cineboy

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Ducati Multistrada S (1200cc) HJC RPHA 10 Plus Vespa PX 200 (200cc)

Δημοσιεύτηκε

Exω μεινει :stunned::shock::wacko: Πρωτη φορα βλεπω normal ανθρωπο με προσωπικο cinema Πολλα :respekt: σε σενα και οσους συνεβαλαν στην κατασκευη/διαμορφωση. Κι'αυτη η κουλτουριαρικη διακοσμιση ειναι το κερασακι στη τουρτα, του παει απιστευτα. Να'σαι καλα να τον απολαμβανεις φιλε μου...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
KTM Adv 990 Shoei XR 1000 Yamaha FJ (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

Είσαι το ο Ήρωας μου.

:worshippy::worshippy::worshippy::worshippy:

έχεις κάνει το όνειρο μου πραγματικότητα λέμε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki KLE HJC AC-12 Suzuki (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Νομιζω οτι το αγαπας παρα πολυ ολο αυτο και αυτο φαινεται σε ολο τον χωρο που εχεις φτιαξει και εσωτερικα αλλα και εξωτερικα.

Ελπιζω να κανονιστει βολτα να ερθουμε να δουμε εσενα και τα "εργα"σου .Καλη συνεχεια σε αυτο που κανεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki HAYABUSA Suzuki HAYABUSA TURBO (1300 cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Παιδιά, με κάνετε και κοκκινίζω!!!!

Το σινεμά ο Παράδεισος όπως λέει και η υπογραφή μου είναι ανοιχτό πάντοτε γιά εσάς και πολύ θα χαρώ να κανονιστεί μιά εκδρομούλα προς τα εδω....θα είναι τιμή μου.....Απο Αθήνα ,Πάτρα,Κόρινθο,Τρίπολη μιά χαψιά δρόμος είναι.

Τροποποιήθηκε από τον cineboy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

Το θέμα μετακινήθηκε στην κατηγορία Πολιτισμικά/Καλιτεχνικά, νομίζω ταιριάζει να βρίσκεται εκεί. Επίσης έγινε επισήμανση του θέματος (Pin) ώστε να φαίνεται πιο εύκολα και να εμφανίζεται με προτεραιότητα στις σχετικές αναζητήσεις.

our2cents

Εμένα πάντως θα με δεις σύντομα.. δε γλυτώνεις!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Το θέμα μετακινήθηκε στην κατηγορία Πολιτισμικά/Καλιτεχνικά, νομίζω ταιριάζει να βρίσκεται εκεί. Επίσης έγινε επισήμανση του θέματος (Pin) ώστε να φαίνεται πιο εύκολα και να εμφανίζεται με προτεραιότητα στις σχετικές αναζητήσεις.

our2cents

Εμένα πάντως θα με δεις σύντομα.. δε γλυτώνεις!

Νομίζω ότι έπραξες πολύ σοφά...

Θα σου ήμουν υπόχρεος,γιά να μην πάνε στράφι δηλαδή οι τόσες σελίδες και γιά να έχουν οι φίλοι μας καλύτερη ενημέρωση απο την αρχή την όλη φάση, να ενώσεις μαζί..(εγω δεν μπορώ να το κάνω) και το πρώτο μέρος του θέματος που είναι χαμένο...θα το βρείς εδω....Κάτι τέτοιο το έχουν ζητήσει και άλα μέλη του Bike.

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=23244&hl=

Οσο γιά την επίσκεψή σου εδω...μακάρι να μην την γλυτώσω!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph Sprint ST (1050cc) Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

Άργος είπαμε ότι είσαι, έτσι;;;

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεφυγαααααααααααααααααααααααα!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Άργος είπαμε ότι είσαι, έτσι;;;

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεφυγαααααααααααααααααααααααα!!!!

Κάπου εκεί κοντά...σε ένα χωριουδάκι και σε μέρος του, που δεν υπάρχει ούτε στον χάρτη!!!

Σημ....ευχαριστώ πολύ γιά την μεταφορά και την σύνδεση των δύο μερών του θέματος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda c50 Kawasaki Z750 (750cccc)

Δημοσιεύτηκε

πραγματικα ειναι φανταστικο και αξιοζηλευτο :) . Χαιρομαι να βλεπω ανθρωπους με τοσο μερακι να κανουν πραγματικοτητα αυτο που αγαπανε και να το μοιραζονται με μια ολοκρηρη κοινοτητα. σου ευχομαι να το χαρεις οσο μπορεις πιο πολλυ κ καλες προβολες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS Shoei XR 1000 Ducati Multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

WooooooooowW

Πολλά συγχαρητηρια!!!!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και πάλι ευχαριστώ πολύ παιδιά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
EXC-Address Beta Enduro RR (350cc)

Δημοσιεύτηκε

για καποιο λογο δεν το ειχα δει το θεμα οταν το ανοιξες

ετσι το διαβασα σημερα.ισως εχεις κουραστει να ακους συγχαρητηρια και τετοια αλλα θελω να σου πω ενα μεγαλο μπραβο,ολα ειναι πολυ ωραια φιλε μου παρα πολυ καλη δουλεια..

να σαι παντα καλα να χαιρεσαι τον κινηματογραφο και την γυναικα σου..τα εισητηρια φαινονται καταπληκτικα και αυτα

:respekt::clapping2:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBF 125 (125cc) Shoei XR 1000 Yamaha XJ6/ABS (600cccc)

Δημοσιεύτηκε

Καλά φοβερό!!! Είσαι απίστευτος!!! Μπράβο φίλε μου να είσαι καλά να το χαίρεσαι!!!! :worshippy::worshippy::popcorn:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

για καποιο λογο δεν το ειχα δει το θεμα οταν το ανοιξες

ετσι το διαβασα σημερα.ισως εχεις κουραστει να ακους συγχαρητηρια και τετοια αλλα θελω να σου πω ενα μεγαλο μπραβο,ολα ειναι πολυ ωραια φιλε μου παρα πολυ καλη δουλεια..

να σαι παντα καλα να χαιρεσαι τον κινηματογραφο και την γυναικα σου..τα εισητηρια φαινονται καταπληκτικα και αυτα

:respekt::clapping2:

Hταν κάπως χαμένο μέσα στον σωρό και το επανέφερα λόγω κάποιων τελευταίων προσθηκών...ας είναι επίσης καλά και ο mod που το στήκαρε και το ένωσε με το πρώτο μέρος.....

Thanks...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Μερικές φωτογραφίες κατά την διάρκεια των εργασιών....

Η αφεντομουτσουνάδα μου κατά την διάρκεια βαφής στο "μαύρο" δωμάτιο του σινεμά...

Συμβιβασμοί και ημίμετρες καταστάσεις δεν υπήρξαν στο χρωμα...μόνο απόλυτο μαύρο!!!

Μαύρη σκεπή και μαύροι τοίχοι στο Dedicate Room ...όνειρο χρόνων...έμα πιά!!!!

HomeCinema7-10-20081.jpg

HomeCinema7-10-20082.jpg

Σημ....σαν τον τρελο επιστημονα απο το Frankenstein Junior ειμαι εδω

Ολοκληρωμένη η ξύλινη οροφήμε βαφή σε μαύρο χρώμα .Υπ'όψιν οι foto είναι τραβηγμένες με φλάς , μεσημέρι σε μιά ηλιόλουστη ημέρα και χωρίς ακόμη στο δωμάτιο να έχει μπεί πόρτα!!!!!

Συνέχεια και οι τοίχοι μαύροι!!!!

DSCF1514.jpg

DSCF1515.jpg

Κοιτάξτε τους τοίχους του σινεμά παιδιά.....53 ολόκληρα εκατοστά φάρδος!!!!

DSCF1518.jpg

DSCF1517.jpg?t=1226653662

Και τώρα κυρίες και κύριοι να ξαναθυμηθώ και εγω πως ήταν το τελευταίο κομμάτι φυσιολογικού τοίχου, λίγο πριν την ολική καταστροφή!!!

Ο τοίχος είχε την δική του ιστορία....

HomeCinema18-11-20081.jpg

HomeCinema18-11-20082.jpg

HomeCinema18-11-20083.jpg

Φωτογραφίες απο την τοποθέτηση της ηλεκτρικής κουρτινόβεργας, μιά όχι και τόσο εύκολη υπόθεση αφού δεν ακουμπάει στον τοίχο αλά με κόντρες απο την οροφή....μέσα στην μαύρη μαυρίλα το μόνο που μπορείτε να διακρίνεται είναι ότι είναι άσπρο προς το παρών αφού σε λίγο με την τοποθέτηση της σκηνής απο γυψοσανίδα δεν θα φαίνονται ούτε αυτά....δηλαδή η ράγα και ο ηλεκτρικός μηχανισμός δεξιά.

HomeCinema6-12-20081.jpg

HomeCinema6-12-20082.jpg

Επίσης με την βοήθεια της γυναίκας μου Αννας,δυό φωτογραφίες απο το μοντάρισμα της σταθερής οθόνης Stewart....135 ίντσες είναι αυτές....3+ μέτρα μήκος!!!

Γιά να καταλάβετε τις αναλογίες στην πρώτη foto να σας πω ότι είμαι 1,85 στο ύψος....

HomeCinemaStewart6-12-20082.jpg

HomeCinemaStewart6-12-20083.jpg

Ιστορικές στιγμές με το θέμα αυλαίας-σκηνής με γυψοσανίδα.Ισως η περισσότερο δύσκολη και απαιτητική σε σχέση με ακριβείς μετρήσεις δουλειά που έγινε.

Στην τελευταία φωτογραφία μπορείτε να καταλάβετε τι ακριβώς έχω κάνει με την γυψοσανίδα στην οροφή και στο διάκενο μεταξύ ράγας ηλεκτρική κουρτίνας και γυψοσανίδας αυλαίας.

HomeCinema15-12-20081.jpg

HomeCinema15-12-20082.jpg

HomeCinema15-12-20083.jpg

HomeCinema15-12-20084.jpg

Η μαύρη σκεπή λοιπόν στην οριστική της μορφή, μαζί με τα καλούδια της,τα οποία είναι κρεμασμένα με πετονιά γιά να μην φαίνεται κάποιο σχοινί η αλυσίδα και χαλάει την όλη εικόνα του χώρου.

Να διευκρινήσω ότι δεν φημίζομαι γιά τις φωτογραφικές μου ικανότητες,αλά έτσι και αλλοιώς οι συνθήκες φωτογράφισης στο μαύρο δωμάτιο είναι απίστευτα δύσκολες.

image-7D65_49917053.jpg

image-505A_49917053.jpg

image-50FC_49917053.jpg

image-2E0E_49917053.jpg

image-5E66_49917053.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM exc (360cc)

Δημοσιεύτηκε

εχω πει σε καποια ατομα απαγορευονται να βαζουν φωτο!!!!

και το θεμα ειναι πως αντι να μειονονται αυξανονται.....

τελεια δουλεια μπραβο!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Οσοι αναριωτούνται γιά το εαν έχω προχωρήσει και σε θερινό προσωπικό σινεμά, θα τους προλάβω ,αφού κάτι τέτοιο το κάνω πράξη κάθε καλοκαίρι απο το 2005 και μετά, απο την εποχή δηλαδή πριν ανακατασκευάσω το πατρικό μου σπίτι.

Γιά του λόγου το αληθές μιά ματιά εδω...

thumb-B225_4AB21B34.jpgthumb-942A_4AB21B34.jpgthumb-3584_4AB21B34.jpgthumb-1795_4AB21B34.jpgthumb-E02B_4AB21B34.jpgthumb-1FA9_4AB21B34.jpgthumb-1D9B_4AB21CB4.jpgthumb-3D48_4AB21CB4.jpgthumb-858A_4AB21CB4.jpgthumb-8DBE_4AB21CB4.jpgthumb-93DE_4AB21CB4.jpgthumb-0381_4AB21CB4.jpgthumb-C3A4_4AB21E6E.jpgthumb-894E_4AB21E6E.jpgthumb-F9F5_4AB21E6E.jpg

thumb-4E45_4AB21E6E.jpgthumb-CE05_4AB21E6E.jpgthumb-2282_4AB21E6E.jpgthumb-90E0_4AB21ED4.jpgthumb-2668_4AB21ED4.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Αυτό που γιά εμένα μετράει περισσότερο απο οτιδήποτε είναι αυτό το τετράδιο αναμνήσεων, το οποίο ξεκίνησα με τις πρώτες προβολές στον Θερινό παράδεισο και οι σελίδες του συνεχίζουν να γεμίζουν μέχρι και σήμερα στην Χειμερινή αίθουσα!!!

Η αξία του γιά εμένα είναι ανεκτίμητη, καθώς εκτός των άλλων έχουν γράψει και αγαπημένα μου πρόσωπα που πλέον δεν ζούν, ανάμεσα στα οποία και η μητέρα μου.

Οσο θα περνούν τα χρόνια τόσο μεγαλύτερη σημασία θα έχουν γιά εμένα αυτές οι σελίδες.

Σε αυτό το τετράδιο έχουν γράψει μικροί και μεγάλοι φίλοι, κάποιοι περισσότερο γνωστοί και κάποιοι όχι.Εδω μέσα κάθε άνθρωπος που μπαίνει στο σινεμά αφήνει μετά χαράς και την δική του υπογραφή....το καλύτερο δώρο γιά εμένα που θα μπορούσε να δώσει ποτέ κανείς που φτάνει εδω.

Παρακάτω το εξώφυλλο του τετραδίου και μερικές απο σελίδες του...

thumb-B98A_4AB3B162.jpgthumb-B9C8_4AB3B162.jpgthumb-FE13_4AB3B162.jpgthumb-FE63_4AB3B162.jpgthumb-7B82_4AB3B162.jpg

Σημ...Δεύτερη φωτογραφία μετά το εξώφυλλο και στην αριστερή σελίδα, η μητέρα μου Ισαβέλλα που πρόλαβε τον πρώτο χρόνο του θερινού Παραδείσου στην μεγάλη οθόνη και στο βιβλίο αναμνήσεων.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F650 Shoei Multitec

Δημοσιεύτηκε

Σπανια συναντας ανθρωπους με τετοιο μερακι, ηθος και ευγενεια

Τι να πω?παρα ενα μεγαλο :respekt:

και ενα μπραβο στην Ισαβελλα ΣΟΥ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Σπανια συναντας ανθρωπους με τετοιο μερακι, ηθος και ευγενεια

Τι να πω?παρα ενα μεγαλο :respekt:

και ενα μπραβο στην Ισαβελλα ΣΟΥ

Μην νομίζεις και εσύ ότι εύκολα συναντάς ανθρώπους ,που μπορούν να σεβαστούν και να εκτιμήσουν τόσο, κάποιες προσπάθειες.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά όπως σας είπα πρόσφατα κατάφερα να βάλω στον Παράδεισο μία απο τις καρέκλες κινηματογράφου ΟΡΦΕΑ του Παππού.

Σε ευτην απαγορεύεται ρητά να κάτσει κάποιος επάνω γιά ώρα ,έτσι ώστε να μπορέσει να διατηρηθεί γιά όσο μεγαλύτερο διάστημα γίνεται σε αυτη την κατάσταση.

Απο πάνω της έχει περάσει πολύς κόσμος και που ξέρεις, ίσως κάποια στιγμή να έχω κάτσει και εγω σε κάποια ταινία πριν το 1990 που έκλεισε το σινεμά.

Φυσικά και πήρε την τιμητική θέση που της αξίζει ξέχωρα απο τις υπόλοιπες καρέκλες και ακριβώς κάτω απο την αφίσσα Cine Paradiso που ήταν και η τελευταία ταινία που πρόβαλε ο ΟΡΦΕΑΣ την τελευταία βραδιά πριν κλείσει γιά πάντα και γίνει Super Market.

Ακόμη μπόρεσα να πάρω στον Παράδεισο 2 κινηματογραφικές λάμπες εντελώς καινούργιες και αχρησιμοποίητες απο την κινηματογραφική μηχανή προβολής του παππού!!!.....μαζί τους έχω και τα manual της εποχής εκείνης γιά αυτές τις Ιταλικές λάμπες.Υπάρχει ακόμη και το κουτί συσκευασίας, όπου ο παππούς έχει γράψει το κόστος γιά την κάθε μία....13.000 δραχμές τότε....

image-0F40_4AB8FCB4.jpgimage-C3F8_4AB8FCB4.jpgimage-3498_4AB8FCB4.jpgimage-339B_4AB8FCB4.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλε γιαννη συγχαρητηρια για το μερακι σου,πραγματικα απιστευτο.υποθετικο το ολο σκηνικο θα ειναι μαγευτικο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

................απλά έχω μείνει άφωνος................

:respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φιλε γιαννη συγχαρητηρια για το μερακι σου,πραγματικα απιστευτο.υποθετικο το ολο σκηνικο θα ειναι μαγευτικο

Η αλήθεια είναι πως εαν μπέις εκεί μέσα νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε κάποιον άλλο απίστευτο καιμαγικό κόσμο....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Gilera Runner SP AGV K Series MV Agusta F4 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε μου τώρα το είδα το θέμα και είναι γαμάτη η φάση που έχεις!Μπράβο στη συλλογή και στο μεράκι που έχεις ρίξει!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα