Μαρίλυ

Μαγειρέματα

300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

δεν ξέρεις τα κόλπα τα μερακλίδικα...

οι φακές τρώγονται με φρέσκο χωριάτικο ψωμί, φέτα, και αλμυρό ψαρικό (ρέγκα/σαρδέλα/κλπ) για μεζέ

απόοοοοοοοοοοοοοοολαυσηηηηηηηηη :_thumbsup:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

@sare...Εσυ ησουνα και ακουγα το γερο να λεει για "μανα εξ ουρανου";;; :P

Τροποποιήθηκε από τον Athos

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM KTM LC4 Shoei V-MT KTM KTM LC4 (640cc)

Δημοσιεύτηκε

δεν ξέρεις τα κόλπα τα μερακλίδικα...

οι φακές τρώγονται με φρέσκο χωριάτικο ψωμί, φέτα, και αλμυρό ψαρικό (ρέγκα/σαρδέλα/κλπ) για μεζέ

απόοοοοοοοοοοοοοοολαυσηηηηηηηηη  :_thumbsup:

<{POST_SNAPBACK}>

ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :_thumbsup::_thumbsup::_thumbsup:

Στην συνάντηση με gdevelekουλίνο θα έλεγα πως με ένα πιατό ΦΑΚΕΣ ..... θα ηταν οτι καλύτερο...και φαντάσου το χωριάτικο ψωμάκι ζεστό να είχε πάνω φρέσκο λαδάκι και ριγανούλα....Ωχ Θεε τι λέω μεσημεριάτικα..

Και το βραδάκι χτυπάμε και εναν ΠΑΤΣΑ? :lol: :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

Κούνια που σε κούναγε...

Στη συνάντηση με gdevelekουλίνο δεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεν θα τη βγάλεις καθαρή με ένα πιάτο φακές....

:devil:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Ώχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ...... :cry:

Δεν κάνω δίαιτα...είμαι κατά της δίαιτας.... :grin: κακό κορίτσι...

Ωραία ήρθε και έδεσε το γλυκό.....

Έχουμε να τσακίσουμε πράγμαααααααααααααααααααααααααααααα :D :D :D

Εχω πολλές κακές συνήθειες μια απο αυτές είναι να τρώω με τα χέρια τα παιδάκια..ξέρεις το ευχαριστιέμαι πιο πολύ... :blush:

Α ρε Αθήνα.......ΚΑΛΥΒΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ(ΤΡΙΓΩΝΟ)πόσες φορές και αν δεν τα τσάκισα...οταν πήγαινα να φανταστείς δεν ερχότανε για παραγγελια ..τα φέρνανε κατευθίαν.. :lol: :lol: :lol: :lol:

gdevelekουλίνο το 2006 ... ετοιμάσου να γεμίσει το στομαχάκι όσο δεν γέμισε όλα αυτά τα χρόνια....... :whistling::whistling::whistling:

gdevelekουλίνος :rolleyes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco MXU Schuberth R1 Kymco AGILITYCITY (150cc)

Δημοσιεύτηκε

Χθες ένας φίλος μου έφερε δύο.... "ψαράκια" (παλαμίδες). Σήμερα το μεσημέρι αφού τα έψησα τα "περιποιήθηκα" (όχι μόνος μου, έ;!) δεόντως :D

Φάτε μάτια ψάρια.....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

Tώρα τι θες ρε φίλε, να μας ψαρώσεις;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

χαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

Δε οργανωνουμε κανενα BQ λεω εγω!!! :whistling:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Kymco MXU Schuberth R1 Kymco AGILITYCITY (150cc)

Δημοσιεύτηκε

Να σας ψήσω εγώ, να φάτε και τη..... ψησταριά μαζί με τα κάρβουνα :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bLaCk WiDoW Shoei Raid II με περιμένει

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

τι? θα αργήσεις απόψε μωρουδελίνι μου? θα πάτε για μπύρες με τα παιδιά? αχ, να πας αγαπουδελίνο μου, να πας και 'γω θα σε περιμένω ξύπνια όταν γυρίσεις, με το θερμοσίφωνο αναμένο για να είναι καυτό το νεράκι όταν θα κάνουμε μπανάκι παρεούλα και την ομελετίτσα που σου υποσχέθηκα.

Σε περιμένω πιτσιποπουλινέλι μου

ΟΜΕΛΕΤΑ ΜΕ ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ ΚΑΙ ΣΟΛΟΜΟ

υλικά

6 αυγά

1 δεματάκι πράσινα σπαράγγια

1-2 φρέσκα κρεμμυδάκια

80-100 γραμμάρια καπνιστός σολομός

2 κουταλιές γάλακτος

αλάτι

πιπέρι

εκτέλεση

Bράζουμε σε αλατισμένο νερό τα σπαράγγια (αφού τα έχουμε καθαρίσει πρώτα!) προσέχοντας να είναι οι τρυφερές κορυφές έξω από το νερό για 10-12 λεπτά. Κόβουμε σε ροδέλες τα κρεμμυδάκια και αφού τα σοτάρουμε για 3-4 λεπτά με λίγο ελαιόλαδο (ή βούτυρο, γούστα είναι ετούτα) προσθέτουμε προσεκτικά και τα σπαράγγια.

Κόβουμε σε πολύ λεπτές φέτες τον σολομό.

Χτυπάμε τα αυγά με τη κρέμα γάλακτος, αλατοπιπερώνουμε, προσθέτουμε προσεκτικά τα σπαράγγια, τα κρεμμύδια και τον σολομό και ανακατεύουμε καλά και προσεκτικά.

Σε μεγάλο τηγάνι (μην ξεχάσετε να ρίξετε λίγες στάλες λάδι πάλι ή βούτυρο) ψήνουμε τη ομελέτα μας.

ΜωΟ μου, έφαγες καλά? για να ξέρω αν θα σε ζητήξω χατηράκι για το μοτοράκι μου αύριο... :wub:

χιχιχι

Τροποποιήθηκε από τον Μαρίλυ

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

6 αυγά;;;;

6 βόμβες χοληστερίνης;;;

Και... πότε λες να σ' αφήσει χρόνους με το καλό;;;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

Σαλάτα τον ταΐζεις τον καλό σου για μεσημέρι;;;

Τι είναι, βόδι να βοσκήσει;;;

Ρώτα την Κατεμισούλα τι κοψίδια του σερβίρει...  και πολλαπλές επιλογές μάλιστα...

Θα τον χάσεις έτσι όπως πας... το νου σ' !!!

<{POST_SNAPBACK}>

6 αυγά;;;;

6 βόμβες χοληστερίνης;;;

Και... πότε λες να σ' αφήσει χρόνους με το καλό;;;

<{POST_SNAPBACK}>

...τωρα συ,με μπερδεψες...(και μες την ωρα που ηθελα να της προτεινω για τον τυχερο (??) "καλο" της,κανενα κοντοσουβλι στερεοελλαδιτικο!)....

...η πρωτη σου προταση ισχυει, 'η η δευτερη?? :D :D :P

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati ST 3

Δημοσιεύτηκε

τι? θα αργήσεις απόψε μωρουδελίνι μου? θα πάτε για μπύρες με τα παιδιά? αχ, να πας αγαπουδελίνο μου, να πας και 'γω θα σε περιμένω ξύπνια όταν γυρίσεις, με το θερμοσίφωνο αναμένο για να είναι καυτό το νεράκι όταν θα κάνουμε μπανάκι παρεούλα και την ομελετίτσα που σου υποσχέθηκα.

Σε περιμένω πιτσιποπουλινέλι μου

ΟΜΕΛΕΤΑ ΜΕ ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ ΚΑΙ ΣΟΛΟΜΟ

ΦΤΙΑΧΤΟΥ ΒΡΕ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΝΑ ΦΑΓΑΚΙ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΗ ΛΙΓΟ

ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΠΟ ΣΕΡΡΑΣ...ΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΟΛΙΣΤΕΡΙΝΗ :D

ΚΟΥΡΟΥΚΛΙΤΙΚΟ

Υλικά:

2 κιλά αρνί (μπούτι), 2 κεσεδάκια γιαούρτι πρόβειο, 4 αυγά, 1 λεμόνι, 3 σκελίδες σκόρδο, 10 κόκκους πιπέρι, 1 κουταλιά αλάτι, 1 κουταλιά της σούπας βούτυρο, 1 κουταλιά της σούπας αλεύρι.

Εκτέλεση:

Πλένουμε το αρνί και το βάζουμε να στραγγίσει. Τρίβουμε όλο το αρνί με το λεμόνι και το αλατίζουμε. Κατά μήκος του κρέατος ανοίγουμε τρεις τρύπες και βάζουμε το σκόρδο και το πιπέρι (αν θέλουμε και λίγο μπαχάρι). Το αλείφουμε με το βούτυρο και το βάζουμε να ψηθεί για 2 περίπου ώρες γυρίζοντάς το κατά διαστήματα. Αφού ψηθεί χτυπάμε τα αυγά με το γιαούρτι και προσθέτουμε το αλεύρι και λίγο αλάτι. Περιχύνουμε με το μίγμα το ψημένο κρέας και το βάζουμε στο φούρνο μέχρι να κοκκινίσει.

:tease::tease::tease:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Τρίβουμε όλο το αρνί :shock:α ρέ μασαζάκι το αρνάκι...αυτό θα πεί καλή ζωή... :lol: :lol: :lol:

Κατά μήκος του κρέατος ανοίγουμε τρεις τρύπες :lipssealed: καλέ τί είναι το αρνάκι..άκου εκεί που ανοίγουμε τρύπες....α πα πα πα πα ... πές το κόβουμε... :P

Τουριστάκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!! :_thumbsup: πρέπει να είναι καλό...

Σέρρες στην πρωτιά...πίστες έχετε αρνάκια έχετε...τί δεν έχετε!!! :D

Άντε και πεινάω πάλι ..... δεν πρέπει να το ανοίγω αυτό.....όλο γού-γούρ κάνει η κοιλίτσα... :blush:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Ducati ST 3

Δημοσιεύτηκε

Τρίβουμε όλο το αρνί :shock:α ρέ μασαζάκι το αρνάκι...αυτό θα πεί καλή ζωή... :lol:  :lol:  :lol:

Κατά μήκος του κρέατος ανοίγουμε τρεις τρύπες :lipssealed: καλέ τί είναι το αρνάκι..άκου εκεί που ανοίγουμε τρύπες....α πα πα πα πα ... πές το κόβουμε... :P

Τουριστάκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!! :_thumbsup: πρέπει να είναι καλό...

Σέρρες στην πρωτιά...πίστες έχετε αρνάκια έχετε...τί δεν έχετε!!! :D

Άντε και πεινάω πάλι .....  δεν πρέπει να το ανοίγω αυτό.....όλο γού-γούρ κάνει η κοιλίτσα... :blush:

<{POST_SNAPBACK}>

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΣΕΡΡΕΣ ....

ΑΛΛΑ Ο ΜΟΤΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΑΓΑΚΙ

ΒΡΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΣΕ ΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Η (ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ) ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ....ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ :D

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

....Sorry,αλλα,ειχατε-δεν ειχατε, παλι η χοληστερινη μου στα κοκκινα!!! :cry::cry: (με τη σκεψη, και μονο!!!!)Με βλεπω, να τη βγαζω με τα μεσημεριανα της Μαριλυς... :wacko::wacko: ....

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

με τετοια τοπικ... :blush: λεμε μετα γιατι στο αλλο poll...περι κιλων..ειμαστε οξω απο τα συνορα...της αδυναμιας...Ολοι κοντοι ειμαστε τελικα... :_w00t::_w00t:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

με τετοια τοπικ... :blush: λεμε μετα γιατι στο αλλο poll...περι κιλων..ειμαστε οξω απο τα συνορα...της αδυναμιας...Ολοι κοντοι ειμαστε τελικα... :_w00t:  :_w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

light κοντοσουβλια εννοουσα ρε συ!!(φιλετακι "σουζουμο" σε κομματακια!!να "σταζει" και λιγο αιμα ο ..κυνοδους, ε???? :grin::grin:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
bLaCk WiDoW Shoei Raid II με περιμένει

Δημοσιεύτηκε

καλέ μου, αποφάσισα να μη σου κρατώ μούτρα για την προχθεσινή σου έξοδο (έχε χάρη που θέλουν ρύθμιση τα έκκεντρα των βαλβίδων στο μοτόρι μου) και να σε περιποιηθώ σήμερις. Είναι και κρύες μέρες, τι καλύτερο από ένα χορταστικό πιάτο?

Να μην ξεχάσω... έχω καλέσει και τους Σφηκαίους για φαγητό απόψε, πάρε και 1-2 κρασιά κατάλληλα.

ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΔΕΣ ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟ

υλικά

Ένα μέτριο λάχανο περίπου ενάμισι κιλό

200 γραμμάρια κιμά χοιρινό (χωρίς λίπος) και 200γραμμάρια κιμά μοσχαρίσιο

150 γραμμάρια ρύζι Καρολίνα

ένα κρεμμύδι περίπου 150 γραμμάρια τριμμένο

δύο μέτριες ώριμες ντομάτες ή 400 γραμμάρια ντοματάκια αποφλοιομένα ψιλοκομμένα (κονκασέ)

το άσπρο μέρος από ένα μικρό πράσο.

μισό φλιτζάνι ψιλοκομμένο μαϊντανό

ένα κουταλάκι του γλυκού αλάτι - πιπέρι.

πέντε κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο

ένα ή δύο ποτήρια νερό

ένα αυγό

δύο λεμόνια

μισό φλιτζάνι άνηθο και δυόσμο (προαιρετικά)

εκτέλεση

Μουσκεύουμε λίγες ώρες το ρύζι.

Καθαρίζουμε το λάχανο, κάνοντας ένα βαθύ κύκλο και αφαιρώντας τα σκληρά μέρη. Αφού μισογεμίσουμε μια κατσαρόλα με νερό με μισό κουταλάκι αλάτι, ζεματίζουμε το λάχανο με τον κύκλο προς το κάτω για 5 λεπτά.

για τη γέμιση : Aνακατεύουμε τον κιμά, το ρύζι, το κρεμμύδι, το άσπρο μέρος του πράσου ψιλοκομένο, τη μία ώριμη τριμμένη ντομάτα ή το μισό κονκασέ και προσθέτουμε τις δύο κουταλιές λάδι. Ψιλοκόβουμε τον άνηθο, το μαϊντανό και το δυόσμο. Προσθέτουμε λίγο αλάτι, πιπέρι και τα ανακατεύουμε όλα μαζί.

Στο κάτω μέρος της κατσαρόλας στρώνουμε μερικά από τα σκληρά μέρη από τα φύλλα. Κόβουμε κάθε φύλλο στη μέση και τυλίγουμε το μισό φύλλο με ένα κουταλάκι του γλυκού γεμάτο από το μίγμα. Τον σφίγγουμε στο χέρι μας ελαφρά και τοποθετούμε κάθε ντολμά με τη σειρά στην κατσαρόλα.

Ρίχνουμε τριμμένη την δεύτερη ντομάτα και τις τρεις κουταλιές λάδι. Προσθέτουμε δύο ποτήρια νερό κατά προτίμηση από το ζεστό νερό που είχαμε ζεματίσει το λάχανο, σκεπάζουμε με ένα πιάτο βάζοντας και ένα βότσαλο (ή κάτι βαρύ τέλος πάντων) για να κρατιούνται οι ντολμάδες στριμωγμένοι και κλείνουμε την κατσαρόλα. Μόλις πάρει την πρώτη βράση χαμηλώνουμε τη φωτιά στο ελάχιστο και βράζουμε περίπου 45 λεπτά. Παρακολουθούμε και συμπληρώνουμε με νερό πάντα από αυτό πού έχουμε προηγουμένως ζεματίσει.

Για το αυγολέμονο, χτυπάμε το ασπράδι του αυγού, έπειτα τον κρόκο, το χυμό των δύο λεμονιών προσθέτοντας λίγο λίγο μία κουταλιά της σούπας ζουμί από το φαγητό. Αν θέλουμε το αυγολέμονο πιο σφιχτό, χτυπάμε δυο κουταλιές κορν φλαόυρ με το χυμό των λεμονιών και λίγο ζεστό ζουμί από το φαγητό.

Καλή μας όρεξη!

α, και για να σας προλάβω... το παραπάνω μείγμα βγάζει περίπου 6 μερίδες.

μωρό μου, άσε κάτω τους ντολμάδες, δεν τους έφτιαξα για πρωινό! άσε που δεν έχω φτιάξει ακόμη το αυγολέμονο και τι θα μείνει για το βράδυ που θα έρθουν οι φίλοι μας?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

Ρε δεν πάω να ρυθμίσω τις βαλβίδες μου καλύτερα... Ευκολώτερο είναι...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
BMW gs Shoei Hornet-DS

Δημοσιεύτηκε

<{POST_SNAPBACK}>

:grin::grin::grin:

:yes::yes::yes:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

<{POST_SNAPBACK}>

Για να καταλάβετε...πως η γυναικούλα σας δεν κάθεται να λιμάρει μόνο νυχάκια gdevelekουλίνο.... :whistling: ... αν δεν είχατε γυναίκες βαλβίδες θα κάνατε μάμ :lol: :lol: :lol: :lol: ....

Θυμάμαι τους πρωτους λαχανοντολμάδες που πήγα να φτιάξω πρίν 3,5 χρονια... :blush: ξεχνιέται τέτοιο θέαμα?απο γεύση καλά απο μέγεθος τεράστια...τί να βλέπεις τις νέες πινακίδες τί να βλέπεις τους λαχανοντολμάδες τις ktm-isas το ίδιο... :_w00t::_w00t::_w00t::_w00t:

:blush:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

Για να καταλάβετε...πως η γυναικούλα σας δεν κάθεται να λιμάρει μόνο νυχάκια gdevelekουλίνο.... :whistling: ... αν δεν είχατε γυναίκες βαλβίδες θα κάνατε μάμ :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ....

Το κόλπο είναι να κατεβάσεις ένα πιάτο λαχανοντολμάδες, να ρίξεις ένα ρέψιμο και μετά να πείς "τι έχεις τώρα για κύριο πιάτο μωρό μου;;;".

Θυμάμαι τους πρωτους λαχανοντολμάδες που πήγα να φτιάξω πρίν 3,5 χρονια... :blush: ξεχνιέται τέτοιο θέαμα?απο γεύση καλά απο μέγεθος τεράστια...τί να βλέπεις τις νέες πινακίδες τί να βλέπεις τους λαχανοντολμάδες τις ktm-isas το ίδιο...

Κατεμισουλέτο, στους λαχανοντολμάδες το μέγεθος μετράει... αλλά ανάποδα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Το κόλπο είναι να κατεβάσεις ένα πιάτο λαχανοντολμάδες, να ρίξεις ένα ρέψιμο και μετά να πείς "τι έχεις τώρα για κύριο πιάτο μωρό μου;;;".

Έλεγα να πάω για φαγητό...αλλά μάλλον σήμερα θα μείνω νυστική.... :/

gdevelekακο σνίφ ωρέ....τέτοια να τις λές εσύ και ξανά φαγητό θα δείς του αγίου κούκου... :lol: :lol: :lol:

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CB400SF

Δημοσιεύτηκε

Έλεγα να πάω για φαγητό...αλλά μάλλον σήμερα θα μείνω νυστική.... :/

γιατί, νυστάζεις;;;

:lol:

gdevelekακο σνίφ ωρέ....τέτοια να τις λές εσύ και ξανά φαγητό θα δείς του αγίου κούκου... :lol:  :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Δηλαδή καλά που μαγειρεύω μόνος μου...

Αυτάρκεια is the name of the game...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση