ALX™

Οριστικά ο Ντούσαν και πάλι στην ΑΕΚ

38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς είναι ο νέος προπονητής της ΑΕΚ μετά την οριστική συμφωνία που επήλθε πριν από λίγο στις συζητήσεις του με τους μετόχους της ΠΑΕ. Η ανακοίνωση της πρόσληψης του προπονητή που έχει συνδέσει το όνομά του με τα έξι τελευταία πρωταθλήματα της Ενωσης θα γίνει μόλις επιστρέψει από τη Νέα Υόρκη ο μεγαλομέτοχος Νίκος Νοτιάς του οποίου ο ρόλος στην υπόθεση ήταν καταλυτικός.

dusan_h_epistrofh4_m.jpg

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Contra.gr, βοηθός του Μπάγεβιτς στην τρίτη θητεία του στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο θα είναι ο Λύσσανδρος Γεωργαμλής, στενός φίλος του Στέλιου Μανωλά, ο οποίος θα αναλάβει χρέη τεχνικού διευθυντή (γυμναστής, φυσικά, θα είναι ο μόνιμος συνεργάτης του Ντούσκο Δημήτρης Μπουρουτζίκας).

Την Πέμπτη αναμένεται να γίνει η επίσημη παρουσίαση του νέου σχήματος στην τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ, ενώ το ντεμπούτο του Ντούσαν Μπάγεβιτς στο τιμόνι της Ενωσης αναμένεται να πραγματοποιηθεί το απόγευμα της Κυριακής (16:45) στο Παγκρήτιο εναντίον του ΟΦΗ.

Ακούω :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Bombardier Learjet E-Ton maximum (19cc)

Δημοσιεύτηκε

Ωχ!!!

Και φυσικα θα χωριστουμε και παλι σε 2 μετωπα

Σταματηστε να βιαζετε την ΑΕΚ, τραβηξτε μια :kaaaala:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Ελπιζω, να εχουν ηρεμησει οι καφροι της original.. (Αλλα, αυτο, ειναι στο χερι του Μπαγεβιτς! ;)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Arai RX-7 GP

Δημοσιεύτηκε

τι ειχατε, τι χασατε και τι θα ξαναχασετε.... :tooth:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki drz sm Shoei XR 1000

Δημοσιεύτηκε

φιλα το βατραχο σου!!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Καλα να παθει ο μλκς ο δωνης!!!! Οταν ελεγα σε ενα αλλο thread οτι πουλησε την αελ ενας φιλος μου ειπε οτι ετσι ειναι το επαγγελματικο ποδοσφαιρο! Εκατσε τωρα στο παλουκι ο δωνης, δεν προλαβε ουτε τη σεζον να βγαλει! Λες και για την καταντια της φταιει αυτος... Τεσπα, οσο δεν πεφτει μαρουλι στην ομαδα με νεους ποιοτικους παικτες, τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Triumph tiger 1050 Nolan X-Lite X-601r KTM 990 smt...

Δημοσιεύτηκε

κ όμως παιδιά. ζηλεύω την ΑΕΚ που πήρε τον Μπάγιεβιτς για προπονητή. Χαζομάρα και σε εμάς στον ολυμπιακό που τον διώξαμε... κρίμα να μην είχε ο μπαγιεβιτς τη στήριξη που είχε ρίξει η διοίκηση του ολ/κου στον σολιντ...

μπορεί και θα κάνει θαύματα...

μπράβο ρε ΑΕΚάρες, σας ζηλεύω. μακάρι να μην αρχίσουν οι της original τα ωραία τους τα κόλπα...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia RS125 Shoei XR 1000 Ducati 999 (999cc)

Δημοσιεύτηκε

Σε εμας ποτε θα ερθει ρε γαμωτο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Στο φόρουμ της original πάντως οι μισοί άρχισαν να βρίζουν από τώρα! Πάλι τα ίδια θα έχουμε!

Για μένα όμως ξεχνάνε ότι την τελευταία χαρά στα σκέλια μας την είδαμε πριν 14 χρόνια και με αυτόν στο τιμόνι. Κι όχι μια φορά, αλλά τρεις συνεχόμενες με μια ομάδα που χαιρόσουν να την βλέπεις να παίζει μπάλα. Ουσία και θέαμα ήταν!

Εγώ τον θέλω πάντως. Είναι ο μόνος που μπορεί να συμμαζέψει το χάλι στο οποίο έχει έρθει η ομάδα...και το κυριότερο? Θα ανέβει η ψυχολογία των παιχτών!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati Multistrada (1000cc) Arai Chaser Ducati Multistrada (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

Κι ακόμη δεν είδατε τίποτα. Το θέμα είναι να τον αφήσουν να δουλέψει και να αφήσουν ήσυχη την οικογένεια του. Αν και το βλέπω λίγο δύσκολο. Ο Χατζηχρήστος βγήκε πάλι μπροστάρης! Χειρότερος και από τον τσουκαλά έχει καταντήσει!

μακάρι να μπορέσει να δουλέψει ο Μπάγεβιτς για το καλό όλων μας.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Ο Χατζηαβάτης είναι μια από τις μεγαλύτερες πληγές της ΑΕΚ όλα αυτά τα χρόνια. Τον έχω σιχαθεί.

Το κακό είναι ότι επηρεάζει πολύ κόσμο και ειδικά αυτούς που φωνάζουν πάντα. Τους φανατικούς.

Πάλι τα ίδια θα έχουμε και το ξέρω και απορώ πως δέχτηκε ο Μπάγεβιτς να ξανάρθει. Εγώ στη θέση του δεν θα ξαναπερνούσα ούτε απ έξω.

Αυτό σημαίνει κάτι τελικά. Ότι δεν είναι ΜΟΝΟ τα λεφτά. Είναι και κάτι άλλο που τον φέρνει πίσω.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Toυτη τη φορα, νομιζω οτι η "original" θα φαει κραξιμο.. (Μακαρι, αλλα ξαναλεω.. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ! να πει τα πραγματα, με τ'ονομα τους!)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW boGSer 1150

Δημοσιεύτηκε

Οι εμπαθείς δεν αλλάζουν. Οι φίλαθλοι της ΑΕΚ στο θέμα Μπάγεβιτς ήταν διχασμένοι. Οι λίγοι αλλά φανατικότεροι είναι εναντίον του. Οι υπόλοιποι όχι.

Οι υγιείς σκεπτόμενοι ξέρουν ότι ο Μπάγεβιτς ήταν ο μόνος που έδωσε χαρά στην ΑΕΚ εδώ και 20 χρόνια.

Μπορεί να έκανε ότι του καταλογίζουν...ότι μας πρόδωσε, ότι ότι ότι... αλλά το παρακάνουν. Λες και ήταν και είναι ο μοναδικός προπονητής που παράτησε μια ομάδα για μια άλλη (για κάποιους λόγους φυσικά...)

Αυτοί θεώρησαν ότι τότε ο Μπάγεβιτς ήταν ένας απ αυτούς (κι όχι επαγγελματίας προπονητής) και πήγε στο αντίπαλο στρατόπεδο! Λες και θα έμενε ισόβια στην ομάδα!

Τέτοια βεντέτα πάντως με προπονητή δεν έχει ξαναγίνει πουθενά στην Ευρώπη απ' όσο ξέρω.

Και κάτι ακόμα που ξέρω είναι ότι αν τον αφήσουν ήσυχο να δουλέψει, μπορεί να δούμε κι από φέτος πρωτάθλημα με τα χάλια που έχουν οι άλλοι δύο κι ας είμαστε 8 βαθμούς πίσω.

Παίχτες έχουμε, προπονητή δεν είχαμε.

Για θυμηθείτε με τι παίχτες είχε πάρει το πρώτο του πρωτάθλημα με την ΑΕΚ και συγκρίντε τους με τους σημερινούς. Όχι ότι δεν χρειαζόμαστε κάνα δυο ακόμα σε καίριες θέσεις όπως 10άρι και δεξί μπακ τουλάχιστον, αλλά και με αυτούς μπορεί να κάνει την διαφορά που θέλει η ΑΕΚ. Και μπορεί να το κάνει. Το έχει αποδείξει άλλωστε στο παρελθόν.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πάλι τα ίδια θα έχουμε και το ξέρω και απορώ πως δέχτηκε ο Μπάγεβιτς να ξανάρθει. Εγώ στη θέση του δεν θα ξαναπερνούσα ούτε απ έξω.

Αυτό σημαίνει κάτι τελικά. Ότι δεν είναι ΜΟΝΟ τα λεφτά. Είναι και κάτι άλλο που τον φέρνει πίσω.

Αυτό ξανα πέστο, αλλά δεν μπορεί να το σκεφτεί κανένας "άρρωστος" οπαδός. Στο contra.gr θα βρείτε τις δηλώσεις ΧΧ και θα απορρήσετε με αυτά που λεέι. Λέει: "δεν αγαπάει τηνΑΕΚ γιατι πανηγύρισε το 1-1 με τον Άρη κ στέρησε το πρωτάθλημα". Το γεγονός πως ο Άρης ήθελε να βγει UEFA και πως είναι προπονήτης του δεν το σκεφτεται αυτός ο άνθρωπος??? Εάν ήσαστε στην θέση του όταν είχε βγει σε πανό (ή συνθημα) από τους οργανωμένους το αλησμόνηστο σύνθημα: "ΠΡΟΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΠΡΟΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΝΙΣΗ, ΓΙ' ΑΥΤΟ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΑΙΔΙΑ", ποια αντίδραση θα είχατε όταν κερδίζατε την ΑΕΚ ως αντίπαλος???

Πραγματικά είστε τυχεροί που γύρισε, διότι είναι αυτός που μπορεί να σας αναστήσει.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Μπορεί να έκανε ότι του καταλογίζουν...ότι μας πρόδωσε, ότι ότι ότι... αλλά το παρακάνουν. Λες και ήταν και είναι ο μοναδικός προπονητής που παράτησε μια ομάδα για μια άλλη (για κάποιους λόγους φυσικά...)

E.. ΑΣ ΠΕΙ! επιτελους! ξεκαθαρα τους "λογους"! Αυτο!! ειναι το θεμα!! (Γι'αυτο λεω και παραπανω, οτι "ειναι στο χερι του"!.. :angry:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Και κάτι ακόμα που ξέρω είναι ότι αν τον αφήσουν ήσυχο να δουλέψει, μπορεί να δούμε κι από φέτος πρωτάθλημα με τα χάλια που έχουν οι άλλοι δύο κι ας είμαστε 8 βαθμούς πίσω.

Παίχτες έχουμε, προπονητή δεν είχαμε.

Για θυμηθείτε με τι παίχτες είχε πάρει το πρώτο του πρωτάθλημα με την ΑΕΚ και συγκρίντε τους με τους σημερινούς. Όχι ότι δεν χρειαζόμαστε κάνα δυο ακόμα σε καίριες θέσεις όπως 10άρι και δεξί μπακ τουλάχιστον, αλλά και με αυτούς μπορεί να κάνει την διαφορά που θέλει η ΑΕΚ. Και μπορεί να το κάνει. Το έχει αποδείξει άλλωστε στο παρελθόν.

Αυτό είναι που με τρομάζει. Κι ο Ολυμπιακός την καλύτερη ομάδα την είχε 98/99 (τελευταία της πρώτης περιόδου του Μπάγεβιτς) με ροστερ μετριο δουλεμένο όμως 3 χρόνια. Αποτέλεσμα η Γιουβε χρειάστηκε τον θεό "Αίολο" για να περάσει στους 4 από τον ΟΣΦΠ του Μπάγεβιτς. Εμείς τον διώξαμε για να κάνουμε πορεία στην Ευρώπη και καταλήξαμε να τρώμε 7 απο την Γιούβε. Ήρθε πάλι το 04/05, παίρνει 10 βαθμούς στους ομίλους κι έμεινε εκτός δεύτερης φάσης (ατυχος) κάνει double και τον διώχνουμε για τον Σόλιντ.... Η νόσος υπάρχει σε όλα τα στρατόπεδα ALX.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Καλα να παθει ο μλκς ο δωνης!!!! Οταν ελεγα σε ενα αλλο thread οτι πουλησε την αελ ενας φιλος μου ειπε οτι ετσι ειναι το επαγγελματικο ποδοσφαιρο! Εκατσε τωρα στο παλουκι ο δωνης, δεν προλαβε ουτε τη σεζον να βγαλει! Λες και για την καταντια της φταιει αυτος... Τεσπα, οσο δεν πεφτει μαρουλι στην ομαδα με νεους ποιοτικους παικτες, τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη.

.....και τωρα που θα πάρει και ό,τι περίσευε ο Σέρβος κλεφτοκοτάς, να δούμε τι θα πάρετε.

Σε εμας ποτε θα ερθει ρε γαμωτο?

.....εσείς ποιοί είστε; Και τι τον θέλετε; Κάνει έργο στις ομάδες, αλλά δείτε πώς φεύγει απο αυτές. Μόλις δει δεκάρα τσακιστή παραπάνω από τα πολλά που παίρνει, τα κάνει όλα λαμπόγιαλο και πάει για άλλα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-STROM

Δημοσιεύτηκε

Μεγάλη μέρα για την ΑΕΚ και μεγάλη ευκαιρία να φτάσει εκεί που της αξίζει και θέλει ο κόσμος της..

Παιδιά όχι κοντά στον Ντόυσαν όλοι πρώτα κοντά στην ΑΕΚ..

Είναι ένας μεγάλος προπονητής που έρχεται σε μια μεγάλη ομάδα..όποιος αγαπάει την ΑΕΚ αυτό πρέπει

να δει και επιτέλους να σταματήσει κάθε Χατζ.... επαγγελματίας οπαδός και τίποτα περοσσότερο να διχάζει

χρόνια τώρα τον κόσμο μας..Έλεος ρε μ@λ@κ@ φτάνει πια..φτάνει..

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tmax 500 Honda VFR 800 X

Δημοσιεύτηκε

Τεσπα, οσο δεν πεφτει μαρουλι στην ομαδα με νεους ποιοτικους παικτες, τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη.

Σ'αυτο δεν συμφωνω, φετος εκανε τις καλυτερες μεταγραφες η αεκ κι απο τους 3 μεγαλους (Κυριακος,Μπασινας,Πελετιερι,Σκοκο,Τζιμπουρ). Αλλο που δεν εδεσε η κομποστα με τον Δωνη.

Αν και θα προτιμουσα να δω τον Μπαγιε και στον παο, χαιρομαι που εστω πηγε στην αεκ μπας και την συνεφερει λιγο απο τα ορια ντροπης που ειναι ως τωρα.

Να γινει και λιγο ανταγωνιστικο το πρωταθλημα ρε γαμωτο που ειμαστε οι ολυμπιακοι απο την 10η αγωνιστικη φαβορι....

Αν συνεχισει ετσι και του χρονου, 1 σεπτεμβριου θα κανουμε παλι τις μεταγραφες και θα ξεκινησουμε με βασικο στην 11αδα τον Πατσα... :huh:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW Ρ1200ΓΣ

Δημοσιεύτηκε

Σ'αυτο δεν συμφωνω, φετος εκανε τις καλυτερες μεταγραφες η αεκ κι απο τους 3 μεγαλους (Κυριακος,Μπασινας,Πελετιερι,Σκοκο,Τζιμπουρ). Αλλο που δεν εδεσε η κομποστα με τον Δωνη.

Σε αυτο δε συμφωνω εγω φιλε μου! Ειναι ελληνικη πρωτοτυπια να φευγει ενας προπονητης μετα απο 6 μηνες και ενα χρονο. Μεχρι να καθιερωσει τα συστηματα του στην ομαδα, να κανει τις αλλαγες σε παιχτες που θελει κλπ χρειαζεται τουλαχστον 2 σεζον, κατα τη γνωμη μου. Οπως επισης μου τη "δινει" γιατι ο προπονητης παντα ειναι το ευκολο θυμα. Ο Δωνης ειχε αποδειξει την αξια του στην αελ σε ενα αρκετα μεγαλο βαθος χρονου. Στην αεκ στο 6μηνο τον παραιτησαν... Ο Ντουσκο ειναι σαφες οτι δεν ερχεται στην αεκ με τους καλυτερους οιωνους και βεβαια θα ακουσει ουκ ολιγα παλι απο καποιους φιλαθλους. Αν στο τελος της χρονια η αεκ ειναι εκει που ειναι τωρα, θα πρεπει να παραιτηθει? :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ZX7-R AGV GP Pro

Δημοσιεύτηκε

Για να δούμε προκοπή επιτέλους!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha z125 (250cc) Ducati 999 (998cccc)

Δημοσιεύτηκε

Το κύριο πρόβλημα στην ΑΕΚ είναι η έλλειψη σωστόν παιχτών.

Ο Μπάγιεβιτς είμαι ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα και το έχει αποδήξει αλλα μήν περιμένετε και πολλά γιατι δεν έχει υλικό.

ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΜ@Λ@Κ@ ΣΑΣ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ για να μπορέσετε να κρατήσετε αυτή τη φορά τον πιο άξιο προπονητή στην Ελλάδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha FZ1 NAKED (1000cc) Ducati DIABLO 666 (TURBOcc)

Δημοσιεύτηκε

Καλά θα κάνουνε να το βουλώσουνε κάποια ρεμάλια της original μπάς και δούμε μία άσπρη μέρα! Καλά θα κάνουνε να βάλουνε το απειροελάχιστο μυαλό τους εκεί που ξέρουνε και να αφήσουν τον Ντούσκο να κάνει παιχνίδι!!!!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM duke II KTM duke II (640cc)

Δημοσιεύτηκε

εγω ειμαι ΑΕΚΑΡΑ και πρεπει να καταλαβουν μερικοι οτι πρωτα πρεπει να στηρίζουν την ΑΕΚ και μετα να κοιτάνε τι προπονητη εχει δν λεω να ξεχασουν αλλα πρεπει να καταλαβουν οτι με το να κραζουν τον προπονητη δν βοηθανε.

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ ενας μλκ ειναι και τπτ παραπανω!

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki V-Strom Caberg Rhyno Graphic

Δημοσιεύτηκε

Τι σχέση έχει η παραίτηση του Δώνη, με αυτό που έλεγες περί προδοσίας της ΑΕΛ ;

Και επιτέλους, πόσο πρέπει να κάθεται ένας προπονητής σε μια ομάδα για να μην θεωρηθεί η αποχώρησή του προδοσία;

Νομίζεις οτι ο Δώνης έκατσε στο παλούκι; Γιατί; Επειδή έφυγε από την ΑΕΚ;

Λες οτι δεν θα βρει ομάδα να αναλάβει;

Νομίζω θα πρέπει να σκεφτόμαστε λιγάκι με σημερινούς ρυθμούς.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα