ALX™

Επειδη οι κλοπες τα τελευταια χρονια ειναι στα φορτε τους. ©

164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Επειδη οι κλοπες τα τελευταια χρονια ειναι στα φορτε τους.

...φροντιστε να αποθαρυνετε τους επιτηδιους, πριν βαλουν «χερι» στην «καλη» σας.

Μερικες αντικλεπτικες συμβουλες.

Λιγα αλλα ουσιαστικα πραγματα πρεπει να κανετε ωστε να το πετυχετε αυτο.Διαβαστε λοιπον ποια ειναι αυτα τα πραγματα:

Για μενα λοιπον,το δεσιμο απο σταθερο σημειο και η χρηση κουκουλας ειναι οτι το καλυτερο αντικλεπτικο.

Κατ αρχην η κουκουλα ειναι αυτη που ΔΕΝ τραβαει τα βλεματα των επιτηδιων και σπανια καποιος απ αυτους θα σηκωσει την κουκουλα για να δει τι κρυβεται απο κατω.

Απο κει και υστερα το δεσιμο σε σταθερο σημειο επιβαλεται.

Μαλιστα ακομα κι αυτο το δεσιμο πρεπει να γινει μεθοδικα,κι ας ειναι κουραστικο και σπαστικο ακομα και για τον ιδιο τον ιδιοκτητη της μοτοσυκλετας.

Τι εννοω μ αυτο;

Εννοω οτι καλο ειναι η μοτοσυκλετα να δεθει απο σταθερο σημειο,διπλα σε τοιχο κτλ κι οχι free (ας πουμε σε ενα δεντρο ή μια κολωνα).Κι οσο το δυνατον κολλητα με τον τοιχο..

Ο τροπος δεσιματος της μοτοσυκλετας πρεπει να γινει με οτι πιο κοντο πεταλο ή με μια κοντη κουλουρα.Αν δεν υπαρχει κοντη (δεν το γνωριζω) καλο ειναι να την περασουμε την κλασσικη κουλουρα διπλη ωστε να μειωθει το μηκος της.

Δενουμε παντα την μοτο απο σημειο του σκελετου κι οχι απο ροδες-καλαμια-ψαλιδια.

Ετσι,...με την πολυ κοντινη αποσταση της μοτοσυκλετας απο τον τοιχο και το μικρο μηκος της αντικλεπτικης κλειδαριας/ων που θα χρησιμοποιησουμε,δυσκολευουμε κατα πολυ τις ενεργειες των κλεφτων να φτασουν και να «δουλεψουν» πανω στην κλειδαρια.

Βεβαια ειπα θα ειναι σπαστικο ακομα και για τον ιδιοκτητη της μοτο να λυνει και να δενει καθημερινα την μοτοσυκλετα με αυτον τον τροπο δεσιματος,αλλα μονο και μονο να σκεφτει το ποσο θα δυσκολεψει τον κλεφτη,θα του περασει οποιαδηποτε βαρεμαρα να το κανει.

Το Α και το Ω των κλεφτων ειναι η ευκολη λεια.Αν η μοτοσυκλετα σας δειχνει δυσκολη λεια,θα απογοητευθουν και θα πανε στην επομενη που πιθανον να ειναι πιο ευκολη στην αρπαγη της.

Η δυσκολη προσβαση στο αντικλεπτικο/α λουκετο/α της μοτοσυκλετας σιγουρα θα τους αποθαρυνει.

Συνοπτικα:

Αποφευγουμε:

• το παρκαρισμα σε σκοτεινα σημεια
  • τα σημεια που δεν φτανει το ματι του περαστικου (Δεν χρειαζεται να προσπαθουμε να κρυβουμε την μοτοσυκλετα γιατι εκει δουλευουν πολυυυυυ ποιο ανετα οι κλεφτες χωρις να εχουν τον κινδυνο να τους δουν)
  • να κλειδωνουμε τις μοτο μονο με λουκετο δισκοφρενου (τα μαθαμε ολοι νομιζω για το ποσο γρηγορα κι ευκολα ανοιγουν αν και τωρα τα βελτιωσαν)
  • να κλειδωνουμε τις μοτο απο σημεια που αφαιρουνται ευκολα (πχ τροχους)

Πρεπει να:

• δενουμε την μοτοσυκλετα σε σταθερα σημεια κι αν ειναι δυνατον,οσο μπορουμε πιο κολλητα σε εναν τοιχο.
  • δενουμε παντα την μοτο απο σημειο του σκελετου με οση το δυνατον μικροτερη αποσταση μοτοσυκλετας/σταθερου σημειου για να δυσκολεψουμε την προσβαση του κλεφτη στο αντικλεπτικο/α μας λουκετο/α
  • να την παρκαρουμε σε σημεια φωτεινα και ορατα απο πολλα σημεια κι ακομα καλυτερα να ειναι ορατη κι απο το μπαλκονι μας.
  • χρησιμοποιουμε την κουκουλα αν προκειτε να μεινει για πολλες ωρες παρκαρισμενη η μοτο(ποσο κοστιζει μια φτηνιαρα πια!
  • αγοραζουμε μονο επωνυμα αντικλεπτικα οσο κι αν κανουν κι οχι κατι κουκουρουκου που κυκλοφορουν στην αγορα.

Καλο θα ηταν:

• να υπαρχει συναγερμος
  • να μην εχουμε μονο ενα λουκετο (οσο περισσοτερα αντικλεπτικα εχεις,τοσο περισσοτερο ωθεις τον κλεφτη να παει στο επομενο μηχανακι που θα βρει)
  • να μπορουσαμε να την παρκαρουμε σε κλειστο παρκιν.(Η ιστορια εχει δειξει οτι ακομα και οι πυλωτες δεν απωθουν τους κλεφτες)

Αλλα το ξαναλεω και παλι.....το καλυτερο φθηνοτερο και Νο1 αντικλεπτικο ειναι η ΚΟΥΚΟΥΛΑ

ALX ©

Ανανεώθηκε Tue, Mar 13 2007 4:55 pm

Τροποποιήθηκε από τον Dik
Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM lc4 640 KTM SMR (560cc)

Δημοσιεύτηκε

to kalytero antikleptiko einai.... TO PAPAKI!! afineis ti mixani spiti kai pas gia tis douleies sou i gia kafe me to papi... to petas se ena skoteino shmeio ksekleidwto, kai eisai sigouros oti auto to prama etsi opws exei katantisei, de tha asxolithei kanenas kleftis akoma kai ta kleidia na afiseis panw (afou den pairnei kai eukola)

kostizei kati parapanw apo koukoula alla aksizei!!! :D :D :D

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tmax 500 Honda VFR 800 X

Δημοσιεύτηκε

Το παπι το κλειδωνω και γω στην πυλωτη, με μικρη εννοια, με μια κουλουρα στα καγκελα, και μια abus κλειδαρια δισκοφρενου με υποδοχη κλειδιου κανονικου. (σαν κλειδι πορτας, οχι αυτη με το σχημα κλειδιου σαν το απο πισω μερος ενος στυλο bic.)

Το ΧΤ ΔΕΝ θα μπορουσα να κοιμηθω αν το ειχα ετσι ...

Νοικιαζω θεση γκαραζ και στη δουλεια και στο σπιτι. (2 τετραγωνα μακρυα αλλα τι να κανεις)

Για τις εξοδους μου, βαζω παντα το abus cryptonite στην μπροστινη ροδα, κλασικα μεσα απο τα καλαμια και συναγερμο. ΑΛΛΑ φροντιζω ΠΑΝΤΑ οπου παω, (βολτα, καφε, οτιδηποτε) απο εκει που καθομαι να μπορω να την ΒΛΕΠΩ ...

Οποτε τυχαινει και διανυκτερευση εκτος σπιτιου, βαζω και στο πισω δισκοφρενο μια μπιλια τιτανιου (ναι, abus και αυτη) και συνηθως παιρνω μαζι και την κουλουρα ......

Υ.Γ. Η abus ειναι τιποτα ιδιαιτερο, ή απλα η ακριβη μοδα της εποχης?

Γιατι στα μαγαζια που αγορασα τα αντικλεπτικα, μολις μου ελεγε τις τιμες, παθαινα πλακα και ρωταγα γιατι ετσι, ολοι μου απανταγανε "-Ε, μα ειναι Abus! " με υφος που ηθελα να τους σπασω τα μουτρα, λες και μου ελεγε "ειναι BMW", ο αλμπανης ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CC50 Yamaha R1 SP (998cc)

Δημοσιεύτηκε

ALX kala osa les alla pistevw pws aneinai na sthn klepsei tha sthn klepsei oti kai na kaneis!!!

To kalytero antikleptiko einai na pareis ena saravalo pou na min vlepete,dokimaste to kai an kapios sas klepsei

th mhxanh tha tou kanw...

...to trapezi sto Nauplio!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM (900cc) HJC FG-ST CRUCIAL MC1 Yamaha ??? (<1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Συμφωνώ με όλα τα μέτρα που αναφέρατε παραπάνω, όμως είμαι

τηε άποψης πως αν το κλεφτρόνι σε βάλει στο μάτι, ότι και να "φορέσεις"

στην μηχανή, θα την πάρει...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αν το κλεφτρόνι σε βάλει στο μάτι, ότι και να "φορέσεις"

στην μηχανή, θα την πάρει...

Γι αυτο λεω και γω ΠΑΝΤΑ γκαραζ ....

Και μην νομιζεις οτι μου περισσευουν τα ευρα... αλλα την μηχανη την εξοφλαω τον 10/2009 ... οποτε καλυτερα να δινω 50 ευρω παραπανω στη δοση (συνολο 50 και για σπιτι και δουλεια) παρα να πληρωνω δοση για κατι που ...δεν εχω πια ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aeon Daelim Cordi (49cc)

Δημοσιεύτηκε

εγώ όταν την είχα καινούρια και έμενα σε παλιό σπίτι (χωρίς πηλωτές κλπ.) με... έβαλαν και την έβαλα σε ένα υπόγειο γκαράζ στο οποίο έδεινα λίγα και μαύρα (δεν ήταν official γκαράζ)

στο νέο σπίτι πάει απλά στην πηλωτή μεταξύ τοίχου και αυτοκινήτου (βγαίνει όμως)

έχω συναγερμό και τον χρησιμοποιώ ακόμα και για 2 λεπτά, αλλά ενώ έχω αλυσίδα (δεν ξέρω τι... μια πανάκριβη και θεόβαρια με περίεργους κόμβους) δεν την έχω χρησιμοποιήσει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

γενικά δεν κάνω τίποτα στη μηχανή (όπου και αν είμαι) πέρα από το συναγερμό... μερικές φορές (όταν είναι στο κεντρικό σταντ) δεν κλειδώνω καν το τιμόνι

δεν ξέρω αν είμαι απλά τυχερός (στην ατυχία μου - θα έλεγα), αλλά δεν βλέπω να αλλάζω συνήθειο ΟΥΤΕ αν βρεθώ με μια 1200 (άντε το πολύ πολύ να φυτέψω στο τσιμέντο της πηλωτής κάνα κρίκο για να έχω την αλυσίδα εκεί μόνιμα - αλλά μόνο εκεί)

ΠΙΣΤΕΥΩ για μένα η μεγαλύτερη ασφάλεια είναι να έχεις μηχανή που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ οι κλέφτες

το ΧΤ και το Transalp είναι πρώτοι υποψήφιοι... το TDM (προσφάτως) επίσης... το κόλπο είναι τα ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ όχι η μηχανή ολόκληρη (δύσκολο να χρησιμοποιηθεί ολόκληρη)... γι'αυτό και αυτό που διάβασα περί παπιού ΔΕΝ μου φαίνεται σοφό... το παπί είναι ολόκληρη βιομηχανία ανταλλακτικών μόνο του... αν είναι αντικλεπτικό το να σας... κλέβουν το παπί αντί τη μηχανή σας βρίσκω πολύ large να μη σας ενοχλεί να χάσετε 1200-2500 ευρά που κάνει

το δικό μου πχ. δεν έχει "μεταπώληση" ούτε σαν ολόκληρο ούτε σαν ανταλλακτικά, μια και το 99.5% των BMW riders θα πάει σε εξουσιοδοτημένο και για αγορά και για service, στην αγορά περιμένει κάποιες ευκολίες (οδική βοήθεια, εγγυήσεις κλπ.) και δεν θα συμβεί το να πάει στον "κυρ. Μήτσο" να του πει "έχω ένα φτερό μπέμπας φτηνό" ή "έχω φυλαγμένο έναν αισθητήρα ABS τεφαρίκι" :lol:

αυτό είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια...

όταν είχα το ΑΧ-1 δεν μου το έκλεψαν μεν (εκεί ναι τυχερός - δεν είχε συναγερμό και είναι και πανάλαφρο 113 κ.) αλλά βρέθηκα κάποια μέρα χωρίς κάποια πλαστικά (τα οποία επίσης βρήκα, υποθέτω με την ίδια μέθοδο, από κάποιο συνεργείο - όταν πήγα σε έναν που εισάγει τα αυθεντικά ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ από το ποσό που ζήταγε) και κάποια άλλη χωρίς κάποιο... κουμπάκι (ε αυτό του έλειπε)

το... καλύτερο αντικλεπτικό κόλπο είναι λοιπόν καλή αντιπροσωπεία και αναβάτες που στο σύνολο τους την προτιμούν (άρα δεν υπάρχει ανάγκη "άλλων μεθόδων") και δεν κοιτάν πως να ξεφύγουν το πήδημα μετά το ξεβράκωμα (βλέπε Honda πχ. μια και τα ξέρω)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Tuono (1000cc) Uvex Helix RS 750 Carbon

Δημοσιεύτηκε

egw simfonw me ton themata, edw klevoun amaksia mesa apo to dromo me imobilizer sinagermous ktl kai oxi matiz kai loipes mlkies BMW kai mersendes

an th stamparoun th mixanh to mono pou mporeis na kaneis einai na ton perimeneis

me ropalo baseball kai na tou spaseis ta gonata gia simorfosh

tha simfonisw kai me ton nls kai to javaneze oti to garaz einai mia kalh lish

opos kai to na mhn exeis poly emporiko mixanaki (an theorite lish ayto h apla pleonektima twn mh emporikwn)

enas kalos sinagermos (PANTA XWRIS LAMPAKI) giati an de dei lampaki o allos tha paei vour na thn faei kai tha faei to poulo giati tha varesei

alla h alithia einai oti an thn exei stamparei o alos tha se exei parei apo pisw gia kamia vdomada kai tha kserei kai oti exeis sinagermo kai se pio

garaz th vazeis opos kai pote de thn vazeis kai pou (px sto spiti ths gomenas sou) ktl

Vasilis

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R1200GS

Δημοσιεύτηκε

Σωστη αποψη NLS περι αντιπροσωπειων, αλλα το πηδημα ποναει... Ο οποιοσδηποτε απο μας αν μπορουσε να βρει κατι φθηνοτερο και εξισου αξιοπιστο θα το επαιρνε 100%. Γιατι να πληρωσω στην αντιπροσωπεια τα νταβαντζιλικια τη στιγμη που θα το βρω καπου αλλου φθηνοτερα. Ειναι βεβαια καθαρα θεμα αντιληψης, γιατι αγοραζοντας απο τον Μπαμπη της γειτονιας σου χωρις να εισαι σιγουρος για την προελευση του ανταλλακτικου, μακροπροθεσμα ενισχυεις τον κλεφτη, που στο μελλον ισως να σου αρπαξει και τη δικη σου μηχανη...

Η μαγκια παρ'ολα αυτα θα ηταν να κανω τσακωτο ενα αλανι τετοιο εν ωρα δρασης και να ειμαι καταλληλα προετοιμασμενος. Μην μου πειτε οτι καποιος απο μας δεν το εχει κρυφο επιθυμια :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

NLS to papi mou pianei meta bias 300 eurw...

kai de nomizw oti mporei na poulithei kati apo panw tou ektos tou skeletou,tis batarias kai tis filtroxoanis!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ωραια μαγκες, βουρ για να "φαμε" το παπι του κατεμι για να μην μας το κλεβει κανεις ... :P

@ladau φιλε αν τσεκαρω καποιον να φερμαρει την μηχανη, και προετοιμασμενος να μην ειμαι θα τον σκοτωσω σιγουρα ... και δεν λεω μαλακιες για καλαμπουρι του στυλ θα τον "σκοτωσω στο ξυλο" ...

Θα τον σκοτωσω επιτοπου... τετοιες ωρες δεν σκεφτεσαι λογικα ...

(και μετα θα ερθω να σβησω αυτο το ποστ για να μην θεωρηθει προμελετη :P )

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

AXAxaxAXaxAXaxAXaxAXax!!!

Ok ama thes tha kanw egw egw thn yperaspish sto dikasthrio Java!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

to papi auto den odigeitai apo allous einai KATARAMENO ho ho ho ho :( :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Afto pou lew kai egw parapanw katemi

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Harley Davidson Harley Davidson

Δημοσιεύτηκε

συμφωνώ τα μάλα με τον αλξ... κουκούλα κ πάλι κουκούλα!

δυστυχώς έχει κάνα μήνα που την έκανα απ'το πατρικό (κ την ωραία πυλοτή) κ μένω εγώ μόνος πάνω κ το μαυροπούλι μόνο κάτω... κ παρόλο που'ναι φωτισμένη/κεντρική η οδός, προβληματίζομαι...

τί κάμερα (απ'αυτές τις μικρές/φτηνές του ράδιοσάκ) να βάλω στο μπαλκόνι (1ος όροφος), τί αλυσίδα χοντρή όσο δεν πάει...

τί να το κουκουλώνω συνεχώς... περνάνε 2 μέρες κ βαριέμαι το βγάζε-βάζε... ειδικά άμα είναι να ξαναφύγω σε λίγο... ντρέπομαι όμως κ μόνο που το λέω γιατί η κουκούλα είναι πραγματικά το καλύτερο αντικλεπτικό... που ν'ασχολείται ο άλλος με το κρυμμένο μηχανάκι... πάει παρακάτω :_shifty:

υγ. αλήθεια πόσο πάει πάνω κάτω ένα ιδιωτικό πάρκιν το μήνα για τη μηχανή?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Zundapp LC 4 Simson turbo (50cc)

na po ke ego tin tapini mou gnomi.. :P

lipon oti fenete stamparete ke klevete

ta teleftea xronia to klepsimo ginete epegkelmatika

iparxoun ta mesa na sas paroun tin mixani me ka8e tropo

akoma ke an tin klidonete me 500 kila alisides ke exete 100 sinagermous

fantastite oti mpori na sa parakolo8oun gia ligo kero na dou tis sini8ies sas ke nas sas tin paroun se anipopto xrono

exete akousi na lene tin klidona ka8e vradi tin asfalisa mia fora tin afisa gia dio lepta ke tin klepsane...

tote sas ixan vali sto mati tous tin xarisate ke den to kserate

prospa8iste ka8e mera na girnate sto spiti tsekarontas an sas akolou8i kapios ke kante ena epipleon tetragono na sigoureftite oti 8a mpite spiti xoris kapios na erxete tixea apo ton idio dromo

na min ine i mixani se emfanes simio an den ginete iste xamenoi

to klepsimo ginete kata paragkelia sxedon panta vgenoun apo kapio magazi antalaktikon pou xriazete mprostino apo R1 as poume gia kapion pelati

to magazi an 8a mpi ston kopo na kani aftin tin doulia i simoria telos panton 8a ekmetalefti oli tin mixani den to ripsokindinevoun gia ena eksartima mono 8a xrisimopioisoun ta panta ke tin 8eloun a8ikti ke kenouria oso ginete

i lisi gia na apofigete to klepsimo ine mia oute alisides oute sinagermous afta ine mpourdes

arxiste amesos na alazete me after market oti mporite pano stin mixani sas

podostiria ka8reptes flash seles zelatines zantes kante tis ke ena body tatoo me kapio sxedio alakste tin telios filakste ola osa alaksate se kapio simio ke otan er8i i ora na tin poulisete valte ta epano pali i doste extra ta epipleon after market

den 8a vgite xameni

ta kleftronia otan vlepoun oti ena megalo pososto periferiakon den ine oritzinal den mpenoun ston kopo ke fevgoun

an ine de ke vameni diaforetika ine stamparismeni ke den mpori na tin piraksi kanis

opou ke na pai 8a ine san tin miga mes to gala

as poume oti exete zografisi ena drako se ena R1 pou exete vapsi mavro

afto den xriazete na to klidonete kan

oso kero perifereste 8a to exoun proseksi oloi ke se ligo kero 8a kseroun oti ine tou tade..

pou na pas me afto to mixanaki ine stigmatismeno

eno an to diatirite original ke kalogialismeno tote 8a sas stiloun ke efxaristiria karta efxaristoume pou to ixate se aristi katastasi... :P

mia istoria apo ta palia me tourista pou ir8e apo germania me kawasaki 1000Z to klidose me alisida apo tin mixani sto podi tou eno kimotan stin paralia

e! ton piran ke afton mazi mesa sto fortigaki osi ora odigousan to fortigo evgalan tin alisida stamatisan ton adiasan ke efigan anenoxliti :P

tora an to mixanaki sas ine san tou filou mas tou nls ke sas to klepsoun

vgite ston dromo ke poulate mouri mou klepsan to dacar.. :yahoo: :D

ke kala aksize to ergalio :D

Τροποποιήθηκε από τον pirate

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

υγ. αλήθεια πόσο πάει πάνω κάτω ένα ιδιωτικό πάρκιν το μήνα για τη μηχανή?

<{POST_SNAPBACK}>

εγω δινω 35 ευρω το μηνα σε prive parkin, και δεν τα μετανιωνω...

Τουλαχιστον κοιμαμαι ησυχα το βραδυ φιλε ... -_-

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

mpravo file mou emis pou den mporoume kati tetio exis na protinis kati?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πειρατη οτι γραφω στο 3ο ποστ αυτου του τοπικ ...

Ενα κρυπτοναητ, μια μπιλια, μια κουλουρα, απαραιτητα συναγερμο, και καλο θα ηταν αυτο που λεει ο Αλεξ για κουκουλα ;)

Τωρα το οτι δεν μπορεις, εννοεις οικονομικα?

Οικονομια ειναι η λυση φιλε μου...

Μεχρι περσι καπνιζα PRINCE (να κανουμε και λιγο διαφημηση...) ...

Απο το ΧΤ και μετα καπνιζω ΝΕΧΤ ...

Do the math... :D

(μιλαμε για 60 ευρω λιγοτερα/μηνα για τσιγαρα) ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Harley Davidson Harley Davidson

Δημοσιεύτηκε

(μιλαμε για 60 ευρω λιγοτερα/μηνα για τσιγαρα) ;)

<{POST_SNAPBACK}>

κ 60 φορές περισσότερες πιθανότητες για καρκίνο... χίλιες φορές γύρνα το στον καπνό :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 625 SMC (625cc)

Δημοσιεύτηκε

Πολυ ενδιαφέρον ποστ. Η Ιστορία με το που αφήνεις την μηχανή με προβληματίζει πάρα πολυ καθότι πλησιάζει ο καιρος για το ΚΤΜακι μου και μένω σε μια πολυκατοικία χωρίς πυλωτή. Παρολαυτα μένω ισόγειο και ο δρόμος απέχει 2 μέτρα απο το μπαλκονάκι μου. Η ιδέα η πρώτη ειναι prive πάρκινγκ η δεύτερη ειναι να το αφήσω ξεκλείδωτο εντελώς και να κρυφτώ πίσω απο τις κουρτίνες με το ρόπαλο του Ladau. Μόλις γίνει κίνηση θα κάνω ενα σάλτο απο το μπαλκόνι και θα σαπίσω το κλεφτρόνι τραβόντας συγχρόνως video για να μπεί στο uselessjunk.com και να γίνει υπόδειγμα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

κ 60 φορές περισσότερες πιθανότητες για καρκίνο... χίλιες φορές γύρνα το στον καπνό  :_thumbsup:

<{POST_SNAPBACK}>

Eχεις δικιο το ξερω ... αλλα ρε γαμωτο εχω την (ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ) κακια συνηθεια να καπνιζω οδηγωντας... (περισσοτερο στο σκουτερ της δουλειας, που τρωω αρκετες ωρες τη μερα) και με το στριφτο δεν γινεται ... να φανταστες DRUM εκανα και το γυρισα στο τσιγαρο οταν επιασα την δουλεια που ειμαι τωρα ... (ο μαλ*κας <_< )

Παρολαυτα μένω ισόγειο και ο δρόμος απέχει 2 μέτρα απο το μπαλκονάκι μου.

<{POST_SNAPBACK}>

Τσικυ η εξωπορτα του σπιτιου σου δλδ ειναι στον δρομο? καλα τι παρκιν ρε? εγω μεσα στο σαλονι θα το εβαζα καθε βραδυ :D

Χωρις πλακα φιλε το παρκιν ειναι μονοδρομος, τουλαχιστον στην Αθηνα ... ασε γιατι δεν ειναι να πληρωνω δοσεις μεχρι τον 10/2009 για κατι που δεν εχω πια ... συν που γλυτωνεις και βροχες/ηλιο/σκονη ...

(αν και ομολογω πως αυτο με το ροπαλο ειναι πρωτοποριακο και θα χαραξεις το ξεκινημα μιας ολοκαινουριας αντικλεπτικης μεθοδου :lol: )

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 625 SMC (625cc)

Τσικυ η εξωπορτα του σπιτιου σου δλδ ειναι στον δρομο?

H μπαλκονόπορτα ειναι 2 μέτρα απο το πεζοδρόμιο αλλα παίζει κενό απο κάτω οπότε μόνο με κανα γερανό μπορώ να το βάλω σπιτι. Ειναι ημιόροφος περίπου. Βγαίνεις απο το σπιτι απο το μπαλκόνι (πηδάς τα κάγγελα) αλλα η μηχανή μέσα δεν μπαίνει εκτος αν ανεβάσω 8 σκαλάκια περάσω πυλωτή ανοίξω πόρτα και αρχίζω να μαρσάρω εξω απο το ασανσερ μεχρι να τσοντάρουν όλοι οι ενοικοι να μου φτιάξουν παρκινγκ.

Τροποποιήθηκε από τον cheeky]boy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

H μπαλκονόπορτα ειναι 2 μέτρα απο το πεζοδρόμιο αλλα παίζει κενό απο κάτω οπότε μόνο με κανα γερανό μπορώ να το βάλω σπιτι. Ειναι ημιόροφος περίπου. Βγαίνεις απο το σπιτι απο το μπαλκόνι (πηδάς τα κάγγελα) αλλα η μηχανή μέσα δεν μπαίνει εκτος αν ανεβάσω 8 σκαλάκια περάσω πυλωτή ανοίξω πόρτα και αρχίζω να μαρσάρω εξω απο το ασανσερ μεχρι να τσοντάρουν όλοι οι ενοικοι να μου φτιάξουν παρκινγκ.

<{POST_SNAPBACK}>

:yahoo: Καλη φαση!

αντε με το καλο και οταν ειναι να μου πεις να ερθω να σκασω κανα ξερογκαζο και γω ... :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πειρατη οτι γραφω στο 3ο ποστ αυτου του τοπικ ...

Ενα κρυπτοναητ, μια μπιλια, μια κουλουρα, απαραιτητα συναγερμο, και καλο θα ηταν αυτο που λεει ο Αλεξ για κουκουλα ;)

<{POST_SNAPBACK}>

entaksi 8a po ston filo mou pou tou skisane tin koukoula ke tou kopsane to kriptonait me azoto san agouri

oti vlakies leei den tou tin klepsane ta gialia tou ksexase na foresi ke den tin vlepi... :D

mia fora efxaristo gia tis simvoules :_rock-on:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα