valas-GSX-R

SUZUKI GSF BANDIT 650S ABS

47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Suzuki v-strom Shoei XR 1100 Ducati Panigale (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Ποιά ειναι η γνώμη σας για την συγκεκριμένη μηχανή?ποιο πιστεύετε οτι είναι καλύτερο το συγκεκριμένο ή το YAMAHA FAZER S2 600???? :scooter:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Yamaha fjr 1300

Δημοσιεύτηκε

θεωρω το bantit πολυ τιμια μοτοσυκλετα ειδικα για τα λεφτα τις απο την αλλη εχουμε ομως ενα μοντολο τις γιαμαχα το οποιο εκτος τον περισοτερων αλόγων ειναι και πολυ πολυ ποιο ελαφρυ... αν βαλεις και το αφτερ σειλ σερβις τις γιαμαχα τοτε η ζυγαρια κλεινη υπερ του faizer .

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda Transalp

Δημοσιεύτηκε

Πιστευω οτι οσο πιο φθηνο ειναι το ενα τοσο πιο καλο ειναι το αλλο, οτι πληρωνεις παιρνεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei XR 1000 Yamaha XTZ 660 Tenere (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Εξαρταται τι ψαχνεις φίλε μου...Το fazer ειναι σαφως πιο γρηγορο και με ποιο σπορ προσανατολισμο...Το Bandit απο την αλλη ειναι πιο ηπιο κ πιο μετρημενο μηχανακι κ με πολλες ταξιδιωτηκες περγαμηνες....Με το fazer θα εχεις καλυτερες επιδοσεις αλλα κ μεγαλυτερες καταναλωσεις...Και αυτη η ελειψη ροπης στις μεσαιες στροφες ισως σε ενοχλησει(ισως οχι σιγουρα αναλογα τι ζητας)...Το bandit πιο ροπατο χαμηλα αλλα βαρυτερο πραγμα που κουραζει κ αυτο στην πολη..Τελος η διαφορα στην τιμη αναμεσα στα δυο ευνοει το suzuki το οποιο ειναι πλεον κ υδροψυκτο κ με ABS...Κρινε τι προτιμας κ τι μπορεις να "θυσιασεις" γιατι ολα σε σενα καταληγουν....Παντως κ τα δυο για μενα ειναι πολυ πολυ καλα μοτορια...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Sprinter AGV Air Tech Harley Davidson street (500cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Bandit 650SA: Ροπάτο, σταθερό, με πολύ καλή θέση οδήγησης, και με 6390 με ABS.

Yamaha fazer s2 ABS: Ροπή ψηλά αλλά εκπληκτική δύναμη που τεροιάζει σε σύγκριση μάλλον με honda hornet ή gsr. Τιμή? 8920?

Για ποια σύγκριση μιλάμε? στα λεφτά αυτά παίρνεις supersport!

Δεν υπάρχει αντίπαλος στα λεφτά του!

Τώρα αν προσθέσω ~2600? παραπάνω το συζητάμε.

Μάλλον για triumph sprinter θα πήγαινα!

Τροποποιήθηκε από τον dimitrishndsm

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tmax 500 Honda VFR 800 X

Δημοσιεύτηκε

Αν εισαι αδιαφορος χρηματικα, παρε το S2 για τα πολλα πλεονεκτηματα του.

Αν ομως δεν εισαι αδιαφορος και εισαι αναμεσα σε αυτα τα 2 μηχανακια ...

Bandit 650SA: ... με 6390 με ABS

ΤΕΛΟΣ!

Σκεψου τι εξτρα αφτερμαρκετ εχεις να ριξεις επανω στο μπαντιτ με την διαφορα που εχουν τα 2 μηχανακια. ;)

Γενικα το μπαντιτ αυτο τον καιρο ειναι οτι καλυτερο παιζει σε value4money οποτε οποιαδηποτε συγκριση με αλλο μηχανακι το "καθαριζει απο τα αποδυτηρια". :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki bandit 650 s AGV Stealth BMW r1200rt (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

αν έχεις χέρια, σκεφτεσαι ταξίδια και έχεις συνεπιβάτη τότε ληστή δαγκωτό. αν ψάχνεις επιδόσεις και δεν έχεις πρόβλημα με χρήματα τότε s2. βέβαια με τα παραπάνω χρήματα και ο ληστής γίνεται λίγο τούμπανο.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τα πρώτα 262χμ ήρθαν με μόλις 14λίτρα βενζίνη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW 650gs 1cyl Caberg V2R

Δημοσιεύτηκε

Τα πρώτα 262χμ ήρθαν με μόλις 14λίτρα βενζίνη.

πολύ καλό νούμερο ακούγεται για αυτού του τύπου μηχανή :_thumbsup:

πόλη ή στρώσιμο έξω; ταχύτητες κλπ;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

τα 100 σε κολλημένο Κηφισό-κηφησίας, τα 160 σε εθνική και στροφές στη διαδρομή πρός Μέγαρα χωρίς διόδια

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW

Δημοσιεύτηκε

ρε παιδια το bandit τι λεει απο αξιοπιστια?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Shoei XR 1000 Yamaha XTZ 660 Tenere (660cc)

Δημοσιεύτηκε

Καμια σχεση με τα παλια 400αρια...Αξιοπιστο...Δεν εχει ακουστει κατι...Εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει...Ακομα παιζουν μοντελα του 2002+++ ανετα

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

οτι και να σου πουμε εμεις,εσυ θα το αγορασεις,και τα 2 ειναι πολυ καλα μηχανακια,καντα βολτα και τα 2 και παρε οποιος σε καλυπτει και σου αρεσει περισσοτερο

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Dead-Versys AGV Stealth Ducati STREETFIGHTER (1100cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

8920? το fazer 600s2 abs ???? ....o χριστός και η παναγία... :pray:

Κάπου τόσο δεν έχει το bandit 1250??? :think:

Τώρα το τσέκαρα..... BANDIT 1250S ABS 8995?.... ε καλά..

Τότε εγώ προτείνω...ανάμεσα σε fazer600s2 και bandit650 προτείνω το fazer....!!!!

Και όταν πας να το πάρεις...τράβα στη suzuki και πάρε το bandit 1250 στα ίδια λεφτά!!!!!!

Τι είπα πάλι ο τρελλός επιστήμονας....... 231_handicapped_man_in_a_wheelchair.gif

:tooth:

Τροποποιήθηκε από τον DeadRider

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Shoei XR 1100 Yamaha FJR

Δημοσιεύτηκε

Πάντως και εδώ ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda wave 110 Suzuki

Δημοσιεύτηκε

Κι εγω το ζαχαρωνω πολλους μηνες τωρα.

Ειμαι απο τα ατομα που δεν τους ενδιαφερει η απολυτη ιπποδυναμη,

αλλα απο αυτους που με λιγα χρηματα θα παρει ενα μηχανακι που κανει πολλα

σε ικανοποιητικο βαθμο.

Οποιος δεν ειναι "κολλημενος" με τις μηχανες, αλλα τις θεωρει ενα εργαλειο για την ζωη του,

πιστευω το bandit ειναι η καλυτερη επιλογη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
GSF650-XR250 990R

Δημοσιεύτηκε

BANDIT Hasta la Victoria!!

Τον λατρεύω τον ληστή, δεν είναι μόνο θέμα χρημάτων..

Αλλά ειδικά στα λεφτά που έχει, σιγα σιγα του πετάς πάνω τη Yoshi (ολόσωμη ακόμη καλύτερα), ελεύθερο στον παπά και τα παρελκόμενα με μια σωστή ρύθμιση-δυναμομέτρηση και ήδη κέρδισες 7-8 άλογα και φύγαν και 7-8 κιλά.

Μια ωραία φυμέ ζελατίνα, μανιτάρια, μια καρίνα αν γουστάρεις και κερασάκι πιο μετά βάζεις και μια WP ή Ohlins πίσω και αναβάθμιση μπροστά με ελατήρια λάδια και τέλος βάζεις και ένα σετάκι σωληνάκια υψηλής..

Όλα αυτά κάνα 2500€, σηλαδή σύνολο 8,800€ (φτηνότερα απ το S2) και θα έχεις μια πραγματικά μοναδική μηχανή

Σίγουρα κάποιος θα πει, καλά ρε φίλε δεν παίρνει ένα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Και απαντώ οτι αυτά τα κάνεις σιγά σιγά και το γλεντάς κιόλας γιατί ο ληστής δεν είναι μηχανή για 2 χρόνια αλλά για 10..

:cheers:

post-843-1225013936_thumb.jpg

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha fazer Caberg Rhyno Yamaha R 1 (1000cc)

Δημοσιεύτηκε

για το 400cc ξερω οτι πολα αραξαν λογο καρμπιλατερ αλλα τοσα χρονακια παιρασαν μαλον διορθοθικε.

εδωσα 5000 και πειρα του06 μαι 14000χλ. το δευτερο fazer που παινω. παρε μεταχιρισμενο να κανεισ την δουλιασου και να σου μινουν φραγκα στην τσεπη σοστος???

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki Dead-Versys AGV Stealth Ducati STREETFIGHTER (1100cc)

Δημοσιεύτηκε

bandit_1250_web.jpgshooting_smilie2.gif

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

bandit_1250_web.jpgshooting_smilie2.gif

Πλαγιάζει κι άλλο :_rock-on:

Απλά μόλις έκανα το σέρβσ των 1000χμ και δεν ήθελα να το ζορίσω!

59? παρακαλώ!

Εώς τώρα στα πρώτα 1000χμ έχω κατανάλωση στα 5.9λτ/100χμ

Τα οποία έχουν μέσα από όλα, κίνηση μόνος-δικάβαλος, Εθνική μόνος-δικάβαλος, Επαρχιακός μόνος-δικάβαλος,

απ'ολα! Και μέσα σε όλα αυτά.... την σιγουριά του ABS και την δυνατότητα με 5η να πηγαίνεις από 50χμ/ωρα εώς 246χμ/ώρα.

