στα Αγγλικά

* Δυνατή μηχανή αναζήτησης διευθύνσεων και σημείων από την βάση δεδομένων με έναν απλοποιημένο και έξυπνο τρόπο

* Ταχύτατος επανυπολογισμός διαδρομής

* Τρισδιάστατη και διδιάστατη απεικόνιση χάρτη με τα καλύτερα γραφικά

* Δυνατότητα αυτόματης εναλλαγής ημέρας και νύχτας σύμφωνα με το ρολόϊ του υπολογιστή

* Υπολογιστής ταξιδίου

* Ταξινομημένα σημεία ενδιαφέροντος ανά κατηγορία

* Δυνατότητα αποφυγής σχεδιασμένου δρομολογίου (εναλλακτική πορεία)

* Δυνατότητα αποφυγής διοδίων

* Δυνατότητα αποθήκευσης πολλών αγαπημένων σημείων

* Δυνατότητα εισαγωγής προορισμού σύμφωνα με ιστορική λίστα

* Εμφάνιση ίχνους GPS κατά την πλοήγησή σας

* Δυνατότητα αλλαγής εικόνας χάρτη ανάλογα με αυτήν της αρεσκείας σας

* Σχεδιασμός διαδρομής σύμφωνα με τις παραμέτρους : προτεινόμενη, συντομότερη ή αποφυγή αυτοκινητοδρόμων

Περιεχόμενα συσκευασίας

* Βάση στήριξης μοτοσυκλετας

* Φορτιστής αυτοκινήτου

* Φορτιστής σπιτιού

* Κάρτα SD 1GB με προεγκατεστημένους χάρτες και λογισμικό πλοήγησης (PapaGO!R12)

* Εγχειρίδιο χρήσης λογισμικού πλοήγησης PapaGO!R12

Επιπλέον : Χάρτες Ευρώπης (Δυτικής, Ανατολικής, Ρωσίας) σε κάρτα 2GB μόνο με 149? (με ΦΠΑ)

Πηγή: http://www.dis.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=5&p=8

Μου κάνει εντύπωση που το δίνει τόσο φτηνά. Είναι όντως προσφορά ή κάτι άλλο? Το έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

Θα πωλείται από μεθαύριο 15/07.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda Sh300i abs Gilera Runner 50 DD

Δημοσιεύτηκε

arg

εγω το πηρα 120 πριν κανα 2μηνο (και δε ξερω και που το εχω)

αξιζει νομιζω αρκει να αλλαχτει το λιτουργικο σε destinator πχ.

επισης προσοχη σε οσους ενδιαφερθουν λογο αντηλιας λιγα πραματα φαινονται...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Ενδιαφέρουσα τιμή. Πού το είδες φίλε, μήπως, πίσω απο την τιμή αυτή, κρύβονται τίποτα ελλείψεις σε λογισμικό κλπ;

Μπορείς να βάλεις κανένα link?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Al_Bandy,

Destinator δεν είναι το λειτουργικό του, αλλά οι χάρτες. Το λειτουργικό σε όλα σχεδόν τα GPS είναι Windows CE. Για τους χάρτες του δηλαδή -PapaGOR12- δεν έχεις καλή άποψη?

Παναγιώτης Κ.

Όχι φίλε μου, στο http://www.carrefour.gr/gr/default_gr.asp δεν κατάφερα να βρω σε pdf τον κατάλογο. Τον έχω όμως στα χέρια μου, έχει μοιραστεί πόρτα-πόρτα σε όλη την περιοχή.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Al_Bandy,

Destinator δεν είναι το λειτουργικό του, αλλά οι χάρτες. Το λειτουργικό σε όλα σχεδόν τα GPS είναι Windows CE. Για τους χάρτες του δηλαδή -PapaGOR12- δεν έχεις καλή άποψη?

ναι χαρτες εννοουσα.

το μαμα λειτουργικο δε μου αρεσε και 'κρεμαγε' οταν εψαχνες το χαρτη οποτε περασα το destinator σχετικα ευκολα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Άρα για να λύθηκε το πρόβλημα όταν άλλαξες χάρτες, δεν έφταιγε ούτε ο δέκτης, ούτε ο χαμηλός επεξεργαστής. Όταν λες σχετικά εύκολα; Οι χάρτες αν δεν κάνω λάθος βρίσκονται στην κάρτα μνήμης SD. Δηλαδή τους πέρασες έτσι απλά; Δεν ήθελε ούτε ξεκλείδωμα, ούτε τίποτα;

Κάτι ακόμα, η διάρκεια μπαταρίας του πώς σου φάνηκε; Το παραπάνω λινκ λέει 4-5 ώρες. Ισχύει ή...? Τέλος, οι υπάρχοντες χάρτες, είχαν κάποιο διάστημα υποστήριξη και ανανεώσεις, και πόσο;

Πάντως σε αυτήν την τιμή είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φτηνό. Δηλαδή και μούφα να είναι που λέει ο λόγος, αξίζει τον κόπο.

Τροποποιήθηκε από τον Phorever

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Bombardier Learjet E-Ton maximum (19cc)

Δημοσιεύτηκε

Oλα αυτα, αν δεν τα ξεκλειδωσεις να βαλεις destinaror, ειναι για πεταμα

Ακομα και το iGO8 εχει χαλια χαρτη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

στην sd καρτα χωραει και το destinator. αλλαζεις το .ini file που εχει μεσα και 'σπαει' απλα βγαζει καποιο προβλημα στα γραματα υπαρχει λυση online γι αυτο.

δεκτης και χαμηλος επεξεργαστης δεν μου εδιξαν να εχουν κανα προβλημα και αυτονομνια εχει οντως 4-5 ωρες.

Αδιαβροχο ειναι οσο δε φορτίζει και δεν εχεις ακουστικα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για τα ακουστικά το καταλαβαίνω, αλλά μπορεί να φορτίσει από την μοτοσυκλέτα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Θα ρωτήσω να μάθω (εκ των έσω) τι παίζει και σας λέω

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ώπα!! Αν είναι έτσι ρώτα σε παρακαλώ και για το Lenovo G530, τι λειτουργικό και επεξεργαστή φοράει, διότι στο φυλλάδιο δεν αναφέρεται και υπάρχουν πολλά μοντέλα G530. Επίσης για το πολυμηχάνημα Lexmark χ2650, αν περιλαμβάνει μελάνια στην συσκευασία. Χίλια συγγνώμη για το χώσιμο, αλλά τα δίνουν σε εξεφτελιστικές τιμές...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Ώπα!! Αν είναι έτσι ρώτα σε παρακαλώ και για το Lenovo G530, τι λειτουργικό και επεξεργαστή φοράει, διότι στο φυλλάδιο δεν αναφέρεται και υπάρχουν πολλά μοντέλα G530. Επίσης για το πολυμηχάνημα Lexmark χ2650, αν περιλαμβάνει μελάνια στην συσκευασία. Χίλια συγγνώμη για το χώσιμο, αλλά τα δίνουν σε εξεφτελιστικές τιμές...

Για τον εκτυπωτή απ' ότι ξέρω, έχουν μελάνια, αλλά δεν είναι γεμάτα τα cartrige. Είναι για λίγες εκτυπώσεις. (τουλάχιστον αυτό είχε συμβεί σε μένα σε ένα πλμχνημα ΗΡ που είχα αγοράσει παλιότερα)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Strada

Δημοσιεύτηκε

Καλημέρες κ από μένα. Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχω κ εγώ, και η γνώμη μου είναι πως είναι μια πολύ "τίμια" συσκευή για τα χρήματά της (ειδικά με την προσφορά!!), αρκεί να πετάξεις το πρόγραμμα που τη συνοδεύει και να βάλεις κάποιο άλλο - κάτι που γίνεται σχετικά εύκολα. Για να το φορτίσεις από τη μοτό θα χρειαστείς μια πρίζα 12V που θα συνδέσεις στη μπαταρία σου.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Για τον εκτυπωτή απ' ότι ξέρω, έχουν μελάνια, αλλά δεν είναι γεμάτα τα cartrige. Είναι για λίγες εκτυπώσεις. (τουλάχιστον αυτό είχε συμβεί σε μένα σε ένα πλμχνημα ΗΡ που είχα αγοράσει παλιότερα)

ΟΚ, ρωτάω διότι το μηχάνημα κάνει 33 (!!!) ευρώ, και τα μελάνια του 34.... :0

Καλημέρες κ από μένα. Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχω κ εγώ, και η γνώμη μου είναι πως είναι μια πολύ "τίμια" συσκευή για τα χρήματά της (ειδικά με την προσφορά!!), αρκεί να πετάξεις το πρόγραμμα που τη συνοδεύει και να βάλεις κάποιο άλλο - κάτι που γίνεται σχετικά εύκολα. Για να το φορτίσεις από τη μοτό θα χρειαστείς μια πρίζα 12V που θα συνδέσεις στη μπαταρία σου.

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ. Άρα από ό,τι κατάλαβα, οι χάρτες του σαν να μην υπάρχουν να μην τους υπολογίζω καν...

Στο φυλλάδιο πάντως αναφέρεται αρχική τιμή 119 ευρώ και με την προσφορά, -49% φτάνει τα 59. Το αμέσως επόμενο φτηνότερο που έχω βρει είναι στα 99 ευρώ, τρια μηχανήματα στο Πλαίσιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Μάγκες... για να ταξιδέψεις σωστά στις πόλεις και στην επαρχία της Ελλάδας, η λύση είναι μονόδρομος και λέγεται destinator. KANENA άλλο πρόγραμμα δεν χρησιμοποιεί τόσο αξιόπιστους και πλήρεις χάρτες σαν τους dest. Μπορεί να υπάρχουν έτη φωτός μακράν καλύτερα προγράμματα πλοήγησης, αλλά αν δεν έχουν σωστούς χάρτες, είναι άχρηστα για μας.

Στο δικό μου μηχάνημα έχω μέσα Dest7, IGO8,MioMap όλα με τους τελευταίους χάρτες (έκδοσης 2009) κι όμως, μόνο το dest έχει σχεδόν τα πάντα. Tα άλλα δύο υστερούν ακόμα και μέσα στην Αθήνα (λάθος μονοδρομήσεις-δρόμοι που υπάρχουν δεν τους έχουν καθόλου κτλ) που δεν νοείται να συμβαίνει κάτι τέτοιο για την πρωτεύουσα. Σκεφτείτε δηλαδή τι συμβαίνει με τους δρόμους της επαρχίας!!! Για παράδειγμα κοίταγα στο IGO8 για τον Αστακό και δεν είχε καν τον δρόμο Αστακό-Βόνιτσα (τον παραλιακό που υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια. Το dest έχει ακόμα και τα στενάκια του Αστακού μέσα στο χωριό και μάλιστα με τα ονόματά τους!!!!

Oπότε ότι κι αν πάρετε πετάχτε το πρόγραμμα πλοήγησης που έχει και βάλτε μέσα το dest7 για να ξέρετε ότι θα φτάσετε εκεί που θέλετε :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Strada

Δημοσιεύτηκε

Μάγκες... για να ταξιδέψεις σωστά στις πόλεις και στην επαρχία της Ελλάδας, η λύση είναι μονόδρομος και λέγεται destinator. KANENA άλλο πρόγραμμα δεν χρησιμοποιεί τόσο αξιόπιστους και πλήρεις χάρτες σαν τους dest. Μπορεί να υπάρχουν έτη φωτός μακράν καλύτερα προγράμματα πλοήγησης, αλλά αν δεν έχουν σωστούς χάρτες, είναι άχρηστα για μας.

Στο δικό μου μηχάνημα έχω μέσα Dest7, IGO8,MioMap όλα με τους τελευταίους χάρτες (έκδοσης 2009) κι όμως, μόνο το dest έχει σχεδόν τα πάντα. Tα άλλα δύο υστερούν ακόμα και μέσα στην Αθήνα (λάθος μονοδρομήσεις-δρόμοι που υπάρχουν δεν τους έχουν καθόλου κτλ) που δεν νοείται να συμβαίνει κάτι τέτοιο για την πρωτεύουσα. Σκεφτείτε δηλαδή τι συμβαίνει με τους δρόμους της επαρχίας!!! Για παράδειγμα κοίταγα στο IGO8 για τον Αστακό και δεν είχε καν τον δρόμο Αστακό-Βόνιτσα (τον παραλιακό που υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια. Το dest έχει ακόμα και τα στενάκια του Αστακού μέσα στο χωριό και μάλιστα με τα ονόματά τους!!!!

Oπότε ότι κι αν πάρετε πετάχτε το πρόγραμμα πλοήγησης που έχει και βάλτε μέσα το dest7 για να ξέρετε ότι θα φτάσετε εκεί που θέλετε :P

Εδώ φίλτατε επέτρεψε μου να διαφωνήσω για τους χάρτες του Igo. Όπως πιθανότατα θα γνωρίζεις, για το Igo βγάζουν χάρτες 4 εταιρίες (Navteq, TeleAtlas, Epsilon, Cit). Ο χάρτης της Teleatlas είναι ίδιος με το χάρτη που χρησιμοποιεί το Google maps, οπότε ο δρόμος Αστακός - Βόνιτσα υπάρχει κανονικά. Επίσης σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στο Igo που χρησιμοποιώ στο pc με το χάρτη της Epsilon υπάρχουν (πέρα από το παραλιακό δρόμο Αστακός- Βόνιτσα) και τα στενά του Αστακού. Επειδή χρησιμοποιώ το Igo κυρίως, τουλάχιστον για την Αιτωλοακαρνανία ο χάρτης της Epsilon είναι αρκετά αναλυτικός. Δεν διαφωνώ ότι το Destinator έχει καλύτερη χαρτογράφηση, αλλά πλέον δεν είναι τόσο μακριά από τους υπόλοιπους όσο παλιότερα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

προεγκατεστημένους χάρτες και λογισμικό πλοήγησης (PapaGO!R12)

Αυτο ειναι το μειονεκτημα..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτο ειναι το μειονεκτημα..

διωρθωνεται ευκολα οποιος θελει στελνει ενα πμ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom DL ABS Shoei XR 1100 Suzuki V-Strom DL ABS (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Το destinator όσο τράβηξε τράβηξε. Πλέον άλλαξε η αντιπροσώπευση στην Ελλάδα. Το είχε η NGI και τώρα πήγε στην MLS. Η NGI πλέον δουλεύει το giniusdriver σε συνεργασία με την mireo :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Al_Bandy,

Παναγιώτης Κ.

Όχι φίλε μου, στο http://www.carrefour.gr/gr/default_gr.asp δεν κατάφερα να βρω σε pdf τον κατάλογο. Τον έχω όμως στα χέρια μου, έχει μοιραστεί πόρτα-πόρτα σε όλη την περιοχή.

Κάνε ένα κόπο και δες αν είναι σε όλα ή μόνο σε μερικά μαγαζιά.

Ευχαριστώ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Εδώ φίλτατε επέτρεψε μου να διαφωνήσω για τους χάρτες του Igo. Όπως πιθανότατα θα γνωρίζεις, για το Igo βγάζουν χάρτες 4 εταιρίες (Navteq, TeleAtlas, Epsilon, Cit). Ο χάρτης της Teleatlas είναι ίδιος με το χάρτη που χρησιμοποιεί το Google maps, οπότε ο δρόμος Αστακός - Βόνιτσα υπάρχει κανονικά. Επίσης σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στο Igo που χρησιμοποιώ στο pc με το χάρτη της Epsilon υπάρχουν (πέρα από το παραλιακό δρόμο Αστακός- Βόνιτσα) και τα στενά του Αστακού. Επειδή χρησιμοποιώ το Igo κυρίως, τουλάχιστον για την Αιτωλοακαρνανία ο χάρτης της Epsilon είναι αρκετά αναλυτικός. Δεν διαφωνώ ότι το Destinator έχει καλύτερη χαρτογράφηση, αλλά πλέον δεν είναι τόσο μακριά από τους υπόλοιπους όσο παλιότερα.

Δεν ξέρω τι μου λες εσύ, αλλά εγώ με τον τελευταίο χάρτη της CIT (2009) ΔΕΝ έχει τους δρόμους του Αστακού.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha WR 250X (250cc) Shark RSF2i Yamaha WR450F FI (450cc)

Δημοσιεύτηκε

Samsung S3C2440 266Mhz????

To Mio μου C220 αν και παλιο εχει επεξεργαστη 400Mhz και μου φαινεται οτι σερνεται........Για τα ? που το δινει το carfour ομως παλι καλα θα ελεγα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Pegaso Strada

Δημοσιεύτηκε

Δεν ξέρω τι μου λες εσύ, αλλά εγώ με τον τελευταίο χάρτη της CIT (2009) ΔΕΝ έχει τους δρόμους του Αστακού.

Πέτα λοιπόν το χάρτη της Cit (που είναι για τα μπάζα ) και δοκίμασε τους άλλους 3...Θα διαπιστώσεις ότι είναι πολύ κοντα στο destinator.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shark S500 Air

Δημοσιεύτηκε

Από Carrefour Αλίμου έχει τελειώσει. Πήρανε ακόμα και το εκθεσιακό δείγμα!!.. <_< Κ αυτό έγινε κανα 2ωρο πριν. Αν αποφασίσει κάποιος άλλος να ψάξει, καλή του τύχη!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Από 15 του μήνα δεν είπατε στο αρχικό τόπικ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα