cineboy

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha TRACER (900cc) Arai RX-7 Corsair Αλλος ? (?cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ονειρο μου :respekt::dribble:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Suzuki HAYABUSA Suzuki HAYABUSA TURBO (1300 cc)

Δημοσιεύτηκε

Το ονειρο μου :respekt::dribble:

Βοήθεια στα όνειρα δεν γίνεται......στο ξύπνιο όμως κάπως μπορώ να σε βοηθήσω!!!

Χίλια ευχαριστώ!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ! ΤΕΛΟΣ!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Επειδή ίσως στις τόσες πολλές φωτογραφίες να μην προσέξατε τα εισιτήριά μας,να σας πω ότι αυτά ήταν μιά ιδέα της γυναίκας μου ,Αννας ,η οποία τα "δούλεψε" μόνη της και μου τα έδωσε δώρο στην επέτειο μας, τον περασμένο Ιανουάριο.Τα εισιτήρια αυτά τα τύπωσε σε 1.000 τον αριθμό και φυσικά γιά εμένα αυτό είναι και το καλύτερο δώρο που έχω πάρει ποτέ μου, απο οποιονδήποτε!!!

Απο την στιγμή που μου παρέδωσε τα εισιτήρια ταυτόχρονα και χωρίς πολλά-πολλά, αυτοδιορίστηκε και ως η ταμίας του Παραδείσου!!!!

Τώρα λοιπόν ξέρετε τι χαρτάκι αριθμημένο θα πάρετε, βάζοντας στους κινηματογραφικούς κουμπαράδες μας 50 λεπτά...δεν θα σας το πάρουμε πίσω μετά το τέλος της θέασης!!!

image-DE8C_49E87474.jpg

image-67AA_49E87474.jpg

Τροποποιήθηκε από τον cineboy

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Επειδή ίσως στις τόσες πολλές φωτογραφίες να μην προσέξατε τα εισιτήριά μας,να σας πω ότι αυτά ήταν μιά ιδέα της γυναίκας μου ,Αννας ,η οποία τα "δούλεψε" μόνη της και μου τα έδωσε δώρο στην επέτειο μας, τον περασμένο Ιανουάριο.Τα εισιτήρια αυτά τα τύπωσε σε 1.000 τον αριθμό και φυσικά γιά εμένα αυτό είναι και το καλύτερο δώρο που έχω πάρει ποτέ μου, απο οποιονδήποτε!!!

Απο την στιγμή που μου παρέδωσε τα εισιτήρια ταυτόχρονα και χωρίς πολλά-πολλά, αυτοδιορίστηκε και ως η ταμίας του Παραδείσου!!!!

Τώρα λοιπόν ξέρετε τι χαρτάκι αριθμημένο θα πάρετε, βάζοντας στους κινηματογραφικούς κουμπαράδες μας 50 λεπτά...δεν θα σας το πάρουμε πίσω μετά το τέλος της θέασης!!!

image-DE8C_49E87474.jpg

image-67AA_49E87474.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha XT660X Caberg V2R Suzuki SV1000S (996cc)

Δημοσιεύτηκε

Ρε φιλε ενα μεγαλο μπραβο για οτι εκανες μεχρι τωρα...εχεις μερακι!Τωρα αυτο το εχεις φταιξει στο Αργος η στην Πυργελα?εγω ειμαι απο Αργος και μενω μονιμα εδω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Sprinter (119.7cc) X-LITE X-603 START N-COM Honda CBR600F4 (600cc)

Δημοσιεύτηκε

φίλε μου δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω αυτό που δημιούργησες και τον σκοπό που το έκανες. με έκανες να σκεφτώ ότι δεν έχω πραγματικά προσπαθήσει (τολμήσει θα έλεγα καλύτερα) να υλοποιήσω τα ονειρά μου. να είσαι καλά και να το χαίρεσαι. έχω φιλαράκι από τους Μύλους που τώρα ζει στην Τρίπολη. θα περάσω σίγουρα να σε δω όταν κατέβω. θα σε κλείσω για LOTR day. :D

Υ.Γ.δεν θα μου φαίνονταν παράξενο αν το παιδάκι στα εισητήρια είσαι εσύ. 1000000 :respekt: από μένα.

αν μπορεί κάποιος συντονιστής να ενώσει τα δυο τόπικ. είναι κρίμα να χαθούν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW R 1200 GS BMW S1000 XR

Δημοσιεύτηκε

:huh: ... απιστευτος!....... και σιγουρα δεν ειναι θεμα μονο χρηματων !...πρεπει να το χεις το μερακι ,τις γνωσεις , την επιμονή και το χρονο για να υλοποιήσεις ενα τετοιο ηλεκτρονικό ονειρο!

.... respekt φιλε! :_hi:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R1 2005 LavaRed (1000cc) Shoei XR 1000 Yamaha R1 2005 LavaRed (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φοβερός ο φίλος! Μπράβο ρε μαν, ελπίζω να το χρησιμοποιείς αρκετά συχνά...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-strom 650 ABS HJC FS-10

Δημοσιεύτηκε

απιστευτο το σινεμα. Ελπιζω να περασεις αξεχαστες στιγμες εκει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco MXU Schuberth R1 Kymco AGILITYCITY (150cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε ξανά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ :_rock-on:

Όταν έλθω Αθήνα ελπίζω να βρω το χρόνο (θα το επιδιώξω) για να επισκευθώ την κινηματογραφική σου αίθουσα :wub:

Ελπίζω να διατηρήσεις αυτή σου την αγάπη για το σινεμά και κυρίως για αυτό που αποφάσισες να κάνεις γιατί πάντα σέβομαι και εκτιμώ αυτούς που αγωνίζονται να πραγματοποιήσουν αυτό που αγαπούν. Με λίγα λόγια τους.... "κολημένους" με την καλή έννοια :worthy:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei XR 1000 Yamaha XTZ 660 Tenere (660cc)

Δημοσιεύτηκε

:respekt: :respekt: :respekt: ...Ενα μεγαλο μπραβο για την δουλεια...τπτ αλλο...υπεροχο αποτελεσμα...καλες προβολες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki zxr Shoei XR 1000 Suzuki drz (400cc)

Δημοσιεύτηκε

Για κούραση (που γράφεις παραπάνω) όταν διάβαζα τα ποστ σου ούτε λόγος!!! Πήρα μεγάλη χαρά βλέποντας αυτά που έχεις δημιουργήσει μέσα σ' αυτόν τον μικρό, αλλά πολύ όμορφο χώρο, ίσως γιατί αυτόματα μου ερχόταν στο μυαλό πώς θα 'ναι να βρεθώ εκεί, κρατώντας ένα από τα εισιτήρια που τύπωσε για δώρο η γυναίκα σου (πάρα πολύ ρομαντική κι έξυπνη ιδέα, μπράβο και σε 'κείνη!) κάτι που πολύ θα το ήθελα! Ελπίζω να το κανονίσουμε και να έχουμε την τιμή να παρακολουθήσουμε μια (ή πολλές) από τις προβολές που θα κάνεις φίλε cineboy!

Άπειρα μπράβο για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα... και πάλι λίγα θα 'ναι!!! Να είστε καλά και να το χαίρεστε όσο θέλετε μ' αυτούς που αγαπάτε! :clapping2::cheers:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος ZONGSHEN RX3 (250cc) Shark Vision-R High Visib NORTON COMMANDO (961cc)

Δημοσιεύτηκε

Φιλαράκι 1.000 ΜΠΡΑΒΟ είναι λίγα...!!! :thumbsup::thumbsup:

Πολύ μεράκι και αγάπη βλέπω...

Κατάθεση ψυχής.!!!

Επειδή είναι και για μένα, ένα μικρό απωθημένο, να έχω ένα τέτοιο χώρο μελλοντικά,

θα ήθελα να γίνω λίγο αδιάκριτος και να σε ρωτήσω πόσο κόστισε όλη αυτή ή πανέμορφη φάση...

Έτσι εγκυκλοπαιδικά, που λέμε, αλλά και για να έχω μια εικόνα στο περίπου, στο βάθος του μυαλού μου...

Αν θες μπορείς να απαντήσεις και με pm... :winking:

Πάντως και παλι ΜΠΡΑΒΟ σου... :clapping:

Άσε με που έβαλες στην πρίζα να σε επισκεφθώ και να θαυμάσω τη δουλειά σου από κοντά... :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ρε φιλε ενα μεγαλο μπραβο για οτι εκανες μεχρι τωρα...εχεις μερακι!Τωρα αυτο το εχεις φταιξει στο Αργος η στην Πυργελα?εγω ειμαι απο Αργος και μενω μονιμα εδω!

Σώπα ρε εσύ...στο Αργος!!!!

Στην Πυργέλλα το έχω φτειάξει...δίπλα απο το σπίτι μου.Μετά απο 20+ χρόνια παραμονής στην Αθήνα, επέστρεψα εδω και έφτειξα το πατρικό μου σπίτι όπου πλέον εδω και 2 περίπου χρόνια μένω μόνιμα.Πρέπει να βρεθούμε όπως και δήποτε.Αφού μένεις στο Αργος μόνιμα θα πρέπει να έχεις δεί αρκετές φορές την μηχανή μου σε διάφορα σημεία...στο παρκάκι, στον Αγιο Πέτρο και αλλού.

Σου στέλνω pm....

φίλε μου δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψω αυτό που δημιούργησες και τον σκοπό που το έκανες. με έκανες να σκεφτώ ότι δεν έχω πραγματικά προσπαθήσει (τολμήσει θα έλεγα καλύτερα) να υλοποιήσω τα ονειρά μου. να είσαι καλά και να το χαίρεσαι. έχω φιλαράκι από τους Μύλους που τώρα ζει στην Τρίπολη. θα περάσω σίγουρα να σε δω όταν κατέβω. θα σε κλείσω για LOTR day. :D

Υ.Γ.δεν θα μου φαίνονταν παράξενο αν το παιδάκι στα εισητήρια είσαι εσύ. 1000000 :respekt: από μένα.

αν μπορεί κάποιος συντονιστής να ενώσει τα δυο τόπικ. είναι κρίμα να χαθούν.

Σου εύχομαι να το τολμήσεις σύντομα.Είμαι σίγουρος πως θα καταφέρεις πολλά πρράγματα απο τα ονειρά σου.Μην αισθάνεσαι άσχημα...χρόνος υπάρχει πάντα όσο ζούμε!!!

Το παιδάκι στα εισοτήρια όχι...αν και θα μπορούσε δεν είμαι εγω.Είναι όμως απο την ταινία Σινεμά ο Παράδεισος, και με λίγα λόγια αυτός ο μικρός κρύβει την ιστορία του μεγαλώνοντας σε κινηματογράφο, όπως εγω!!!

Γιά α δύο θέματα το έχω ζητήσει και εγω απο τους mod, αλά ακόμη τίποτα...

Σε ευχαριστώ πολύ και καλή Ανάσταση απόψε.

:huh: ... απιστευτος!....... και σιγουρα δεν ειναι θεμα μονο χρηματων !...πρεπει να το χεις το μερακι ,τις γνωσεις , την επιμονή και το χρονο για να υλοποιήσεις ενα τετοιο ηλεκτρονικό ονειρο!

.... respekt φιλε! :_hi:

Εδωσες όλη την συνταγή σε μιά γραμμή απο λέξεις....σε ευχαριστώ πολύ.

Φοβερός ο φίλος! Μπράβο ρε μαν, ελπίζω να το χρησιμοποιείς αρκετά συχνά...

Να'σαι καλά...και φυσικά το χρησιμοποιούμε πολύ θα έλεγα...

απιστευτο το σινεμα. Ελπιζω να περασεις αξεχαστες στιγμες εκει.

Ηδη ξεκινήσαμε και περνάμε.Το συναίσθημα όμως που βίωσα σε αυτο τον χώρο, όταν έκανα την πρώτη προβολή και άκουσα τους πρώτους ήχους,καθώς και τα δάκρυα που έσταξαν απο τα μάτια μου δεν θα τα ξεχάσω ποτέ μου.

Σε ευχαριστώ πολύ...

:respekt: :respekt: :respekt: ...Ενα μεγαλο μπραβο για την δουλεια...τπτ αλλο...υπεροχο αποτελεσμα...καλες προβολες

Δεν χρειάζεται κάτι άλο...τα λόγια σου μεγάλη χαρά γιά εμένα....

Για κούραση (που γράφεις παραπάνω) όταν διάβαζα τα ποστ σου ούτε λόγος!!! Πήρα μεγάλη χαρά βλέποντας αυτά που έχεις δημιουργήσει μέσα σ' αυτόν τον μικρό, αλλά πολύ όμορφο χώρο, ίσως γιατί αυτόματα μου ερχόταν στο μυαλό πώς θα 'ναι να βρεθώ εκεί, κρατώντας ένα από τα εισιτήρια που τύπωσε για δώρο η γυναίκα σου (πάρα πολύ ρομαντική κι έξυπνη ιδέα, μπράβο και σε 'κείνη!) κάτι που πολύ θα το ήθελα! Ελπίζω να το κανονίσουμε και να έχουμε την τιμή να παρακολουθήσουμε μια (ή πολλές) από τις προβολές που θα κάνεις φίλε cineboy!

Άπειρα μπράβο για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα... και πάλι λίγα θα 'ναι!!! Να είστε καλά και να το χαίρεστε όσο θέλετε μ' αυτούς που αγαπάτε! :clapping2::cheers:

Μακάρι ο Παράδεισος να είναι η αφορμή αι η αιτία να σε γνωρίσω απο κοντά μαζί με όσους ακόμη περισσότερους φίλους απ εδω μέσα.

Χίλια ευχαριστώ δεν φτάνουν...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φιλαράκι 1.000 ΜΠΡΑΒΟ είναι λίγα...!!! :thumbsup::thumbsup:

Πολύ μεράκι και αγάπη βλέπω...

Κατάθεση ψυχής.!!!

Επειδή είναι και για μένα, ένα μικρό απωθημένο, να έχω ένα τέτοιο χώρο μελλοντικά,

θα ήθελα να γίνω λίγο αδιάκριτος και να σε ρωτήσω πόσο κόστισε όλη αυτή ή πανέμορφη φάση...

Έτσι εγκυκλοπαιδικά, που λέμε, αλλά και για να έχω μια εικόνα στο περίπου, στο βάθος του μυαλού μου...

Αν θες μπορείς να απαντήσεις και με pm... :winking:

Πάντως και παλι ΜΠΡΑΒΟ σου... :clapping:

Άσε με που έβαλες στην πρίζα να σε επισκεφθώ και να θαυμάσω τη δουλειά σου από κοντά... :lol:

...μιά ομαδική...κάτι σαν επιμορφωτική εκδρομή του mybike ε;....φοβερή ιδέα!!!

Εχω γράψει κάπου πιό πριν ότι κοστολόγηση στην προσωπική δουλειά και τις ανάλογες γνώσεις δεν μπορώ να κάνω.Τα κομμάτια όμως αυτά είναι και τα μεγαλύτερα!!!

Απο μηχανήματα δεν χρειάζεται να έχεις όπως τα δικά μου, γιατί η αλήθεια είναι ότι κόστισαν πολύ.Ομως επειδή ασχολούμαι χρόνια με το χόμπυ, τα έχω μαζέψει σταδιακά και μετά απο συνεχείς αναβαθμίσεις.Μπορείς κάλιστα να ξεκινήσεις με κάτι μικρότερο και στην πορεία βλέπεις.Ο χώρος είναι όλη η ιστορία και η διάθεσή σου γιά γνώση και δουλειά.Στην διάθεσή σου γιά ότι χρειαστείς.Να ξέρεις ότι σε αυτη την ιστορία δεν γίνεται να τα κάνεις όλα με μιά φορά...σιγά-σιγά...

Μακάρι να σε γνωρίσω και αο κοντά με αφορμή τον Παράδεισο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά τα κατάφερα και μετά απο πολύ δύσκολη δουλειά, μπόρεσα και έβαψα σήμερα όλες τις μπασοπαγίδες και τους διαχυτές ήχου στους τοίχους με μαύρο υδρόχρωμα.

Τα πράσινα και περίεργα μπλέ χρώματα που υπήρχαν και που ήταν ψηλοάσχετα με το όλο ύφος..(τα μπλέ ήταν κάπως υποφερτά...)έγιναν μαύρα και πλέον θεωρώ ότι ενσωματώθηκαν στον χώρο έτσι όπως πρέπει.....

