Al_Bandy

αιμα για συμφορουμιτη

959 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Ducati monster s4rs Ducati MH 900E

Δημοσιεύτηκε

ΓΕΡΑ ΓΙΩΡΓΑΡΕ :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki V-STROM 650

Δημοσιεύτηκε

Για να μην υπάρχει ραδιοαρβύλα για το θέμα, σας λέω ότι (σύμφωνα με τους γιατρούς), το ελάχιστο χρονικό μεσοδιάστημα δύο αιμοδοσιών είναι 4 μήνες, και αυτό δεν πρέπει να γίνεται κατ' επανάληψη και επί μακρόν, αλλά σε περιπτώσεις μεγάλης ανάγκης.

Το απόλυτα ασφαλές χρονικό διάστημα είναι 6 μήνες (αυτό τηρώ κι εγώ και το έχω "σπάσει" πιο νωρίς στους 4 μήνες 1φορά απ' όσο θυμάμαι γιατί δεν υπήρχε άλλος συγγενής να δώσει).

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Tweety Yamaha XT 550 rebuilt

Δημοσιεύτηκε

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ.

Χρησιμοποίησα "σκονάκι" και τα έγραψα σωστά. :spiteful: Έχω αδερφό καρδιολόγο που είναι παράλληλα και εθελοντής αιμοδότης και δωρητής οργάνων!

Εκείνος μου έχει πει τί ισχύει και τί πρέπει να προσέχω. Αλλιώς δεν θα έγραφα για κάτι τόσο σοβαρό ανεύθυνες κουβέντες. :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki zephyr (750cc)

Δημοσιεύτηκε

ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ & ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ εδω

εχει στην ιστοσελιδα του αιμοδοσια να σημειωθει ομως οτι η αιμοδοσια γινεται Καθημερινά από τις 09:00' με 13:00' 18:00' με 20:00'

Σαβ/κύριακα από τις 09:00' με 11:00'

στο κεντρο υγειας σιδηροκαστρου

απλως υπαρχει και τραπεζα αιματος του συλλογου

δηλαδη μας παραπεμπει εκει

τωρα κατα ποσο βοηθαει αυτη η ιδεα

γιατι το mybike.gr δεν ειναι ενας τοπικος συλλογος..

αλλα μπορει να γινει κατι τετοιο εδω μεσα σαν ιδεα ''προτροπη'' των χρηστων του foroum να δωσουν αιμα στο πλησιεστερο σημειο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBR 1000 RR (1000cc) CB 1300 BOLDOR (1300 cc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά στο παλικάρι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Shoei XR 1100 Yamaha FJR

Δημοσιεύτηκε

Εύχομαι περαστικά στον φίλο Γιώργο και ποτέ ξανά κάτι τέτοιο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Fournarelli Ευρωπαϊκό (900+cc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικα και ποτε ξανα τετοια για κανενα μας.

Εχουμε κανενα νεωτερο για την πορεια της υγειας του; Καμια βελτιωση; κανενα ευχαριστο νεο ρε παιδι μου!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Αν-χελλοου

Δημοσιεύτηκε

υπομονη κ προσευχη για τωρα... προσευχη παιδια. πριν τρεις μερες τον πειραζα :( :( :(

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom Caberg Rhyno Graphic

Δημοσιεύτηκε

Και σε λίγες μέρες θα τον πειράζεις πάλι.

Οι προσευχές όλων μας είναι μαζί του..... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF600st ABS Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

Γρηγορη αναρρωση για τον συνονοματο!

Συντομα παλι στους δρομους.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda GLX - Cbr F4i (710cc) AGV K-4 Honda cbr 600rr (599cc)

Δημοσιεύτηκε

υπομονη κ προσευχη για τωρα... προσευχη παιδια. πριν τρεις μερες τον πειραζα :( :( :(

βαριες κουβεντες στην υπογραφη σου .....τζαμπα ανχονεσε !!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp Nolan N61 Honda Transalp (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλησπέρα σε όλους.

Θοδωρή με λένε και είμαι φίλος του Γιώργου. Τον ξέρω εδώ και δυόμιση χρόνια και κάνουμε πολύ παρέα, την Πέμπτη (Τετάρτη έπαθε το ατύχημα), θα πήγαινα να κάναμε το τρίτο μου μπάνιο ( ο Γιώργος είχε κάνει μερικά παραπάνω), στο Λαγονήσι.

Δεν σας έχω γνωρίσει, μα μου έχει μιλήσει ο Γιώργος για πολλούς από σας. Και μπορεί να σας έχει μιλήσει και για μένα. Είμαι εκείνος ο φίλος του ο γιατρός, που όλο είχε εφημερία όταν βγαίνατε για καφέ.

Στο Γεννηματάς δουλεύω, και από τότε που το έμαθα, την Πέμπτη το πρωί δηλαδή, έχω έρθει σε επαφή με τους γιατρούς του, τόσο προσωπικά, όσο και μέσω συναδέλφων που ξέρουν κάποιους από εκεί.

Η κατάσταση του Γιώργου είναι σοβαρή όπως έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά πιο πριν. Έχει πολλές κακώσεις, και κατάγματα. Τα χειρότερα είναι η θλάση στους πνεύμονες, και το ότι έχει χτυπήσει άσχημα στο κεφάλι (βαριά κρανιοεγκεφαλική).

Πήγα και τον είδα στη ΜΕΘ σήμερα, και μίλησα και με τους γιατρούς του.

Δεν μπορούν να προσθέσουν τίποτα παραπάνω, πέρα από το ότι είναι πολύ σοβαρά. Του χορηγούν ακόμα αίμα, οπότε μπορεί να χρειαστεί να δώσουμε κι άλλο από Δευτέρα. Θα έχουμε ενημέρωση αν χρειαστεί.

Αυτό που ξέρω για το Γιώργο είναι πως είναι παλικάρι. Παιδί που έχει δουλέψει πολύ και με δυνατό οργανισμό. Αυτό τον έχει κρατήσει μέχρι τώρα, και εύχομαι, ελπίζω και Πιστεύω, πως θα τον βγάλει νικητή από κει μέσα.

Αν και είναι σε καταστολή, όσοι από μας πηγαίνουν εκεί καλό είναι να του μιλάνε. Να του λένε πόσο τον σκεφτόμαστε, πόσο θέλουμε να τον δούμε όρθιο σύντομα, πόσες βόλτες μας χρωστάει.

Στη ΜΕΘ τη δικιά μας, ακολουθώντας συμπεράσματα από έρευνες του εξωτερικού, βάζουν μουσική σε ασθενείς με κρανιοεγκεφαλική κάκωση, με ακουστικά. Αυτό που έχουν βρει είναι πως σε κάποιο επίπεδο, ο εγκέφαλος καταλαβαίνει τι γίνεται γύρω του, έστω και υποσυνείδητα, το ίδιο έχουν βρει και για άτομα που είναι σε βαθιά νάρκωση στο χειρουργείο. Είναι πολύ σημαντική για το Γιώργο λοιπόν η υποστήριξή μας, οι λίγες, μα ουσιαστικές κουβέντες που θα του λέμε.

Ότι είναι ανθρωπίνως και επιστημονικά δυνατόν, οι γιατροί του, του το παρέχουν. Έχει όμως ανάγκη τη σκέψη μας, και τις προσευχές μας. Αυτό είναι που μπορούμε να κάνουμε στην παρούσα φάση.

Η οικογένεια του Γιώργου, και εγώ θέλουν να σας ευχαριστήσουν όλους για το ενδιαφέρον και τη συμπαράσταση που νιώθετε. Και πραγματικά λυπάμαι που γράφω για πρώτη φορά εδώ, με αφορμή το ατύχημα. Εύχομαι να έχουμε την ευκαιρία να γνωριστούμε και από κοντά, με το Γιώργο στην κορυφή του τραπεζιού.

Είμαι σε επαφή με τους γιατρούς του και θα σας ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο τις επόμενες ημέρες. Για ότι θέλετε μπορείτε να μου στείλετε και ΠΜ ή e-mail, για να μιλήσουμε.

Όσο για την πρόταση να φτιαχτεί ομάδα εθελοντών αιμοδοτών, πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο, για μας και τους φίλους μας. Είμαι στη διάθεσή σας για ότι χρειαστεί, για να ξεκινήσει σύντομα.

Καλό βράδυ σε όλους.

Γιώργο, Κράτα Γερά Παλικάρι μου, αν και δε χρειάζεται να στο πω, Ξέρεις από Πολέμους φίλε..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom DL ABS Shoei XR 1100 Suzuki V-Strom DL ABS (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιώργο, Κράτα Γερά Παλικάρι μου, αν και δε χρειάζεται να στο πω, Ξέρεις από Πολέμους φίλε..

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση. Θα ήθελα πολύ να πάω να τον δω αλλά δεν αφήνουν κανέναν πέραν των στενων συγγενών του. :(

Κράτα γερά ρε Γιωργάρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Gilera Runner SP AGV K Series MV Agusta F4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε Γιώργο,περαστικά.Δε σου λέω τίποτα! Μόνο ότι σε περιμένουμε πάλι πίσω στο παρεάκι μας! Τα καλύτερα εύχομαι κι όσο πιο γρήγορα σπίτι..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

έχει χτυπήσει άσχημα στο κεφάλι (βαριά κρανιοεγκεφαλική).

ΜΕ! κρανος!!!

(Οποτε, ξερει, οποιος θελει ν'αυτοκτονησει, τι ΔΕΝ! πρεπει να φοραει...)

Δυναμη, φιλε Γιωργο..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Arai RX-7 GP

Δημοσιεύτηκε

...

ευχαριστουμε για την ενημερωση. :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom Caberg Rhyno Graphic

Δημοσιεύτηκε

Ευχαριστούμε πολύ Θοδωρή, και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Οι προσευχές όλων μας είναι μαζί του πάντα....

Πολύ σημαντικό αυτό που είπε ο Θόδωρος σχετικά με το ψιθύρησμα στο αυτί.

Ολες οι έρευνες συγκλίνουν σε αυτά που προανέφερε ο Θοδωρής παραπάνω....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RSV4R HJC RPHA-10 Kawasaki Versys (650cc)

Δημοσιεύτηκε

Περαστικά στο παλικάρι, εύχομαι να γίνει σύντομα καλά με 100% ανάρρωση

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Piaggio runer (125cc) Yamaha VMAX (1679cc)

Δημοσιεύτηκε

το πρωτο ατομο που γνωρισα απο το κλαμπ ηταν ο γιωργος ..ο χελονας ονομαζωμενος ειμαι κατεθλιμενος .δουλευα σαββατο βραδι και δουλευω και κυριακη ..δευτερα παω για αιμα ..ειμαι αιμοδοτης..λυπαμαι ειλικρινα πιστευω να παναι ολα καλα περαστικα να ειναι

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Αν-χελλοου

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

euxaristw pou me epalhthevses. Euxomai ola na pane kala.

Τροποποιήθηκε από τον Oblivia

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

�Ρ Ρ��α�ι��� θοδ��η .μο� Ρδ��Ρ� Ρλ�ιδα ο�ι μ�ο�Ρι να ακο�Ρι...για�ι αν ακο�Ρι,θα γινΡι καλα. ΣΡ Ρ��α�ι��� �ο� Ρ�αληθΡ��Ρ� ο�α Ρι�α... �λ�ι΢� �ο νΡ��ο να Ριναι οκ. �α �α κα�α�Ρ�Ρι ο γι��γο� για�ι ξΡ�Ρι ο�ι κα�οιοι α�ο Ρμα�,�ον Ρ�ο�μΡ αναγκη. � θα �ον �αμΡ βολ�α μΡ �ο κλΡ, �����ν�α� κ 40�α� μη �ο� ��... ��α�α γΡ�α γι��γο κ αν �οα��Ρι κοκκαλο ο�θοι, μην ανη���Ρι� βλαμμΡνΡ, θα ��ο ��α�� Ργ� . �γΡ� Ρ�� κ θα δΡι�.

Allakse gramatosira!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Γιωργαρεεεεεεεεεεεεεεεεε ειμαστε ολοι μαζι στον αγωνα τουτο!!!! Κρατα γερα φιλε μας!!!

Τιποτα νεοτερο εχουμε?

Τροποποιήθηκε από τον hayabusas

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RS 50 Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

Πώς πάει ρε παιδιά ο Γιώργος ?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Tiger

Δημοσιεύτηκε

οκ απο Κόρινθο μια φιάλη απο το καλό

περαστικά

να΄σε καλά ρε φίλε, ευχαριστούμε...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha

Δημοσιεύτηκε

up το θεμα...κρατα ρε φιλε γερα!!!! σ΄αγαπαμε Γιωργη...εισαι στο νου μας και στις προσευχες μας...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.