Εάν εξεραίσω το άρπαγμα του ψεκασμού που δεν το έχω συνηθίσει ακόμα, έχω αρχίσει να το ερωτεύομαι. Και σκέψου πως σήμερα το άνοιξα πρώτη φορά Αττική όδο.

Πρώτο αξέσουάρ που χρειάζεται, δυνατότερους προβολείς, μάλλον xenon. Χθες βράδυ στην επιστροφή από Β. Εύβοια τους βρήκα πιο αδύναμους από το Φαράγγι (μπορεί να ήταν και η ιδέα μου).

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki v-strom Shoei XR 1100 Ducati Panigale (1199cc)

Δημοσιεύτηκε

Είναι μια ενδιάμεση επιλογή :)

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha Tmax 500 Honda VFR 800 X

Δημοσιεύτηκε

Χθες βράδυ στην επιστροφή από Β. Εύβοια τους βρήκα πιο αδύναμους από το Φαράγγι (μπορεί να ήταν και η ιδέα μου).

Λεω ηταν ιδεα σου, αφ'ενος γιατι στο κατζιβα πυροβολανε απο πιο ψηλα, αφ'εταιρου γιατι ειμαι σιγουρος οτι πηγαινες πιο γρηγορα απο οτι πηγαινες στους ιδιους δρομους με το κατζιβακι.

Παρ'ολ'αυτα τα ξενον ειμαι πολυ καλη και προτεινομενη αναβαθμιση και πλεον σχετικα φθηνη.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki GSF650SΑ Bandit Caberg Rhyno Moto Guzzi Stelvio (1152cc)

Δημοσιεύτηκε

Πρώτο αξέσουάρ που χρειάζεται, δυνατότερους προβολείς, μάλλον xenon. Χθες βράδυ στην επιστροφή από Β. Εύβοια τους βρήκα πιο αδύναμους από το Φαράγγι (μπορεί να ήταν και η ιδέα μου).

Στο δικό μου ήταν τα φώτα χαμηλα και τα ρυθμισα πολύ ψηλότερα.Βλέπω αρκετα καλά αλλά μεγαλύτερη ασφάλεια νιώθω ανάβοντας τα ¨μεγάλα¨ με τα οποία έχω πολυ καλή ορατότητα.

Δες μήπως είναι ρυθμισμένα χαμηλά.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki GTR BMW System5

Δημοσιεύτηκε

Για οποιον ενδιαφέρεται Πουλαω τον δικο μου ληστh 1250 GT K8 , σε πολυ καλη τιμη , Λεπτομεριες θα βρείτε στην υπογραφη μου

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πλησιάζω τα 2000χμ

Μου φαίνεται προς το παρόν πιο γρήγορο από ότι περίμενα.

231χαω (κοντέρ) στην ευθεία στον Σείριο προς Αθήνα (προς Λαμία έχει Ραντάρ) (έχει σίγουρα κι άλλο).

Στις στροφές του Αγίου σε γρήγορο ρυθμό, για εμένα που είμαι και μέγιστο κουλάδι και νέος οδηγός, είναι αρκετά εύκολο. Χαράζει γραμμή και αν δεν σου αρέσει απλά διορθώνεις την κλίση όσο θες με counter steering (Εδώ και 1 μήνα μελετάω το "twist of the wrist" και προσπαθώ να εντοπίζω τα λάθη μου).

Φρένα? ΦΡΕΝΑ όσο πιέζεις φρενάρει. Θέλω ακόμα προπόνηση αλλά το ABS διορθώνει τα αδέξια δάχτυλα μου.

Σε συνεχόμενο ταξίδι 4 ωρών, Αθήνα-Β. Εύβοια-Αθήνα με 10 ' σταμάτημα δε ένιωσα καμιά κούραση.

Η ζελατίνα όταν ταξιδεύει 1 άτομο είναι μια χαρά! Στα πολλά (>170) αγκαλιάζω ντεπόζιτο και δεν έχω θέμα. Με συν αναβάτη όμως από τα 145 και πάνω ο αέρας στροβιλίζει σαν τρελός. Λύση το σφυχταγκάλιασμα! Όταν υπάρχει κενό ανάμεσα στους 2, δεν παλεύεται.

Κατανάλωση!

Μετά το στρώσιμο και τις καταναλώσεις των 5,4 λτ/100χμ η κατανάλωση ανέβηκε στα 6.2λτ/100χμ αλλά έπεσε η τιμή της βενζίνης ;)

Σε γρήγορη επαρχιακή βόλτα με άλλα 5 (2 cbr 600, 1 cbr 1000, 1 R6, 1gsxr 750) έκαψα

14,7λτ για 205 χμ. (μόλις άναψε λαμπάκι έβαλα βενζίνη).

Δεν έχω παίξει ακόμα με τις αναρτήσεις, Σε κάποιο track day στα Μέγαρα ίσως.

Άντε να σχολάσω να πάω καμιά βόλτα...

Μήπως να μπει στο Βίος και Πολιτεία?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.