Η άμεση επόμενη παρέμβαση θα είναι αυτη στο πάτωμα της αυλαίας.Το ξύλο θα επενδυθεί με μαύρη τσόχα έτσι ώστε να εξαφανιστούν κάποιες μικρές αλά αισθητές ασπρίλες απο το άναμα των φωτών της αυλαίας και κυρίως την αντανάκλαση φωτός προς το πάτωμα της αυλαίας απο το φώς του προβολέα.

Μερικές φωτογραφίες μετά την επέμβαση....

image-2411_49F0E223.jpg

image-203C_49F0E223.jpg

image-9870_49F0E223.jpg

image-59B6_49F0E223.jpg

image-2111_49F0E223.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τελικά τα κατάφερα και μετά απο πολύ δύσκολη δουλειά, μπόρεσα και έβαψα σήμερα όλες τις μπασοπαγίδες και τους διαχυτές ήχου στους τοίχους με μαύρο υδρόχρωμα.

Τα πράσινα και περίεργα μπλέ χρώματα που υπήρχαν και που ήταν ψηλοάσχετα με το όλο ύφος..(τα μπλέ ήταν κάπως υποφερτά...)έγιναν μαύρα και πλέον θεωρώ ότι ενσωματώθηκαν στον χώρο έτσι όπως πρέπει.....

Η άμεση επόμενη παρέμβαση θα είναι αυτη στο πάτωμα της αυλαίας.Το ξύλο θα επενδυθεί με μαύρη τσόχα έτσι ώστε να εξαφανιστούν κάποιες μικρές αλά αισθητές ασπρίλες απο το άναμα των φωτών της αυλαίας και κυρίως την αντανάκλαση φωτός προς το πάτωμα της αυλαίας απο το φώς του προβολέα.

Μερικές φωτογραφίες μετά την επέμβαση....

image-2411_49F0E223.jpg

image-203C_49F0E223.jpg

image-9870_49F0E223.jpg

image-59B6_49F0E223.jpg

image-2111_49F0E223.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ποπκορνιέρα δε βλέπω να έχεις όμως!!!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Ποπκορνιέρα δε βλέπω να έχεις όμως!!!!!!!

Εχω βρε...μιά πολύ μικρούλα που όμως κάνει καλά την δουλειά της...γιά πρόσεξε περισσότερο, σε προηγούμενες foto ακριβώς κάτω και δίπλα απο το εμπρός αριστερό ηχείο!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Εχω βρε...μιά πολύ μικρούλα που όμως κάνει καλά την δουλειά της...γιά πρόσεξε περισσότερο, σε προηγούμενες foto ακριβώς κάτω και δίπλα απο το εμπρός αριστερό ηχείο!!!

Εγκρίνεται!

Είσαι ΘΕΟΣ. Τελος.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F800S Arai Viper BMW K1200R (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε εχω δει και στο avclub.Πραγματικα το θερινο σου προτζεκτ μου εδωσε ιδεες για μια πλαινη ταρατσα που χω....Εδω που ειμαστε λιγοι που ασχολουμαστε μπορω να σου εκφρασω το θαυμασμο μου....Εχεις και το ενυδρειο...Ασε με πεθαινεις μερα με την μερα!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM (900cc) HJC FG-ST CRUCIAL MC1 Yamaha ??? (<1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Φαίνεται Εξαιρετικό!!! Συγχαρητήρια φίλε Cineboy (τωρα καταλαβα τον λογο του nick σου).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW F800GS Shoei Multitec

Δημοσιεύτηκε

Μαγεύτικα φίλε Cineboy. Χίλια μπράβο για τη δουλειά και το μεράκι σου. Έχω δεί την ταινία σινεμά ο παράδεισος, πολύ μικρός βέβαια, και μου είχε αφήσει μια ανάλογη αίσθηση με το ποστ σου στο mybike.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM exc (360cc)

Δημοσιεύτηκε

θελω μια βολτα το 1300 να παω να δω το ενυδρειο μετα

να δω και μια ταινια στον παραδεισο ζηταω πολλα?

ααα και ενα ποτο στο τσαι στην σαχαρα :D

cineboy ενα μεγαλο :respekt: και απο εμενα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.