272 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha xt660z Tenere (660cc) Hebo Transam

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Drz400sm λοιπον , το πηρα 2'ο χερι , με μολις 12.000χλμ στο κοντερ αλλα και πραγματικα . Ειχε ακομα και 6 μηνες εγγυηση απο τη μανα του οταν το πηρα ! Φρεσκαδουρα ! Τελευταια μερα του Ιουλιου του '07 .

Μετα επεσε στα χερια μου... :devil:

Οταν το πηρα ειχε σαν εξτρα τελικο Akrapocic τιτανιο , συναγερμο , και το 3Χ3 στο φιλτροκουτι αλλα ηταν ατζεταριστο... :shock: μου εδωσε ομως και το κιτ για το καρμπ. απο την moose , dynojet δλδ με αλλο πακετο . Με λιγα λογια ρουφαγε πολυ παραπανο αερα απο τι θα πρεπε και αυτο ειναι καταστροφικο . Μπηκε και το κιτακι και μπορω να πω "εδωσε" κατι !

Απο τη στιγμη που το πηρα ειχα μαθει ολες τις "μοντες" που παιζουν γι'αυτο και κυνηγησα να βρω καρμπυρατερ fcr39 σα κι αυτο που εχει το "καθαρο , το 'Ε . Το βρηκα το Νοεμβρη της ιδιας χρονιας , απο εναν breaker στην Αγγλια .

Εκει μπορω να πω οτι ξυπνησε το μηχανακι ! Ναι ! Αλλο "αρπαγμα" ! Φαντασου οτι μαμα το εχουν μετρησει 34-35 τροχο ( το δικο μου μαμα ειχε μετρηθει στα 35,5 πριν του βαλω οτι του 'βαλα ) και με το fcr "πεταγεται στα 39-40 !

Καλο και το καρμπ. αλλα μ'ετρωγαν τα χερια μου... Βρηκα λοιπον και ενα σετακι εκκεντροφορων , HotCams , εισ-εξ , εδωσε στις μεσαιες + ψηλες + διαρκεια . Χαμηλα εκοψαν κατι λιγο ( εχει σχεση με τη συμπιεση ) αλλα αυτο ειναι κατι που δε μ'απασχολει γιατι εχω κι αλλα στο αρωστο μυαλο μου..!

Επισης του εβαλα και την ηλεκτρονικη απο το 'Ε , τη βρηκα σε πολυ καλη ευκαιρια και τη τσιμπισα , 500rpm παραπανω , καλα ειναι αλλα διαφορα τρομερη δεν εχει . Ειδικα με τις "μαμα" βαλβιδες ( ειναι 2 κοματια κολημενα...) καλα ειναι , δε θελει παραπανω .

Τωρα ειμαι στα 25.100 χλμ +/- , κανενα απολυτος προβλημα . Οπως και σε καθε μηχανακι και ειδικα μονοκυλινδρο αλλαγη λαδιων καθε 3-4.000χλμ και φιλτρο, 'η καθε δευερη . Λιγο λαδακι το τσιμπαει ( οπως ολα ) αν το εχεις στα ορια του 'η σε μεγαλες ποριες με γκαζι λιγο πριν το τερμα . Τον Αυγουστο του ειχα αλλαξει και εκανα 3500χλμ τα οποια περιελαμβαναν εκτως της καθημερινης χρησης εκδρομες και ενα ταξιδακι , τσιμπισε 400ml μονο .Αλλα ειχε φαει καλο κυνηγι τον Αυγουστο !

Ετσι ειναι σημερα , την εδωσα την Αkra + τον λαιμο fmf και περιμενω μια καλυτερη απο τις Αμερικες !

Του εβαλα πριν μια βδομαδα πισω φαναρι με λεντ απο ufo ( οπως ο φιλος και ομοσταβλος giorgos drz ) , και πιο ομορφο αλλα και κανει καλυτερη δουλεια απο το μαμα , φωτιζει απιστευτα ! Ειναι με εγκριση E + DOT .

Του εχω βαλει επισης πλαστικο τεποζιτο απο το klx400r ( ιδο με το drz400e αλλα απο Kawasaki ) , ιδιας χωρητικοτητας , απλα ειχα σκαλωμα , ηθελα να εχω πλαστικο , οπως "καθαρα" !

Kαι μερικα χρησιμοτατα λινκ , must για DRZακιδες !

thumpertalk.com

thumpertalk.com FAQ

ebay.com

Τροποποιήθηκε από τον innova 04
Προσθήκη ετικετών.
Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε

ωραιος ρε bill,μερακλιδικο το τουμπανακι,φανταζομαι δεν σκεφτεσαι να το αποχωριστεις

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki drz sm Shoei XR 1000

γεια σου ρε bill με τις μοντες σου,

να το χαιρεσε το τουμπανακι και .... εις ανωτερα, να πω, δεν ξερω οτι νομιζεις!!!(υπερκυβισμος)

περιμενω εντυπωσεις απο την εξατμιση.

υ.γ. ακομα περιμενω τηλ. για τον καφε της κυριακης!!!!!

Τροποποιήθηκε από τον giorgos_drz

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia TUONO V4R ABS (999cc) καποτε...

Δημοσιεύτηκε

μπραβο ρε βασιλη,πολυ ωραιο και πολυ προσεγμενο το πυροβολο σου.

τα καλυτερα του εχεις πανω.

αληθεια τι εξατμιση περιμενεις?η θα μας το ανακοινωσεις οταν ερθει με το καλο?

ειδα φοραγες τα dunlop τα mutant στην πρωτη φωτο ,γιατι τα αλλαξες?

να σαι καλα να το χαιρεσαι και να το κανεις ακομα πιο κουκλι και πιο πιστολι.

περιμενουμε και φωτο απο τον γιωργο τωρα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Oταν το πηρα ειχε τα mutant , πολυ καλο λαστιχο ! Οταν τα αλλαξα εβαλα τα diablo , ηθελα να τα δοκιμασω κι αυτα , τελικα θα ξαναβαλω τα mutant οταν ερθει η ωρα , "γραπωνουν" την ασφαλτο !

ΕΔΩ εχω κανει ενα θρεντακι για το πως μπαινει το πλαστικο τεποζιτο απο το 'Ε 'η απο το klx400R ( klx400r/sr= πρασινο-μαυρο drz 'e/'s απο την εποχη kawazuki ) .

Το εχω και σε Ελληνικη βερσιον σε αλλο φορουμ . ΕΔΩ .

Περιμενω μια SSW-MRD , η MRD ειναι μια εξατμιση ειδικα σχεδιασμενη για drz400 η οποια δουλευει απο τις πιο μικρες μετατροπες ( 3Χ3 mod + τζεταρισμα ) μεχρι και τα τερατα των 60hp ! .

ΕΔΩ ειναι το αναλογο θρεντ μ'αυτην .

Φτιαχτηκε απο την MRD σε συνεργασια με τον Eddie Sisneros , μεγα γκουρου των drzαδων , οταν η Yoshi εκοψε απο την παραγωγη την TRC . Δε μοιαζει πολυ ομορφη διπλα στη Yioshi TRC αλλα τη δουλεια της τη κανει ! Και περνει σιγαστηρα για μας τους που δε τη πολυ-παλευουμε με τη πολυ φασαρια !

Το μονο που δε τα παω καλα ειναι με το θεμα πλυσιμο μοτο , οχι δε με λες τον γραφικο γειτονα που πλενει τη μηχανη του καθε Κυριακη...

Λειτουργη και σαν αντι-κλεπτικο ! Τωρα βεβαια αν εχω να κανω καποια μεταφορα/συναντιση "υψηλου προσοπου" εκει το κανω καθρεφτι !

Merci Γιωργο ! Θα γινει και το 440 να γουσταρουμε πιο πολυ ! Οσο για το καφε η κακια η ωρα , εμπλεξα , με καλο θεμα !

Αντε Γιωργο βαλε και συ' το δικο σου !

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

πρεπει να το πλυνω πρωτα και να το γωτογραφισω, γιατι αν το πιστευεις ή οχι δεν το εχω καμια φωτο εκτος απο εκεινη με την μικρη!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αντε george να δουμε και το δικο σου το τερατακι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Σ'αυτο το λινκ εχει αρκετες φωτο : TT garage .

Αντε ρε Γιωργο , φωνη λαου...

Τροποποιήθηκε από τον Smias

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

αυριο θα τις ανεβασω!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM 1190 RC8 Αλλος

Δημοσιεύτηκε

:_rock-on::respekt:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ε! λοιπον ηρθε η ωρα.

με λενε γιωργο εχω ενα drz 400 sm 05, και ειμαι καλα!! :D

με το μηχανακι γνωριστηκαμε τον 11/05 το πηρα με 6000χλμ και μετα απο 6 μηνες που το ειχε ο προηγουμενος.

ηταν σε αριστη κατασταση και ειχε επανω και ενα τελικο akra.

στο πρωτο service εκανα τη πρωτη αλλαγη και του εβαλα ενα φιλτρο bmc

post-6148-1232286352_thumb.jpg

μετα απο πολυ καιρο αφου εψαχνα κατι στο internet για να το ξυπνισω λιγο, βρηκα μια κουβεντα σ' ενα forum :P (mybike σε βρηκα).

γνωριστηκα, στην αρχη μεσω internet και μετα και απο κοντα, με ενα αλητη μηχανοβιο ομοσταυλο (να μη πω το ονομα ακομα),

και τελικα μπηκα στην πριζα για να του βαλω ανα καρπυρατερ για να ξυπνισει για τα καλα.

με την βοηθεια του Βασιλη (smia) βρηκα καποια αγορασα 2 και τελικα εβαλα επανω ενα fcr mx 39 (ευχαριστω πολυ bill για την βοηθεια που μου εχεις δωσει και που θα δωσεις στο μελλον :P )

post-6148-1232286725_thumb.jpg

εκει αρχισε ενας γολγοθας στο να βρω και να αγορασω τα σωστα ζιγκλερ, βελονες και ανταπτωρες γαι να μπει επανω, και κρατησε πολυ καιρο.

αλλα αξιζε τον κοπο, σαν να πηρα αλλο μηχανακι, πολυ δυναμη πηρε!!! :_rock-on:

στο τελος εκανα και μια εικαστικη παρεμβαση στο μηχανακι, αλλαξα το πισω φαναρι και τα ογκωδη - αντιαισθητικα φλας του.

απο αυτα

post-6148-1232286916_thumb.jpg

σε αυτα

post-6148-1232286988_thumb.jpg

και το τελικο αποτελεσμα

post-6148-1232287033_thumb.jpg post-6148-1232287277_thumb.jpg

τωρα αν βρεθει κατι πολυ καλο π.χ. βαλβιδες κτλ ισως παω για παραπανω!!!!

Αρέσει σε 3 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki DR-Z sm Shoei X-Eleven

Δημοσιεύτηκε

ΟΟΟΟΟ μπράβο παίδες. Σιγά - σιγά θα σας φτάσω και εγώ :_thumbsup: !!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ε! λοιπον ηρθε η ωρα.

με λενε γιωργο εχω ενα drz 400 sm 05, και ειμαι καλα!! :D

με το μηχανακι γνωριστηκαμε τον 11/05 το πηρα με 6000χλμ και μετα απο 6 μηνες που το ειχε ο προηγουμενος.

ηταν σε αριστη κατασταση και ειχε επανω και ενα τελικο akra.

τωρα αν βρεθει κατι πολυ καλο π.χ. βαλβιδες κτλ ισως παω για παραπανω!!!!

Σιγα που εισαι καλα...!

Φτου του-φτου του !

Τα κουσα τα σκασιματα οταν εφυγες , bren gun ! Κλεισε τη τρυπουλα εκει που λεγαμε και θα 'ναι πιο κομπλε .

Ναι βαλβιδες ειναι καλο να αλαχτουν με καποιες αλλες που ειναι απο ενα κοματι και οχι κολημενες , καμια φορα οτι κολαει ξε-κολαει... :0

Βγαζουν οι Ferea , Versah , βγαζει και η Kibbelwhite αλλα ο Θεος Eddie δεν την εμπιστευεται , βγaζει και ο Ron Hamp ενα σετακι , ειναι απο Ferea και εχουν μια επικαλυψη για ακομα καλυτερη αξιοπιστια , τις δινει και ο Eddie . Παιζουν σε στανταρ και σε +1mm παραπανω αλλα αυτες ειναι πραγματικα "σκαλισμενα" . Και με τις καινουριες βαλβιδες καλο ειναι να αλλαχτουν και τα ελατηρια αλλα γι'αυτα δεν εχω βρει καποια καλη ακρη για φτηνα , θα βρεθει ομως ...!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei XR 1000 Yamaha XTZ 660 Tenere (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Γιωργο...τα σπασε φιλε το DRZ....εισαι μερακλης και φαινεται..μην σου πω ακουγεται κιολας.. :lol: ..να σαι καλα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ευχαρισρω για τα καλα λογια!! :cheers:

bill γι' αυτο σου ειπα οχι εξαρχεια για κεφε, συνοδεια με τα εκαμ θα εφευγα!!!! :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μπραβο ρε παιδια να ειστε παντα καλα να τα εχετε κουκλια τα εργαλεια σας να πυροβολανε.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Φχαριστουμε !

Αντε join the club ! Παρε ενα και θα το φτιαξουμε τουμπανακι ευκολα και χωρις πολλα $$$ , δε θελει κοπο , θελει τροπο !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

ειναι πολλα τα λεφτα αρη....

θα παω για κατι με λιγοτερα φραγκα.

μια βολτα θα την παμε παντως

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM Yamaha TDM

Δημοσιεύτηκε

DRZ rules! ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ειχαμε εξελιξεις με το "παιδι" ! Χτες λοιπον ηρθε η η καλυτερη εξατμιση που παιζει για drz - με μετρησεις σε δυναμομετρα και οχι επειδη καποιος εισαγωγες το λεει - στα χερια μου :D SSW/MRD pipe ! Υλικο κατασκευης ανοξοιδωτο ατσαλι ο λαιμος και αλουμινιο το τελικο .

Ο λαιμος αρχιζει στα 41mm και φτανει τα 57mm !!! Ναι ειναι γαιδουρα ! Το τελικο ομοως ειναι τυπου "μοτοκροσαδικο" σε ογκο , ειναι αναλογικα μικρο . Μ'αρεσει !!! Βαρος 2,9 κιλα , ολη !

Μπηκε πιο ευκολα απ'οτι περιμενα , ο λαιμος θελει λιγη "τεχνη" αλλα με λιγη προσοχη μπαινει μια χαρα ! Ηρθε και με "σιγαστηρα" αλλα μαλλον ακουμε καλυτερα απο τους Αμερικανους γιατι και μ'αυτο παλι ακουγεται πολυ... Το ειχα φανταστει οτι θα εκανε θορυβο μιας και αυτη η εξατμιση φτιαχτηκε απο την MRD σε συνεργασια με τον Eddie Sisneros μεγα μαγιστρο των drz για να δουλευει σε μηχανακια με σχεδον τιποτα "πειραγμενο" μεχρι στα τεραατακια των 57-60hp . Θα φτιαξω κατι πιο "κλειστο" για σιγαστηρα γιατι δε θελω να μεινω χωρις πινακιδα για 10 μερες αλλα ουτε να με μισισουν ( και παλι..! ) οι γειτονες μου !

Αν ειχα περιμενει και 10 λεπτα παραπανω στον μηχανικο μου οταν βρηκε τη φλατζα εξατμισης κεφαλης δε θα επρεπε να να τη ξαναλυσω-δεσω... Αφου το ξερα , η παλια ειχε ρημαξει απο τοι βγαλε-βαλε , 25χιλ χλμ εχει το μηχανακι , υλικα ειναι φθειρονται !

Τελος παντων πηγα μεχρι το μαστορα μου με ηχο τρακτερ ( εχανε σα τρελο ) τη πηρα και βουρ στο γραφειο για τοποθετηση !

Εβαλα ραμπες και το ανεβασα μεσα στην ηρεμια αφου εξω επαιζε σκοταδι τρελο και κατα τις 10 το βραδυ ειχα τελιωσει τη δουλεια !

Αν εχεις drz και θες τη καλυτερη εξατμιση ( αυτη και η Yoshi TRC-TRS που δε φτιαχνεται πια ) αυτη ειναι η καλυτερη ! Αν θελεις κατι πιο ησυχο κτλ κρατα τη μαμα η βαλε μια αλλη για να χασεις βαρος .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZS 1000 Fazer (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Ερώτηση ΕΝΤΕΛΩΣ σοβαρή:

Έχεις σκεφτεί ποτέ να το βάλεις πίστα, δίπλα σε κανά R1 κτλ να τρίβουν τα ματάκια τους οι τύποι?!

Μπράβο σου! Πολύ καλή δουλειά! Συνέχισε έτσι!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Merci ! Πρεπει να γινει 60hp , εκει να δεις πλακες που κανει σε πολλα !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

μπραβο ρε βασιλη κουκλα η εξατμιση.

θα πυροβολαει ακομα πιο καλα τωρα το εργαλειο.

αντε και εις ανωτερα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Monster + sh shoei nxr Ducati monster (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

πολύ ωραίο μπορώ να πω... :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM Yamaha TDM

Δημοσιεύτηκε

Βασιλη βαλε του ρε φτερακι απο Husaberg,το κανει κ@βλ@ το DRZ το συγκεκριμενο φτερακι!

HUSABERG_FS650e_Black_Force_1.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα