Yamaha t max 530 VS aprilia srv 850 VS yamaha xt 660

16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσιεύτηκε

Καλησπερα, τι προτεινετε απο αυτα τα 3 και γιατι .

τα δυο ειναι σκουτερ το αλλο οχι ποιο θα λεγατε οτι ειναι καλυτερο; 

ευχαριστω...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Μοιράσου σε άλλες ιστοσελίδες
Kawasaki ZZR1400 Arai RX7 Corsair Kawasaki ZZR1400 (1352cc)

Δημοσιεύτηκε

Το τρίλημμά σου, για κάποιο λόγο μου θύμισε αυτό το ανέκδοτο:

Διάλογος στο καφέ:

- Καλημέρα σας, παρακαλώ
- Ένα φρέντο καπουτσίνο πολύ γλυκό με σαντιγί κι ένα γιαουρτάκι με μέλι-φρούτα
- Να σας τυλίξω και κωλόχαρτο ή θα χεστείτε πάνω σας?

:tooth:  :tooth:

Αρέσει σε 9 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Παρε Africa ή Transalp...

Για να μην ξεχνιωμαστε!

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Aprilia Sx 125 (125cc) Nolan N53+100% Racecraft Husaberg FS 570 (570cc)

Δημοσιεύτηκε

NC700 τα 'χουμε πει ροπή, δύναμη, χαμηλή κατανάλωση και φτιάχνει και φραπέ! :yahoo:

Αρέσει σε 1 μέλος

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

φίλε μου συγκρινεις 2 από τα τοπ μεγκα σκούτερ αν όχι τα τοπ με ένα xt660. καμιά σχεση.

φιλικά πάντα ξεκινα από το αν θες να έχεις συμπλέκτη στο χέρι και να αλλαζεις ταχύτητες ή όχι.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda CBX250RS

Δημοσιεύτηκε

Για ποιά χρήση δεν μας λες;

Π.χ. για οικολογική μόλυνση θαλασσίου χώρου, εξίσου καλά είναι και τα τρία.

Για καταδίωξη και καταστροφή με φωτιά σε κινηματογραφική ταινία, το XT, όσο νάναι δεν πάει καταδίωξη δράσης με σκούτερ.

Άμα είναι για καμιά χαι-κουλτούρα ταινία πως ο gay συνειδητοποίησε ότι είναι gay και πως τον κατάτρεξε η κακούργα κοινωνία όταν τελικά έκανε την εγχείριση , ε σκούτερ, ορισμός του σκούτερ άλλωστε.

Γενικά ανάλογα την χρήση, ποικίλει και το αποτέλεσμα.

Αρέσει σε 4 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Για ποιά χρήση δεν μας λες;

Π.χ. για οικολογική μόλυνση θαλασσίου χώρου, εξίσου καλά είναι και τα τρία.

Για καταδίωξη και καταστροφή με φωτιά σε κινηματογραφική ταινία, το XT, όσο νάναι δεν πάει καταδίωξη δράσης με σκούτερ.

Άμα είναι για καμιά χαι-κουλτούρα ταινία πως ο gay συνειδητοποίησε ότι είναι gay και πως τον κατάτρεξε η κακούργα κοινωνία όταν τελικά έκανε την εγχείριση , ε σκούτερ, ορισμός του σκούτερ άλλωστε.

Γενικά ανάλογα την χρήση, ποικίλει και το αποτέλεσμα.

μου καψες το μυαλό βραδυατικα να ξέρεις.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Yamaha xmax (250cc) n86 KTM smcR (690cc)

Δημοσιεύτηκε (τροποποιήθηκε)

μπερδεύεις τα μύδια με τις γόπες... δες το πιο λαιτ

Τροποποιήθηκε από τον S*izo_Vn

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Μαλλον σκουτερ λεω καλυτερα οποτε ποιο απο τα δυο?

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda XR400R (426cc) Honda CRF1000L

Δημοσιεύτηκε

Απο τη στιγμη που πασς για σκουτερ διαλεξε αυτο που σου αρεσει πιο πολυ στο ματι, για αυτα τα δυο εχει αρκετα βιντεο με συγκρισεις στο youtube, εγω προσωπικα χωρις να ξερω τι παιζει θα κοιτουσα προς Tmax που ειναι και λιγοτερα κυβικα και θα εχει ελαφρως λιγοτερα εξοδα, δε νομιζω οτι τα 500 κυβικα του να ειναι λιγα και χρειαζομαι 850, αν ηθελα τοσα πολλα θα κοιτουσα σε αλλη κατηγορια μοτοσυκλετας, που θα μπορουσα να τα αξιοποιησω περισσοτερο.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Suzuki Inazuma 250 Moto Guzzi V-7 (750cc)

Δημοσιεύτηκε

Τι μηχανή οδηγούσες μέχρι τώρα;

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημοσιεύτηκε

Πιστευετε οτι το xt 660 θα ηταν καλυτερη επιλογη; προτιμω απλος τα σκουτερ γι αυτο αλλα θελω να ακουσω και μια αλλη γνωμη τωρα εχω ενα gilera runner 125

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Cagiva Raptor (645cc) HJC FG-15 Aprilia Tuono Factory (997cc)

Δημοσιεύτηκε

Δες ενα hayabusa να μπορεις να πας και καμια βολτιτσα ντε.Με αυτα που σκεφτεσαι δε μπορεις.Δεν ειναι 4κυλινδρα.

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
Honda cb1 + cbr600f (399cc) Shark vision r BMW R51 (500cc)

Δημοσιεύτηκε

Δες ενα hayabusa να μπορεις να πας και καμια βολτιτσα ντε.Με αυτα που σκεφτεσαι δε μπορεις.Δεν ειναι 4κυλινδρα.

ναι αλλα τα 4κ δεν κανουν για βολτες

Αρέσει σε 2 μέλη

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
KTM lc4 sm (640cc) Κράνος κουβάς KTM super duke (1290cc)

Δημοσιεύτηκε

Είναι σαν να ρωτάς τι να φάω, ένα κομμάτι παστίτσιο με χειροποίητη μπεσαμέλ , ένα κομμάτι παστίτσιο με έτοιμη μπεσαμέλ, ή σούσι? Αποφάσησε άν θές σκούτερ ή μηχανή, άν θές σκούτερ για μένα το απρίλια αλλιώς μηχανή, άν θές κάτι σε μονοκύλινδρο φάση χτ660 καλήτερα να ψάξεις κιάλα αντίστοιχα ...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα
MAXSYM 400i abs

Δημοσιεύτηκε

Επειδή είχα και XT660R, αλλά τελικά κράτησα το σκούτερ. Τα δυο σκούτερ είναι σαφώς πιο άνετα, από το XT, το SRV είναι σαφώς πιο δυνατό από το XT, θα μου πείτε και το 530 δεν είναι πιο δυνατό λόγω δικύλινδρου;;; Δεν θα το έλεγα, αν και δεν μπορώ να απαντήσω 100% λόγω ροπής του μονοκύλινδρου. Με το XT πας παντού, υπάρχουν στιγμές που μου λείπει. Με το σκούτερ είμαι πολύ πιο άνετα, και μια σχετική προστασία στα πόδια. Δεν έχουν καμιά σχέση η οδήγηση των δύο με το XT. Sto MaxSym θα το ήθελα πιο δυνατό στο ταξίδι (για να είμαι ειλικρινής, έχω φτάσει και με τα δύο μέχρι Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη), φυσικά με πιο μεγάλη άνεση στο MaxSym. H έλα που είχα στο XT δεν είχε σχέση με την μαμίσια, φτιαγμένη στο motoK, πιο φαρδιά και με τζελ, δίπατη, όπως λέω εγώ. πάλι δεν έφτανε την άνεση το MaxSym. Στην κίνηση άμα τα μάθεις και τα δυο (σκούτερ και εντούρο) χώνεσαι παντού, μην σε τρομάζουν το μέγεθος των σκούτερ... Αν κάνεις ταξίδια, σίγουρα πιο άνετα τα κάνεις με το σκούτερ, αν όμως θέλεις να ευχαριστηθείς και παιχνίδια σίγουρα το XT είναι πιο παιχνιδιάρικο (όχι ότι τα σκούτερ δεν στρίβουν, στρίβουν μάλιστα και κυνηγούν και μεγαλύτερες μοτ-τες, προπάντων τα ανωτέρω σκούτερ...) . Με το XT όμως πας παντου, με το σκούτερ έχεις κάποιους περιορισμούς. Σαν κατανάλωση τώρα, τα σκούτερ σίγουρα θα καίνε περισσότερα από το XT. Από εκεί και πέρα, οδήγησε και τα τρία, δες την θέση οδήγησης, βάλε κάτω τι θες, και μετά αποφασίζεις... Το APRILIA, δεν μπορώ να το εμπιστευτώ 100% σαν αξιοπιστία, μπορεί να κάνω και λάθος, είναι όμως πανεμορφο, τα άλλα είναι YAMAHA,απλά πράματα... Αυτά προς το παρών...

Μοιράσου αυτό το μήνυμα

Σύνδεσμος στο μήνυμα

Δημιούργησε νέο λογαριασμό, ή συνδέσου, για να σχολιάσεις

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις σχόλιο

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχεις ήδη λογαριασμό; Συνδέσου εδώ.

Σύνδεση τώρα