Vito Varadero

Ελαστικά Περί ελαστικών

63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Yamaha XT

Δημοσιεύτηκε

εχω ενα xt και φοραει λαστιχα μηκους 160/60 και ειναι οριακα με το ψαλιδι! οταν παιρνω στροφες απο την αντιθετη πλευρα της αλησιδας η αλησιδα ακουμπαει στο λαστιχο και το εχει ψιλοφθηρει! τι να κανω? ετσι το πηρα! να αλλαξω λαστιχο και τι διασταση να βαλω? ή να κανω την αλησιδα κατι?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Honda cbf

Δημοσιεύτηκε

παιδες ειμαι σε διλημα και για αλλη μια φορα χρειαζομαι την απαραιτητη βοηθεια των ειδικων του φορουμ.Λοιπον:

michelin pilot power 2ct

michelin pilot power

michelin pilot road

Να σας πω βεβαια πως παλια αν δεν 200αριζα στην εθνικη δεν εβγαινα εξω.ΠΑΛΙΑ ομως.Τωρα μεγαλωσαμε παμε λιιιιιιιγο γρηγορα αλλα πολυ πιο προσεκτικα.Ειδικα με το γυναικακι μου.Ποτε-ποτε ομως σε κανεναν επαρχιακο με ωραιες κλισεις και μονος τις δινω (της honda CBF 600s με χα'ι'δευτικο :πεπε το γα'ι'δουρακι)και μου δινει.Τετοια ειναι η χρηση πλεον εξω απο την πολη και τα πιο πολλα χλμ ειναι μεσα.

Για βοηθηστε ρε παιδια! ! ! ! ! !

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Αλλος Αλλος Μέχρι ποσες? (....cc)

Δημοσιεύτηκε

Φίλε, ρίξε μια ματιά εδώ: ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ, ξεκαθάρισε μέσα σου τις προτεραιότητές σου και τα "θέλω" σου, και μετά είναι εύκολη η επιλογή. Σημαντικό επίσης το πού μένεις και σε τί δρόμους κυκλοφορείς, γιατί αν μένεις Αθήνα θα σου έλεγα κανένα από τα τρία, πάνε τρέχοντας σε Power Pure.

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf

Δημοσιεύτηκε

Φίλε, ρίξε μια ματιά εδώ: ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΟΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ, ξεκαθάρισε μέσα σου τις προτεραιότητές σου και τα "θέλω" σου, και μετά είναι εύκολη η επιλογή. Σημαντικό επίσης το πού μένεις και σε τί δρόμους κυκλοφορείς, γιατί αν μένεις Αθήνα θα σου έλεγα κανένα από τα τρία, πάνε τρέχοντας σε Power Pure.

δυστυχως ο αντιβαριους του υπολογιστη μου δεν με αφηνει να ανοιξω το μικρο πονημα για τα λαστιχα.

Απλα φιλε μου θελω ενα λαστιχο να αντεξει λιγο παραπανω,να με κραταει στα φρενα μου,κι αν θελω να μπω λιγο και οχι πολυ σε καμια στροφουλα να μην κανω απο μεσα μου κιχ κιχ κιχ.Αυτα εν ολιγης

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

δυστυχως ο αντιβαριους του υπολογιστη μου δεν με αφηνει να ανοιξω το μικρο πονημα για τα λαστιχα.

Απλα φιλε μου θελω ενα λαστιχο να αντεξει λιγο παραπανω,να με κραταει στα φρενα μου,κι αν θελω να μπω λιγο και οχι πολυ σε καμια στροφουλα να μην κανω απο μεσα μου κιχ κιχ κιχ.Αυτα εν ολιγης

1. Ο λόγος είναι αυτός: http://www.mybike.gr/topic/57150-sos-%CF%86%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82-smilies-%CE%BA%CE%BB%CF%80/
  2. Όπως θα διαβάσεις όταν ανοίξει ξανά το θέμα, και να αντέχει και να στρίβει-φρενάρει είναι δύο αντικρουόμενες ιδιότητες που ζητάμε από τα λάστιχα. Πρέπει να διαλέξεις προτεραιότητα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cbf

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

λοιπον αγορασα τα michelin pilot power που κατα τους ειδιμονες ειναι ενα λαστιχο που ζεσταινεται γρηγορα και για την πολη ειναι οτι πρεπει λογω των συντομων διαδρομων.Το michelin pilot road απο οτι μου ειπαν ειναι ενα λαστιχο που αργει να ζεσταθει σε σχεση με το αλλο και ειναι ιδανικο για μεγαλες διαδρομες.Η χρηση λοιπον που κανω στην μηχανη μου ειναι στο 80% εντος πολης οποτε και αγορασα το 1ο αφου ηταν και σε προσφορα (250ε).

Η πλακα ειναι πως τα παλια ηταν εντελως λιωμενα και το μανιταρι ειχε ισιωσει.Για να την πλαγιασω λοιπον την μηχανη επρεπε να ριξω λιγο βαρος.

Στα καινουργια επαθα πλακα.Μολις εκανα κινηση να ριξω βαρος εμπαινε αμεσως.ΩΩΩΩΩΩπα καλη μου ηρεμα.Σιγα σιγα να θυμηθω της ελεγα.Κι αυτη ακουγε.Χαρηκε που της εβαλα και καινουρια φρενα,της εβαλα και λαδακια,και νερακι στο ψηγειο της και ολοφρεσκα μπουζακια και καινουρια αλυσιδιτσα και γραναζακια κι ημασταν ενα καμαρι σημερα.

Υ.Γ.

τα αναλωσιμα τα πηρα απο το www.oilsmotoauto.g και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και απο τα ειδη αλλα και απο τις πραγματικα φθηνες τιμες.Για του λογου το αληθες τις φθηνοτερες του εμποριου.Ασε που μου κανονισε και τον μηχανικο που με χρεωσε 60ε για ολα.Και τα γραναζια μεσα και υγρα φρενων και ολα υπολοιπα

Τροποποιήθηκε από τον socpax

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha R6

Δημοσιεύτηκε

Πως μπορουμε να κρατησουμε φρεσκα τα λαστιχα σε μοτο που δεν κινητε συχνα και ειναι παρκαρισμενη στο πεζοδρομιο;;; ΟΕΟ;;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Απλά δεν γίνεται. Κουκούλα για να μην τα βλέπει πολύ ο ήλιος αλλά μην περιμένεις θαύματα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

Γεια σας,ειμαι νεο μελος,...

Θελω να σας ρωτησω,αν υπαρχει για honda xl 250( σας τα μεταφερω οπως ακριβως με ρωτησαν) ζαντα 17' offroad αεροστεγης και οχι ακτινωτη?

Τροποποιήθηκε από τον Tvs

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ΕR6-Ν Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

στο παπι να βαλω λαστιχα 2,25 μπροστα , 2,50 πισω??? εναν λαστιχα που ρωτησα μου ειπε αμα πεσω σε λακουβα μπροστα θα σκασει με τοσο λεπτο προφιλ κτλ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι ζαντα εχεις?

Εμενα που φοραγα τετοιες διαστασεις δεν ειχε σκασει ποτε.αλλα η ζαντα ειχε ψιλοπαρει απο τις λακουβες

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kawasaki ΕR6-Ν Ducati multistrada (1200cc)

Δημοσιεύτηκε

ως κλασσικη παπια 17

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha TDM (900cc) HJC FG-ST CRUCIAL MC1 Yamaha ??? (<1000cc)

Δημοσιεύτηκε

το τόπικ έχει "λήξει", μπορείτε να φτιάξετε καινούργιο στα "παπια" για τα λαστιχα που θελετε

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Επισκέπτης
Το θέμα δεν δέχεται άλλες απαντήσεις.